Bitcoin Forum
May 12, 2024, 05:57:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Btclax.com - Yepyeni Bir Kripto Para Borsası Deneyimi  (Read 1009 times)
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
September 07, 2018, 07:46:10 AM

Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Ancak hakkımızda yeteri kadar araştırma yapmadığınızı üzülerek belirtmek isteriz. Bu belirttiğiniz konuların hiç birisi bizim sistemimize uymuyor. Öncelikle server olarak "Microsoft Azure" kullanmaktayız.
Yazılım şirketi olduğumuz için mevcut kadromuz ile geliştirdiğimiz %100 kendimize ait bir borsa yazılımımız bulunmaktadır. Tüm ekibimiz tam zamanlı olarak şirketimizde çalışmaktadır. Freelance bir çalışma sistemini 24 saat canlı olan bir yazılım için tercih edemeyiz.
Biz işimizi ciddiye alarak, hedef olarak koyduğumuz noktaya doğru her gün kendimizi ve sistemimizi geliştirerek devam ediyoruz.

murathan hocam size değil genel  olarak yazmış niye üstünüze alındınız ki Wink

yazılımınızı kendiniz mi geliştiriyorsunuz bilemem ama benim yaptığım kontrolde  https://bitcointalk.org/index.php?topic=4904841.msg44770958#msg44770958
tek tabanca vps ile hizmet veriyordunuz. yeniden baktım da hala aynı vps üzerindesiniz.
IP adresi de  bu : 132.148.81.172  göz göre göre eksik yanlış bilgi vermeyin bence forumda.
1715536658
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715536658
Reply with quote  #2

1715536658
Report to moderator
1715536658
Hero Member
*

Ignore
1715536658
Reply with quote  #2

1715536658
Report to moderator
1715536658
Hero Member
*

Ignore
1715536658
Reply with quote  #2

1715536658
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715536658
Hero Member
*

Ignore
1715536658
Reply with quote  #2

1715536658
Report to moderator
1715536658
Hero Member
*

Ignore
1715536658
Reply with quote  #2

1715536658
Report to moderator
1715536658
Hero Member
*

Ignore
1715536658
Reply with quote  #2

1715536658
Report to moderator
Paraciklarim (OP)
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
September 08, 2018, 07:41:38 AM

Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Ancak hakkımızda yeteri kadar araştırma yapmadığınızı üzülerek belirtmek isteriz. Bu belirttiğiniz konuların hiç birisi bizim sistemimize uymuyor. Öncelikle server olarak "Microsoft Azure" kullanmaktayız.
Yazılım şirketi olduğumuz için mevcut kadromuz ile geliştirdiğimiz %100 kendimize ait bir borsa yazılımımız bulunmaktadır. Tüm ekibimiz tam zamanlı olarak şirketimizde çalışmaktadır. Freelance bir çalışma sistemini 24 saat canlı olan bir yazılım için tercih edemeyiz.
Biz işimizi ciddiye alarak, hedef olarak koyduğumuz noktaya doğru her gün kendimizi ve sistemimizi geliştirerek devam ediyoruz.

murathan hocam size değil genel  olarak yazmış niye üstünüze alındınız ki Wink

yazılımınızı kendiniz mi geliştiriyorsunuz bilemem ama benim yaptığım kontrolde  https://bitcointalk.org/index.php?topic=4904841.msg44770958#msg44770958
tek tabanca vps ile hizmet veriyordunuz. yeniden baktım da hala aynı vps üzerindesiniz.
IP adresi de  bu : 132.148.81.172  göz göre göre eksik yanlış bilgi vermeyin bence forumda.

Üzülerek söylüyoruz ki tespitiniz hatalı.
Aşağıdaki adreslerden de kontrol edebileceğiniz gibi 132.148.81.172 bizim MX kayıtlarımızın bağlı olduğu e-posta sunucu adresimizdir. E-posta hizmetini GoDaddy’den aldığımız doğrudur.
Asıl sunucumuz ise Microsoft Azure bulut sistemi üzerinde çalışan ve 52.224.64.144 IP’li Avrupa merkezli sunucudur.

https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=a%3abtclax.com&run=toolpage

Ekran Görüntüsüne Buradan Ulaşabilirsiniz: http://i65.tinypic.com/20s7xo3.jpg

https://intodns.com/btclax.com

https://rdap.arin.net/registry/ip/52.224.64.144

Ayrıca Goddady üzerindeki bir Dedicated Server’da back-up olarak tuttuğumuz ve recovery amaçlı kullandığımız bir sunucumuz daha mevcuttur. Sistemimiz bakım aşamasına geçtiğinde ya da  teknik bir aksaklık olduğunda güvenlik ve veri kaybı gibi sorunlarla karşılaşmamak için erişimi zaman zaman bu sunucu üzerinden de vermekteyiz.

Sistemimiz PHP ve MySQL teknolojisini kullanmaktadır ve dağıtık mimari üzerine kurgulanmıştır. Yakında zamanda büyüme hızımıza bağlı olarak az önce bahsettiğimiz şekilde farklı lokasyonlarda bulunan birden fazla sunucuyla daha kesintisiz ve hızlı bir hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Hatta şu an yine bu forumdaki diğer kullanıcılarımızdan benzer tavsiyeler de almaktayız.

Sistemimiz üzerinde asıl sunucumuza bağlı bir WHM yada CPanel bulunmamaktadır. Zaten MS Azure üzerinde ister App ister VM’ler üzerinde çalışsın WHM/Cpanel türü bir panel çalıştırmak pek tercih edilmez.
JCNTA
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
September 08, 2018, 09:26:49 AM

Arkadaşlar merhaba, sırf bu konuya yorum yazıp fikirlerinizi almak için foruma üye oldum. Bir arkadaşım bu siteden bahsetti. Yatırım hesabı özellikle dikkatimi çekti. Benimde az biraz aldığım bir bitcoinim var ve aldığım rakamın çok altında şuan btc değeri, özetle zarardayım. Bekliyorum çıkmasını. Bu arada btcmi bu yatırım hesabında değerlendirmeyi düşünüyorum.

Hiç yatırım yapan sonra parasını çeken bir forumdaş var mıdır? Siteye göndereyim mi btc'mi? Midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Valla kimseden bir ses seda çıkmadı. İş başa düştü. Bugün itibarı ile denemek için küçük bir miktar BTC gönderdim. Yatırım hesabına 8 günlük olarak koydum. Tecrübelerimi resimleri ile paylaşçam.

Şimdi 0.01 BTC attım, site 8 gün sonra 0,01002200 BTC'em olacağını söylüyor bakalım patlamazsak Cheesy an itibarı ile yatırım hesabımın görüntüsü burda

14 eylül akşamı bir aksilik olmazsa burada tecrüblerimi paylaşıcam.

Senin 0.01 btc'ne hiçbişey olmaz gönül rahatlığı ile koyabilirsin, haftaya da yorumunu "ooo süpermiş yok boyle birşey" diye yazabilisin. Amma velakin olay içerde 30-40 btc ler biriktiğinde ne olacak. Limitli sayıda denmiş vadeli hesap için. Limit nedir? 5-10 kişi toplamda 50-100 btc yatırırsa vade olarak geri verecek mi yoksa bu işin altından artık kalkamıyorum mu diyecek? Vade olayı olursa güzel olur ama bu işin hiçbir finansal dayanağı olmayacağı için sürdürülebilir olmaz, biraz sıkıntılı gibi.

Valla doğru söylüyon kardeş, aynı endişeler bende de var inşallah problem yaşamayız. Ben bi denedim, bencede bu rakamlarda sıkıntı olmazda süreci hem test etmek hemde sizlerle paylaşmak istedim. yatırım hesabı olayı çok hoşuma gitti çok mantıklı. Bakalım Allah büyük. Yandım Allah demeyiz inş. Smiley

Bu arada 8 gün sonra 32 günlük daha büyük bir rakam yatırcam, küçük bi çılgınlık:D
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
September 08, 2018, 10:07:08 AM

Üzülerek söylüyoruz ki tespitiniz hatalı.
Aşağıdaki adreslerden de kontrol edebileceğiniz gibi 132.148.81.172 bizim MX kayıtlarımızın bağlı olduğu e-posta sunucu adresimizdir. E-posta hizmetini GoDaddy’den aldığımız doğrudur.
Asıl sunucumuz ise Microsoft Azure bulut sistemi üzerinde çalışan ve 52.224.64.144 IP’li Avrupa merkezli sunucudur.

sevinerek söylüyorum ki kendinize çeki düzen veriyorsunuz Smiley
benim analizinizi yaptığım hatta size bunu yeniden söylediğim gün bile web siteniz bu sunucu üzerinde idi.
dns değişikliğini yeni yapmışsınız.

azureye geçtik kendimizi geliştiriyoruz diyeceğinize size geri bildirim yapanlara laf sokmaya girerseniz bunun sonu hüsrandır.
hayırlı olsun yeni web sunucunuz.

baıkn 27 Ağustosda yaptığım analizde dns den aldığım cevap :

host -t ns www.btclax.com
www.btclax.com is an alias for btclax.com.
btclax.com name server ns2.secureserver.net.
btclax.com name server ns1.secureserver.net.

host www.btclax.com
www.btclax.com is an alias for btclax.com.
btclax.com has address 132.148.81.172
btclax.com mail is handled by 0 btclax.com.

/quote]
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
September 09, 2018, 09:18:40 PM

Sistemimiz PHP ve MySQL teknolojisini kullanmaktadır ve dağıtık mimari üzerine kurgulanmıştır.
php mysql borsa yapmak için uygun diller değiller, borsa gibi anlık verinin yığıldığı zamanlarda hızlı ve stabil veri transferi problemleri için nosql veritaban tipi geliştirilmiştir, eskiden olsa evet başka çare yoktu ama şimdi no sql ve buna bağlı  yazılım dilleri mevcut, yani siz birtakım verileri mysql ile halledebilirsiniz ama anlık yüksek hızlı işlem için mysql kullanmamalısınnız bunun için yeni teknolojiler mevcut misal binance falan onlardan kullanıyordur herhalde, wordpress in joomla nın veritaban tipiyle yük altında bir borsa çalıştırılmaz, çalışırsa sık sık çöker ülkemizdeki bir çok borsa gibi, ki bunların bir kısmı bu dediğim teknolojileri kullanmalarına rağmen sorun yaşıyor yani veritaban tipini değiştirdin sorunu çözdün diye birşey yok ama php-mysql dayayıp bütün sorunlarını çözemiyorsun çözdüm deen bile işte habire patlıyor, birçok kullanıcı soruyor bu borsalar neden çöküyor diye, veritabandan çöküyor çoğu, yük kaldırabilecek bir altyapıları yok, borsa ya bir gün 10mbit/s yük gelir ikinci gün 1000 mbit/s gelir ayrıca işlemc sayısı da 100 kat artar , bu tip durumlar için özel çözümler var ve mysql bunlardan biri değil, mesele mysql in kötü olması değil borsa işine uygun olmaması. gidin bakın büyük borsalar veritabanında ne yapmış , herşeyi mysql dayasalar büyük borsa olmazlardı zaten.
fpotur
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
September 12, 2018, 10:36:33 AM

Kaideye alıp bir önceki mesaj ıma cevap vermediğiniz için de teşekkür ederim.
Gelelim bugün ku denememe 30.09 a kadar komısyon olmadıgından bır kere daha deneme yapmak ıstedım ama yıne sınıfta kaldık.
1. sı BTC yatırmak ıstedım bir de ne goreyım Karekod cıkıyor fakat BTC adresım yok hemen yıne musterı temsılcısıne oda 30 dk da ısı cozene kadar 41.430 dan satacagımız btc oldu 41.099 TL zarar ettık
2. hesabımda bulunan 0.0290000292 btc yı satmak ıstedıgımde hesap bakıyesı yetersız dıyor!!!
Bır de unutmadan neden sıstemınızde btc alırken yada satarken hesap bakıyemın tumunu aktar button u yok devamlı elle yazmak zorunda kalıyoruz.
ve sıkıntılı oluyor.
hesabımdakı 0.029 btc yı satabıldım ama dıger kısım kaldı sıstemınızde aşırı sorunvar var musterı temsilcisi de cevap veremedı.
3. para cekme talebınde bulundum ve yaklasık 1 saat oldu ne gelen var ne gıden!!! Daha kaç saat bekleyeceğim bilmiyorum. Madem borsa kuruyorsunuz ve kazanç saglamak ıstıyorsunuz sıstemınızın hızını ve para yatırma cekme hızını muhakkak revıze etmenız gerekıyor 10 dk gecmeden hesabımıza para oduyor dıger borsalar sızı secmemız ıcın bır neden olması lazım lakin 30.09.2018 tarıhınden sonra sıtenıze ugramak bıle saçma...Bu kadar sorun ve yavaşlık baska hıc bır borsada karşılaşmadım.
Eleştirilerımıze kulak asmayıp yerıne getırırsenız bence musterı memnunıyetı acısından öne gecmıs olursunuz...
fpotur
Newbie
*

View Profile
September 12, 2018, 01:55:25 PM

Sevgili Paraciklarim temsilcisi
Evet buradan herşeyi paylaşacağım ki benim mağdur olduğum gibi insanlar mağdur olmasın.Bırakın teknık detayları v.s konusmayı onu yaptık bunu yaptık soyle boyle sıstemımız var demeyin.
Saat 14:55 de sisteminize BTC göndermişim ve bu btc ler şu anda 16:40 itibari ile hala hesabıma işlenmedi müşteri hizmetleri ile 1 saattir gorusuyorum ve otomatık oldugunu bu ıslemlerın manuel olmadıgını soyluyor. otomatık te manuel de ekleyemıyorsunuz
neyse sınırlenıp 0850 305 7272 numaralı telefonunuzu aradım ve bir hanfendi çıktı destekten gorustugum kısı ımış. Aynı seylerı konustuktan sonra beklemenız lazım 3 gun bıle surebılır dıyınce artık tepem attı bu ne demek yani ben siz btc gonderecegım siz 3 gun bekleteceksınız!!! Artık size pes diyorum.
Telefonu kapattıgım andan 30 sn sonra tam 2.5 saattır değişmeyen BTC alış satış bir anda degıstı ve fıyatı dıbe vurdurdunuz...
Anladıgım kadarı ıle benden baska alım satan yok ve oradakı rakamları kendınız ayarlıyorsunuz.
şuanda cemil bey diye bir arkadasa baglandım şans mıdır bılmıyorum fakat saat tam 16:59 aktardığım btc hesabıma eklendi.
Yani artık ne derim bilmiyorum.
Yorumları sizlere bırakıyorum...
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
September 12, 2018, 02:07:51 PM

Evet buradan herşeyi paylaşacağım ki benim mağdur olduğum gibi insanlar mağdur olmasın.Bırakın teknık detayları v.s konusmayı onu yaptık bunu yaptık soyle boyle sıstemımız var demeyin.
Saat 14:55 de sisteminize BTC göndermişim ve bu btc ler şu anda 16:40 itibari ile hala hesabıma işlenmedi müşteri hizmetleri ile 1 saattir gorusuyorum ve otomatık oldugunu bu ıslemlerın manuel olmadıgını soyluyor. otomatık te manuel de ekleyemıyorsunuz
neyse sınırlenıp 0850 305 7272 numaralı telefonunuzu aradım ve bir hanfendi çıktı destekten gorustugum kısı ımış. Aynı seylerı konustuktan sonra beklemenız lazım 3 gun bıle surebılır dıyınce artık tepem attı bu ne demek yani ben siz btc gonderecegım siz 3 gun bekleteceksınız!!! Artık size pes diyorum.
Telefonu kapattıgım andan 30 sn sonra tam 2.5 saattır değişmeyen BTC alış satış bir anda degıstı ve fıyatı dıbe vurdurdunuz...
Anladıgım kadarı ıle benden baska alım satan yok ve oradakı rakamları kendınız ayarlıyorsunuz.
şuanda cemil bey diye bir arkadasa baglandım şans mıdır bılmıyorum fakat saat tam 16:59 aktardığım btc hesabıma eklendi.

Blockchainden kac confirmation aldiginizi takip ettiniz mi? Confirmation almafiktan sonra 1 gun de beklersiniz, borsanin elinde olan birsey degil. Ne zaman 3 block bulunut ve sizin transactionunuz 3 onay alir, o zaman btcleriniz hesaba yansir. Nazi borsalar 6 confirmation getektirir.
fpotur
Newbie
*

View Profile
September 12, 2018, 02:29:10 PM

Blockchainden kac confirmation aldiginizi takip ettiniz mi? Confirmation almafiktan sonra 1 gun de beklersiniz, borsanin elinde olan birsey degil. Ne zaman 3 block bulunut ve sizin transactionunuz 3 onay alir, o zaman btcleriniz hesaba yansir. Nazi borsalar 6 confirmation getektirir.

yazmayı unutmusum tabıkı kontrol ettım
14 onay vardı
zaten 3 onay olmadan kımseyı rahatsız etmenın mantıgı yok
Paraciklarim (OP)
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
September 13, 2018, 04:03:36 PM

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Yaşadığınız herhangi bir problem için WhatsApp destek hattımız (+90 530 7272 557) ve çağrı merkezimiz (+90 850 305 7272) hizmetinizdedir.
Bahsettiğiniz sorunlarla ilgili ise, tekrar benzerlerini yaşamamanızı dileriz.
fpotur
Newbie
*

View Profile
September 13, 2018, 08:21:07 PM

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Yaşadığınız herhangi bir problem için WhatsApp destek hattımız (+90 530 7272 557) ve çağrı merkezimiz (+90 850 305 7272) hizmetinizdedir.
Bahsettiğiniz sorunlarla ilgili ise, tekrar benzerlerini yaşamamanızı dileriz.

Saat 4 de para çekme talebınde bulunmustum.
hesabıma dusmeyınce 17:20 de aradım fakat telefonlarınıza ulaşılmıyor ki neden ödemem gönderilmedi diye sorayım. !!!
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: