Bitcoin Forum
May 03, 2024, 12:46:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hardcap yapan icoların içler acısı hali ! ICO'lara girerken bir kez daha düşün !  (Read 974 times)
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
August 11, 2018, 08:09:20 AM
Last edit: August 11, 2018, 08:23:23 AM by RaltcoinsB

Veriler icodropstan alınmıştır. Buradaki liste son zamanlarda artan ico çılgınlığına dikkat çekip yatırımlarınıza son bir gözden geçirmeyi amaçlamak için yazılmıştır !

Son zamanlarda yatırım alanlardan 11,08,2018 tarihi itibariyle, yenilerden eskilere doğru şöyle bir ROI miktarlarını DOLAR , BTC , ETH bazında beraber inceleyelim. %90 ve üzeri yatırım alanlarında durumunu aktaracağım.

USD ROI       ETH ROI     BTC ROI             TOPLANAN YÜZDE
DxChain                                      0,37               0,47          0,45                    %95
DACC                                          0,48               0,72          0,53                    %96
0xCert Protocol                            0,28               0,42          0,31                    %99
Essentia                                      0,23               0,33          0,23                    %100
OneLedger                                  0,23               0,35          0,24                    %100
Alchemint                                    0,11                0,19          0,13                   %100
Atonomi                                      0,23               0,44          0,29                    %100
QuarkChain                                1,60                3,14          2,03                    %100
Cardstack                                   0,11                0,20         0,13                    %100
RightMesh                                  0,08                0,14         0,10                     %100
BigBom                                      0,11                 0,21          0,14                   %100
DCC                                           0,39                 0,65         0,40                    %100
PCHAIN                                     0,56                0,94          0,66                     %100
PHANTASMA PROTOCOL              0,18                 0,33          0,22                    %99
CARBLOCK                                 0,18                 0,32          0,21                    %100
SENTINEL PROTOCOL                 0,32                 0,59          0,39                     %100
EGRETIA                                   0,44                 0,85          0,55                     %100
BLUE WHALE                             0,84                 1,62          1,06                   %100
RATE3 NETWORK                       0,26                 0,57           0,35                    %100
HERO NODE                              0,13                 0,30           0,18                     %100
DAOSTACK                                0,10                 0,24           0,15                     %100

Arkadaşlar liste böyle uzayıp gidiyor bu yazdıklarım içinde sadece 2 çıkan coin icodan sonra kendini katlamış durumda. diğerlerinde düşüş bariz. Tamam biliyorum piyasayı yakından takip eden herkesin bileceği birşey bitcoindeki ve diğer tüm altcoinlerdeki düşüş yüzünden çok fazla kayıplar yaşandığı. Ama kimi tokenler %92 değer kaybetmiş dolar bazında. %92 ABI. 100 DOLARLIK YATIRIM 8 DOLAR OLARAK ELINIZE KALIYOR. Beyler bu sene idam sehpası kuruldu, icolar var karşıda. Birde not eklemek isterim. Bunlar borsaya çıkmayı başarmış olanlar bunların dışında milleti dolandırıp cumburlop paralara çöküp gidenlerde var onları hiç bu listeye almadım bile. yani girdiğiniz iconun borsaya çıkma ihtimali sonuçları böyle. Ayrıca bounty kovalayan arkadaşlara da bir not, Düşüşler bariz ortada benim bundan sonraki stratejim gelir gelmez satmak olacak tokenleri. Siz kendi stratejinizi kendiniz oluşturun. Ama durum hiç iç açıcı gibi görünmüyor. Ayrıca %85-90 düşen bir coini ele alında örneğin 100 Dolarlık yatırım yaptınız %85 kayıp oldu kaldı elinizde 15 dolar bunun sizin maliyetinizi kurtarmak için düştüğü yerden 7x yapması gerektiğini matematiksel olarak biliyor muydunuz? Kaldı ki icolara girilirken erken para katlama amacıyla girildiğini hepimiz biliyoruz. ÖZET OLARAK ICOLARA GIRERKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN DOLARIN 6.44 OLDUĞU BİR ÜLKEDE , ASGARİ ÜCRETİN 250 DOLAR OLDUĞU BİR DURUMDA KİMSE PARASINI HAVAYA KAPTIRMAK İSTEMEZ. Başarılı alışverişler, bol kazançlar dilerim.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
1714697196
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714697196
Reply with quote  #2

1714697196
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714697196
Hero Member
*

Ignore
1714697196
Reply with quote  #2

1714697196
Report to moderator
1714697196
Hero Member
*

Ignore
1714697196
Reply with quote  #2

1714697196
Report to moderator
1714697196
Hero Member
*

Ignore
1714697196
Reply with quote  #2

1714697196
Report to moderator
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
August 11, 2018, 08:20:02 AM

bu listeye daostack'ı da eklemelisin bence:) o da baya baya gitti eritti ciğerimizi söktü resmen.

ayrıca phantasma x4 lere kadar çıktı ben x2.5 da çıkmıştım phantasmadan çünkü piyasaya karşı direncinin bittiğine inanmıştım ki haklı olduğumu da gördüm.

oneledger da ise yine berbat bi dönemde ico fiyatının %10lluk bir kısmında galiba çıktım yani 1 eth karşılığında  0.1 eth gibi bişeyle çıktım o da aynı şekilde piyasa kan ağlarken oneledger direnemezdi. Nitekim de direnemedi.

Diğerlerine gelince hype'ı çok yüksek olan , wl alabilmek için lottery kullanan yada türkiyeyi 3.cü sınıf ülkeler arasına alan projeler var. Bence icolar için biraz beklemeliyiz. En azından btc 10k bandına gelene kadar.
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
August 11, 2018, 08:24:29 AM

bu listeye daostack'ı da eklemelisin bence:) o da baya baya gitti eritti ciğerimizi söktü resmen.

ayrıca phantasma x4 lere kadar çıktı ben x2.5 da çıkmıştım phantasmadan çünkü piyasaya karşı direncinin bittiğine inanmıştım ki haklı olduğumu da gördüm.

oneledger da ise yine berbat bi dönemde ico fiyatının %10lluk bir kısmında galiba çıktım yani 1 eth karşılığında  0.1 eth gibi bişeyle çıktım o da aynı şekilde piyasa kan ağlarken oneledger direnemezdi. Nitekim de direnemedi.

Diğerlerine gelince hype'ı çok yüksek olan , wl alabilmek için lottery kullanan yada türkiyeyi 3.cü sınıf ülkeler arasına alan projeler var. Bence icolar için biraz beklemeliyiz. En azından btc 10k bandına gelene kadar.

ekledim daostack'ı da ekle ekle bitmez bir ton var böyle değer kaybeden neredeyse %95 i ico değerinin altına düşmüş son 5 6 ayda çıkan tokenler

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
August 11, 2018, 08:29:21 AM

burda en rahat 300milyon$ yatırım vardır arkadaşlar. En az 300milyon$. Ve şuan son durumu da böyle. Diyordum hep herkesin kazanması mümkün değil diye. Birileri kazanacak , birileri kaybedecek. Bu trade de olur bounty de olur icoda olur farketmez. Ama kaybedeceğiz ve buna alışmamız lazım.

İcolardan çok güzel gelirler elde ettim şuan belkide alım için bi fırsat bilemeyiz belkide yokolup gidecekler onu da bilemeyiz ama bu bi risk. Almasını bilen girsin. Yada açgözlü olmayıp onu doyuracağına inandığı noktada çıksın.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
August 11, 2018, 08:53:04 AM

Bu zamanda İCO'lar hep elde patladı. Çok nadir iyi olanlar var. Onları da bulmak asıl mesela aslında. Eğer denk getiren olursa birbirimizle paylaşmamız iyi olur şahsen.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
August 11, 2018, 09:03:29 AM

Gene bir çoğu seviyesini korumuş  Grin düştüğümüz hale bak neye seviniyorum. Softcap yapan DIW projesi mesela şuan ağlıyor. 1 ETH 20.000 DIW dendi fakat şuan 1 ETH 800.000 DIW civarı sanırım.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
August 11, 2018, 11:05:24 AM

Birde meşhur INS var listeye eklenebilecekler arasında. INS de en büyük hatayı bountyciler olarak bizler yaptık. Gaza geldik ve elimize geçen miktarları satmadık. Satıp TETHER olarak bekletseydik zaten büyük kar sağlamıştık. Ancak bizler tekrar 10 doları görecek umuduyla 0,30lara mahkum olduk.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 11, 2018, 11:10:42 AM

Şuanki piyasanın da durumuyla alakalı bu durum genele yormamak lazım. Xrp bile %10 düştü bugün bu icoların böyle düşüşlere sahip olmasını yadırgamamak lazım

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Oyali
Newbie
*

Activity: 108
Merit: 0

View Profile
August 11, 2018, 11:12:12 AM

Hocam bu genelde ICO'larin son fiyati, fakat aslinda bakarken hata yapiyoruz. Benim bildigim kadariyla bu listede en dusuk bonusu veren projeler 20%/25% bandinda. O fiyattan satin alanlarin yaptigi ilk is elindeki tokenleri satmak oluyor. Birde bununla birlikte bountylere katilanlarin sattiklarida var tabii.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 11, 2018, 11:13:32 AM

aralarında girdiklerim var hemde 5 tanesi falan yanlış hatırlamıyorsam aslında hepsi çıkış için fırsat verdi ama karı tatmin etmediği için binevi kendi açgözlülüğümden kar alıp çıkmak varken beklemeyi tercih ettim çünkü acayip hype yapılan projelerdi.şimdi ise hepsi zararda zamanında çıkmadığım için kafamı duvara vuruyorum desem yeridir
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 11, 2018, 11:23:10 AM

İco larin bir kere daha insanları kaziklamak için olduğunu gördük. Zaten bu ico muhabbeti olmasaydı bazı coinler bu kadar düşmezdi. Çünkü insanlar dipten alıp daha çok yükselir diye ico Lara girdi. Çoğu soygun çıktı. Ben zaten ico larin neden para topladığını bir türlü anlamış değilim . Milyonlarca dolar toplanıyor sonra ico çöp. Topladığı para ile alım yapsa çöp seviyesine indirmezler
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 11, 2018, 11:40:02 AM

Quarkchain şuan usd bazında 1.6x ilk exchange girdiğinde 17x kadar gördü. O sırada çıkanlar çok güzel kazandı bir günde 17x çok büyük bir rakam. Ico girerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Aç gözlülük etmemek gerekiyor.

goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
August 11, 2018, 12:19:37 PM

Scam ico tehdidinden kurtulmak için onca emek buluyorsun. Tam doğru seçimi yaptım diyorsun ama bu sefer de piyasanın halinden dolayı kaybediyorsun. Bizde bu sabır var oldukça bu heyecanımız dinmeyecek  Smiley
papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
August 11, 2018, 12:23:10 PM

eskisi gibi değil artık piyasa scam ıcolardan geçilmiyor scam olmayan da ıco dan sonra fiyatı çakılıyor bu dönem de ıco ya falan girilmez
ugurum15
Member
**

Merit: 22

View Profile
August 11, 2018, 12:24:46 PM

Quarkchain şuan usd bazında 1.6x ilk exchange girdiğinde 17x kadar gördü. O sırada çıkanlar çok güzel kazandı bir günde 17x çok büyük bir rakam. Ico girerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Aç gözlülük etmemek gerekiyor.

Sebebini bilmiyorum ama QuarkChain freni patlamış kamyon gibi gidiyor. Herhangi bir haber mi var acaba? Bende çok düştü diye 518 den az bir miktar almıştım. Hala iniyor. Bu gidişle 100 e kadar inecek gibi
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
August 11, 2018, 12:25:08 PM

Şu anda ICO'lardan para kazanabileceğime inanmıyorum ben. İmzasına katıldığım UBEX şu anda neredeyse hardcap yaptı ama birazda ben alayım diye düşünmüyorum. ICO'lar borsaya girdikten sonra bir kendisinden geçiyor.
casty3000
Full Member

Merit: 100

View Profile
August 11, 2018, 02:31:15 PM

Bu piyasa çok tehlikeli 1.5 yıl önce hangi icoya girseniz kazandırıyordu ancak şuan tam tersi oldu. Ancak çok iyi araştırmalar sonucunda para kazanabilirsiniz. Trade deseniz kurt olmanız gerekiyor onlar bile çok zorlanıyor çünkü piyasa çok oynak. Kim kazanıyor bu piyasada  Grin

tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
August 11, 2018, 03:41:53 PM

Piyasanın ne kadar kötü olduğu her hangi bir icoya bu piyasada girilmeyeceğini anlamamız gerekiyor çünkü para hep çıkıyor alıcı olmuyor devamlı bir düşüş döngüsündeyiz yeni biten origoda eksi loss yazıcaklar listesine ekleyebilirsiniz.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1246

View Profile
August 11, 2018, 03:51:26 PM

Birde meşhur INS var listeye eklenebilecekler arasında. INS de en büyük hatayı bountyciler olarak bizler yaptık. Gaza geldik ve elimize geçen miktarları satmadık. Satıp TETHER olarak bekletseydik zaten büyük kar sağlamıştık. Ancak bizler tekrar 10 doları görecek umuduyla 0,30lara mahkum olduk.

evet tam o sıralarda çünkü hem proje hemde bounty olarak cok ses getir ins projesi hala güvendigim projelerdendir ama 10 dolarları görüp o fiyatlardan satmak lazımdı şuan ettigi fiyat 30 cent içler acısı gibi piyasa daha ne kadar eksiye gidicek merak ediyorum

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
August 11, 2018, 03:53:40 PM

bu tarz başlıklar açıp neyi ispat etmek istiyorsunuz ? piyasa zaten kötü. bu kötü piyasada ico ya girenin şaşarım aklına. az sabredin bakalım biraz . piyasa bi düzelsin kendine gelsin. o zaman görelim hard cap yapan icolar kaç x yapacak
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: