Bitcoin Forum
June 19, 2024, 01:38:53 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Dolar Daha Ne Kadar *Süre* Değerlenir? (Analiz)  (Read 1013 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 13, 2018, 09:59:32 AM
Last edit: August 29, 2018, 07:17:12 AM by Kalemder

Dikkat: Konumuz Dolar/TL değil. Türk lirasını değil, globalde değerlenen doları kast ediyoruz.

Doların sürekli olarak diğer tüm emtiaları ezmesi ve sabit kalmayarak yükseliyor olması Amerikaya da zarar vermez mi?
Belki kısa vade de Amerika'da ki herkes daha zengin olabilir ama dünya ülkeleri ve ticaret platformlarında buna tepki doğmaz mı?
Daha stabil bir pariteye geçmek ister ticaret.

Ben böyle düşünüyorum. Ama Amrikanın kendi içinde de farklı etkileri olur mu?

Demek istediğim şu: Dolar daha ne kadar süre boyunca güçlenme trendini sürdürür ve ne zaman stabilleşir?
Doların ne zaman stabilleşeceğini tahmin edebilirsek, kripto boğasının anahtarlarını da çözeriz.

Benim izlenimim ve analizim en fazla 1-2 ay sürer.

Ayrıca şu haber dikkatimi çekti. Adam haklı olabilir:
https://uzmancoin.com/kim-dotcomdan-cagri/
https://twitter.com/KimDotcom/status/1028642741343801346?s=08

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
August 13, 2018, 12:40:55 PM

Kim Dotcomun sözlerinde haklılık payı var ama doların değersizleşmesinin zamanını tahmin etmek mesele. Amerika dünyanın en borçlu ülkesi ve ekonomik durumunun son yıllarda kötüleştiği biliniyor. Dünyadan doları ülkeye çekerek değer yükseltmeye ve ülke içi yatırımları büyütmeye çalışıyorlar.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
August 13, 2018, 12:43:23 PM

Gücün fazlası da zarar ama ben bu dolar meselelerin şuan bitcoin ile ilişkilendirilebilecek durumda olduğunu düşünmüyorum, bitcoin için daha çok yol var

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
August 13, 2018, 02:02:49 PM

Doların  değer kazanması sadece TL karşısında değilmi.Yoksa genel bi yükselişmi var. Fazla süreceği kanaatinde değilim  . 1 kaç ay içinde stabilleşir.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
August 13, 2018, 02:07:08 PM

Doların tl karşısında değeri rahip Brunson Serbest kalana kadar devam edecektir Brunson serbest kaldıktan sonra düşüş gösterebilir şuan bloomberg izliyorum 3 büyük banka da yüzde 10 üstü kayıplar var umarım yakın zamanda düzelir bu durum zaten en çok gurbetçilerin işine geldi
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 13, 2018, 02:11:02 PM

Doların  değer kazanması sadece TL karşısında değilmi.Yoksa genel bi yükselişmi var. Fazla süreceği kanaatinde değilim  . 1 kaç ay içinde stabilleşir.

Sadece TL değil, ama TL en çok kaybedenlerden.
Dolar en başta Kriptoyu ve hasseten Altcoinleri vurdu.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
August 13, 2018, 02:12:34 PM

Benim öngörüm doların yukaı gideceği yönünde. Ancak gece yapılan BDDK müdahalesi ile swap vb kaldıraçlı işlemlerin durdurulması muhtemelen bir süre ateşin üstüne toprak atmaya benzeyecektir. Ancak ne kadar ilerler tam emin değilim. 10 dolar hedefim var. YTD.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
August 13, 2018, 02:17:51 PM

bence dolar 10 tl bulur çünkü hem siyasi kriz hem ekonomik kriz var siyasi kriz çüzülmeden ekonomik kriz var çözülmez dolayısı ile uzun süre yükslemesini devam ettirecektir diye düşünüyorum

sunistator
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
August 13, 2018, 02:27:07 PM

Doların  değer kazanması sadece TL karşısında değilmi.Yoksa genel bi yükselişmi var. Fazla süreceği kanaatinde değilim  . 1 kaç ay içinde stabilleşir.

dolar yalnızca tl karşısında değil. diğer gelişmekte olan para birimleri tarafından da değer kazanıyor. bizdeki özel durum diğer gelişmekte olan ülkelere de etki ediyormuş. hatta bir ekonomist anlatıyor. amerikada şu konuşuluyormuş. böyle devam ederse fed faiz artırmasına gerek kalmayacak tahminlerinde bulunanlar varmış.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
August 13, 2018, 02:30:39 PM

Eylülde Fed'in faiz arttırımı var, akabinde piyasadan çekeceği dolarları arttırma yoluna gidecek. Korkarım ki iki ya da üç yıl daha doların yükselişi devam edecek. Ne zamanki euro paritesi birin altına sarkar, o zaman Amerika'da da işler karışmaya başlar diye düşünüyorum. Diğer yönden ticaret savaşlarını körüklemeye devam ederse bu kriptolara yarar. 
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 13, 2018, 02:49:57 PM

eylül ortalarına kadar sürecek hatta eylül başında 9-10 tl yi bulacağını düşünüyoruz sonra da bir düşüş yaşayıp 7-8lere gelmesini bekliyoruz bakalım.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
August 13, 2018, 03:17:19 PM

10 TL gibi bir beklenti henüz bir ekonomistten duymadım ancak böyle birşey olursa gıda alacak paradan ziyade -alacak gıda- bulunamayabilir. Lüks haramaları ciddi ciddi kısmak gerekiyor.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
August 13, 2018, 03:22:41 PM

elimizdeki papaz rahip neyse bizde olduğu sürece sanki dolar yükselip gidecek yada. belli bir süreden sonra bu nezman olur ilemem ama kendilerne arar vermeye başlar işte ozman düşüş başlar. dün akşam saat 8 de baktım 6.40 arada maç izledim maç sonrası bir baktım 7.21 olmuş. yani anlamış değilim bir anda neler değişiyor. elinde doları olan yaşadı.
Maria
Sr. Member

Activity: 832
Merit: 250

View Profile
August 13, 2018, 03:23:26 PM

Dolar tüm para bilirlerine karşı değerleniyor olabilir fakat esas TL ye karşı değer kazanıyor .

BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
August 13, 2018, 03:49:41 PM

doların ne kadar daha değerleneceği konusu insanların ilgisini cezbediyor elbette. Şu an fiyatlar spekülatif şekilde artmış görünüyor. bu fiyatlar nereye kadar geri çekilir bunu söylemek hiç kolay değil
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 13, 2018, 03:54:27 PM

yükselişin bi süre daha devam edeceğini düşünüyorum.ama 10 lirayı bulması veya bulmaması tamamen siyasilerin elinde izleyecekleri yola göre alınacak tedbirlere göre dolarında yönü şekillenecektir.bazı arkadaşlarım dahada yükseleceğini düşünerek bu fiyattan bile aldılar hatta kimisi direk USDT aldı daha sağlamda hissetmek için
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
August 13, 2018, 04:38:33 PM

Doların TL ye karşı yükselmesinin asıl sebebi ekonomik, tetikleyicisi ise siyasidir. Ekonomik olarak kısa vade ve hatta uzun vade de bile bu hükümetin yapabileceği hiçbir şeyin olduğunu düşünmemekteyim. O yüzden kısa vadede elimizde sadece siyasi krizin çözülmesini ummaktan başka çare kalmıyor. Trumpun popüleritesinin düşmesi dolayısıyla yaklaşan seçimlerde kurtarıcı olarak sarıldığı rahip krizine, yani kendisinin destekçilerinden evangelistlerin oylarını sağlama alma dürtüsü ile kendisi ile aynı karakterdeki rte nin birbirlerine meydan okumaları ne zaman biterse o zaman dolardaki yükseliş durur.

Ayrıca kim dotcom un dolar çökecek öngörüsü de inandırıcı gelmiyor. Çünkü dünyanın süper gücü abd bu çöküşü ya ekonomik olarak, o da olmassa silah zoruyla yani zorbalıkla çözer ve usd nin tahtını kimseye bırakmaz.
kayzersoze
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
August 13, 2018, 05:05:05 PM

Valla sanki hiç bitmeyecek gibi geliyor bana doların bu artışı. Nasıl duracak bu artış onu da merak ediyorum doğrusu. 10 olmadan durdururlar umarım.
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
August 13, 2018, 06:48:46 PM

Valla cebimiz icin belki guzel geliyor ama esnaf kardeslerimiz icin zor bir surec allah onlarin ve hepimizin yardimcisi olsun umarim duzelecektir

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
August 13, 2018, 07:54:31 PM

Dolar duracak gibi değil, bunun yanında yapılan açıklamalar doların yükselişini daha da körükler nitelikte.

Amerika'nın ekonomik durumu hakkında geniş bir bilgiye sahip değilim ama doların yükselişinin ülkemizin aleyhine olduğu su götürmez bir gerçek. Şu an için zor görünse de, umarım eski günlere dönebiliriz.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: