Bitcoin Forum
June 18, 2024, 03:22:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Düşüşün Gerçek Sebebi Dolar Olabilir mi?  (Read 568 times)
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294
Merit: 0

View Profile
August 14, 2018, 09:03:14 PM

ben dolar olarak görmüyorum çok büyük bir köpük vardı şu an o alınıyor
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
August 15, 2018, 07:07:31 AM

Dolar olmaz ama Amerika devlet tahvilleri olabilir. Yıl başında bu konu konuşuluyordu.

turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
August 15, 2018, 09:32:31 AM

Trump tüm dünyayı karşısına almaya devam ediyor önce Avrupa Birliğine uyguladığı yaptırımlar daha sonrasında Çin şimdide Türkiye eğer diplomasiyi bu yönlü kötü kullanmaya devam eder ise dolar dünyanın para birimi olmaktan çıkıp yerel bir para birimine dönüşecek ve önemimi yitirecek diye düşünüyorum.

triclinics21
Member
**

Activity: 378

View Profile
August 15, 2018, 09:45:07 AM

Bende aralarında baglantı var en azından 5-6 gundur dolar yukselınce ozellıkle ethereum duşuyor dolar düştüğünde ethereum çıkıyor bu sekılde bir seyır var. ayrıca bu ethere ne olacak yav
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
August 15, 2018, 09:47:11 AM

trump tüm dünyaya yaptığı ambargo sayesinde hem ülkelerin yerel para birimleri karşısında büyük bi değer kazandı. Bu değer de bitcoin alımını zorlaştırdı. Fransaya bile ambargo uygulayan amerika , dolarının değerinin artmasını sağladı. Bu sayede de tabikide böyle bir düşüş yaşanması normal. Ekim ayında kurultayda bişeyler olacak bakalım...

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
August 15, 2018, 10:49:37 AM

Elinde yuksek meblag da kripto para bulunduranlar bunlari satip kisa vadeli Amerikan devlet tahvili almis olabilirler. Cok yuksek kazanc getirmese de daha garanti bir kazanc ve bu sure zarfinda kripto marketteki dususten faydalanarak tekrardan ucuz fiyattan kripto alimi yapabilirler.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
August 15, 2018, 10:58:41 AM

Piyasa karı gördüğü yere gider. bizim piyasa ise farklı bir piyasa tadını alan bırakmaz doların güçlenmesi bu piyasayı o kadar da fazla etkilemez diye düşünüyorum.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
August 15, 2018, 12:13:22 PM

Doların küresel piyasadaki artışından insanlar ellerindeki dolarları değerlenicek diye yatırım yapmıyorlar hem kripto sektörüne hemde reel sektöre bu yüzden piyasa üstünde de bir miktar baskı var ama bunu sadece dolardaki artışa bağlamak yanlış...
adept
Full Member

Activity: 223

View Profile WWW
August 17, 2018, 05:14:31 PM

Doların diğer ulusal paralar karşısında değer kazanması bir süreye kadar bekleme haline getirir insanları sonrasında daha fazla kazanç için çeşitli piyasalara yönelerek yatırım yapmaya başlayacaklar.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
August 17, 2018, 05:36:03 PM

Dollar ve USD arasındakı bu döngü hakikaten çok ilginc bir duruma geldi. Ne zaman dolar yükselirse BTC düşüyor.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
August 17, 2018, 05:48:31 PM

şimdiki bu yükselişler zararların karşısında hiçbir şey 10 kat düşen var bu günden itibaren arada artık sallanıp uçuşa geçer inşallah daha önceleri böyle olmuştu umarım tekrar gider

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
August 17, 2018, 07:34:23 PM

dolar tl folyolarını cok etkiliyor bir bakıyorum piyasa düşmüş ama folyo yüzde 10 artmış bir bakıyorum tam tersi
sankaneri
Member
**

Activity: 143

View Profile
August 17, 2018, 08:09:43 PM

Hiç bu yönden düşünmemiştim ama mantıklı geldi okuyunca. Dünya genelinde kullanıldığı için doların değer kazanması her şeyi etkiliyor kripto paraları neden etkilenmesin ki?
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
August 17, 2018, 08:15:46 PM

Pek alakası olduğunu sanmıyorum, Dolar endeksinde artış olsada kripto para piyasalarını etkileyecek oranda değil.

blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
August 17, 2018, 09:12:27 PM

Direk alakasi var diyemeyiz ama dolayli olarak global pazardaki yatirim araci tercihinden dolayi etkilenme bir miktat oldugunu dusunuyorum.  Yoksa dolar yukseliyor diye kim bitcoinlerini bozdurur. Mantiksiz.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
August 18, 2018, 01:49:43 PM

Dolar son 3 günde TL karşısında anormal değerlendi. Bu sadece bizim ekonomimize yönelik bir durum değil. Dünyada da dolar değerleniyor. Trump'ın para politikaları doları yükseltme üzerine son dönemde.

Dolayısıyla kripto paralardaki kan kaybı da dolara kayan ekonomiyle açıklanabilir mi? Olay böyleyse 2018'de doğru düzgün bir artış beklemek hayal.
Bence de. Dolar dünyada arttıkça insanlar dolara dönüyor. Özellikler 15 - 19k$ fiyatlardan bitcoin piyasasına giriş yapanlar muhtemelen tövbe ederek tekrar nakite geçtiler.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
August 18, 2018, 04:28:30 PM

Tamamen bu sebebe bağlamamamız gerekse de küçük bir etki içeriyor bence. Dünyanın dört bir yanında herkes doları baz alarak borsaya yatırım yapıyor ve dolar güçlendikçe milletin yatırımını etkiliyor haliyle.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
August 18, 2018, 09:14:29 PM

Tek sebebi dolar olmasa dahi etkisi olduğunu düşünüyorum, dünya dolar değerlenmesi ile mücadele ederken yatırımcıların bitcoin yada kripto yatırımlarını azaltığını tahmin ediyorum.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
August 18, 2018, 09:24:19 PM

dolar tl karşısında anormal değerlenmedi, olması gereken seviyeye yaklaştı, basit hesapla %10 enflasyondan her yıl için tl nin değer kaybını hesaplayıp koyun 2003 ten dolar fiyatı üzerine, görürsünüz.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
August 18, 2018, 09:29:03 PM

Bu kripto paraları etkilemezki kripto paranın tl ile bir ilgisi yok bu tamamen yatırımla alakalı bir şey eğer yatırım olursa düşüş tersine döner. Yoksa devam eder.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: