Bitcoin Forum
May 24, 2024, 11:37:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İlk 100 Kripto Paranın Yüzde 60’ı ‘Çöp’  (Read 318 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
August 19, 2018, 02:07:35 AM

Invest in Blockchain isimli bir internet sitesi tarafından kaleme alınan yazıda, ilk 100 sırada bulunan koinlerin sadece 36 tanesinin gerçekten bir ürün üzerine çalıştığı ortaya konuldu.

Yazarlar; araştırmayı yaparken kripto para projelerini çeşitli açılardan değerlendirdi. Buna göre, koinin yol haritası ve geliştirici ekibin yaptıkları başta olmak üzere, fiyatlar ve mevcut piyasa durumu gibi kriterler de göz önüne alındı.

Özellikle de yazarlar, ekiplerin verdiği ürün sözlerini tutup tutmadığına çok ciddi yer ayırdı ve bu noktada da ciddi bir deformasyon olduğu sonucuna vardı. Örneğin bir merkezi olmayan uygulama platformu vaad eden geliştiricilerin bunu yapmamasının projenin hanesine bir eksi olarak yazıldığını belirtti.

Bu noktada aralarında Bitcoin, Binance Coin, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi projelerin listede yer aldığı görülürken, Dash gibi projeler de listede yer almadı. Ayrıca EOS’un da projede yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

Listede yer alan koinler şu şekilde:

”0x Protocol, Ardor, Augur, Bancor, Bat, Bibox Token, Binance Coin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitshares, Bytecoin, Decred, Ethereum, Golem, Huobi Token, Komodo, Kucoin Shares, Kyber network, Litecoin, Loom Network, Monero, Nano, Neo, Pivx, Polymath, Pundi X, Qtum, Ripple, Siacoin, Steem, Stellar, Tether, Wanchain, Waves, Zcash ve Zencash.”

Haber linki : https://koinbulteni.com/ilk-100-kripto-paranin-yuzde-60i-cop-24560.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
August 19, 2018, 07:54:02 AM

Doğru bir tespit olmuş. Çoğu kripto para şimdilik gelecek vadetmiyor. Ayakta duramıyorlar ve çabucak yok olup gidebiliyorlar. Daha önce de bunun örneklerini görmüştük. Bitcoin,Ethereum ve Bitcoin Cash gibi kripto paraların listede yer alması da normal zaten.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
August 19, 2018, 08:21:14 AM

Biraz tarafli olmus sanirim.  Mesela ether cop dersen,  piyasanin  direk %90ina cop demis oluyorsun.  Dash tamam anladim,  eos bunuda anladim.  Bitcoin cash neden cop mesela.  Yada ripple?

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
August 19, 2018, 08:28:56 AM

Biraz tarafli olmus sanirim.  Mesela ether cop dersen,  piyasanin  direk %90ina cop demis oluyorsun.  Dash tamam anladim,  eos bunuda anladim.  Bitcoin cash neden cop mesela.  Yada ripple?

Hocam listede verilen 36 kripto paraya çöp dememiş, onların dışında kalanlar için demiş. Sen çok yanlış anlamışsın. Yoksa Bitcoin'e bile çöp demiş oluyor. Ne kalıyor ki zaten ondan sonra. Grin

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 19, 2018, 08:37:37 AM

İşte aradığım yazı buydu. Gelecek vadeden ve ilerde yükselmesi kesin coinler listesi. Şimdiden bunlardan bir sepet yapıp kenara atmak lazım aslında. Listede Ethereum Classic'in olmaması üzdü. Halbuki ben Etc topluyordum piyasadan. Sad

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
August 19, 2018, 11:38:05 AM

Evet her ne kadar burda biraz abartılı rakam çıkarılmış olsada çıkarılan birçok koin projesi olmayan topluluğu zayıf çöp diye nitelendirdiğimiz durumda .2018 yılı sonuna kadar gerçekten bir çok koin piyasadan silinecektir .Şu anda hali hazırda 1855 koin var bunların en az 1000 tanesi önümüzdeki yıllarda yok olacaktır.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
August 19, 2018, 11:41:52 AM

yanlı paylaşım yapmışlar.coin market capte ilk 100 sağlamda hacim açısından gerisi asıl sorunlu.

Bitcoin
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
August 19, 2018, 12:26:31 PM

piyasasnın gerçek anlamda zaten bitcoin ve etherium harici bir ürüne ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. zaten 5 seneyede cmc ilk 100 ün %90 a yakını değişmiş olur.
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
August 19, 2018, 12:39:21 PM

bazı coinler konusunda farklı düşünsemde, geneli itibari ile bende öğle düşünüyorum ,mesela 2 yıl sonra farklı bir ilk 100 göreceğimiz kesin. süreyi biraz daha uzatırsak bambaşka bir liste karşımıza çıkar.
zamanla dengye oturacaktır ama işler. bu çöplüğün içinden sıyrılan coin tutanlara ciddi karlar bırakır ama
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
August 19, 2018, 12:51:18 PM

gerçek projelere önem vermemiz gerekiyor verelim ki teknolojinin de bizimde önümüz açılsın yoksa iş parası olanların oyuncağı olmaktan çıksın bu tarz gelişmlerin yayılması ve yatırımcının bilgilendirilmesi açısından gerekli

Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
August 19, 2018, 12:59:07 PM

Zaten piyasadaki kripto paraların çoğu güven vermiyor reklam tanıtım ve kampanyalar ile ne kadar ayakta tutmaya çalışsalar da ya değer kaybediyor ya da çok küçük yüzde oranlarla artış gösteriyor bu yüzden paraların yarısına yakını gereksiz. Şuan benim bitcoine güvenim var kazanç sağlayacağını düşünüyorum.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
August 19, 2018, 02:38:03 PM

Verilen bilgiler aşağı yukarı doğru diyebiliriz. Bunu genellersek toplam coinlerin neredeyse %90'ı bir ürün üzerine kurulu değil. Bu altcoinlerin dibe vurma konusu kabul edilebilir ancak sayılan 36 coin için daha farklı bir gelecek bizi bekliyor olabilir.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
August 19, 2018, 03:18:06 PM

genel olarak güzel bir çalısşma, zaten bu projelerin en buyuk eksiği ortaya hiç bir ürün koyamamıs olması hususu, örnegin pundix gibi projelerde calısan urunler var ve bu projeler değerlerini arttırabiliyorlar bu kotu piyasada bıle
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378

View Profile
August 19, 2018, 03:18:41 PM

bence çok katı fikirleriniz var ona göre bu yorumları yapıyorsunuz ki ben öyle düşünmüyorum yüzde 60ı çöp olamaz herkes şu an ki düşüş katsayılarına göre konuşuyor.

Koin Defteri
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
August 19, 2018, 07:11:17 PM

Eos genel olarak piyasa duayenlerinden kabul görmüyor ama aynı ekipten çıkan bts listede.

[  waves   ]       Join The Waves Community       [  waves   ]
◆ Smart Contract       ◆ No Gas       ◆ High Speed
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
August 19, 2018, 07:54:44 PM

Kripto paralardan zaten 3 -5 tanesi belki de kabul görecek. O yüzden de çoğunun çöp olması gayet normal ve beklenen bir şey. Hep birlikte bekleyip göreceğiz hangilerinin gelecekte işlevsel ve kabul görülebilir olduğunu.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
August 20, 2018, 12:54:26 AM

İlk yüzdekilerin içinde bu kadar çöp varsa, geri kalanlardan o zaman  tamamen uzak durmak lazım. Açıklama bayağı iddialı olmuş ama sanırım kötüleme amaçlı yazılmış gibi.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
August 20, 2018, 09:16:44 AM

Yanlış bir tespit olmuş bana göre en az %80'i çöp durumda zaten top 100 dışında geri kalan %95 falandır bu sayıda her geçen gün artıyor yeni icolar sayesinde.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
August 20, 2018, 09:31:26 AM

Evet maalesef durum bundan ibaret ,hele ki kripto piyasasının ilk çıkan koinleri bunların nerdeyse % 90 nı çöp durumda ,piyasa geliştikçe ve yatırımcılar bilinçlendikçe bu çöp olan koinlerin kripto piyasasından yavaş yavaş yok olduğunu göreceğiz.

GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
August 20, 2018, 09:42:31 AM

Ya bir ara artan coin cıkarma trendi hevesli olmayan ekipler arkası gelmeyen projeler böyle bir çöplük oluturdu bence de . Katılıyorum bu duruma

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: