Bitcoin Forum
June 20, 2024, 11:58:15 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum ve Altcoinlerin Zincirleme Çöküşü  (Read 2679 times)
Discovery06 (OP)
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
August 12, 2018, 11:25:30 PM
Last edit: August 14, 2018, 12:30:16 AM by Discovery06

Ethereumu hergün takip ediyorum.Bana göre Ether Altcoinlerin lokomotifi pozisyonunda.Bugün grafiğe baktığımda ise neredeyse ether çıktı çıkalı 3 yıllık anatrendin kırıldığını gördüm.Bu kadar zamandır kırılmayan trend neden kırıldı acaba.

Hani herkes boğa piyasası bekliyor ya.O boğa ölmüş ve birdaha gelmeyecek olabilir.Ethereum grafikteki çizginin altında kalmaya devam ederse Alt piyasa çok büyük hasar alacaktır.Hatta çoğu alt tamamen batacaktır.Umarım birkaç gün içinde tekrar trend çizgisinin üzerine atarda bu ürkütücü durum oluşmaz.
ETHEREUM GÜNLÜK GRAFİK:
https://i.hizliresim.com/EDAypz.jpg

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=500965638577

EDİT:Konu başlığını bile okumadan cevap yazanlar olmuş.At gözlüklü tayfa anlamamakta ısrar ediyor.Ben burada 3 yıllık bir trendin kırıldığını sonuçlarının altcoinler için daha da kötü olacağını belirttim.Mesaj paylaşılalı 24 saat bile olmadı eth 320 dolardan şu an 300 doların altına indi ve altlar felç yine.3 ay 6 ay sonra eth 3000 dolar da olabilir portföyünüz  1000 dolardan 100k dolarda olabilir ancak o gün bu gün değil.Konumuzda bu değil.
Burada anlatmak istediğim şey,Uzun zaman devam eden trendin aşağı kırılmasının sonuçlarının ağır olacağıdır.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 12, 2018, 11:38:08 PM

böyle bir şey için erken konuşmuyor musunuz acaba? ethereum ve altcoinlerin sonu nasıl gelecek allah aşkına? hemen düşüş gördünüz mü bitirirmeye ne meraklısınız.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
August 12, 2018, 11:44:03 PM

Ethereum bence bir altcoin değildir. Piyasanın %90 nına altyapı desteği sağlayan bir coin altcoin değildir.Eğer ethereum hakettiği değere ulaşmaz ise,çoğu zincir tıkanıp kalıcaktır.
Discovery06 (OP)
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
August 12, 2018, 11:47:49 PM

böyle bir şey için erken konuşmuyor musunuz acaba? ethereum ve altcoinlerin sonu nasıl gelecek allah aşkına? hemen düşüş gördünüz mü bitirirmeye ne meraklısınız.

Bitirmek felan sanki benim elimde...Mesaj yazmak için mesaj yazmayın rica ediyorum.Yüklediğim grafiğe baktınız mı?

3 yıldır olmayan birşey oldu yazıyorum.Market maker nasıl yapar nasıl eder bilemeyiz elbette.Sadece gördüğüm bir teknik bilgiyi paylaşmak istedim.Biraz bu işlerden anlayan emek veren insanlara saygınız olsun.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
August 12, 2018, 11:57:44 PM

Uzun zamandır var olan kripto piyasasının bu yıl sonlanacağını düşündüren faktörler nedir bilemiyorum, bana göre her şey yeni başlıyor.
khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
August 12, 2018, 11:58:34 PM

Sanmıyorum. Kâr azaldı dedik bu sefer USD arttı. aynen devam.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
August 13, 2018, 01:06:07 AM

birgün btc dominant biteceği gibi elbette eth dominant da bitecek! şu an en gelişmiş, yaygın kullanılan, gözönünde vs altcoin ethereum olabilir ancak btc dolar bazında artarsa ethereum'un da bu kadar baskın olmasına gerek kalmayacak. Yalnız şu an konjonktürden ötürü bir düşüş yaşadığını söylemek lazım yani grafikte düşeni kırmış olabilir ama bu "büyük düşüş"e mi işaret ediyor yoksa yeni bir kanala mı girecek ilerleyen günlerde göreceğiz. btc yükselirse ethereum'un satoshi bazında düşeceğine ihtimal veriyorum, böylelikle diğer altcoinlerde bir hareketlilik yaşanmasına neden olabilir. 17 milyon btc'nin 5 milyonu ethereum'un sırtında yaklaşık olarak, eğer btc hareketlenirse ethereum slow takılıp diğer altcoinlere yükselmesi için yol açabilir. bilindiği gibi ethereum bazında işlem gören nice altcoin var, ether marketler, merkezi olmayan borsalar vs...hepsi ethereum'a bağlı ve uzun zamandır grafikler hemen hepsi için aşağı yöndeydi, hem satoshi hem ether hem dolar bazında dibi boylayan altcoinlere yükselmesi için bir kapı aralayabilir bu düşüş...
deyim yerindeyse altcoinleri inek gibi sağdılar aylardır şimdi de tersine bir hareket görebilirz ama orta-uzun vadede ethereum yine yapacağını yapar, dolar bazında en az 2-3k olur diye ümit ediyorum.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
August 13, 2018, 03:53:06 AM

biraz erken bu söylemler için. Ufak bir aşağı yönde hareketlenmeden sonra ethereum battı gidiyor bitti gibi söylemler çok yanlış. Bence bu seviyeler alım fırsatı. İleride yeniden 1000 dolar seviyelerine yükselecektir rahat olun
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
August 13, 2018, 04:32:04 AM

Ya daha ne oldu ki de hemen böyle konuşuyorsunuz. Etheriumun nereden geldiğini biliyosun demi. 0.03 dolardan geldi buralara kadar. Alt coinler biraz daha farklı gerçi hepsi alt için bunlarında. Yani böyle büyük tanınmış alt coinlere birşey olmaz zaten. Yok olacak olan her türlü yok olur sıkıntı yok.

williamsmith
Full Member

Activity: 476

View Profile
August 13, 2018, 04:41:45 AM

Boğa bir gün gelir ve elimizdekileri satar geçersek bu günden boğa bize göre ölmüştür. Geleceği olmayan bir birim değil bitcoin ve altcoinler. Hepsinden ayrı ayrı projeler umutlar besleniyor.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
August 13, 2018, 04:49:28 AM

iyice fiyatlar erimiş olsada şuan bizim ülkemizde kur farkıda var gene aşağı yukarı dengeliyor kendini lakin piyasanın bir an önce kendini toparlaması gerekiyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
August 13, 2018, 05:03:43 AM
Last edit: August 14, 2018, 12:34:50 AM by Vispilio

Teknik analiz kullanarak kriptoları değerlendirmeye çalışan arkadaşlara şu 2 eleştiriyi getirmek isterim Smiley :

1) Bir chart'ı inceleyen kişilerin 90-95%'i sizinle aynı çıkarımları yaparsa o analizden para kazanma ihtimaliniz 0'a yaklaşır. Yani teknik analizi kullanırken amaç textbook bilgileri
ezberleyip ana akıma uygun bir yorum yapmak değil, kalabalıkların düşünemeyeceği veya kestiremeyeceği değerlendirmeleri yapabilmek olmalıdır.

2) "Ethereum bitiyor altcoinler sona eriyor..." gibi söylemler fundamental bir görüş olur. Teknik analizle ise fiyat hareketi yorumu yapılır (price action).
Fundamental değerlendirmeler için başka kriterler vardır, bu yüzden söz konusu başlığı açan arkadaşın düşünce örgüsünde ciddi hatalar olduğunu söylemek zorundayız.

PinkBlue
Full Member

View Profile
August 13, 2018, 06:13:32 AM

Hemen düştü diye ethereum ve diğer coinlerin sonu geldi diyemeyiz. Piyasaya çıkan altcoinler düşüşten etkilenerek piyasada tutunamayabilir.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
August 13, 2018, 06:39:43 AM

Ethereum gerçekten neden bu kadar düşüyor bende anlamadım 5 gunde neyseyde %70 düştü, dolar olarak. Şu an bile 0.05 destegi kırılmış görünüyor daha ne kadar düşer acaba belirsizlikler çok fazla
DarkXen
Sr. Member

Merit: 261

View Profile
August 13, 2018, 07:15:19 AM

Açıkçası şu olmaz bu imkansız , daha neler gibi kelimeler ile başlayan cümleler kurmayı uzun zaman önce bıraktım. Bence her görüşün eşit şartlarda olma olasılığı var. Bu yadsınamaz bir gerçek bu güne kadar ki başımıza gelenleri düşündüğümüzde.
Kruncha
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

View Profile
August 13, 2018, 07:21:39 AM

2017' de bu dominmasyonun %80 lere çıktığını biliyoruz . Sonra altlara kaymıştı para . Bu kadar hızlı ve kolay bitmez altcoinler .
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
August 13, 2018, 07:22:22 AM

Bırakın artık şu grafik işlerini. Crypto işlerinde grafik diye birşey yok. Hala yok bu grafik yok şu grafik deyip kendinizi kandırmayın. Piyasa düzelse o kırılan grafik hemen tamir mi olmuş olacak?
Laedri
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
August 13, 2018, 07:30:38 AM

Grafik yorumlamak için temel şart oturmuş piyasa döngüsüdür, temel ekonomi bilmeyen kim varsa bu işlerde.

Altkoinlerin çok büyük kısmı 1-2 sene içinde yok olacak başka olasılık yok. Hayırlı forumlar.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
August 13, 2018, 07:32:04 AM

Ethereum her zaman kurtulur elbet artar fakat erc-20 tokenları tamamen bitti en son dip diye aldığım coin bile %30 daha düşmüş.Beklentim bu coinden çok fazla sene sonu en geç 2019 1 çeyrekte güzel bir kar alırım diye düşünüyorum.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
August 13, 2018, 07:33:16 AM

Her an herşey olabilir ama aklıma şu örnek geliyor. BTC 6$ dan 4 $ a düşünce galiba balon patladı vs denilmiş. Bugünlerde de böyle bir durum olabilir. Ben sabırla bekliyorum. Zaten koyduğum parayı geri aldım ful kar ile işlem yapıyorum. Bekleyebilirim. Çünkü bu piyasa çok kaygan herşey olması mümkün.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: