Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:16:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kemal Kılıçdaroğlu: Önlemler dolar 7 lira olana kadar neden alınmadı?  (Read 48 times)
gileri (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 342View Profile
August 16, 2018, 10:45:41 PM
 #1

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomideki sorunların Rahip Brunson krizinden kaynaklanmadığını savundu "Yaşananlar ekonomik değil, siyasi krizdir" dedi. Kılıçdaroğlu, "Dolar 7 lira olana kadar, bugün alınan önlemler neden alınmadı" diye sordu.
Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile biraraya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeminde ekonomideki gelişmeler ve ABD ile yaşanan yaptırım krizi vardı.

Kılıçdaroğlu, "Krizin geleceğini Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan biliyordu bu nedenle seçimi erkene aldı. Dolar 7 TL olana kadar bugün alınan önlemler neden alınmadı" diye sordu.

Kılıçdaroğlu, "Hükümet, dolar düşükken alıp 7 lira olunca bozduranları açıklamalı. Dövizle ihale alanlar, kamu özel sektör işbirliği projeleri, köprü-otoyol geçişleri, bunların hepsi dövize endeksli. Bunların hepsi kazandı ama işçi, emekli ve üreten kesimin tamamı kaybetti" dedi.

CHP lideri ekonomide yaşanan sorunların rahip brunson krizinden kaynaklanmadığını savundu.

Türkiye'nin bir yıl içinde 240 milyar dolar borç ödemesi gerektiğine dikkat çeken Kılıçaroğlu, "Papaz mı bu kadar borçlanın dedi. Rahip olayı zaten yaşanacak krizi öne aldı. Hükümet Brunson krizini öne çıkararak basiretsizliğini örtmeye çalışıyor. Diyelim onu bıraktılar dolar 2 liraya mı düşecek?" dedi.

Kılıçdaroğlu, ekonomide yaşananlara sessiz kalan sendikaları da eleştirdi. "şimdi konuşmayıp ne zaman konuşacaklar" dedi. 2009'dan bu yana toplanmayan Ekonomik Sosyal Konsey'in toplanması gerektiğini söyledi.

"Ortada yaşanan ekonomik kriz değil siyasi krizdir" diyen CHP Lideri, "Türkiye ortak akıl gerçeğini unuttu. Bir kişinin aklı ortak akıl oldu. Ekonomi bu koşullarda düzelmez" ifadesini kullandı.

"Yargı bağımsızlığının olmadığı bir ülkede bu tip sorunlar sürekli yaşanacaktır" diyen Kılıçdaroğlu sözü tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na getirdi.

Kılıçdaroğlu "Dokunulmazlık kazanmasına rağmen hala cezaevinde olması demokrasi ayıbıdır. Serbest bırakılması yargının itibarı açısından çok değerli bir adım olacaktır" dedi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/kemal-kilicdaroglu-onlemler-dolar-7-lira-olana-kadar-neden-alinmadi,_0D_uoEja0SpT1tfoCz2aw?_ref=infinite
gileri (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 342View Profile
August 16, 2018, 10:47:52 PM
 #2

Adama sormazlar mı şimdiye kadar aklın neredeydi? Şimdi mi aklına geldi bir partinin lideri olduğun veya bu milletin bir vekili olduğun?

Dolar çıkarken girdiğin delikten dışarı çıkma veya saçma sapan bir muhalefetin içine gir dolar düşmeye başlayınca bu sefer de neden daha önce düşürmediniz diye hesap sormaya kalk. Bu mudur millet vekilliği bu mudur muhalefetlik
DevSoft
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 357
Merit: 250


View Profile
August 16, 2018, 11:04:04 PM
 #3

Gandi önce parti içi demokrasiyi sağlasın. İnsan içine çıkacak yüzü kalmadı hala konuşuyor.
ivvedili
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
August 17, 2018, 07:11:29 AM
 #4

demezler mi adama sen neden parti için önlem alıp da istifa etmiyorsun diye.
B.aksoy
Member
**
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 11


View Profile
August 17, 2018, 04:55:05 PM
 #5

Yıllardır muhalefet adam ama hala muhalefetliği bile beceremiyor. Erdoğana diktatör diyor ama partisi kurultay istedi diye kurultaya destek veren vekillerini disipline sevk ediyor.
prisiondac
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
August 25, 2018, 11:32:16 PM
 #6

sen sgkda neden almadıysan önlemleri ondan alınmadı hepiniz aynısınız
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!