Bitcoin Forum
May 29, 2024, 09:37:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Çiftlik Bank'tan sonra Kaşar Bank olayı patladı !!  (Read 296 times)
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
August 23, 2018, 04:29:28 PM

İstanbul Sultangazi ve çevresinden 30 kişi, Çiftlik Bank benzeri bir yöntemle dolandırıldı. 'Kaşar ticareti yapacağız' deyip, kendilerinden para topladıktan sonra ortadan kaybolan bir kişi tarafından binlerce lira dolandırıldıklarını iddia eden mağdurlar " Çiftlik Bank ile dalga geçerken bizim başımıza geldi" ifadelerini kullandı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sultangazi'de 30 kişi, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde cumhuriyet savcılığına başvurup, "Kaşar ticareti yapacağız" diyerek para toplayan Ü.Ö.(28)'nün, kendilerini binlerce lira dolandırdığını iddia etti. Savcılığa verilen ifadelerdeki iddialara göre, özel bir gıda şirketinde çalışan Ü.Ö., “Çalıştığım yerden kaşarı toptan alacağım. Fabrikadan nakit alıp, marketlere vadeli satıp, aradaki parayı paylaşacağız" diyerek tanıdıklarından para topladı.

Para topladığı kişilere bir süre geri ödeme de yapan Ü.Ö., güven sağladıktan sonra çok sayıda kişiden yüklü miktarda para toplayıp ortadan kayboldu.

"ÇİFTLİK BANKLA DALGA GEÇİYORDUK AYNISI BAŞIMIZA GELDİ, BİZ BUNA KAŞAR BANK DİYORUZ"

Kamyon şoförlüğü yapan Mesut Ergün, "Bir arkadaşımın vesilesiyle tanıştım. Baktım arkadaşıma yüklü miktarda bir para verdi. 'Ne parası bu' dedim. 'Kaşar alıp satıyoruz, onun parası. Varsa sen de ver' dedi. Ben buna ilk etapta 13 bin para verdim. Daha sonra tekrardan paralar verdim. Bana geri dönüş yaptı, verdi biraz para. Sonra da duyduk ki bu etrafı dolandırmış.

Bizden gelip para alıyor. Bizden aldığı parayla gidiyor kaşar alıyor. 1 ton 2 ton kaşar alıyor. Bunu götürüyor, 'peynircilere, marketlere veriyorum' diyor. Bize bu şekilde anlattı. Bize bir süre dönüş yaptı, sonra anladık ki; aynı Çiftlik Bank gibi biz de dolandırıldık. Toplamda 100 bin lira dolandırıldım. Diğer mağdurlar da; biri 450 bin lira dolandırılmış, kimine dairesini, kimine arabasını sattırmış, en yakın akrabasını bile dolandırmış.

Bu şekilde dolandırılan benim bildiğim 50-60 kişi var. Zaten tanıdığımız 30 kişi adliyeye gittik. Şikayette bulunduk. Devletten, bir an önce bulunmasını bekliyoruz. Şu an 'Bulgaristan'a kaçtı' diye bir haber geldi. Çiftlik banka dalga geçiyorduk aynısı bizim başımıza geldi. Biz de buna isim koyduk ' Kaşar Bank' diyoruz." dedi. Ü.Ö.'nün yerel bir haber sitesi için çekilen çiğ köfte reklamında oynadığı ortaya çıktı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1062930/Ciftlik_Bank_tan_sonra_Kasar_Bank_.html

...
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
August 23, 2018, 05:07:49 PM

Ülkemizde bu kafa devam ettiği sürece daha çok şeyin bankası çıkar. Her yere para yollar bizim insanımız. Bitcoin al desen yok der ama çiftliğe basar parayi. Neymiş onun ineği varmış. Bitcoin de ne varmış.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
August 23, 2018, 05:47:38 PM

Haberlere baktım logo vs. hiçbir şey yok. Çoğu haberde çiftlik bank logosu kullanılmış.

whatupos2
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
August 23, 2018, 07:11:36 PM

bu olay Çiftlikbank'tan sonra hiçbir altyapısı olmadan, kulaktan dolma ile bile kolay insanımızın kolay para hayali ile kandırılabileceğini gözler önüne seriyor. Hiç çalışmayalım istiyoruz ya, hiç emeğimizle para kazanmak istemiyoruz.
babayeni
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
August 23, 2018, 07:45:25 PM

Bu haberi gördüm garipsedim açıkcası resmen kaşar bank ... adamlar ismimleriyle dalga geçiyorlar , resmen biz scamız diye bağırıyorlar , umarım halkımız biraz daha bilinçlenir demekten başka bir şey gelmiyor elden .
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
August 23, 2018, 08:02:02 PM

İnsanımız da kolay yoldan para kazanma hevesi bitmediği sürece böyle haberleri daha çok duyarız. 
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
August 23, 2018, 08:04:13 PM

Şu var ki emek vermeden para kazanmak mümkün değil. Çoğu kişi kripto para piyasasına ilk girdikleri zaman bile hemen para kazanacaklarını zannediyorlar. İnsanımızın kolay para kazanmanın mümkün olmadığını anlaması lazım. Hele ki bu kadar çok örnekler varken.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
August 23, 2018, 08:13:24 PM

Bu son olay Çiflikbank ile yarışamaz. milyar tl lik vurgundan bahsediyorum. iş işten geçtikte sonra girişimde bulunuldu. Çiftlikbankın şu ülkeye faydası oldu aslında. Artık e uygularlar ise. Para dolaşımını takip eden yazılımdan söz edilmişti. İş işten geçmeden incelemek için. Zira yurtdışına ne zaman çıksalar o vakitler de çok geç oluyor.
vagos
Full Member

Activity: 353
Merit: 100

View Profile WWW
August 23, 2018, 09:56:31 PM

millette ne para varmış yedire yedire bitiremediler scam projecilere. bunlarda yakında Uruguay Arjantin istikametine kaçar. Kaşarbank ismini duyan ne olduğunu anlamalıydı, adı üstünde.

barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
August 23, 2018, 10:11:03 PM

Basit dolandırma gibi görünse de temeldeki mantık aynı ve parçadan bütüne doğru gidecek olursak karşımıza çıkan sonuç şudur; Türk halkı a-kıl-llan-mı-yor. İşimiz gücümüz emek vermeden yemek yiyebilmek ve kısa yoldan köşe olmak. Nedense bu tip konular hiç bitmiyor ve bitmeyecek. Çünkü üretmiyoruz ve sadece tüketerek gelişmeyi düşünüyoruz. Pozitif ya da negatif anlamda bişeyler üretenler muhakkak yol alıyor. Halk olarak bunlara gülüyoruz ama nedense yine biz dolandırılıyoruz. Akıllanmıyoruz arkadaş.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
August 23, 2018, 10:12:47 PM

Televizyonda haberlerde gördüm, adam bir de diyor ki ben 13 bin llira yatırdım bana önce 6 sonra 4 bin lira geri ödedi sonra ben de 100 bin lira yatırdım Cheesy bir yandan üzülüyorum ama bir yandan da bu kadar salaklık nasıl olur diye düşünmüyor değilim

barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
August 23, 2018, 10:29:42 PM

İsmini çok sevdim ya KAŞAR BANK Cheesy olaya bak adamlar soya soya memleketi doyamadılar her yerden soyuyorlar devlet önlem alsın diyeceğimde red veriyorlar araştırılsın dediğinde .
dr_chen
Sr. Member

Activity: 494
Merit: 250

View Profile
August 24, 2018, 01:39:08 AM

Cahillikte sınır tanımıyoruz bravo yani, belasını bulmuş para yatıran ne demeli bunlara şimdi, hiç bir şey bilmiyorsan at bankaya faize bu nedir ya.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
usakli64
Full Member

Activity: 980
Merit: 143

View Profile WWW
August 24, 2018, 08:54:14 AM

Dusunemeyen bir toplum yetistirdik.  Matematik bilmeyen bir toplum.  Mukayese etme yetisi olmayan, her sakalliyi ilahi varlik sanan,  2-3 dini soylem ile kandirilabilen bir nesil.  Bir topluma once ne dini ne milliyetciligi ogreteceksin,  once Matematik ve Ahlak ogreteceksin,  sonrasinda o nesil hem milletini sever hem dinini guzel yasar, kisacasi erdemli olur.  Bu sekilde sadece aptal bir nesil olur ki sonuclari ciftlikbank gibi ortada.  Firildak yap para kap.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
August 24, 2018, 09:20:11 AM

Bizdeki bu kısa zamanda çalışmadan çok para kazanma hırsı oldukça daha çok böyle dolandırıcı banklar çıkar. Neden böyle çabuk kanıyoruz bence araştırma konusu olabilir. Acaba genetik yatkınlığımız mı var 😅
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
August 24, 2018, 09:25:47 AM

Aslında bu olay enterasan bir durum değil, her zaman olan bir şey türkiye'de sadece haberlere yansımıyor her zaman o kadar. Adamın yaptığı şey çok basit bir yöntem insanları kandırmak için.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
August 24, 2018, 10:10:06 AM

Adam para yabancıya gitmesin diye yakınlarını tanıdıklarını dolandırmış Cheesy Çiftlik bank olayında hemen kripto paralara bitcoine bok atmışlardı, ee bu ne şimdi?
gemisudayuzer
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
August 24, 2018, 11:25:13 AM

Gerizekalı gibi halen daha bunlara inanan nasıl olabildi ulan adamlar daha birkaç ay önceden bas bas bağırdı dikkatli olun internet şeysilerine karşı diye mal bu insanlar yaw
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
August 24, 2018, 12:02:58 PM

Bu ülkede ne jet fadıllar ne tosuncuklar ne çiftlik banklar hiç biri bitmez. bizim milletimiz bu kafada olduğu sürece de her şey hak, hatta az bile. kandırılmaya dolandırılmaya adepte edilmiş bir milletiz bir kere, kandırılmazsak rahat edemeyiz.

bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
August 24, 2018, 12:11:53 PM

bu ülkede dolandırılan da, dolandırıcı da bitmez. Parayı vermişler bir arkasını ara bakalım. Ne malum doğru söylediği para verip, para alacak işlere ne kadar da yatkınız. Kaşar peynirini de bilerek seçti heralde. gider ayak lafı da çarpmış.  Cheesy  uzak durun yahu şu işlerden.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: