Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:08:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC-e MtGox'un durumu ile ilgili duyuru yayınladı  (Read 629 times)
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
February 26, 2014, 08:18:41 AM

Btc-e MtGox'un kapanması ile ilgili bir duyuru yayınlayarak traderların endişelerini en aza indirmeyi planlıyor. Duyurunun ayrıntısı aşağıda görülebilir :

https://btc-e.com/news/199
hjbn
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
December 28, 2017, 01:32:47 PM

ben asıl btc-e nin durumunu merak ettim. büyük bir operasyon yapılıp kapatılmıştı. hak sahipleri ödeme alabildi mi?
aspor
Member
**

Activity: 66
Merit: 10

View Profile
December 28, 2017, 03:45:27 PM

Arkadaşlar Mtgox'un  nin durumu ile ilgili bilgisi olan var mı ?

Mtgox ta 2013 'te 153 adet BTC ve yaklaşık 47 adet litecoinim gitmişti , o tarihlerde madencilik işi yapıyorduk , cami imamı bir ortağımla birlikte mining işine girmiştik , ancak BTC işinde çok geç kaldığımızdan bizde doge işine başladık ve  1.5 milyon adet dogeden sonra kanlı bıçaklı ayrıldık , o tarihlerde dogeler para etmediğinden  bin tl lik elektrik faturasının altından kalkamamıştık , makineler için baya borçlandık ve eşiyle ayrılma noktasına kadar geldi . şimdi dogeleri kurtardık ve paraya çevirdik  , 2014 ün sonunda ünv.den mezun olduktan sonra bu işlerden elimizi eteğimizi çekmiştik , bende okul bitince köye gittim 1 sene kadar cepte bir kuruş olmadan işsiz gezdim , BTC fiyatlarının bu kadar uçuk değerlere geldiğini son 2 aydır gördüm ve takip ediyorum  ve stressten yaşlanma noktasına geldim . İnsanlık tarihinde birdaha ele geçmeyecek bir fırsat elimizden kaçtı gitti , milletin o tarihlere bize yaptığı mal muamelesini tek tek çıkaracaktık .

Daha önce BTCe de de baya işlemim olmuştu o sitede 25 e yakı BTC ve bir miktar litecoin vardı , ancak BTC adına küçük meblaları o tarihlerde paraya çevirip harcamıştık , engin.---@gmail.com adresi ile Btce ye 2014'te kayıt yapmıştım . hacklenme olayından önce son hatırladığım kadarıyla hesapta 27 Litecoin vardı , şimdi farklı bir siteden tekrar hizmete başlamışlar ancak sorun şu ki : 2015 şirketteki tek ANSYS kullanıcısı ben olduğumdan ve  çalıştığım şirketin ANSYS programının kaçak lisans soruşturması kapsamında öyle kormuştum ki engin.---@gmail.com hesabımı ve hesaba bağlı youtube kanalımda dahil olmak üzere , facebook , linkedin gibi tüm hesaplarımı sildim . google piçi 2 haftadan fazla silinmiş hesapları geri vermiyor , son 2 aydır mesajlaşmama rağmen vermeyeceklrini belirttiler , bende madem öyle ozman engin.--- adında yeni bir hesap oluşturayım Btce nin  şifre yenileme maili oraya gelsin diye denedim oda olmadı , kısacası oda gitti. , stresten yaşlandım , iki aydır gözüme uyku girmez oldu . kısmet olmayınca olmuyormuş demek ki , sağlık olsun .

Demekki var bir kısmet bundada diyip , sözün özünü şu ayeti kerimeye bırakıp derin bir teselli buluyorum .

"Eğer insanlar (Allah'a karşı isyanda birleşip) tek bir ümmet olacak olmasaydı, Rahman'ı inkâr edenlerin evlerine gümüşten tavanlar ve üzerinde çıkıp yükselecekleri merdivenler yapardık."
yani eğer müslümanların itiraz edip onlarında kafirlere verilenlere göz dikip inkara gitmeleri tehlikesi olmasaydı , tüm kafirleri bu dünyada zenginliklere boğardım anlamı taşıyor . Ki kendimi çok iyi tanıdığımdan dolayı ayetin ne demek istediğimi çok iyi anlıyor ve konuyu burda bırakıyorum . Bir diğer sırlı olay için Sahabilerden olan ancak verilenler yüüznden dinden çıkan Salebenin hikayesine bakabilirsiniz . 

sağlık olsun
bu hesabı bugün sırf bunları yazmak için açtım
eğer benim durumumda olan varsa yorum yapsın sevinirim .

ibretlik hikaye paylaşım için tesekkurler
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
December 28, 2017, 04:54:24 PM

Arkadaşlar Mtgox'un  nin durumu ile ilgili bilgisi olan var mı ?

Mtgox ta 2013 'te 153 adet BTC ve yaklaşık 47 adet litecoinim gitmişti , o tarihlerde madencilik işi yapıyorduk , cami imamı bir ortağımla birlikte mining işine girmiştik , ancak BTC işinde çok geç kaldığımızdan bizde doge işine başladık ve  1.5 milyon adet dogeden sonra kanlı bıçaklı ayrıldık , o tarihlerde dogeler para etmediğinden  bin tl lik elektrik faturasının altından kalkamamıştık , makineler için baya borçlandık ve eşiyle ayrılma noktasına kadar geldi . şimdi dogeleri kurtardık ve paraya çevirdik  , 2014 ün sonunda ünv.den mezun olduktan sonra bu işlerden elimizi eteğimizi çekmiştik , bende okul bitince köye gittim 1 sene kadar cepte bir kuruş olmadan işsiz gezdim , BTC fiyatlarının bu kadar uçuk değerlere geldiğini son 2 aydır gördüm ve takip ediyorum  ve stressten yaşlanma noktasına geldim . İnsanlık tarihinde birdaha ele geçmeyecek bir fırsat elimizden kaçtı gitti , milletin o tarihlere bize yaptığı mal muamelesini tek tek çıkaracaktık .

Daha önce BTCe de de baya işlemim olmuştu o sitede 25 e yakı BTC ve bir miktar litecoin vardı , ancak BTC adına küçük meblaları o tarihlerde paraya çevirip harcamıştık , engin.---@gmail.com adresi ile Btce ye 2014'te kayıt yapmıştım . hacklenme olayından önce son hatırladığım kadarıyla hesapta 27 Litecoin vardı , şimdi farklı bir siteden tekrar hizmete başlamışlar ancak sorun şu ki : 2015 şirketteki tek ANSYS kullanıcısı ben olduğumdan ve  çalıştığım şirketin ANSYS programının kaçak lisans soruşturması kapsamında öyle kormuştum ki engin.---@gmail.com hesabımı ve hesaba bağlı youtube kanalımda dahil olmak üzere , facebook , linkedin gibi tüm hesaplarımı sildim . google piçi 2 haftadan fazla silinmiş hesapları geri vermiyor , son 2 aydır mesajlaşmama rağmen vermeyeceklrini belirttiler , bende madem öyle ozman engin.--- adında yeni bir hesap oluşturayım Btce nin  şifre yenileme maili oraya gelsin diye denedim oda olmadı , kısacası oda gitti. , stresten yaşlandım , iki aydır gözüme uyku girmez oldu . kısmet olmayınca olmuyormuş demek ki , sağlık olsun .

Demekki var bir kısmet bundada diyip , sözün özünü şu ayeti kerimeye bırakıp derin bir teselli buluyorum .

"Eğer insanlar (Allah'a karşı isyanda birleşip) tek bir ümmet olacak olmasaydı, Rahman'ı inkâr edenlerin evlerine gümüşten tavanlar ve üzerinde çıkıp yükselecekleri merdivenler yapardık."
yani eğer müslümanların itiraz edip onlarında kafirlere verilenlere göz dikip inkara gitmeleri tehlikesi olmasaydı , tüm kafirleri bu dünyada zenginliklere boğardım anlamı taşıyor . Ki kendimi çok iyi tanıdığımdan dolayı ayetin ne demek istediğimi çok iyi anlıyor ve konuyu burda bırakıyorum . Bir diğer sırlı olay için Sahabilerden olan ancak verilenler yüüznden dinden çıkan Salebenin hikayesine bakabilirsiniz .  

sağlık olsun
bu hesabı bugün sırf bunları yazmak için açtım
eğer benim durumumda olan varsa yorum yapsın sevinirim .

MaşaAllah hocam doğru yolu bulmuşsun helal olsun. ben btc-e den coinleri nasıl alacağını cözerdim ama, senide bu kafir işlere alet edip kendi ahiretliğimi yakmak istemem, sen boş ver en iyisi bu işleri streste yapma, her şey de bir hayır vardır, unut gitsin Smiley

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
clex_us
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
January 07, 2018, 11:59:31 AM

Büyük geçmiş olsun arkadaşım. Geçmişte hem işlerden hem  ortaklıktan zarar görmüşsün. Fazla stress yaşamışsın. Keşke vazgeçmeyip devam etseydin. Bugün işler çok daha farklı olabilirdi.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 13, 2018, 02:27:38 PM

bu çok eski bir konu ama mt.gox un hacklenmesi olayı, çok ibret verici bir nitelikte şu anda. bu konu okuyup bir şeyleri anlamak için önem arz eden bir konu, yüklü btc yi asla borsada tutmamak lazım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: