Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:45:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: Ünlü Ekonomist: Kripto Para ‘Tamamen Çökmüş’ Durumda  (Read 683 times)
bataklik (OP)
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile
August 27, 2018, 09:18:47 AM

Amerikalı ekonomist Dr. Nouriel Roubini, geçtiğimiz hafta katıldığı konferansta kripto paralar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2008 yılında yaşanan ekonomik krizi iki sene önceden öngörmüş olmasıyla bilinen Roubini, kripto paranın artık “çöktüğünü” düşünüyor.

New York Üniversitesi profesörlerinden olan Roubini, Las Vegas’ta gerçekleşen BlockShow Konferansı’nda şu yorumu yaptı:

“Bitcoin bir ‘para’ değil. Bitcoin’in para olarak değerlendirilmesi için hesap birimi, ödeme aracı, sabit bir değer kaynağı ve alım gücü olması gerekiyor. Bitcoin bunlardan hiçbirine uymuyor. Diğer kripto paraların durumu daha da kötü.”

Uluslararası Para Fonu’na (IMF) ve Dünya Bankası’na danışmanlık da yapan Roubini, günümüzdeki kripto paraların Alipay, PayPal, Square gibi para aktarım ağlarına kıyasla geri kaldıklarını düşünüyor. Roubini, “günümüzdeki dijital ödeme sistemlerinin her gün milyonlarca kişi tarafından kullanıldıklarını ve bu sistemlerin Blockchain bazlı olmadıklarını” söyledi.

‘Merkezsizlik Yalanı’

Roubini’ye göre kripto paraların ne önemli özelliklerinden biri olarak gösterilen ‘merkezsizlik’, aslında bir safsatadan ibaret. Ünlü ekonomiste göre kripto para sektöründeki borsalar, platform geliştiriciler, madenciler, Blockchain içerisinde tutulan paralar vb., tamamen merkezi durumdalar.

“En büyük ilk beş maden havuzunun madencilik operasyonlarının yüzde 70’ini kontrol ettiğini” vurgulayan Roubini, bu maden havuzlarının merkezlerinin başlıca Belarus, Rusya, Çin gibi ülkelerde olduğunu ekledi.

Servet Dağılımı da Merkezi

Roubini, Gini oranından faydalanarak Bitcoin’deki servet dağılımının Kuzey Kore’dekinden bile daha merkezi olduğunu söyledi. Gini oranı denilen ölçüt, belli bir ülkedeki vatandaşlar veya belli bir grup insan arasındaki servet dağılımını istatistiğe dökmeye yarıyor.

Gini oranının 1 (ya da %100) çıkması ülkedeki tüm servetin tek bir kişide toplandığı; 0 (ya da %0) olması ise ülkedeki servetin tamamen dengeli bir şekilde dağıldığı anlamına geliyor.

Bir kıyaslama yapmak amacıyla bu oranın Almanya’da yüzde 32 civarında, Türkiye’de yüzde 46 civarında, Rusya’da ise yüzde 38 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Kuzey Kore’de bu oran %86’ya kadar çıkıyor. Ancak Roubini ilginç bir noktaya değinerek bu oranın Bitcoin’de %88’e kadar çıktığını vurguluyor.

kaynak : https://koinbulteni.com/unlu-ekonomist-kripto-para-tamamen-cokmus-durumda-24716.html
1715021131
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715021131
Reply with quote  #2

1715021131
Report to moderator
1715021131
Hero Member
*

Ignore
1715021131
Reply with quote  #2

1715021131
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715021131
Hero Member
*

Ignore
1715021131
Reply with quote  #2

1715021131
Report to moderator
1715021131
Hero Member
*

Ignore
1715021131
Reply with quote  #2

1715021131
Report to moderator
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
August 27, 2018, 09:29:20 PM

Çoğu duayen artık bitcoinin kripto paradan yatırım aracına evrildiği konusunda hemfikir. Sec kararları etf başvuruları da bunları doğruluyor.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
August 27, 2018, 09:50:44 PM

Kripto para çökmedi sadece değer kayıpları yaşadı. Şu anki durumuna göre genel bir yorum yapmanın aşırı mantık dışı olduğunu düşünüyorum. Mesela piyasa tavan yaptığı zaman ne diyecekler çok merak ediyorum.

kayiboyu
Member
**

Activity: 588
Merit: 10

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
August 27, 2018, 09:56:43 PM

bu konuda haklı olabilir ama çökmüş durumda olması bitmiş olduğu anlamına gelmiyor tekrar canlanma ihtimallerinde ki çok olası bir durum boğada bu laflar keşke söylenmeseydi denecek.

Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
August 27, 2018, 10:27:17 PM

Daha emekleme aşamasında olan bir piyasa için bitti demek doğru olmaz. Belki daha kötü günleri göreceğiz fakat yinede yükselecektir.
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
August 27, 2018, 10:52:36 PM

Çöktü şeklinde açıklama yapmak doğru bir yaklaşım değil, tamam durum genel hatları itibariyle hiç iç açıcı değil ve kayıplar ciddi boyutlarda ama marketin doğası gereği ileride yeniden yükseliş yaşanacaktır. Bu süreçte bolca sabır gerekiyor tabi umalım ki bu düşüş trendi çabucak yerini bir yükseliş trendine bırakır da herkes rahat bir nefes alır.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
August 27, 2018, 11:32:03 PM

Açıkcası yorum yapan ekonomist'in yorumlarının bir kısmına katılabilirim ama çoğunlukla katılmıyorum.Bitcoin'in merkeziyetsiz olduğu konusunu yalan olarak değerlendiriyor şuan için bu doğru olabilir ama gelecekte bu sistem her an değişebilir.
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
August 28, 2018, 12:51:34 AM

kriptoların ödeme aracı olarak kullanılması aşamasında kayda değer bir gelişme yaşanmadıkça Nouriel Roubini söylemlerinde haklı.
brokenmonitor
Jr. Member
*

Activity: 41
Merit: 1

View Profile
August 28, 2018, 06:08:03 AM

Piyasa eridikçe elinde sermaye olan taraf %51 kontrolu ele alırsa merkez durumuna geçer. Bu gidişle bu mümkün olabilir.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
August 28, 2018, 06:11:57 AM

Çoğu duayen artık bitcoinin kripto paradan yatırım aracına evrildiği konusunda hemfikir. Sec kararları etf başvuruları da bunları doğruluyor.

evet kesinlikle katılıyorum. Bitcoinin bir yatırım aracı olduğu kesinlikle su götürmez bir gerçek.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
August 28, 2018, 06:16:24 AM

evet kesinlikle katılıyorum. Bitcoinin bir yatırım aracı olduğu kesinlikle su götürmez bir gerçek.

ben hem yatırım aracı hem para olarak görüyorum.İnsanlar deli alışveriş yapıyorlar bitcoin ile.Fiyatının bu kadar oynak olmasının sebebi.Ciddi anlamda oynak olmasının tek sebebi İnsanların sadece kar almak için alım satım yapıyor olmaları.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
August 28, 2018, 09:46:26 AM

Kripto paranın çöküşü nü fiyatlar ile ilişkilendirmek çok doğru olmasada ,uzun zamandır kripto piyasasının bir türlü kendini toparlayamaması bu tür spekülasyonların artmasına sebep oluyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
August 28, 2018, 09:18:48 PM

Kripto Para ‘Tamamen Çökmüş’ Durumda  bu lafa ancak kargalar güler, sırf gündeme gelmek için demediklerini bırakmıyorlar bunlar
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
August 28, 2018, 09:33:32 PM

Balinaların danışmanlarının müdahaleleri halen devam etmekte küresel sermayenin esiri olmaktan kurtulamayan kripto paraların kaderi bundan ibaret bitcoin in üretim maliyetlerini düşürmekten başka çare yok.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 28, 2018, 09:51:55 PM

Yapacak bir şey yok, olay kripto paraları harcama ve ödemelerde kullanmaktan ziyade yatırım aracına döndüğü için, temelde konuşulan ve olması gereken birçok şey şu an daha farklı hale geldi. Genel olarak kriptoya inanıyorum ve tabi ki destekliyorum, ancak eleştirilmesinde haklılık olan ve değişmesi/ gelişmesi gereken yönler var.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 28, 2018, 10:01:18 PM

Çökmüş olan bir şey yok kendini sürekli yenileyen ve daha çok kullanıcıyı kendisine kazandıran bir sistem var , Bitcoinin gerçek hayatta kullanılan parayla bire bir benzemediği üzerinde vurgu yapılmış bitcoin ve blockchain sistemi geleceğin para dünyası durumunda burada geri kalmış bir sistemle eşleştirilmeye çalışılmış burada bir mantıksızlık var.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
August 28, 2018, 10:17:45 PM

Ağzı olan konuşur olmuş. Ben bi çöküş göremiyorum. Hala gelişmekte ve gelişmekte olan bi şey ufak tefek tokezleme yaşayabilir. Bu normal bi sey.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Mobi Coin
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
August 28, 2018, 10:32:37 PM

Kripto paraları artık para gibi değerlendirmek zor, etf başvuruları bile bunun için yeterli.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
August 28, 2018, 10:33:11 PM

‘Merkezsizlik Yalanı’

Roubini’ye göre kripto paraların ne önemli özelliklerinden biri olarak gösterilen ‘merkezsizlik’, aslında bir safsatadan ibaret. Ünlü ekonomiste göre kripto para sektöründeki borsalar, platform geliştiriciler, madenciler, Blockchain içerisinde tutulan paralar vb., tamamen merkezi durumdalar.

bu böyle ama bitcoini merkezi yapanlar tamamen şirketler, yani insanların kendileri,

ona rağmen bankalara göre çok ama çok daha merkezsiz
Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
August 28, 2018, 10:36:33 PM

Sabit bir değer kaynağı olarak görülmesi gerektiğini ben de düşünüyorum dediğim gibi teknolojinin gerçekten gelişmeye ihtiyacı var halk anlamıyor satoshii...
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
August 28, 2018, 10:37:58 PM

Açıkcası Kripto paraları tamamen çökmüş olarak nitelendirmenin fazla abartılı olduğunu düşünüyorum.Şuan sistemin maksimum verimle işlemediği doğru ama ileride bu konunun kolaylıkla düzeltilebileceğini düşünüyorum.
tuanvie
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
August 29, 2018, 01:29:53 AM

Tamamen çökmüş durumdaysa burdan sonra piyasa kendini toparlayabilir. Nedense bu aralar önüne gelen kripto paraları gömmeye başladı. Bu açıklamaya katılmamakla beraber, bazı çöküşler sonradan çok daha güzel gelişmelere sebep olur, unutmamak lazım Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
August 29, 2018, 06:01:17 AM

Kısmen dedikleri doğru olsa bile gereksiz bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş gibi görünüyor. Bitcoin son yıllarda hızla değer kazandı bu mu çökmüş oluyor. Hedef kitlesi de çoğalıyor daha çok insan ilgi duymaya kullanmaya veya yatırım yapmaya devam ediyor. Sorunlar olsa bile bunlar gerçek, çöküş bunun neresinde anlamadım.
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
August 29, 2018, 06:26:19 AM

Altcoinlerde yaşanan düşüş nedeniyle böyle yorum yapanlar olacaktır. Yarın hepsi yükselişe geçtiğinde bakalım neler diyecekler. Çoğu ekonomist artık kripto paraların yatırım olabileceğini savunuyor.
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
August 29, 2018, 08:47:02 AM

Bence haklı olabilir çünkü hep inandığım bir şey bu kripto para merkezi adı altında aslında bir kaç merkezi var ve o birkaç merkez birlikte hareket ettiklerinde piyasayı kontrol ediyorlar hatta cebinizdeki paranın kesilip artmasına onlar karar veriyorlar bu yüzden dolardan bile kötü durumda kripto para bu konuda
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
August 29, 2018, 09:24:05 AM

Kripto piyasası büyük düşüş yaşadığı ve toparlanması zaman aldığı dönemlerde bu tür haberlerin çıkmasına şaşırmamak lazım,bu piyasa daha yeni başlıyor ve çok yolu var daha.
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
August 29, 2018, 08:50:16 PM

aslına bakılırsa alanında çok tecrübeli ve IMF vb yaptığı danışmanlıklarla da adından söz ettiren bir hoca. ancak kripto paraların tamamen çökmüş olduğunu söylemesi bana biraz garip geldi. umarım da öyle değildir..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
August 29, 2018, 09:08:21 PM

Bazı görüşlere saygı duymak lazım. Bu adama da saygı duyuyorum. Dayanaklarına baktığın zaman doğru olabilir gibi. Ama bakış açısını değiştirirse fikrini de değiştireceğini düşünüyorum. Evet herkes online ödeme yöntemlerini kullanıyor. ve bunlar blockchain tabanlı değil. Çünkü henüz Bitcoin altın çağını yaşamadı.
seninyanda
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
August 30, 2018, 01:43:27 AM

Kripto para çökmedi sadece değer kayıpları yaşadı. Şu anki durumuna göre genel bir yorum yapmanın aşırı mantık dışı olduğunu düşünüyorum. Mesela piyasa tavan yaptığı zaman ne diyecekler çok merak ediyorum.
Aynen öyle bende sadece değer kayıpları yaşadı diyorum , ama bu adamlar çok sansasyönel açıklamalar yaparlar genelde istedikleri yerlere çekerler , bitcoin zirveye oynadığında tam tersini söyleyecektir bir çoğu .Cheesy
pokerjet
Sr. Member

View Profile
August 31, 2018, 03:29:49 PM

Merkezsizlik yalanı üzerine fikrilerini desteklemiyorum kripto dünyası emekleyen bebek gibi yürümeye başladığı vakit bahsedilen sorunların üstünden gelme potansiyeli barındıran yeni bir sektör.
ugurszf
Jr. Member
*

View Profile
August 31, 2018, 09:53:23 PM

Evet an itibarı ile herşey oldukça düşük ve markete para girişi olmuyor, tam bir çöküş yaşıyoruz.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
August 31, 2018, 10:16:56 PM

Kripto piyasa çökmüş mü yoksa ölü taklidi mi yapıyor göreceğiz. 8 Aydır eriyor piyasa evet ancak bu erimeye dayanan kesimin geçen seneki çılgın günlerden bir şeyler kazanmıştır diye düşünüyorum. Ağustos da ayı ile geçti Eylül de bir hareket olabilir.
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
September 01, 2018, 10:27:50 AM

Şu an için çökmüş diyebiliriz kripto paralar için evet ama bu çöküşün bir yükselişi olmayacağını söylemek doğru olmaz bence. Umudumuz bu yönde mecburen artmasını bekliyoruz artık.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 01, 2018, 11:24:27 AM

Roubini de saçmalamış. valla btc az düşse bu yavşaklara gündoğuyor, öldü bitti çöktü demeye başlıyrlar. sanki mevcut ekonomik sistem çok düzgün, bildiğin yalan üzerine kurulu
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 01, 2018, 04:13:50 PM

madenciliği tüm dünya ülkelerinde yasaklasalar, tether basımını engelleseler bile bitcoin hep var olacaktır. sonuçta interneti çöp atma durumları yok. internetin yerine farklı bir iletişim aracı getirirler bunda da bitcoin erişimini bilerek yasaklarlar ancak o zaman kullanan baya azalır. ama işte hepsi kurgu.
redboxneo
Member
**

View Profile
September 01, 2018, 05:55:45 PM

bu fikre katılmıyorum. şu ana kadar bitcoini fiyat anlamında düşürücü bir sürü haber yapıldı. gelecekte bundan 100 katı olsa bile kripto paralar çöküp gitmez. çoğu borsa kapanır ama içlerinde bazıları devam eder, işlemler sürer gider. uzak ihtimal, fiyat çöp olur belki ama piyasadaki adı sürekli devam eder. hatta mining yapanlar bile sürer.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
September 01, 2018, 06:44:33 PM

Kriptopralar biraz olsun toparlanma sürecine girdi gibi 7200 kırılmadı ancak buradan aşağıya salmazsa bence artık bir boğa başladı gibi.Bundan sonrası geri dönememli yoksa bu dumpa dayanılacak gibi değil
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
September 01, 2018, 07:41:04 PM

kripto para sektörünün tamamen çöktüğünü iddia etmek abesle iştigal etmeye benzer fikirdir. Tamama  sorunlar var ama sorun olmayan hangi sektörü gösterebilir ünlü ekonomistler acaba.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
September 01, 2018, 08:01:07 PM

Market 7 aydır dump yiyor ancak bu kadarını bende beklemiyordum. Çöktü demek mantıklı değil belki 1 yılda nereden nereye geldi çünkü ancak baya bir bittiğide aşikar buradalardan dönmesi lazım artık.
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
September 01, 2018, 08:03:27 PM

Kripto paralar çökmüş falan değil hala dimdik ayakta duruyor. Zaman zaman tabi ki şu an daha fiyat değerlemesi sabitleşmediği için iniş çıkışlar oluyor elbette ama bunu çökme olarak nitelendirmek mümkün değil.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
ugurszf
Jr. Member
*

View Profile
September 01, 2018, 09:32:36 PM

Piyasaların tekrar hareketlenme si için piyasaya biraz para girmesine bakar. Çöken piyasa bir anda coşar. 
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
September 01, 2018, 09:43:06 PM

Kripto paralar benim kadar çökmemiştir valla. Hayatımın en saçma senelerinden birini geçirdim. Ama buna rağmen bu çöktü, bitti tadındaki söylemleri ve senaryoları sevmiyorum. Gereksiz.
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
September 01, 2018, 10:52:13 PM

Boş adam madem çöken piyasa neden hakkında yorum yapıyor gitsin uganda piyasası hakkında yorum yapsın.
Şimdi işin gerçeği bu ekonomist denen boş adamlar normalde borsalarda şirketlerden falan para alıyor pompalamak için, kriptodan para isteyip alamadıysa hemen çamur versiyonuna geçiyorlar.
semihbalkanli
Member
**

Merit: 11

View Profile WWW
September 01, 2018, 10:59:40 PM

Acaba başta bitcoin olmak üzere tüm kripto paralar bu hale gelene kadar kimler tarafından kaç defa kripto paralar çöktü açıklaması yapılmıştır. Öyle sanıyorum ki bu tarz açıklamalarla daha çok karşılaşacağız. Bitcoin ömrünün uzun olacağını çoktan kanıtladı diye düşünüyorum. He bu demek değil ki sürekli yükselecek 50K -100K -200K vs olacak şu zaman kadar. Piyasa bu ya değeri düşer yükselir ama çökeceğini sanmıyorum.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
chaskes
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
September 01, 2018, 11:49:19 PM

Yani tamamen falan çöktüğü yok , tamam dinlene dinlene altcoinlerin düştüğü aşıkar ancak hala çok büyük bir piyasaya sahip , büyük bir hacimi var .
Şu an ki durumunun yakın zamanda üstesinden gelmesini temelli ediyorum.
mahalleaha
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
September 01, 2018, 11:53:00 PM

Muhakkak ekonomik olarak bazı sıkıntılar yaşıyor olabilirler, dünya üzeridne ekonomik sorunum yok diyen bir millet yada devlet te bulunmuyor ama bu çöküşün bir çıkışı olacaktır muhakkak. Bizde krizin içerisindeyiz ama hayatımız devam ettirmek zorundayız ve çabalıyoruz
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
September 02, 2018, 12:00:18 PM

Çöken klasik ekonomik düzenin kendisi vergi ticaret savaşları silahlanma yarışı karşılıklı güç denemeleri kendi orduları yerine paralı savaşçı grupları kullanmaları derken şimdiki dünya düzeni sos veriyor.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
sopromat
Full Member

Activity: 353

View Profile
September 02, 2018, 12:39:31 PM

fiyatların gerilemesini kripto sektörü çöktü balon lale diye sunalara anlam yükleyeceğim btc 20k olunca methiye düzenler btc 7k olunca edebiyat literatürüne geçmeye müsait saçmalıklara sığındı.
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
September 05, 2018, 07:29:09 AM

Servet dağılımının merkezi olduğu konusunda haklı ama piyasa çökmüş durumda değil.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
September 05, 2018, 10:03:30 AM

her hangibir ''ünlü ekonomistin'' kripto paralar hatta herhangibir ürün hakkındaki yorumlarına itibar etmeyin. bunlar ağa babaları önlerine ne kağıt koyarsa onu okur. ciddiye almayın.
zaten bu adamlar ekonomiden gerçekten anlasalardı biryerlerde çalışmak zorunda olmazlardı.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 05, 2018, 10:36:57 AM

Amerikalı ekonomist Dr. Nouriel Roubini, geçtiğimiz hafta katıldığı konferansta kripto paralar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2008 yılında yaşanan ekonomik krizi iki sene önceden öngörmüş olmasıyla bilinen Roubini, kripto paranın artık “çöktüğünü” düşünüyor.

New York Üniversitesi profesörlerinden olan Roubini, Las Vegas’ta gerçekleşen BlockShow Konferansı’nda şu yorumu yaptı:

“Bitcoin bir ‘para’ değil. Bitcoin’in para olarak değerlendirilmesi için hesap birimi, ödeme aracı, sabit bir değer kaynağı ve alım gücü olması gerekiyor. Bitcoin bunlardan hiçbirine uymuyor. Diğer kripto paraların durumu daha da kötü.”

Uluslararası Para Fonu’na (IMF) ve Dünya Bankası’na danışmanlık da yapan Roubini, günümüzdeki kripto paraların Alipay, PayPal, Square gibi para aktarım ağlarına kıyasla geri kaldıklarını düşünüyor. Roubini, “günümüzdeki dijital ödeme sistemlerinin her gün milyonlarca kişi tarafından kullanıldıklarını ve bu sistemlerin Blockchain bazlı olmadıklarını” söyledi.

‘Merkezsizlik Yalanı’

“En büyük ilk beş maden havuzunun madencilik operasyonlarının yüzde 70’ini kontrol ettiğini” vurgulayan Roubini, bu maden havuzlarının merkezlerinin başlıca Belarus, Rusya, Çin gibi ülkelerde olduğunu ekledi.

Servet Dağılımı da Merkezi

Roubini, Gini oranından faydalanarak Bitcoin’deki servet dağılımının Kuzey Kore’dekinden bile daha merkezi olduğunu söyledi. Gini oranı denilen ölçüt, belli bir ülkedeki vatandaşlar veya belli bir grup insan arasındaki servet dağılımını istatistiğe dökmeye yarıyor.

Gini oranının 1 (ya da %100) çıkması ülkedeki tüm servetin tek bir kişide toplandığı; 0 (ya da %0) olması ise ülkedeki servetin tamamen dengeli bir şekilde dağıldığı anlamına geliyor.

Bir kıyaslama yapmak amacıyla bu oranın Almanya’da yüzde 32 civarında, Türkiye’de yüzde 46 civarında, Rusya’da ise yüzde 38 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Kuzey Kore’de bu oran %86’ya kadar çıkıyor. Ancak Roubini ilginç bir noktaya değinerek bu oranın Bitcoin’de %88’e kadar çıktığını vurguluyor.

kaynak : https://koinbulteni.com/unlu-ekonomist-kripto-para-tamamen-cokmus-durumda-24716.html

Bir kaç para birimi dışında hepsi merkezsiz olduklarını iddia etselerde bunun böyle olmadığını açıkça görebiliyoruz. Örneğin TRX sorsanız merkezsiz ama CEO'su var ve CEO karar alarak token sayısını 10 milyon azaltıyorum, token yakıyorum diyebiliyor.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
September 05, 2018, 10:38:37 AM

Yaklaşık 9 aydır kripto piyasasının düşüşünü fırsat bile spekülatif ağazlar ,durumdan istifade edip kripto piyasası hakkında ne kadar olumsuz düşünce varsa hepsini söylüyorlar ,artık bu piyasada yer alan yatırımcılar neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240

View Profile
September 05, 2018, 06:22:12 PM

çökmüş olsa kimsenin tercihi olmaz aksine her geçen gün bir yeni alanda kullanılmaya başlıyor sadece çıkış olduğu gibi inişli günlerde olacak şu an o günlere takılmış durumdayız inşallah çıkışlı yeşerik günler yakındır
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 05, 2018, 08:34:27 PM

Tamamen çöktü mü bilemeyeceğim ama merkeziyetsizlik başlangıçta olabilir fakat şuan böyle bir şeyin olduğunu hiç düşünmüyorum. Sistemi eleştiri için oluşturulan sistem mevcut sistemden daha fazla merkezileştiğini düşünüyorum.
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
September 06, 2018, 12:22:11 AM

Kripto para çökmüş ne demek çökmedi sadece değer kayıpları yaşadı. Şu anki piyasanın durumuna göre hemen olumsuz yorumu yapıştırıyorlar. Piyasa yükselirken olumlu kötüyken de olumsuz yorumlardan bıktık artık daha gerçekçi yorumlar lazım bize
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
September 06, 2018, 08:48:48 AM

Kripto piyasası 9 aydır düşüş yaşadığı için bunu fırsat bilen kripto piyasası karşıtları ,ellerine geçen bu fırsatı sonuna kadar spekülatif haberler ve açıklamalar yaparak kullanıyorlar ,piyasa yüksleie geçince susarlar nasıl olsa.
nefsim
Jr. Member
*

Merit: 6

View Profile
September 06, 2018, 11:06:39 AM

Nasıl çökmüş oluyor acaba ? Bu çöktü diyenler belkide en çok para kaldıranlar. Algı operasyonu yapılıyor, inişler çıkışlar her zaman olacaktır.
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
September 06, 2018, 01:30:49 PM

Ünlü ekonomist beye katılmıyorum.  Smiley Kripto paralar çökmedi bunu söylemek için çok ama çok erken. Bu gibi olumsuz haberler yayılmaya başladı ise balinalar yeni bir düşüş dalgası yaratıp alttan alttan mal toplayacak demektir.  Grin Dikkat edin bu tarz haberler artacak bu günlerde.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
okanzambrotta
Member
**

Activity: 87

View Profile
September 06, 2018, 02:44:48 PM

Bu ünlü bilmemkimlerin yüzünden fiyatlar böyle ağzı olan konuşuyor bir susun artık ya bir susun
alpcaba45
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
September 06, 2018, 06:42:28 PM

ne yazık ki kendisine bir miktar katılıyorum. ancak bundaki suçlu kişiler değil bütün dünya algısı. dünya bu değişime gereken önemi verseydi şimdi bu insanların o kadar gücü olmayacaktı.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 06, 2018, 09:02:00 PM

Bu tür haberleri gördükçe seviniyorum. Neden mi? Çünkü bu tür haberler coin yatırımcılarının özelliklede küçük yatırımcının ümidini kırıyor. Ve elindekileri ucuza satıp çıkıyor bu piyasadan. Sonra balinalar geliyor ve ucuzdan topladıklarını yükselterek satıyor. Yakın zamanda bu tür haberleri çokca duyacağız sanırım. Sonrada yükseliş başlayacak. Balinalar her zaman kırılan ümitlerden kazanır.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
September 06, 2018, 09:11:29 PM

Henüz "tamamen" çöktüğünü düşünmüyorum. Şu anki gördüğümüz manzara çöküşün başlangıcı olabilir, çok daha düşük noktalara da gelebiliriz (: ama eski günleri düşündüğümüzde bir yıl içerisinde gerçek bir çöküş yaşadık elbette

adrenal09
Member
**

Activity: 126

View Profile WWW
September 06, 2018, 09:20:26 PM

Kripto paranın çöktüğünü söylemek bir ekonomist için bence abartılı bir yorum olmuş. Bitcoin'in son 18 aylık seyrine bakıp istatistiksel analiz ile, grafiklerle değerlendirirse bunun böyle olmadığını görecektir. Bitcoin’in para olarak değerlendirilmesi için gerekenleri belirtmiş, haklı olabilir ama o kabul etmese de bütün dünyanın kullandığı bir yatırım aracı şu an. Bir gün ekonomistin tarif ettiği özelliklere sahip bir 'para' olarak kabul edildiğinde zaten bitcoinin değerine erişmek mümkün olmayacaktır. Bugünkü değerinden almadığına pişman olacaktır.

geeba  |  A NEW ERA OF DELIVERY SERVICE THROUGH
ROBOTS, BLOCKCHAIN AND THE COMMUNITY
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
September 06, 2018, 09:23:07 PM

Amaç sanki bir psikolojik savaş, insanlarda, piyasada umutsuzluk ve yılgınlık oluşturulmaya çalışılıyor. Bu piyasa daha önce de benzer inişleri gördü ama sonrasında yükselişini de yaptı. Tamamen ortadan kalkacağını iddia etmek kanıtlarını göstermeden boş konuşmaktan öteye geçmez. Bu tür spekülatif açıklamalar her zaman yapıldı ilerde de yapılacak. Bu yüzden çok kaale almaya gerek yok.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
September 06, 2018, 09:28:12 PM

Fiyat düşmeye başladını bittik haafiften kafa kaldırdı mı 50 binler 100 binler havada uçuşuyor en güzeli beklemek. Merkeziyetsizlik hakkında söylediklerine ise tamamen katılıyorum.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
DervisKing
Member
**

Activity: 71

View Profile
September 07, 2018, 11:22:31 AM

Sadece piskolojimizi bozuyorlar konuşmasalar daha iyi bu gibi ünlüler konuşmaya yorum yapmaya başlamadan önce gayet güzel yükseliyordu bütün kriptolar
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
September 07, 2018, 11:53:50 AM

Bunlarda kripto piyasasının moral bozucu spekülatif ağazları, bunları susturacak tek şey kripto piyasasının hızlı bir şeklde toparlanmaya başlaması ve diplerden kurtulup yatırımcıları arttırması gerekiyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
September 07, 2018, 10:23:03 PM

Tamamen çökmüş olduğunu düşünmüyorum ama kripto paraların bitip bitmediğini fiyatlarının yükselip düşmesine göre değerlendirmenin boş bir değerlenditme olduğunu düşünüyorum. Fiyatın artıp eksilmesi yatırımcıların taleplerine göre değiştiğine göre, fiyatlar çöküş kriteri olamaz. Ben de kripto paraların tümünün merkezsiz olmadığını düşünüyorum.
sgi02
Sr. Member

Activity: 542

View Profile
September 08, 2018, 01:24:07 AM

2008 yılında yaşanan ekonomik krizi iki sene önceden öngörmüştü doğru, dünyada yayılan yeni krizide görüyor olmalı o zaman, yaşanacak büyük çaplı bir krizden kripto piyasasının olumlu etkileneceğini düşünüyorum ben.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
September 09, 2018, 03:02:25 PM

Tamamen çökmek ne demek? Çünkü aksayan yönlerine rağmen hala işleyen bir piyasa var. Önceki yıllara göre daha geniş market hacmi ile yerinde duruyor. Demek istediğim şu, piyasadaki çökmenin bir sonu yok. İleride yeniden yükselmeler olup olmayacağını da bilmiyoruz.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: