Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:39:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: Düşüşün Gerçek Sebebi Dolar Olabilir mi?  (Read 568 times)
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
August 22, 2018, 07:29:31 AM

Dolar dünyada değerleniyor diye bir şey yok. Doların çapraz kurlarını hiç mi araştırmıyor insanlar ?

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714937979
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714937979
Reply with quote  #2

1714937979
Report to moderator
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
August 29, 2018, 08:43:08 AM

dolardaki değerlenme, bitcoine göre çok minimal bir yükseliş. nasıl bitcoindeki agresif yükseliş abd dolarını yerin dibine sokmuyor ise dolardaki değer kazanımı da bence çok bitcoin açısından etkilemiyor. düşüşün gerçek sebebi bitcoinin manipülasyona açık olması.

iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
September 13, 2018, 09:19:36 AM

Kripto piyasası da bir para piyasası olduğuna göre başka piyasalardaki fırsatlar veya olumsuzluklar diğer piyasaları pozitif ya da negatif etkiler.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
zeze2100
Jr. Member
*

Activity: 108
Merit: 1

View Profile
September 13, 2018, 09:30:13 AM

Büyük oranla olmasada bir nebze payı var tabiki.

[  ATRONOCOM  ]   BUILT FOR YOU ANDYOUR CRYPTO LIFESTYLE
https://www.atronocom.io/
europesss
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
September 13, 2018, 09:39:42 AM

Belkide FED in faiz artırması ile dolarların ABD ye geri çağırma ihtimali ile alakalı olabilir durum.
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114

View Profile
October 07, 2018, 06:05:32 PM

Zaten dönüm noktası 2019 olarak görülüyor. Bence düşükken almak lazım sonradan pişman olmamak için mecbur değilseniz bozdurmayın bekleyin arkadaşlar.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
October 07, 2018, 08:51:17 PM

Kar neredeyse sermaye oradadır. Bugün dolar kazandırırsa para oraya akar yarın kripto kazandırır para oraya akar. Ama tek sebep bu denemez.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
benefanj
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
October 09, 2018, 07:24:55 AM

ben herhangi bir bağlantısı olacağını düşünmüyorum bitcoin şu an hala aynı seviyelerde
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 09, 2018, 01:35:07 PM

dünyadan dolar çekildiği doğrudur ancak TL haricinde dolar karşısında eriyen para birimi yok gibi bişey ..afrika ülkelerinden bazıları bile TL karşısında değer kazanmıştı diye duymuştum bi ara. düşüşü doğrudan dolara bağlamak bence doğru değil...yapboz un parçalarından biri olarak kabul edilebilir ama
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
October 09, 2018, 02:49:06 PM

Dolar henüz küreselde değerlenmedi ama değerleneceği aşikar. Trump bu durumdan rahatsız olduğu için zaman zaman yaptığı açıklamalarla ateşe su dökmeye çalışıyor. Fed piyasadan çekeceği doları aylık 50 milyara çıkardı. Bir de faizler artıyor. Ama tüm bunların kriptoya etkisinin sınırlı olduğunu düşünüyorum. Asıl mesele borsalarda devam eden ralliler ve özellikle Suriye savaşının bitme noktasına gelmiş olması olduğunu düşünüyorum. Bu savaşta hatırı sayılır büyüklükteki paralar bitcoin üzerinden transfer edildi.
sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile
October 11, 2018, 12:26:04 PM

Elbetteki kripto piyasasını etkileyecektir ancak bu etkisi ne yönde olur tam anlamıyla kestirmek zor.Ancak ben 1-2 ay içerisinde kriptolarda değerlenme bekliyorum.Dolar genel anlamda önümüzde ki yıllarda kesinlikle daha değerlenecek gibi duruyor.Ancak illaki bir yerde sabitlenecektir.İşte o zaman Kripto piyasasını merakla bekliyor olacağım.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
October 11, 2018, 12:37:26 PM

Yine ortalık kan gölüne dönmüş. Düşüşün sebebi dolar falan değil. Sebebi ağababalarının bizimle oyun oynuyor olmaları bence. Balina dediğimiz tipler, ama öyle 10-100 BTC olanlardan bahsetmiyorum. İşte onların doldur boşaltlar ile ceplerine, cüzdanlarına artı olarak bizim elimizdekileri eklemeleri sonucu oluşan kırmızılık ve yeşillikler bunlar.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
October 11, 2018, 02:06:43 PM

Tüm birimler karşısında dolar değer kazanmış olabilir ama bizim ülkemizdeki gibi 2 kat 2,5 kat gibi değer kazanmadı diye biliyorum. Ucundan dokunmuş olabilir kripto para piyasasında ama tümüyle kontrol ettiğini kesinlikle düşünmüyorum bana göre bu düşüşün sadece bir parçasını etkilemiştir.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
zhongzy
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 13, 2018, 02:23:22 PM

Dolar gelişen ülke paraları karşısında değer kazandı ama gelişmiş ülke paraları karşısında değer kazanmadı. Kripto pazarındaki düşüşün asıl sebebi hangi ülkenin dünya hegemonyasını ele geçirip geçirmeyeceği mücadelesi.
Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile
October 14, 2018, 09:54:14 AM

Bende öyle düşünüyorum ancak daha sonra biraz daha araştırdım ki düşüncelerimde yanılmışım.Dünya olarak bir yapılanma yenilenme süreci var.Şuanda coinlere bir yaptırımlar uygulanmaya başladı gibi duruyor.Bu durum neleri getirecektir bilemiyorum ancak çok daha dikkatli adımlar atmamız gerekecektir.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
October 14, 2018, 02:36:54 PM

Dolarla alakası yok tamamen yatırımla alakalı bir durum insanlar parasını çeker düşer yatırır artar kısaca arz talep. Yakında talebin yine artmasıyla artış bekliyorum
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
October 14, 2018, 05:42:50 PM

doların tek başına kriptolardaki düşüşün sebebi olmamalı. yaw düşünün. ortada para babası balinalar var. günlük bitcoinin işlem hacmi kaç milyar dolar. çok sayıda borsayı botlar ile aynı anda kullanarak fırsat gördüklerinde pump, tehlike gördüklerinde dump yapacak satışları hemen ayarlıyorlar.

bitcoindeki dump hızlanacak ve alış işlemleri ile para kazanamayacaklarsa bitcoini satıp, gider paraya geçerler. atıyorum, hisse senedi, forex, altın ne ise oraya parayı aktarırlar. bitcoin her zaman alış emirleri ile cazip diye kural yok.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 14, 2018, 07:12:01 PM

Ben hiç sanmıyorum. Eğer bir ülkenin borsası yükseliyor ise ,bu piayasada düşüş olur .Eğer bir borsada çöküş varsa,bu piyasada yükseliş olur.Biz niye geldik bu piayasaya? Çünkü İMKB da ayı sezonu vardı Smiley

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 14, 2018, 07:14:27 PM

elbette doların diğer paralara karşı değerlenmesi btc fiyatınıda etkiliyor sonuçta hepsi birbiriyle bağlantılı paralardır. bu benim görüşüm

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
October 14, 2018, 10:02:39 PM

Dünya ekonomik sistemi birbirine bağlı. Amerikanın Avrupa Rusya ve Çin'e yaptırımları ve Hindistan'a yaptırım tehdidi savurması bizim kripto pazarına eksi puan olarak yansıdı. Birde vergi ödememek için BTC satan Amerikalılar.
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: