Bitcoin Forum
May 08, 2024, 10:27:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Buzağı’dan haber varmı?  (Read 2433 times)
CoinMegaStock (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
August 14, 2018, 07:39:17 PM

Özellikle son günlerde battık-dibi gördük-daha bu bişeymi daha dibin dibini görecez gibi konu açanlar ve elinizde ne varsa satın kurtulun btc -usd-usdt ye dönün sonra aralık gibi piyasa canlanır o para ile geri dönersiniz diyorda.aralık garantimi yani belki seneyede sarkacak olay.

Sanırım gayb dan bilgi alıyorlar.Gayb ı da sadece Allah bilir.Herkes bu işe girerken amaç neydi yatırılan parayı mümkünse minimum 2-3 katı yapıp çıkmakta işte evdeki hesap çarşıya uymadı yanlış zamanda girende çok oldu bizim gibi yüksekten aldı coin fiyatı düşmeye başladı ve inat etti satmadı sonuçta dibe doğru coin gittikçede zarar büyüdü.

Çoğu yazılanlara bakılırsa zarar ziyan genelde % 70-80 arası gibi hatta bugün bir arkadaşımız 5000 TL lik alt coin aldım ve şu an 420 TL ediyor diye yazmış olmasa 0 sıfıra inerim demiş.Adam kararlı bizim kafada.

Lütfen milleti kışkırtan moralini bozan konular açmayın.Ha siz  biz zarar nedir bilmiyoruz hergün  kar içinde yüzüyoruz derseniz  yolunuz açık olsun… Grin

O buzağı mutlaka birgün gelecek emin olun.

Bitcoin
1715164030
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715164030
Reply with quote  #2

1715164030
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
August 14, 2018, 07:47:12 PM

Valla hocam yüksekten alanlar için durum vahim, daha düşük seviyedeyken alanlarda kardan zararda. en kötüsü de borca girip bu piyasaya girip yüksek seviyeden alanlar için sıkıntılı bir süreç. O yüzden bu tür konuları açanları anlamak lazım Smiley

HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
August 14, 2018, 10:09:47 PM

Geçen bir arkadaşın yorumunu okumuştum.Şöyle yazmış.

Bu coinlerin hiç birinde bir irade yok hepsi mal coin  Grin Grin aslında hepsi btc nin ağzının içine bakıyor btc düşerse daha çok düşüyor btc çıkarsada hemen onun peşinden hafif hafif çıkıyor şeklinde işte bu son silkelemelerde  tam bu olayın özeti.Kısaca BTc den bağımsız hareket eden coin  yok hepsinin göbek bağı var gibi.

Silkelemeler bence son hız devam edecek gibi.Tabii zarara bakmayan çıkacak kalanda sabır çekmeye devam edecek görünen bu.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
August 14, 2018, 10:49:47 PM

Aslında olaylar biraz da şöyle gelişti, 2017'nin sonunda top 20'deki coinlerin çoğu 1 milyar USD değerlemeyi geçtiği zaman müthiş bir heyecan ve motivasyon vardı, fakat piyasa

çok çabuk zengin olan genellikle de gençlerden oluşan ekiplerin bu kadar yüksek parayı gördükten sonra aynı şevk ve motivasyonla işlerine devam etmeme riskini fiyatlayamadı.

Bugün bu top 20 coinlerin çoğunda CFO bile yok, yani kurumsallıktan ve profesyonel hayattan uzaklar, hal böyleyken ciddi yatırımcılar altcoinlerden uzak duruyor...

ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
August 14, 2018, 10:59:59 PM

hocam buzağı yazmışsınız, ben okuyunca buzdağı anladım, çünkü btc piyasalarında hep buz dağının görünmez yüzü tarzı şeyler konuşuluyor
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
August 15, 2018, 01:40:58 AM

uyarı mahiyetinde iyi niyetli yazanlar da var "nası koyduk size" der gibi yazan da var, işi gücü yoksa adamın ona buna sarıyor ellam Cheesy
biz altcoinciler umut etmeye devam ediyoruz, kriz zamanlarında birbirimize destek olalım, her uyarıyı da art niyetli algılamıyalım, fikirlerin çarpışması bizi güzel bir sonuca götürür diye umuyorum.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
tmlksck
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
August 15, 2018, 04:03:45 AM

bu aralarda bitcoinin artışı için büyük bir beklenti var. ne zaman bu olsa düşüş oluyor. dikkatli olmakta fayda var.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
August 15, 2018, 05:41:31 AM

artık danamı olur buzağı'mı olur biri gelsinde belimizi doğrultalım yatırım yaptıkça dipleri görüyoruz zarar büyük şuanda

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
nekominer
Full Member

Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
August 15, 2018, 05:47:30 AM

Piyasada belirsizlik sürüyor yön hala aşağı, yukarı kırılma gerçekleşmedi.

williamsmith
Full Member

View Profile
August 15, 2018, 06:51:32 AM

Son iki günlük düşüşle birlikte %85 eridi diyebiliriz piyasa. Bu düşüş bizleri çok sarstı özellikle de BTC değilde alt coinde olanlar için. Boğa gelse de geçen yılki seviyeleri görmesi ihtimali biraz zor gibi.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
August 15, 2018, 07:02:56 AM

En erken Eylül sonuna kadar beklenen buzağı gelmeyecek gibi. Etf kararı önemli.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
August 15, 2018, 09:02:33 AM

Anlamıyorum abi.niye kimse ileriyi görüp beklemiyor.
Neden satıyorlar anlamıyorum gerçekten.hayır böyle olacaksa ben bile çıkmayı düşünüyprım bu piyasadan
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
August 15, 2018, 09:22:16 AM

Bütün borsalarda olay sabretmekten geçiyor; tabi ki biliyorum 7-8 aylık süreç çok uzun ve insanın psikolojisini bozan bir süreç fakat bu zamana kadar dayanmışken ve belkide tam işin ucundayken çıkarsanız emin olun çok üzüleceksiniz.

HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
August 15, 2018, 09:39:16 AM

Şöyle bir örnek vereyim.
İmkb de işlem yapan helede senelerdir borsa ile haşir neşir olan bir arkadaşım var durumuda hali vaktide yerinde maddi srounları yok.Buda işte son 1 senedir coin işine merak  sarıyor btc 20.000 usd olmasından sonra tabii o boğa trenini kaçırıyor ondan sonra piyasaya giriyor derken nisanda olan yükselmede buda gaza geliyor işte o arada gitmiş iconx denenden almış 75k adet aldığı fiyatta 4 usd den 300.000 usd tak diye basmış çıkacak ya sözde  işte zaten ondan sonrada diğer altlarda dahil btcde dahil hop aşağı.2 usd ye inince fiyatı görüştük zararım 150.000 usd dedi ne yapacam valla dedim bende terstteyim yapacak yok beklemekten başka elbet boğa dedikleri gelecek o zamanda işte satıp çıkılacak olay bu.hala elinde ve boğayı sabırla bekliyor.

https://coinmarketcap.com/currencies/icon/#charts

şu anda 0.5711 x 75.000 = 42.832 usd zararı yaklaşık 258.000 usd işte diğer konularda satın çıkın dibin dibi olacak diyenlere uyarsa satarsa iyice tam dibe oturur adam.sabırla beklemekten başka yapacağı yok Parası nerden baksan % 85 erimiş. Cry Huh

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 15, 2018, 09:40:02 AM

Aralıkta mı geri döneceğiz? Bence yatırım yapılacak zaman tam da bu zamanlar. Genellikle yaz aylarında coin fiyatları düşükken kademeli alım yapılır. Aralıkta fiyat artıncada satılır. Aralıkta fiyatlar artarken yatırım yapanlar genelde piyasaya ilk defa gelenler oluyor. Bizde yaz ayında yatırım yaptığımız için kazancımızı alıp çıkıyoruz piyasadan. Bu kadar basit işte. Yalnız hep Kasım ve Aralık aylarında artış olmuştur. Bu senede niye artış olmasın ki?

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
August 15, 2018, 09:40:53 AM

Kimse bir şey bilmiyor yaptığımız şey tahmin yani doğru ya da yanlış olabilir dolayısıyla alacağın kararlar zararla da bitebilir.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
August 15, 2018, 09:42:40 AM

Herkes gibi bende bu üzün süreli düşüş trendinden çok sıkıldım paramın büyük bir kısmını kaybettim fakat ye ben bu işten kazanarak çıkarım yada eli boş çıkarım. Risk almayan kazanamaz ben böyle düşünüyorum.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 15, 2018, 10:20:33 AM

Piyasa bugün biraz toparlanmış gibi.Objektif olarak bakarsak gerçekten altcoinler yüzde 70-80 oranında kan kaybetti.Fiyatları düştü.Bu saatten sonra sattığında zararı kabul ediyorsun demektir.Beklemekten başka bir seçenek gözükmüyor şu anda.Beklemek fayda verir mi.Projesi sağlam olan coinler elbet eski seviyelerini de geçip kar ettirmeye devam edecektir.Scam yada yaptığı işin ne olduğu belli olmayan altcoinlerin işi zor.O yüzden para yatırdığınız bir coini iyice araştırın ne iş yapar ekibi nasıl geleceğe bakışları nasıl reel hayatta karşılığı var mı.Bunlar önemli faktörler ileriye dönük.Şu ortamda bana göre kendini kanıtlamış, projesini reel hayata tanıtmış ve taşımaya başlamış iki proje görüyorum.Biri pundix biri vet.İkisi de elinizde tuttukça katlanıyor.Böyle bir avantajı da var.Piyasa düşse bile adetiniz artıyor her ay.Uzun vade güzel yerlere geleceğini düşünüyorum.Tabi al unut olmaz bir coin'de.Her gün ekibi yaptığı işleri gelişmeleri takip etmek lazım.Yarın bir gün ne olur ekip kaçar mı proje gümler mi bunlar önemli her coin için.Birde her söylenene değil kendi araştırmalarınıza değer verin.Bilgi bu piyasada değerlidir.Tecrübe de.(YTD)
pinkmeow
Jr. Member
*

Activity: 50
Merit: 1

View Profile
August 15, 2018, 10:28:06 AM

Hergün yeni bir haber yeni bir analiz çıkıyor. Birisi artık bitti yükseliyoruz derken birisi bu keriz silkelemesi daha 3k olacak fiyat diyor. Büyük bir inanç var ama nakit girişinde sıkıntı var. Bu kadar düşüş olması insanları ürküttü. Bir kere %30 %40 yükselmeler görsek bitcoin akımının geri geleceğine inanıyorum ben. Bir kere büyük atlaması şart. %10 artıp 3 gün sonra düşünce insanlar güvenemiyor.

Stipend ● the Freelancer's Currency
▬▬ ● ● PoS / Masternodes ● ● ▬▬ (https://stipend.me/)
prdn
Member
**

Activity: 504

View Profile
August 15, 2018, 10:34:44 AM

Kısa sureli toparlanmalar daha buyuk satış baskısının geleceğini gösteriyor bence. Ethereum için özellıkle 200 dolar beklentisi bence eylul 30 a kadar gerçekleşecek.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: