Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:33:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in Son Durumu  (Read 27012 times)
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
March 09, 2014, 07:36:28 PM
Last edit: April 13, 2018, 10:17:50 AM by ssantur

Bir süredir takipteyim fakat ciddi manada 3 haftadır bu piyasayı izliyorum çok yeniyim, birkaç karlı al-sat yaptım, zarardayken bile satmadım satmamda zaten ama geçen seneye göre arz-talep dengesinin çok değiştiğini de hesaba katmak gerek sanırım. Bu düşünceyle bakınca olaya piyasanın geçen senedeki o düşüşünü tekrar yaşaması çok düşük bir ihtimal gibi geliyor bana. Yoksa kaybederek öğrenmektense, başkalarının hatalarından ders çıkarmayı her zaman tercih etmişimdir (1200.den kastım tl.ydi yanlış olmasın)
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714905195
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714905195
Reply with quote  #2

1714905195
Report to moderator
1714905195
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714905195
Reply with quote  #2

1714905195
Report to moderator
murat131
Newbie
*

Activity: 73
Merit: 0

View Profile
March 09, 2014, 08:52:00 PM

ben 2. keskin virajlı düşüşü bekliyorum. Ama bugün için bakarsam 22,45 saat, 8 mart. adx indikatörü sürekli kafamı kurcalıyor. Yükseliş trendi gösteriyor. üstelik +DI sayısı yükseliş sayısı destekliyor. Çok feci sürüncemede kaldım. diğer bütün indikatörler alım için uygun değil diyor. ama 3-5 mart arasındaki şekillerede benziyor. Genede alım kararı vermiyorum. Yalnız 1. virajın sonundaki düzlük bayağı uzun sürdü. Millet "direniyor" düsmesin. 590-600 barajı kırıldı diye. Anlamıyorum bu milleti, Tecavüz kaçınılmazsa tadını çıkar. Niye zorluyon. Bırak düssün.
deforme
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
March 10, 2014, 01:40:31 AM

aslında alsat dısında üzerinde teknoloji geliştrimek gerek bu bitcoinin normal para ile yapılan herşey
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 10, 2014, 02:07:38 PM

roubuni btc yi ponzi oyununa benzetti..
http://www.ntvmsnbc.com/id/25503406/
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
March 10, 2014, 03:07:42 PM

ekonomistlerin zaten azıcık kafası olsa gazetelerde yazmak veya sadece yorum yapmak yerine para kazanırlardı.

paul krugman diye ünlü bir iktisatçı var.

2005 yılında internet için "ekonomiye bir faks makinasından daha fazla etki edemez" demiş. o sırada biz çocuk kafamızla internet dünyanın bugüne kadar gördüğü en büyük teknolojik gelişim diyorduk.

dünyanın internetten önceki ve sonraki hali arasında, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir teknolojik sıçrama farkı var. tabi ateşin, yazının ve paranın icadını katmazsak hesaba:)

selamlar olsun.
patara66
Full Member

Activity: 211
Merit: 100

internet kazançlarının adresi

View Profile WWW
March 10, 2014, 03:39:09 PM

ekonomistlerin zaten azıcık kafası olsa gazetelerde yazmak veya sadece yorum yapmak yerine para kazanırlardı.

paul krugman diye ünlü bir iktisatçı var.

2005 yılında internet için "ekonomiye bir faks makinasından daha fazla etki edemez" demiş. o sırada biz çocuk kafamızla internet dünyanın bugüne kadar gördüğü en büyük teknolojik gelişim diyorduk.

dünyanın internetten önceki ve sonraki hali arasında, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir teknolojik sıçrama farkı var. tabi ateşin, yazının ve paranın icadını katmazsak hesaba:)

Tespitleriniz son derece yerinde. Sizin görüşlerinizi aynen paylaşıyorum.BİTCOİN  bilinen para sistemine bir alternafif ise,  eski sistemin tarfında olan yazar çizer ve düşünürden bitcoin  lehine, yani olumlu bir söz işitmek;  fazla iyimserlik olur.Kanaatimce.

trc
Full Member

Activity: 164

View Profile WWW
March 10, 2014, 06:46:15 PM

Esas alanlarında edindikleri ünle gaza gelip "Du bakiim len, biraz da başka taraflardan sallayiim. Kesin tutturum gene..." diye konuşuyorlar böyle. Televizyon kumandasında beş tuştan fazlası ne işe yarar onu bilmiyordur, kalkıp Bitcoin eleştiriyor.

Kendi geç kalmış ya, nasıl göremedin demesinler diye batırma çalışmaları. Bak dediydim diyecek sonra bi de hesabınca. Peeh!..

>> nope
trako
Hero Member

View Profile
March 10, 2014, 07:08:22 PM

Esas alanlarında edindikleri ünle gaza gelip "Du bakiim len, biraz da başka taraflardan sallayiim. Kesin tutturum gene..." diye konuşuyorlar böyle. Televizyon kumandasında beş tuştan fazlası ne işe yarar onu bilmiyordur, kalkıp Bitcoin eleştiriyor.

Kendi geç kalmış ya, nasıl göremedin demesinler diye batırma çalışmaları. Bak dediydim diyecek sonra bi de hesabınca. Peeh!..

puhaha:)

aynen  kendileri varolan ekonominin yorumcuları olduğundan yenilere muhalefet normal bence de...
maximilliancohen
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
March 10, 2014, 07:24:47 PM
Last edit: March 10, 2014, 08:38:30 PM by maximilliancohen

bitcoin ekonomistlerden böyle yorumlar alıyorsa doğru yoldayız demektir.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
March 10, 2014, 07:41:53 PM

http://www.ntvms[Suspicious link removed]m/id/25503406/

bitcoin, ekonomistlerden böyle yorumlar alıyorsa doğru yoldayız demektir.
+1
nedense ntv bitcoini şu kelimelerle tanımlıyor: uyuşturucu, yasa dışı işler, ponzi
amaçları ne anlayamadım pek.
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
March 10, 2014, 07:49:36 PM

Bende şu felaket tellalleri hakkında aynen böyle düşünüyorum.. Tabi işin şu kısmı da var.. Bizler de fazla içinde olduğumuz için gerçeklerden uzaklaşıyor ve göremiyor da olabiliriz..
trc
Full Member

View Profile WWW
March 10, 2014, 08:23:22 PM

Bende şu felaket tellalleri hakkında aynen böyle düşünüyorum.. Tabi işin şu kısmı da var.. Bizler de fazla içinde olduğumuz için gerçeklerden uzaklaşıyor ve göremiyor da olabiliriz..

Geçen sene olsa katılırdım ama artık çok ciddi yatırım yapanlar var. Bi seviyenin altına inmemesinin sebebi de bence bu. Biraz düşmesine müsade edip, acemilerden ve/veya panik olanlardan ucuza topluyorlar ama uzun vadede kesinlikle yükselmeye devam eder bence.

Bitcoin eleştirilerinde katıldığım nokta, para yerine geçebilmesi için değerinin çok çok daha stabil bi hal alması gerektiği. En azından altın gibi mesela. Gerçi hiçbir para biriminin değeri sabit değil ama insanlar bunun farkında olamıyor hergün bi grafik açıp bakmadığı için. Buna daha zaman var. Daha çok alıp satan, kullanan olduğu zaman, bir günde 1/3 değer kaybedip üç günde iki katına çıkmaz. Balina dediklerimiz de bunun farkında olduklarından, iş işten geçmeden oynayabildikleri oyunu oynuyolar işte şimdi.

>> nope
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
March 10, 2014, 09:28:22 PM

Geçen sene olsa katılırdım ama artık çok ciddi yatırım yapanlar var. Bi seviyenin altına inmemesinin sebebi de bence bu. Biraz düşmesine müsade edip, acemilerden ve/veya panik olanlardan ucuza topluyorlar ama uzun vadede kesinlikle yükselmeye devam eder bence.

Bitcoin eleştirilerinde katıldığım nokta, para yerine geçebilmesi için değerinin çok çok daha stabil bi hal alması gerektiği. En azından altın gibi mesela. Gerçi hiçbir para biriminin değeri sabit değil ama insanlar bunun farkında olamıyor hergün bi grafik açıp bakmadığı için. Buna daha zaman var. Daha çok alıp satan, kullanan olduğu zaman, bir günde 1/3 değer kaybedip üç günde iki katına çıkmaz. Balina dediklerimiz de bunun farkında olduklarından, iş işten geçmeden oynayabildikleri oyunu oynuyolar işte şimdi.

Katılıyorum.. Bu arada uzun zamandır 3 piyasanın fiyatları bu kadar birbirine yaklaşmamıştı.. yanılıyor muyum?
BTCe:615,8 Bits:617,1 Huob:615,2
cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
March 12, 2014, 02:46:49 AM

Dünyanın tüm haber kanalları, gazeleri, blogları, ekonomistleri bir anda Bitcoini kötülemeye başladı ilginçtir 1200 dolara çıktığı zamanda yere göğe sığdıramıyorlardı.

27 Şubatta btc-e fiyatlarıyla $526'dan başlayan çıkış trendi hedef fiyat olarak $1100 - $1280 arasını işaret etmesine rağmen bu güne kadar bir halt olmadı gene olduğumuz yerde sayıyoruz.

avarnet (OP)
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 250

View Profile
March 12, 2014, 07:37:34 AM

valla fiyatlardaki durgunluk yüzünden elimdeki bitcoinleri satarak çıkıyorum bu işten.. darısı başınıza... aylardır artacak diye paramı değerlenidremedim hiç.. üstüne üstün zarar ettik  Angry
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
March 12, 2014, 09:18:59 AM

valla fiyatlardaki durgunluk yüzünden elimdeki bitcoinleri satarak çıkıyorum bu işten.. darısı başınıza... aylardır artacak diye paramı değerlenidremedim hiç.. üstüne üstün zarar ettik  Angry

sorması ayıp ama ne kadarlık bir yatırımdan bahsediyorsun
trako
Hero Member

View Profile
March 12, 2014, 01:06:17 PM

çin yatay seyrediyor.
usa hafiften temel atmaya başlamış bu iş için, örnek ebay sanal para exhange için patent başvurusunda bulunmuş.
yani bi yerde patlıyacak ama bu haberlere bağlı.
örneğin çin vira derse  wınn 1000$ üstü...
bence bmc....
al bi lolita ol ....
trc
Full Member

View Profile WWW
March 12, 2014, 04:50:23 PM

PayPal kendi firmalarıyken ve içinde Bitcoin lafı geçen satışların sahiplerini saçma sapan banlerken diğer taraftan ebay'de currency exchange kategorisi açıyor. Millet itiraz etmek için paypal supportu aradığında da daha bitcoinin ne olduğunu bilmeyen elemanlar hazır metin okuyolarmış. Ne yaptıkları belli değil. Paypal bitcoini rakip gibi görmeyip avantajına kullansa işine gelir ama başında kim var işte. İki kuşak önceden kalma CEO varsa yapmaz. Smiley

>> nope
murat131
Newbie
*

View Profile
March 13, 2014, 06:57:36 PM

620-630 dolar arası gider gelir. 10 mart saat 7 de başladı olay. 630 dolar 150 btc koyuldu.  631 e, 632 'ye 100 er btc koyuldu. Ben millete birileri 200-250 btc ile bariyer çekiyorlar dediğimde. Herkes benle alay ediyor. 150-200 btc ile spekülasyon yapılamaz durdurularamaz düşürülemez diye. Bayağıda güzel yapıyorlar. 10 mart saat 8 den beri izliyorum. Satışa yeni gelen 629 a koyuyor. sonraki daha aşağı , sonraki daha aşağı. yarım saatte 10 dolar değer kaybetti. Arada bir indi çıktı. bariyer koyanın 1-2 btc satıldı. Kaç gündür o bariyercilerin btclerinin satılmasını bekliyoruz. Kimse bana houbi ile güdümlü gidilmeye çalışılıyor demesin. çinde , bitstamda iniş çıkışlara devam ediyor. Bende fitil oldum açıkcası. millet 100 btc ile piyasaya set çekiyor. Şu an bütün indikatörlerin Allahı kaydı. 620-630 dolar arasına al sat çekiyorlar, ichimokuda buluttan çıkıyorlar giriyorlar.  çiko senpai min anasını ağlattılar. 4 saatlik  grafiklerdeki çikiyo  bile 1 saatlik bulutun için içine çekmeyi başardılar ya . helal olsun. Demekki öğrenilecek çok şey var.

1.  Ellerinde 200-300-500 , daha büyük olanlar ellerindeki btcleri piyasaya zorla kaktırıyorlar. (  şu an 620-630 arasından.)
2. Burdan sonrası yine feci düşüşlere gebe olacak gibi. Sattıklarını toplayıp tekrar satmak için.
2.  3-5 mart taki zirve olayı arkası düşüş olayı ve 10 -13 mart arası negative ve pozitif volume indekslere bakarsanız. Şunu görürsünüz cahil yatırımcıların birçoğunu istedikleri konuma getirdiler. nvı ve pvı da son kalan akıllı yatırımcıların da çoğunu son  3 günde istedikleri yere getirdiler.
4. son 3 gündür birçok 10 btc üstücülerde satış yaptılar. çoğu paraya döndüler.

Adamlar her halükarda kazanıyorlar. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Bu düzlüğün sonu bayıra çıksa. Fiyatlar artsa. cahil ve bilgili herkes yine alım yapacak. onlar kazanacak, Düşüş olsa. En son çok temkinli davranıp hala btclerini tutanlar bile satarlar.

Ama açıkcası genel trend yüksek olacak diyenler için şunu söyliyim. Hir bir halt olmayacak. piyasayı bıraksalar inanın piyasa kaç kere kademe kademe yükselir. Ama izin vermiyorlar.  Çin bu işin başını götürüyor. Adamlar 0,2 komisyon için bile patdadanak yükselmeye izin vermezler. Ne kadar çok küçük alım satım o kadar iyi. Öyle btc al, arkana yaslan, 3 ay , 6ay sonra gel yok. Btc-e de çini takip ediyor. Sonuçda o da kazanıyor.

Son 3 gün boyunca, yarım saatciler, 1 saatciler, 2 saatciler, 4 saatciler bütün grafiklerde aynı yerde birleşmeyi başardılar. Bundan sonraki haftalar içinde bütün indikatörleri zayıf yönlerinden vurdular. Tahminim 2 haftalık bütün olasılıkları çarpıttılar.

murat131
Newbie
*

View Profile
March 16, 2014, 09:37:06 AM

Arkadaşlar şu an btc-e de "balinalar savaşı" var.100-200-300 btc ile bariyer çekenlerin btcleri bir türlü bitmiyor. hele sürekli 100 btc yi 630'a koyan eleman/elemanlar kimse. Sürekli btcleri satılıyor. 10-20 btcye geliyor. Yine yeni yeniden 100 btc koyuluyor. 630-635 arasından bayağı bayağı bir btc satışı yapılmak isteniyorki. Bu hiç hayra alamet değil. huobide de keza öyle. Yüksek fiyattan bayağı bir btc piyasaya kaktırılmaya çalışılıyor.

Ben btc'den full çekilme kararı alıyorum şahsen. Borsaya geri döneceğim. Beklediğim zamana değmiyor. Coca colaya yatırsaydım geçen hafta paramı 450 dolar kardaydım. en kötüsünden.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: