Bitcoin Forum
May 25, 2024, 05:56:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Milyon dolarlık bitcoin nasıl bozdurulur?  (Read 818 times)
muratos (OP)
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
August 20, 2018, 01:32:00 PM

Evet beyler,

Olmaz ama diyelim ki oldu ve 1 milyon dolarlık bitcoininiz cüzdanınızda yatıyor. Al sat yapa yapa kazandınız. (Bir arkadaşım ekolü)

Bu parayı nasıl dolara, tl ye vs. çevirirsiniz?

Direk exchange'de satip banka hesabıma yollarım diyenleri hariç tutuyorum  Grin Grin

pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
August 20, 2018, 01:40:09 PM

Direk borsalarda bozdurulup çekmekte sıkıntı yok ama vergi konusunda herhangi bir açıklık yok. Yarın çat diye bir vergi gelirse hiç belli olmaz karşıma 100-200 bin dolarlık bir vergi borcu ile çıkıp gelebilirler. O yüzden varlık yasasından faydalanmasına çalışırdım ben. Ha yapamıyorsam yine riske sokmadan atmlerden çekimlerde ne kadarlık bir komisyon ödeniyor onu araştırdım. Hem bir tura çıkardım hem de gittiğim ülkelerdeki atmlerden parça parça bozdurur o şekilde ülkeye sokardım. Olası bir vergiye ödeyeceğim parayı tatilde harcardım.
saassa
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
August 20, 2018, 03:30:26 PM

bende bunu çok merak ediyorum Smiley
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
August 20, 2018, 04:19:24 PM

Bende milyon dolarlık Bitcoin olsun ben yolunu bulurum. Zaten şu an milyon dolar değerinde BTC sahibi olsam satmam beklerim nasılsa fiyatı yükselecek.
coinfinder000
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

Swipe

View Profile
August 20, 2018, 05:22:47 PM

Şuan için vergi konusunda büyük bir sıkıntı yok varlık barışı sebebiyle  . Bitstamp da dolara çevirip direk bankama transfer ettirirdir (5-6 gün sürüyor ufak miktarlar için fakat büyük miktar için değişirmi bilmiyorum ) .

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Kruncha
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

View Profile
August 20, 2018, 05:53:19 PM

Zaten bir anda hepsini transfer etmezsin herhalde . O kadar para için ne türk borsalarına nede bitstamp gibi döviz transfer edebileceğimiz sistemlere %100 güven olmaz .
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
August 20, 2018, 08:10:05 PM

Güzel bir soru. Ancak çoğumuz için ciddi bir sorun değil bu husus sanırım Smiley Ama güzel bir cevap verecek bir arkadaş çıkar diye takipte kalacağım. Belli mi olur belki yarın milyoner olur çıkarız ezkaza.
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
August 20, 2018, 10:07:48 PM

hocam elden taksit taksit bozulur he seferinde 50 k dolar şeklinde tertemiz iş olur
muratos (OP)
Member
**

View Profile
August 21, 2018, 06:13:13 AM

Merhaba
Milyon dolarlık değilde $733 bin için izlediğim yol (btc değil ethereum).Öncelikle varlık barışı için kendi isminden gelmesi gerekiyor türk banka hesabına.
Öncelikle Bitcoini borsalara dağıtın (güvenilir olanlara). Maltaya gidiyorsunuz özellikle Sata Bank'tan hesap açıyorsunuz ve anlaşma sağlıyorsunuz. Bitcoin borsalarında ki parayı Malta da ki bankaya çekeceksiniz ve parayı ordan tutacaksınız zaten vergi 0 orada. 1 veya 2 ay geçktikten sonra Turkiye'de Vergi dairesine gidip başvuru yapıyorsunuz varlık barışı için ardına ziraat bankasında hesap açıyorsunuz.En son da Malta'da ki parayı ziraate hesabınıza çekiyorsunuz.0 vergi ile paranız Türkiyeye gelmiş oluyor.

işte aranan kan bulundu  Grin en mantıklı cevap bu sanırım.
btcash
Hero Member

Activity: 968
Merit: 515

View Profile
August 21, 2018, 08:12:48 AM

Merhaba
Milyon dolarlık değilde $733 bin için izlediğim yol (btc değil ethereum).Öncelikle varlık barışı için kendi isminden gelmesi gerekiyor türk banka hesabına.
Öncelikle Bitcoini borsalara dağıtın (güvenilir olanlara). Maltaya gidiyorsunuz özellikle Sata Bank'tan hesap açıyorsunuz ve anlaşma sağlıyorsunuz. Bitcoin borsalarında ki parayı Malta da ki bankaya çekeceksiniz ve parayı ordan tutacaksınız zaten vergi 0 orada. 1 veya 2 ay geçktikten sonra Turkiye'de Vergi dairesine gidip başvuru yapıyorsunuz varlık barışı için ardına ziraat bankasında hesap açıyorsunuz.En son da Malta'da ki parayı ziraate hesabınıza çekiyorsunuz.0 vergi ile paranız Türkiyeye gelmiş oluyor.

Gerçekten çok iyi bir yol olmuş . Tutar  gerçekten yüksekmiş hocam maşallahınız var .
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
August 21, 2018, 09:25:36 AM

Düşünmesi planlaması bile güzel  Grin Ben parçalara bölüp güvenilir borsalara dağıtarak çekme yoluna giderdim. Keşke olsa da düşünmesi dert olsa  Grin
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 21, 2018, 01:34:37 PM

Dostum milyon dolarlık bitcoinim olsa kafayı yerdim sonra eğer doğru söylüyorsan gerçekse milyon dolarlık bitcoinin varsa en sağlamı garantisi parça parça paraya çevirmek...
muratos (OP)
Member
**

View Profile
August 21, 2018, 01:52:37 PM

Dostum milyon dolarlık bitcoinim olsa kafayı yerdim sonra eğer doğru söylüyorsan gerçekse milyon dolarlık bitcoinin varsa en sağlamı garantisi parça parça paraya çevirmek...

yok abi henuz o kadar btc yok tabii ki. ama olursa bir gün, önceden bilmek lazım ne yapacağımızı. başlığı da bu yüzden açtım.
billygarrison
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
August 21, 2018, 02:09:30 PM

Evet beyler,

Olmaz ama diyelim ki oldu ve 1 milyon dolarlık bitcoininiz cüzdanınızda yatıyor. Al sat yapa yapa kazandınız. (Bir arkadaşım ekolü)

Bu parayı nasıl dolara, tl ye vs. çevirirsiniz?

Direk exchange'de satip banka hesabıma yollarım diyenleri hariç tutuyorum  Grin Grin

Bitcoin fiyatının nasıl artırılacağı, yeni gelenlerin bitcoin satın alması gerektiğidir ve bence bitcoin fiyatlarındaki düşüşün ardından milyonlarca dolar kaybediyor.
ve ben bitcoin'in hala iyileşebileceğine inanıyorum
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
August 21, 2018, 03:05:18 PM

Valla böyle bir kârı olan insan varsa helal olsun. Ben olsam hemen satardım çıkardım bu işlerden Smiley

BankDex.io  / Decentralized Exchange
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
August 21, 2018, 05:50:42 PM

Ben %50 ciyim . Yarınsını bozup banka hesabıma mutlaka atarım. Kalan tutarla yatırım yapmaya devam ederdim . Onundan bir kısmına alt coinlere yatırım yaparım.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
August 21, 2018, 07:46:00 PM

Borsalar bunun için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum. Ama ben dahada yükseleceğini hesaba katarak büyük ihtimal bozdurmazdım. Elimde böyle bir fırsat varken mantıklı bir strateji olurdu diye düşünüyorum.
smulasyon
Jr. Member
*

Activity: 142

View Profile
August 21, 2018, 11:52:25 PM

yerel borsalarda bu kadar nakit olduğunu sanmıyorum ancak komşu ülkelere gidilebilir Cheesy
Maria
Sr. Member

Activity: 832
Merit: 250

View Profile
August 22, 2018, 01:31:07 AM

Aramızda ne zenginler varmış ta bizim haberimiz yokmuş . Bizdekide azıcık aşım dertsiz başım durumları işte .

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
August 22, 2018, 04:16:15 AM

Merhaba

Siz malta hesabına hangi exchange üzerinden bozdurup çektiniz acaba? Onu da yazabilirseniz daha detaylı olmuş olur cevap.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: