Bitcoin Forum
May 30, 2024, 02:47:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Dolar Daha Ne Kadar *Süre* Değerlenir? (Analiz)  (Read 1006 times)
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
August 18, 2018, 04:12:33 AM

dolar yıllardır bizim ülkemizde yükselişiniz sürdürüyor zaten. uzun soluklu hamleler yapmamız gerekiyor, beton kafasından uzaklaşmak gerekiyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
August 18, 2018, 05:52:45 AM

Bu şerefsiz abdlilerin sömürdüğü ülkeler olmasa ülkesi çoktan batmıştı. Oraya buraya boşuna saldırmıyor şerefsizler. Irakta suriyede çaldığı petroller ortada.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
August 18, 2018, 08:05:54 AM

trumpın tweeti dolardaki gerilemenin içine ediyor. ertesi gün iki kredi derecelendirme kuruluşu notları indiriyor. ben bu kuruluşların bağımsız olduğunu düşünmüyorum. amerika dünyayı yönetiyor böyle. bu mevcut ekonomik sistemin çöküp gitmesini istiyorum. gelişmiş ülkeler istediğini her zaman elde edememeli.
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562
Merit: 251

ALCEDO

View Profile
August 18, 2018, 06:29:00 PM

Standard and Poors ve Modys yatırım yapılamaz seviyeye çektikler kredi derecelendirme puanı sonrasında iyi ki bayram tatili geldi. Piyasa kapandı kapanmasa beter fiyatlar görebilirdik döviz kurunda.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
August 18, 2018, 10:58:20 PM

amerika kafayı taktı artık 8 tl yolu gözüktü.

XxX
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481

View Profile WWW
August 18, 2018, 11:29:27 PM

bayram tatilinde bizim borsa kapalı ama dünya genelinde borsalar açık olacak. Bayramda eğer Trump yine bir yaptırım açıklarsa 7 seviyeleri kaçınılmaz olacak. Merkez bankası yıl sonu tahminini 6.9 TL olarak revize etti. Merkez bankasının son 3 senedir tahminlerinin büyük bir kısmının üzerine çıktı dolar. Eylül, ekim, kasım aylarında ödenecek dış borçlarla da dolar rezervlerimizin azalacağını düşünürsek, herşey daha yeni başlıyor.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
August 19, 2018, 12:08:32 AM

Bu Berat Albayrak ekonominin ne olduğunu bilmeden hala konuşmaya devam ederse daha çok artar adam ekonomicilere ekonomiyi anlatmaya çalışıyor onun yerine senin yapman aldığın önlemler verdiğin destekler ileride ne yapıcakların bunları anlatıcağı yerde gidiyor ekonominin açıklamasını yapıyor güülünücek haldeyiz dahada yükselir dölar.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
August 19, 2018, 02:03:42 AM

Dolar yalnızca TL karşısında değil aynı zamanda diğer para birimleri ve örneğin euro karşısında da biraz değer kazanmıştı. Ama bundan en büyük darbe alan maalesef bizim liramız oldu. Bir miktar dolarım olduğu halde kesinlikle artmasını istemedim. Özellikle şu Allahın cezası Trump’ın itici, ırkçı, rezil tavrı yüzünden ülkemizin şu duruma düştüğüne üzüldüm. Bu değerlenme artık devam etmez umarım.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
August 19, 2018, 02:24:38 AM

Daha değerlenir hocam çünkü daha abd yaptırımları artıcaktır bu rahip bahanesiyle birde üstüne zarrab olayı gelicek ordanda yaptırım yapıcaklar çok rahat 7-8lere ulaşıcak bu yıl sonunu görmeden belki 10bile olabilir çok yüksek ihtimal bunlar hep.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
August 19, 2018, 04:16:12 AM

10 tl olur dolar yıl sonuna kadar sallamıyorum ciddi tahmin olarak bunu belirttim, dolar 7 leri görmüşken ilerleyen süre içinde geri gitmesi mümkün değil
bergenozyavuz
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
August 19, 2018, 06:41:38 AM

maalesef ki çok uzun süre boyunca türk lirası değer kaybına devam edecek. amerika yerine çinle ticaret anlaşması yapmaya çalışmakla olmaz o iş.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 19, 2018, 07:12:48 AM

Mevzumuz türk lirası değil arkadaşlar. Global dolar gücü. Şuanda dolar güçlenme hareketini sürdürdükçe kriptodan boğa beklemeyin. Tartışmamız bunun üzerine. Türk lirası değil konumuz.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
August 19, 2018, 08:14:21 AM

Dolar sadece Türk lirası karşısında değer kazanmadı. Bir çok ülkenin durumunda aynı şekilde.yani onların parası da degersizlesiyor. Sadece bize özel değil. Bende pek yükseleceğini sanmıyorum.7 ye çıktı ondan sonra inme trendine geçti. Şuan 6 da ama dahada düşecek gibi bekliyorum ben.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
August 19, 2018, 08:30:28 AM

Dolar dünya piyasasından nasıl değer kazanıyor onu merak ediyorum. Adamların sömürü düzeni olmasa o gerizekalı halkı açlıktan geberir

necafff
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
August 19, 2018, 08:34:11 AM

öncelikle yanlışı düzeltelim. dolar değerlenmiyor, bizim paramız değersizleşiyor. bu değersizleşme işleminin ne kadar süreceği belli olmamakla birlikte somut adımlar da göremiyoruz.
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
August 19, 2018, 08:46:41 AM

Doların değer kazanmasından bahsedilemez. Dünya genelinde bizim ülkemizdeki artış görünmüyor, bu da bizim paramızın dolar karşısında değer kaybettiğini gösteriyor. Bu durum da sanırım ABD ile ilişkilerimiz düzelene kadar devam eder. Aslında hepsinin en temel çözümü biran evvel ülke olarak üretim modeline geçmemiz üreten bir ülke olmamız gerekiyor.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
ricciolone
Full Member

Activity: 158
Merit: 100

View Profile WWW
August 19, 2018, 05:33:59 PM

Erol Mütercimler: Doları önce 7 Türk lirasını görecek daha sonra 10 Türk lirasına kadar çıkacak en sonunda ise 7.5 Türk lirasına çıpalayacaklar.
Selim Kotil: Cari açık çok yüksek, Türkiye'nin bir senede ödemesi gereken 240 milyar dolar borç var çok değil 2019'a kadar 1 dolar 7 Türk lirası olacak.

Bunları bilmek için ekonomist olmaya gerek yoktu şahsen hükümet Katar'dan, Çin'den gelen parayı yine müteahhitlerin cebini doldurmaya kullanırsa Türkiye 2023'e kalmadan bugünkinden çok daha büyük bir ekonomik krize sürüklenecektir. Şu an doların hala 12 Türk lirası olma potansiyeli var fakat hükümet iyi bir politika uygularsa da 6 liraya sabitleyebilir.. Bizim acilen üretim yapmamız ve hükümetin israftan kaçınması gerekiyor.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
August 19, 2018, 05:51:48 PM

1-2 aydan daha fazla süreceği kanaatindeyim. bu gidişata bakıldığı zaman bu düşüşün kısa süreli olduğu ve merkez bankasının hamlesinin yetersiz kaldığı ve kalacağı ortada.
thovig26
Newbie
*

Activity: 103

View Profile
August 19, 2018, 06:31:32 PM

Bu yanlış politikalar devam ettikçe malesef dolar hep değerlenicek üstüne fed kaç senedir faiz artırımına gitmezken son 2-3 yılda tam tersi bir politika izliyor bu yüzden dolar ülkemizde ve dünyada sürekli artmaya devam edecek
Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462
Merit: 102

View Profile
August 19, 2018, 06:45:38 PM

Erol Mütercimler: Doları önce 7 Türk lirasını görecek daha sonra 10 Türk lirasına kadar çıkacak en sonunda ise 7.5 Türk lirasına çıpalayacaklar.
Selim Kotil: Cari açık çok yüksek, Türkiye'nin bir senede ödemesi gereken 240 milyar dolar borç var çok değil 2019'a kadar 1 dolar 7 Türk lirası olacak.

Bunları bilmek için ekonomist olmaya gerek yoktu şahsen hükümet Katar'dan, Çin'den gelen parayı yine müteahhitlerin cebini doldurmaya kullanırsa Türkiye 2023'e kalmadan bugünkinden çok daha büyük bir ekonomik krize sürüklenecektir. Şu an doların hala 12 Türk lirası olma potansiyeli var fakat hükümet iyi bir politika uygularsa da 6 liraya sabitleyebilir.. Bizim acilen üretim yapmamız ve hükümetin israftan kaçınması gerekiyor.

evet gelen paraları iyi anlamda değerlendirmek lazım.yoksa sonumuz hiç iyi gözükmüyor.insanlar farkında değil ama şu an verilecek kararlar kaderimizi etkileyecek.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: