Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:10:55 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5  All
  Print  
Author Topic: Düşüşün Gerçek Sebebi Dolar Olabilir mi?  (Read 568 times)
stil3tto (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
August 11, 2018, 01:40:10 PM

Dolar son 3 günde TL karşısında anormal değerlendi. Bu sadece bizim ekonomimize yönelik bir durum değil. Dünyada da dolar değerleniyor. Trump'ın para politikaları doları yükseltme üzerine son dönemde.

Dolayısıyla kripto paralardaki kan kaybı da dolara kayan ekonomiyle açıklanabilir mi? Olay böyleyse 2018'de doğru düzgün bir artış beklemek hayal.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:11:22 PM

Dediğiniz gibi dolar sadece TL karşısında değer kazanmadı, tüm para birimleri karşısında değer kazandı. Dolar artık anavatanına dönüyor. Ve daha da yükseleceğini düşünüyorum. Lakin bu Amerika için iyi mi olur kötü mü olur orası tartışılır.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
August 11, 2018, 02:22:19 PM

Ben de böyle bir konu ne zaman açılacak diye bekliyordum. Artık bu tesadüf olmaktan çıktı, ciddi anlamda dolar ne zaman diğer para birimlerine karşı değer kazansa Bitcoin ters tepki veriyor mantık olarak aralarında bir bağ olmadığı halde  Smiley

pikiditor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:30:56 PM

kripto paradan çıkan gidip amerikan doları mı alıyor? tethere geçer o da dolar işte.
Bizim doların düşüş sebebi hükümet. önemsemiyor kısacası. Onların doları varsa bizim Allah'ımız, imanımız var diyor. bizde de iman var, biz de aynı Allah'a inanıyoruz ama bunun dolarla ne alakası var.

Sen ekonomideki sorunları böyle açıklarsan olan bu ülkenin vatandaşlarına olur. Tüp fiyatlarına bakın. zamlı tarifeler gelmiş olmalı. Artık büyük tüpler 30 liradan fazla zamlı. Bunu ne ile açıklayacaksın.

Öyle dış mihraklar, dolar, faiz lobisi böyle istersen 10 sene boyunca de sorunu böyle çözemezsin. Sen ekonomiyi güçlendirirsen sorun yavaş yavaş çözülür.

Dolara bağımlı şu ülkeyi artık yerli malı politikasına getirirsen, katma değerli ürünlerin üretimi ve dolar ile satışına ağırlık verdirirsen yani daha bir sürü madde var.

Bizim kriptoların düşüş sebebi kısacası doların değerlenmesi değil, sec spekülasyonu.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
August 11, 2018, 02:51:25 PM

bitcoinin düşüşün nedeni dolara bağlı mıdır bilimiyorum ama btc düştüü halde dolardan dolayı btc yükseliyor bu nereye kadar devam eder bilmiyorum ama tl nin değer kaybetmesi hiç iyi bir durum değil ama bitcoinin yükselmesi veya düşmesi buna bağlı bir durum değil diye düşünüyorum.TL nin değer kazanması için üretime daha fazla önem vermemiz gerekir ülkece ve üretim yapacak kimselere de destek olmalıyız yatırımların artması gerekir aksi halde doların tl karşısında değer kazanacağı kesin ve tl nin de değer kaybedeceği kesin diye düşünüyorum.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
August 11, 2018, 03:12:49 PM

Dediğiniz gibi dolar sadece TL karşısında değer kazanmadı, tüm para birimleri karşısında değer kazandı. Dolar artık anavatanına dönüyor. Ve daha da yükseleceğini düşünüyorum. Lakin bu Amerika için iyi mi olur kötü mü olur orası tartışılır.

Elbetteki iyi kötü bakış açısı değişir. O kadar para abd ye ne zaman girse 1-2yıla kalmadan savaş açar bi yere. Yani mecburen açar. Çünkü onlarda kasalarındaki bu (çoğunluğu kara para) paraları harcamak, resmileştirmek zorundalar. Abd taktiği parayı toplayıp resmileştirmek üzerinedir. Bakalım bu sefer kime savaş açacaklar.

...
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
August 11, 2018, 03:15:12 PM

İllaki bu piyasadan çıkış olmuştur dolardaki faiz oranı git gide arttığı için ama bu miktar bitcoini 1000 dolar düşürmeye yetmez diye düşünüyorum...
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 1257

View Profile
August 11, 2018, 03:27:45 PM

Bende aynı şeyi düşünüyordum açılmış konu sonunda foruma ters ortantılı gidiyor hep piyasaya göre btc bakalım tüm dünyada güç kazanıyor dolar kripto paralarda 6-7 aydır değer kaybediyor durumlar ne olucak merakla bekliyorum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
August 11, 2018, 03:35:27 PM

Doların sadece tl üzerinde bir etkisi var yani millet doları yükseliyor veya güçleniyor diye düşünüp gitmiyor kriptodan hala belirsizlikler olduğu için çıkıyolar ama bunlar kısa sürece etf den olumluydum ama artık olumlu değilim gibi bişey kararsızım umudumu new york borsasının kripto exchanına bağladım kasım gibi gelebilir bu boğa
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
August 11, 2018, 04:03:46 PM

ben dolar almak için kriptodan çıkmazdım. bir arkadaşın dediği gibi geçin tethere o da aynı mantık zaten. orada bekler btc fiyatına göre yerinizi belirler elinizdekini korur hatta btc olarak adetini de arttırmış olursunuz.
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266

View Profile
August 11, 2018, 05:46:16 PM

Birkaç gündür bu konuyu düşünüyordum.

Biraz farklı düşünmeye çalışalım.Bitcoinde eğer büyük bir ralli olacaksa bundan önce doları olabildiğince güçlendirmek mi istiyorlar yoksa ? Büyük bir dolar girişi olacaksa eğer.

Sonuçta bu bitcoine dolar üzerinden değer biçiliyor karımızı bile ona göre hesaplamıyormuyuz ?
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
August 11, 2018, 05:48:48 PM

Ben bunun çok gerçek olabileceğine inanmıyorum. Amerikanın para politikası ne kadar iyi olursa olsun Amerika her zman eksilere giden zarar yazan bir ülkedir. Ancak merkez parasına sahip olduğu için bunlardan sağ salim çıkabiliyor. Sürekli dolar basarak bu devran yürümez. Biraz bilgisi olan insanlar da bunu biliyor. O yüzden ben dolarla bi alakası olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar korkup kaçıyor ancak geri dönüş olacak.

hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
August 11, 2018, 05:52:19 PM

hiç belli olmaz. dolar yükseldi millet tamö parayı vurucam dedi ki ethereum düştü 300 dolara amk olbilir
sunistator
Newbie
*

View Profile WWW
August 11, 2018, 07:18:09 PM

bitcoindeki agresif düşüşün ana nedeni dolar olamaz. tamam abd ye parasını aktarıp faizi almak isteyenler için daha garantici ama kriptoyu satarsın alırsın tetherini piyasa şartlarına göre tekrar bitcoine dönersin.  ki altlardan çıkıp da bitcoine geçiş baya hızlandı.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 11, 2018, 07:34:26 PM

Ben arada bir bağ göremiyorum. Dolar Türk parasına göre değer kazanıyor, TL değer kaybediyor. Birkaç ülkenin dolar karşısında değer kaybetmesi ile kripto paraların değer kaybetmesi arasında bir korelasyon yok.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
August 12, 2018, 08:25:47 AM

Bence uzaktab yakından alakası yok hiç kimse doları bitcoin'e tercih etmez. Bitcoin düşüyor olabilir ama temelleri gereği daha değerli

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
concons31
Newbie
*

Activity: 85

View Profile
August 12, 2018, 08:41:42 AM

Doların yükselme sebeplerinden biriside ülkemizde tutuklu kalan adam yüzünden. Abd ekonomi politikasıyla tehdit projesini üzerimizde uyguluyor. Zaten bunun yaşanacağını gerçekten tahmin edebiliyordum. Düşüşün bununla uzaktan yakından alakası yok. Piyasa hep düşüşteydi zaten ancak dolar yükseldiği için işimiz dahada zorlaştı hepsi bu. Yani hepsi birbirine paralel ilişkisiz ancak birlikteliği zararlı .
asnafisna
Newbie
*

View Profile WWW
August 12, 2018, 02:49:33 PM

videoda TL'nin, dolar karşısında değer kaybetmesinin diğer gelişmekte olan ülkeleri de olumsuz etkilediğinden söz ediliyordu. Bunun sonu nereye varacak, küresel anlamda dolar gelişmekte olan ülkelere göre daha fazla değer mi kazanacak artık sonunu kestirmek zor.

ama kriptolara etkisi güçlü dolar bu olamaz.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
August 12, 2018, 02:55:52 PM

Dolar tum dunyaya savaş açtı ama zayıf ülkeler ve zayıf ekonomiler etkileniyor. Krizin geleceği bilindiiği için erken seçim yapıldı ve şimdi herşey twit ile dış güçler yalanına bağlandı
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
August 12, 2018, 03:10:10 PM

Dolarda bir neden olabilir bence. Örneğin BTC 8, bin dolarken, dolar 4.60 lardaydi. Şuan baktığımızda BTC 6.200 Ken dolar 6. 40 hesaplayinca şuan BTC nin fiyatı tl olarak dahada artmış oluyor. Mesela ozman 36 bin TL iken şuan 39 bin TL yapıyor. Yani doların etkisi burda belli oluyor

Pages: [1] 2 3 4 5  All
  Print  

Jump to: