Bitcoin Forum
June 19, 2024, 10:56:32 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dolar Yükselmiyor Arkadaşlar TL düşüyor anlayın artık.  (Read 427 times)
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
August 14, 2018, 10:55:10 AM

şuan suriye lirası bile tl karsısında değer kazanıyormuş. Bunun üzerine diyecek hiçbir laf yok. bugun hazır kur gevsemişken merkez bankası bir faiz silahı çekse kur biraz gerilese bizde bir nefes alsak..
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
August 14, 2018, 01:13:51 PM

tl ye şuanda resmen shitcoin muamelesi yapılıyor. pump/dump coinler gibi oldu. parmaklarında oynatıyorlar. bu aciz durum acaip canımı sıkıyor.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
August 14, 2018, 01:41:58 PM

Koskoca bir ülkenin parasını nasıl oynatıyorlar. Her açıklama doğrudan dump etkisi yaratıyor piyasaya. Büyük bir ekonomimiz var ama güçlü bir ekonomimiz yok
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
August 14, 2018, 02:28:25 PM

bravo ne güzel bir tespit olmuş. çok da komik gülmekten ölüyorum şu an. hem dolar yükseliyor hem tl düşüyor kısacası ortalık 56 olmuş durumda.

Allonee
Member
**

Activity: 392

View Profile
August 16, 2018, 07:42:26 AM

Her para birimi karşısında değer kaybediyor türk lirası. Bizim paramız hariç hepsi değer kazanamayacağına göre bizim paramız değer kaybediyor demektir bu.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
August 16, 2018, 07:45:30 AM

bugün forex cilerden bir mail geldi. kaldıraç oranı 1:10 dan 1:1 e düşürülmüş bu da demek oluyor ki forexcilere dolar tl paritesinden ekmek artık yok. bu ve buna benzer swap emirlerine falan gelen düzenleme ile tl nin kolay değer kaybının önüne geçilmiş olunuyor. fakat tl nin değer kazanabilmesi için yapısal reformlar şart.
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile WWW
August 16, 2018, 10:42:42 AM

Dolardaki ateş biraz söndürülmüşe benziyor an itibari ile dolar fiyatı 5,79 liraya kadar geriledi ,bugün içerisinde 5.50 liranın altına inerse önümüzdeki günlerde doları 5 lirada görebiliriz.
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
August 16, 2018, 01:43:01 PM

Son günlerde çok aşırı değer kaybeden tl şu sıralar kendisini toplamaya başladı. Bu yükseliş ve düşüşten ders alırız da yakın zamanda işe yarar yapısal reformalar ile desteklenirse bir daha bu şekilde büyük kayıplar yaşamayız.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
August 17, 2018, 03:55:02 AM

Şu mantıksız hareketleri TL nin değer düşüşüne bağlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ekonomiyi çok bilmediğimden atıp tutmakta istemiyorum ancak hızlı bir dalgalanmanın üretmiyoruz ondandır sebebi yetersiz geliyor. İstikrarsız şekilde gidiyoruz dolar yükselecekti ama Amerika'nın yaptıkları yatırımcının korkutulması tuzu biberi oldu ama bunların hiç biri ekonomimizin kötü olduğu gerçeğini değiştirmez. Madem TL düşüşü diyorsunuz üretmiyoruz diyorsunuz gereksiz harcama yapmamalısınız, üretmediğimiz doğru gereksiz yere tükettiğimiz gerçeği de var. Zaten tüketmeyi alışkanlık haline getiren toplumlar üretim yapmaz. Bir malın değeri birkaç günde kat kat azalmaz bunu da bilin. Suriye parası karşısında değer kaybetti deniliyor, iyi suriye parasına yatırım yapın harcayacak yer bulursanız. Demem o ki cambazlık yapıyorlar, ekonomi tıkanmıştı patlama yaptı açıklamasını yeterli bulmuyorum.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
August 17, 2018, 04:14:44 AM

daha bunun farkını göremeyen insanlar ekonomiden bahsediyorlar yüzleri de kızarmadan. sorsan doları abd bilerek arttırıyor sanar adamlar.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
August 17, 2018, 07:37:27 AM

Borsa İstanbul dan da anlayacağımız üzere paramız her geçen gün değer kaybediyor, 87 lere kadar düştü daha da düşermi ! Görünüşe bakılırsa 80 lere kadar düşecek.
Underreal
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
August 17, 2018, 07:49:06 AM

italat ihracat etkiliyor bence ne kadar ithal mal o kadar dolar yükselir ne kadar yerli mal dolar düşer ne kadar ihracat dolar düşer bunlar bilindik şeyler ama hatırlatayım dedim

Aenco ✚ Global HealthTech Blockchain Financial Solutions ▬▬▬▬▬ Join Now! | PRIVATE SALE IS LIVE! ● ●
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
August 17, 2018, 08:24:29 AM

şimdi şöyle bi soruyla başlamak istiyorum ekonomi kötü olabilir tamam normal bu isterseniz papau yeni gine parası bile bizden değerli olabilir hiç önemli değil. Ama önemli olan şu paramız değerli olsa  sorun çözlmüş olacakmış ? Diyelim dolar ile tl eşdeğer. Eee ? yada 2 katı. Arkadaşlar dolar 1,5-2 arasındaki iken ülkeden çok mu memnunduk ? Yoo. Biz gene kazanamıyorduk ki gene fakir olan fakir , zengin olan zengindi.

arkadaşlar japonyaya bakın , adamlar eğitim sistemini düzelterek ne hale geldiler. Yapısal reform diyip klişe bi laf etmek istemiyorum ama gidin ekonomi olarak güç olarak örnek alacağnıza diğer ülkeleri ben size söyliyim gidin en başta FİNLANDİYA'YI ÖRNEK ALIN.

eğitim sistemini oturtabilirsek bu ülkenin temelleri ancak sağlam olur. Bu kadar vatansever değil miyiz yahu ?
necrofurian
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
August 19, 2018, 01:52:15 PM

Türk lirasının daha değersiz hale gelmesine bazı ekonomik kırılganlıklarımız, siyasi inatlaşmalar ve bir sürü sebep var. bu doları Türk lirası karşısında değerini yükseltiyor. Ama şu gerçek ki güçlünün, güçsüzü istediği gibi ezdiği bir ülkedeyiz. ekonomik datalar kötü geliyorsa hemen ülke para birimine yüklenelim ki faiz artırsın falan.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Marginatus
Member
**

Activity: 152

View Profile
August 19, 2018, 03:06:43 PM

sana katılıyorum, cogu kısı sadece tl dolar karsısında deger kaybediyor sanıyor, euro ve pound karsısında tl nın hareketleri husususunda kımsenın bı derdi yok, sokaktaki vatandasa sorsan dolar da dolar diyor baska bir sey demiyor, abd ye kızıyor,
Neden paramızın değer kaybettiği konusu kimsenin umrunda değil ne yazıkki
a.hasat
Member
**

Merit: 10

View Profile
August 19, 2018, 03:14:16 PM

Sen eğitimi düzelt, üstüne argeye, teknolojiye yatırım yap, hukuk sisteminde düzenlemeye geç bak bakalım tl değer kaybediyor mu. Bak bakalım bu operasyonlar bize etki ediyor mu
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
August 19, 2018, 08:20:20 PM

Zayıf olan kaybeder tarihe bakarak kuralın budur denmesi tamamen açıklayıcı. Zayıf olmayacaksınız ulusal para biriminiz yerlere düşer. Sterlin artınca İngilizler Akdeniz Bölgesi'nden ev alma telaşına düşmüş.
sniper23
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
August 21, 2018, 09:51:44 AM

Yeni ve Güçlü TÜRKİYE'nin yan etkileri.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
August 21, 2018, 03:57:48 PM

Sence bu arkadaşlar bunu anlayacak becerilere sahip olsalar şu an ülke bu durumda olur muydu? hep dış güçler. ekonomimiz çok iyi.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
alpcaba45
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
August 21, 2018, 04:04:33 PM

bizim insanımız her işte olduğu gibi ekonomi konusunda da mükemmel yeteneğini ortaya koydu. hala hollandada 1.5 euro olan benzin fiyatının buradakinden fazla olduğunu söyleyen insanlar var. kendilerine alım gücünü açıklamak zorunda kalıyoruz.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: