Bitcoin Forum
May 26, 2024, 08:58:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: alternatif coinlerden kazanc saglama isbirligi  (Read 2654 times)
leonar76 (OP)
Hero Member

Activity: 678
Merit: 501

View Profile
February 26, 2014, 08:28:26 PM

merhaba arkadaslar,

hepimiz goruyoruzki her gun 5 6 tane crypto coin cikiyor ve bunlarin biryere gelmesi 1 ay suruyor, ve sonrada 3 4 tanesi kayboluyor. simdi benim onerim su, hep birlikte bir yeni cikan , premine i az bir coin i secelim. ve bu coini bir yere getirmmek icin destek vererim, soyleki en fazla biz kaziyalim ilk basta, sonra tum exchange sitelerine ucretli vote yapalim bu coini boylecelikle cabucak 2 3 exchangede listeletiriz., coinin devoloperlainla kontaga gecelim,  sonra acilan ilk exchangede bu 1 satoshiye alimlarimizi yazalim ve sonrada yavas yavas yukselterim. sonrada o coine hakim olarim. bilmem nedersiniz, kolay gelsin.

labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 26, 2014, 08:55:02 PM

Düşüncen iyiniyetli olsada anlattığın kadar basıt değil. Öncelikle güvenilir bir gurupla iyi organize olman lazın. mesela sen coini alttan alımları yükselterek 5 den 10 a getiriyorsun sonra hop en yakın arkadaşın 3 den aldığı coinleri kafana dumplıyor. Noluyor hem senin alım emirlerini yiyerek paranı almış oluyor hem de grafikte aşağı yönlü bir hareket oluyor. özellikle işlem hecmi düşük olan coinlerde bu çok yıkıcı olur. Bunun önüne geçmenin tek yolu da balina tabir edilen bir yatırımcının coini sürekli alım destekleriyle ayakta tutması ki bu da az bir parayla yapılamaz. Yani yapılması gerekenleri biliyoruz ama sermaye konusunda tıkanıyoruz. Şöyle tek elden yönetilen 1000 btc falan olsa bunu 1 ayda 2000 yapmak çok zor değil ama küçük paralarla bu iş olmuyor. Ne demişler para parayı çeker.

cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
February 26, 2014, 09:24:54 PM

Riskli
Ayrıca community oluşturmak basit birşey değil. Coini desteklersiniz kazarsınız exc e sokarsınız hoop belli bi kesim coini elden çıkarır, emekler çöpe gider
leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 26, 2014, 09:38:07 PM

dedıklerınıze katılıyorum, yalnız yenı cıkmıs coınlerde 5 6 btc yle bıle iş yapmak mumkun. bence step1 olarak bır fon kurmaya calıssak ve bu fondan elde edılen kazancıda , yatıranların mıktarına gore kazanc dagıtımı yaparız, boylecelıkle tek elden kuvvetlı bır sekılde hacım yapabılırız.
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
February 27, 2014, 09:00:04 AM

Coinin premine olmamasi lazim. Bunu birlikte yapabiliriz yani fiyat da stabilize edilir coin de yapilir ama bi kac yuz btc lazim.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
hostmaster
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile WWW
February 27, 2014, 09:03:11 AM

Türklerin en büyük sorunu birlik olamamalarıdır. Umarım bu burda son bulur.
labtek38
Full Member

View Profile
February 27, 2014, 09:15:01 AM

Buna katılmıyorum. Olayı Türk'lerin sorunu diyerek kendimizi yermeye gerek yok. Böyle bir olayı kim yapsa güven sorunu olur. Birileri yeterince kar ettiğini düşünüp satmaya başladığında yüzlerce btc ile desteklemeye çalışan birinin tüm emeklerini hiçe sayar. Bunun en kesin yolu pumpın tek hesap üzerinden yapılması olur başka türlü kimseye güvenmem ve bana da güvenilmesini istemem. Güveniyorsan toplarsın parayı tek hesapta. Arada güven sorunu varsa zaten pump olayına girilmez.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 27, 2014, 09:23:13 AM

haklısınız güven en büyük problem ama biryerden başlamak lzm önümüzde moon gibi bir vaka var adamlar 1 satoshiden topladı sonra uçurdulular coini
bizde bence kapalı bir grup kurup orda bunu değerlendirebilriz  risk almaya değer ztn bu sisteme risk alarak girmedik mi hepimizzz
şurda bile ufak pump dumpları paylaşarak ufak karlar elde ediyoruz
daha organize bir ekiple daha yüksek kazançlar hayal değil
xqurx
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
February 27, 2014, 09:28:39 AM

Bende katılırım. Ama bir coini alıp onu büyütme ve taleb yaratma gibi işlerle vakit kaybetmek yerine organize bir şekilde pump & dump yapsak.  ( tamama daha büyük risk bir şey demiyorum ama risk ne kadar büyükse kar da o kadar büyük olur) Sonuçta hepimiz aynı şey için burdayız Cheesy
hostmaster
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile WWW
February 27, 2014, 09:52:31 AM
Last edit: February 27, 2014, 04:13:17 PM by hostmaster

Buna katılmıyorum. Olayı Türk'lerin sorunu diyerek kendimizi yermeye gerek yok. Böyle bir olayı kim yapsa güven sorunu olur. Birileri yeterince kar ettiğini düşünüp satmaya başladığında yüzlerce btc ile desteklemeye çalışan birinin tüm emeklerini hiçe sayar. Bunun en kesin yolu pumpın tek hesap üzerinden yapılması olur başka türlü kimseye güvenmem ve bana da güvenilmesini istemem. Güveniyorsan toplarsın parayı tek hesapta. Arada güven sorunu varsa zaten pump olayına girilmez.

Konuya katılmayarak sözümü doğrulamaya yönelik iyi bir başlangıç yapmış oldunuz... :-)
şaka bir yana iyi bir websitesi veya skype grubu kurulup orada belli başlı üyeler toplanıp dumpa başlatılır. Gruba giriş min 5 btc olur. Bu gurup 10-20 kişi oldu mu güzel işler yapa bilir. yukardakinden daha az güven gerektiren bir çözümdür... 5 BTC olmasa bile fikir babası olarak inş bu gurup bana yer açabilir :-)
leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 27, 2014, 11:04:55 AM

arkadaşlar, fikirleriniz ve önerileriniz gerçekten cok güzel. ben cok teknik konulardan anlamıyorum, ama önce sunu yapabiliriz. bencede ilkten pump/dump olaylarının tek accountan olması halini çözmek ve bu accountan elde edilen miktarıda katılanlara hisse olarak bölmek konusunda. öncelikle böyle bir projeye kimler katılmak isterse bir grup halinde toplayalım. ve sonrasında özellikle bu trade olaylarını iyi takip eden 3 arkadaşı seçelim daha önce yaptığı işlemlerin referansında, ve sonrasında herkes haftalık olarak, örnek pazartesinden pazartesiye, açılacak bu anonim btc hesabı üzerinden trade yapılmak üzere, 1 hisse 0.01 btc olarak bitcoini göndersin, diğer hafta pazarteside hissesi oranında kazancını alsın, veya tekrar devam etsin. ne dusunyorsunuz.
leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 27, 2014, 12:18:51 PM

Merhaba Arkadaşlar,

Google Groupsta , POWERTR olarak bir private gurup kurdum, katılmak isteyen arkadaşlar gmail email adreslerini bana pm atsınlar, invite göndereyim. böylecelikle ilkten bir araya gelelim. ve 2.kademenin planlarını yapalım. kolay gelsin.
xqurx
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
February 27, 2014, 12:41:10 PM

tek hesap tan pump şu aşamada herkes için riskli ve güvenlik soruları ile dolu.

Google hangout tan kanal açmak pump&dump saat ve gununu belirtir bir anons yapmak o an geldiğinde yeterli güce ulaşılmışsa pump başlar ekip içindekilerin alım durdurup fiyatın yükselmeye devam etmesi izlenirken an belirlenip dump yapılır google hangout sayesinde sesli ve isteyen görüntülü ( ayıp şeyler yapmasın kimse ama Tongue ) haberleşerek kimsenin elinde koin patlaması olmaması saşlanabilir.
Zaten tek hesaptan da pump yapsan bütün coini bir seferde satın almayacağın kademeli alımlar yapacağın için bir çok kişinin eş zamanlı katılımı hem daha güvenli hemde organize hemde own your risk olacaktır.

Bu tabii benim fikrim. Ortak bir akılda buluşup iyi sonuçlar alabiliriz.
leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 27, 2014, 12:46:51 PM

yalnız bunu oluşturacağımız bir fon olarak dusunun, bu fonla herşey yapılabilir. bu nedenle öncelikle bir gurup kurdum, burada ilkten bir toplanalım, sonra yavaş yavaş neler yapabileceğimizi değerlendirerim.
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 27, 2014, 01:27:38 PM
Last edit: February 27, 2014, 01:54:28 PM by calligrapher

@goraset, başından beri moon pumpunun içindeydim, hatta kimse sallamazken moon kazıyordum, sonra yenik düşüp ben de sattım büyük kısmını pump sırasında fakat moon başarısının asıl nedeni devasa kült ve splekülatif gücüydü yani konsepti bi kere on numaraydı "to da moon" gibi bir motto var sonuçta ve hiçbir zaman ölmeyecek bir motto. buna benzer konseptte bir coin bulmak zor bu günlerde. moon benim gözümde doge'den sonraki en başarılı şeydir. dogenin hacmi çok büyük, çok da kâr getirdi ama moon gibi hiçbir coin olmadı 1 ay içinde % 20000 kazananlar oldu.

@xqurx kardeşim bence çok kısıtlı düşünüyorsun ve bana çok para kaybedecekmişsin gibi geliyor. biraz tecrübe edinmelisin. sabır senin yüzüne bile bakmadığın bir şey olsa da kâr etmenin en büyük anahtarı.

bu konuda biraz tecrübeliyim yani gerek kendim pump yaptım gerek pump gruplarında bulundum gerek de kendim örgütledim birilerini coinex ve twitter vasıtasıyla. hoş benimkiler tecrübe kazanmak içindi sadece, hatta çoğu da tek bir kuruş koymadan girdiğim deneme amaçlı şeylerdi. tabiki başarılı olan da, başarısız olan da oldu. bunlar sorun değil, kendimizi erken yatırımcı addediyorsak bu tecrübeler ileride altın değerinde olacak. o yüzden kaybettiğim paralara çok da üzülmüyorum, çok tecrübe edindim.

temel sorunlar var abi bu işte. şimdi 1 btc paranızı 2 btc yapmak nispeten çok zor olmuyor, ama 100 btc yi 200 btc yapmak daha kolay gibi görünse de bu sefer de yeterli hacmi sağlayamazsanız çıkamıyorsunuz, o yüzden zaman gerekiyor. yani gerçek bir manipülasyon gerekiyor bunun için.

spekülatif haberler önem arzediyor, işte coin yarılanacak 3 gün sonra, işte cryptsy'e girecek vs. vs. gibi spekülatif bir haber ardından başlıyoruz satın almaya. insanlar gerçekten bu yüzden herkesin o coini aldığını sanıyor. yani öyle bir alım yapılıyor ki, "hmm cryptsy'e gireceği için millet yükleniyor, du bakalım ben de alayım" gibi bir sanrıya sokuyorsun insanları. halbuki ortada coini alan yüzlerce kişi yok, yöneten tek kişi 100 kişi gibi alım yapıyor. işi bilmeyen adamlar da bu tuzaklara kanıp yardırıyor.

zamanla o coinde büyük bir hacim oluşuyor. 30 btc ile girilen coinin bir günlük hacmi 100-150 btc ye ulaştığına 30 btc ile giriş yapan kişi yavaş yavaş çıkış yapmaya başlıyor. isterse bunu devam da ettirebilir tabiki. ama devam ettiği sürece karlılık gitgide azalacaktır. yani baştan 1 btc ile giren adamlar fiyat 3 katına çıktığında satmaya başlayacak ve bunları yiyecek gücümüz olmalı bi kere. ve kaybetme riskiniz tabiki  her zaman var(tamamını değil ama %40-50ye kadar kaybetmeyi göze almanız elzem). özellikle başka balinalar sizin uzun süreli pumplamaya çalıştığınız coin'e girerse bu çok çok riskli. en tehlikeli olanı da eli zayıf olup hemen satma derdine düşenler. çünkü en ufak bir boşluğunuzda "hadi ya artık yükselmeyecek" deyip elindekini satanlar sizi şişirdikçe şişiriyor ve bi bakıyorsunuz elinizde btc yerine hep o coin dolmuş.

şimdi aldı adam 1 satoshiden, biz fiyatı 4e çıkardık birlikte, 1den alan adam başladı satmaya, onun sattığı miktarı gözü kapalı yiyebilmek lazım ki o adamı "oha keşke satmasaydım daha da yükseliyor hay sıçaydım yaa" fikrine sokabilelim. çünkü bu fikre kapılan adam, kendisinin de bir parçası olduğu ayı tuzağını farkettiği anda tekrar boğa moduna giriyor ve 1den alıp 4den sattığı kadar btc ile 5 den, 6dan tekrar satın alıyor. bu saatten sonra 4ün altına inmeyeceğini düşündüğü için en az 10-12 satoshiye kadar beklemeyi düşünüyor. (1 kere 4 kat kazandım, neden devam etmeyeyim güdüsü) bu kitle bir pump senaryosundaki kırılma noktasıdır. bu ilk kırılma noktasını geçebilirseniz ve elinizde güzel oranlı coin/btc dağılımı varsa gerisi çorap söküğü gibi gelir.

buna benzer onlarca taktik var. kendi emrini yemek de bunlardan birisi mesela. sola koyuyorsun devasa bir emir, sağ tarafın altına da koyuyorsun büyük bir alım emri. başlıyorsun kendi verdiğin satış emrini ufak ufak yemeye. gören adam o emrin erişiyini izlerken dayanamayıp o da alıyor, hem kendine hem başkasına satış yapıyorsun o sırada. sonra koyduğun 20 btc duvarı bi kaldırıyosun hop fiyatlar yükselmeye başlıyor, sonra bi duvar daha koyuyorsun. vs. vs. uzun vadeli olaylar yani bunlar, en az 2-3 haftalık bir çaba gerektiriyor.

fakat tüm bunları yapabilmek için mükemmel bir zamanlama gerek. özellikle minerları ikna etmek gerek. bir sürü miner çekebilmelisin pump yaptığın coine. ve onları dumplamama konusunda ikna etmelisin. yoksa arpa boyu yol alamazsın.

1- girdiğin coin fazla mine edilmemiş olacak
2- pump'a başlamadan önce coinin mine edilmiş toplam miktarının %10-20-30u senin elinde olmalı.
3- her zaman kaldırabileceğinden fazlasını yeme ihtimalin var, bunu tolare edebilecek bir pazarlama/yaygara/spekülasyon gücün olmalı. ki burada da ingilizce şart. gidip türkleri kandırmayacağımıza göre zaten asıl kilit nokta budur pump olayında. elinde btc kalmayınca mecburen bu coini başkalarına aldıracak kadar reklam gücü/spekülasyon gücü şart. ve bu uzun vadeli bir altyapı gerektiriyor. mesela benim coinex trollbox'unda bi ara acayip sözüm geçerdi, söylediğim coinin fiyatı hemen zıplardı. çünkü uzun vadede çok güzel güven oluşturmuştum, fakat asla bu güveni kendi kişisel %10-20 gibi bir kârım için harcamadım, neden harcayayım ki? düşünsene uzun zamanda bana güvenen insanlarla birlikte kazanmak varken neden onların güvenini mahvedeyim? hoş uzun zamandır yazmıyorum oraya, unutmuşlardır beni belki de.

şimdi açıkçası elimde 10btc gibi bir param olsa başkasına asla güvenip de vermem o parayı. yani demek istediğim güven sorunundan öte yetenek/bilgi sorunu. ne bileyim güvenemem yani karşımdaki adam benden çok daha fazlasını biliyor olmalı, hızlı olmalı, kurnaz olmalı, yetenekli olmalı ki beni ikna etsin. hepsinin üstüne hani kocaman 00000000 diziyorsun her bu özellik için, başına eklediğin 1 değeri de adamın güvenilir olması.

tam tersine birilerinin bana parasını teslim etmesi de ürkütücü geliyor mesela. çünkü daha önce buna çok fırsatlarım oldu fakat kendime o kadar güvenemedim açıkçası, ne bileyim kendi param olsa anasını ağlatırım ama başkasının parası olunca acaba basiretim bağlanır mı diye çok korktum hep. kendim %30 kaybetsem bile umrumda olmazken başkasına %30 kaybettirdiğinizdeki baskıyı bir düşünün, demek istediğimi anlarsınız. para kaybetmek insanların güvenini kaybetmekten daha tercih edilebilir bişiy yani. çünkü parayı bi kere kaybedersiniz ama güvenilen biriyseniz devamlı para kazanırsınız.

kısacası bu işler zor işler. yani 1 btc ile herkes oynar, pump yapar ama 30-40 btc ile pump yapmak bir yana, pumpu yaptıktan sonra çok zarar vermeden çıkış yapabilmek tam bir sanattır.

yani olayın özü aslında paranın bir hesapta toplanması gibi bir sorun değil, hatta bu bir sorun bile değil çünkü her şey şeffaf yapılmalı, kaldı ki tr bitcoin topluluğunda yazmış bir adam benim paramı çalsa o adamı bulur kancayla asarım taksim meydanına. başkasının da bunu yapma ihtimalini göze aldığınızda böyle bir işe kimse kalkışmaz. tamam 10bin lira başkaları için küçük para olabilir de ne bileyim açıkçası benim için çok büyük para. çünkü buradaki 10.000 lira benim için potansiyel olarak 100.000 lirayı ifade ediyor. başkası için kenara atılacak "olursa olur olmazsa olmaz" niteliğinde bir para olduğu halde. yani buradaki bakış açısı çok önemli. koyacağınız para sizin kaybetmekten korkmadığınız bir mebla mı? yoksa kaybettiğinizde ocağınıza incir ağacı dikecek bir mebla mı? işte o yüzden asla yatırımınn %20-30 undan fazlasını böyle işlere kullanmamanız gerek. çünkü pumpu yapan siz bile olsanız kaybetme ihtimaliniz her zaman var. ve bu oran %40'ı bile bulabilir eğer işler yolunda gitmezse.

tüm bunların üzerine böyle büyük girişimlerde kimsenin 3kat-4kat gibi kârlar beklememesi gerek. açgözlülük herkese kaybettirir. %20 kâr bile büyük para, bunun bilincinde hareket edin hep bence. daha fazlası gelirse ne ala, beklenti hiçbir zaman ultra mega kârlar olmamalı.

şunu bilin ki; 500 btc ile pump yapan adamların o pumptan kârı maksimum 50-100 btc civarındadır. daha fazlasını yapabilmek teknik olarak da imkansızdır zaten.

bu arada bahsettiğim her şey sürdürülebilir bir pump şeması üzerine. %100 kâr yaptım dur hayvan gibi dumplayım, bi çakayım şunlara derseniz zaten kafa olarak çok ufak düşünüyorsunuz demektir. hiç bulaşmayın.

selamlar olsun.
leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 27, 2014, 01:48:07 PM

calligrapher , cok güzel tecrüblerini paylaşmışsın. teşekkür ederim kendi adıma. eskiden sadece bir coinle trade olarak oynama şansımız vardı. ama artık mecralar açıldı, nasılmı dersiniz. örnek betarigs.com diye bir site açıldı, buaradan istediğimiz akdar mh/s kiralayabiliyoruz. ben genelde mecut mh/s ın yanında bu sitedende eklemeler yapıyorum hatta geçen 60 mh/s a kadar kiraladım, özellikle bu gücle tüm yeni coinleri dump yapabilirsiniz, çünkü diffleri artıyor. ve diff artıncada miner için karlı olmuyor ve bulduğu fiyata satıyor veya kazmayı bırakıyor o coini, dedğim gibi artık birçok enstruman var, doğru bir şekilde bunları kullanıcak bir strateji yaparsak. ve bir fonda oluşturursak bence yapmamak mumkun değil. en basitinde yeni çıkmış coinleri örnek her gün boyunca otomatik 100 mh/s kazıyalım atalım bir köşeye zaten , 5 tanesinden bir tanesi patlasa zaten iyi bir kar etmiş oluyoruz. sadece trade olarak pump/dump olarak bunu düşünmeyin, birliktelik , bir fon ve doğru startejide bu fonu kullanıp kar etme, sonrasında herkese katılımı kadar olan kari ve eana parasını vermek.

leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 27, 2014, 01:50:53 PM

şuan 2 arkadaşımız, google powertr private groupa ekledim. katılmak isteyen arkadaşlar emailini pm atabilirler.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 27, 2014, 01:52:36 PM

calligrapher , cok güzel tecrüblerini paylaşmışsın. teşekkür ederim kendi adıma. eskiden sadece bir coinle trade olarak oynama şansımız vardı. ama artık mecralar açıldı, nasılmı dersiniz. örnek betarigs.com diye bir site açıldı, buaradan istediğimiz akdar mh/s kiralayabiliyoruz. ben genelde mecut mh/s ın yanında bu sitedende eklemeler yapıyorum hatta geçen 60 mh/s a kadar kiraladım, özellikle bu gücle tüm yeni coinleri dump yapabilirsiniz, çünkü diffleri artıyor. ve diff artıncada miner için karlı olmuyor ve bulduğu fiyata satıyor veya kazmayı bırakıyor o coini, dedğim gibi artık birçok enstruman var, doğru bir şekilde bunları kullanıcak bir strateji yaparsak. ve bir fonda oluşturursak bence yapmamak mumkun değil. en basitinde yeni çıkmış coinleri örnek her gün boyunca otomatik 100 mh/s kazıyalım atalım bir köşeye zaten , 5 tanesinden bir tanesi patlasa zaten iyi bir kar etmiş oluyoruz. sadece trade olarak pump/dump olarak bunu düşünmeyin, birliktelik , bir fon ve doğru startejide bu fonu kullanıp kar etme, sonrasında herkese katılımı kadar olan kari ve eana parasını vermek.

bu arada 60 mh/s ile saturn kazıyordun naptın coinleri saturn 3-4 satoshi arası gidip geliyor ufaktan hareket var öngörün nedir
toplam coin sayısı yanlışmış 50 milyar değil 15 milyarmış sanırım bide ödül yarılanıyor 30000. blokta  bi hareket gelirmi sence  Grin
labtek38
Full Member

View Profile
February 27, 2014, 03:43:41 PM

calligrapher  üşenmemiş yazmış sağolsun. Yapılacak şeyler kullanılacak şablonlar belli aslında Amerikayı yeniden keşfetmiyoruz. Ama bunları yapabilmek için 3 temel unsura ihtiyaç var. Birincisi Bilgi ve tecrübe. Neyi nrde yapmanız gerektiğini hesaplayacaksınız. 2. sermaye işlerin ortasında sermayeniz biter tıkanırsanız hem para hem güven kaybedersini. 3. sü de çelik gibi sinirler. Belki bir 4. madde de kaybetmeyi göze almak. Kazanırken gülüp eğlen gırgır şamata ama kaybedince de boynunu büküp ben nerde hata yaptım diye düşünebilmek.

leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 27, 2014, 04:15:46 PM

saturnu 7 8 satoshi bekliyorum, o aralikta saticam Smiley
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: