Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:39:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Aşırı derecede konu açma hakkında.(Forum Nasıl Sabote Edilir.)  (Read 353 times)
CoinMegaStock (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
August 27, 2018, 12:51:18 PM
Merited by bobita (1)

Forumda son zamanlarda aşırı şekilde manipule konular açılıyor.Konuların kaynağıda 1-2 kripto haber sitesi sanırım sitelerine uğrayan yok.Burda 20-30 üyelik açıp hergün bol bol konular açarak site linki veriliyor.

Forum resmen çöplüğe döndü.Konu kısıtlaması getirilse bile hergün her bölümde 1 konu açma hakkı olsa düzenleme yapılsa  bunlarda nasılsa 20-30 üyelik var adam üşenmez gene girer tek tek  post atar konuları açar.

Alta örnek resimler yükleyelim özellikle haberler bölümüne biraz bakarsanız ilk 10-20 sayfaya ne olduğu bellidir.Artık haberleri bırakıp diğer forumlarada sızmaya başladılar işin çivisini çıkardılar

Bugün altcoin kısmına  XRP 27 agustosda ne oldu falan filan.yarın 28 ağustos xrp bugün ne olmuştur.29 ağustos ne oldu bu xrp ye gibi abuk sabuk konular açılıyor. Huh

Diğer konuları takip edemiyoruz kardeşim.Yönetimden ricamız bunun bir hal çaresi yokmudur.Adam konu açıyoraa 1 tane açsın oraya bassın linklerini dakika başı konu açıp helede 10-20 nickle aç günde 40-50 konu iyice azıt yani…

Son söz yönetimin…..

Not:Birde gene yedek üyelikleri ile abuk sabuk yorum yazmazlar umarım bu konuya herkes şikayetçi açılan  konularda yazılan çokda takan yok.Adamlar otomatiğe bağlamışlar.Alt resimleride inceleyin görün mevzuyu daha çok örnek vardırda tam incelemedim. Grin Grin olduğu kadarı bu.

https://resmim.net/f/CwhSnI.png

https://resmim.net/f/U8AA6f.png

https://resmim.net/f/qzxXEu.png

https://resmim.net/f/sndM90.png

https://resmim.net/f/aoFDAM.png

Bitcoin
1714145967
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714145967
Reply with quote  #2

1714145967
Report to moderator
1714145967
Hero Member
*

Ignore
1714145967
Reply with quote  #2

1714145967
Report to moderator
1714145967
Hero Member
*

Ignore
1714145967
Reply with quote  #2

1714145967
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Dertli34
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 1

View Profile
August 27, 2018, 03:52:34 PM

Amaçları nedir diyende olabilirde.Pazar alanında merit alınır satılır mevzu var büyük ihtimal o alıp satan kişi ile aynı kişi yada ortakları 40 tlden 1 merit satan var  Grin  bu tip bol bol konu açıp merit toplayıp meriti para ile almak istiyenede o hesaplardan merit yolluyorlar.hatta kendi aralarındada yollayıp bu şekilde derece atlıyorlar ilerdede hesapları satarlar.. Shocked
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
August 27, 2018, 06:09:19 PM

Amaçları nedir diyende olabilirde.Pazar alanında merit alınır satılır mevzu var büyük ihtimal o alıp satan kişi ile aynı kişi yada ortakları 40 tlden 1 merit satan var  Grin  bu tip bol bol konu açıp merit toplayıp meriti para ile almak istiyenede o hesaplardan merit yolluyorlar.hatta kendi aralarındada yollayıp bu şekilde derece atlıyorlar ilerdede hesapları satarlar.. Shocked

o konulara dikkat edersen hiç merit veren yok. Adam sitesine hit kasabilmek için sitesindeki haberlerin yazıların devamlı paylaşımını yapıyor burada. Ha attığı taş ürküttüğü kuşa değer mi orası meçhul. Kim kalkıp da kaynaktaki siteye giriyordur

Dertli34
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
August 27, 2018, 06:47:14 PM

o konulara dikkat edersen hiç merit veren yok. Adam sitesine hit kasabilmek için sitesindeki haberlerin yazıların devamlı paylaşımını yapıyor burada. Ha attığı taş ürküttüğü kuşa değer mi orası meçhul. Kim kalkıp da kaynaktaki siteye giriyordur

Buyur incele arkadaşım .bunlarda önceden konu açan tayfa aldıkları meritler belli profilden incelersen bol bol konu açanlar ilk tayfadan örnek 4 kişi dahada fazlası varda araştırmaya gerek yok gören görüyor bilen biliyorda ses etmiyor kimse  arada konularda bokunu çıkardınız sitenin anasını miktiniz diye mesajlarda yazan çokda takan yok. Huh
ilerde bu nickler satışa çıkar.şimdi yeni nickler ile konular açılıyor.Ve merit satışıda devam ediyor çaktırmadan. Huh

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4629823.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4496634.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4629991.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4873715.0

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
August 27, 2018, 07:45:21 PM

Ben kendi adıma iki üç tane güzel kaynaklarla yazı yazmayı denedim bir kaç ay kadar önce baktım olmuyor bıraktım. Artık merit olayı geçerliliğini yitirdi bence. Merit ya parayla alınıp satılıyor, ya da arkadaş, eş dosta verilir oldu. Mantıklı değil. Bu yolla sadece iyi niyetli olmayan kişiler merit sahibi olabiliyor bana kalırsa.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
August 27, 2018, 09:04:34 PM

Ben kendi adıma iki üç tane güzel kaynaklarla yazı yazmayı denedim bir kaç ay kadar önce baktım olmuyor bıraktım. Artık merit olayı geçerliliğini yitirdi bence. Merit ya parayla alınıp satılıyor, ya da arkadaş, eş dosta verilir oldu. Mantıklı değil. Bu yolla sadece iyi niyetli olmayan kişiler merit sahibi olabiliyor bana kalırsa.

Kesinlikle katılıyorum bu merit sistemi adam akıllı hakkaniyetli bir yapıya kavuşmadıkça böyle saçma sapan konular ve yazılar devam edecektir, reddit karma gibi bir şey yapmak varken merit olayı hiç makul değil.
samiyun
Jr. Member
*

Activity: 67

View Profile
August 27, 2018, 10:44:17 PM

Kesinlikle katılıyorum bu merit sistemi adam akıllı hakkaniyetli bir yapıya kavuşmadıkça böyle saçma sapan konular ve yazılar devam edecektir, reddit karma gibi bir şey yapmak varken merit olayı hiç makul değil.

Abi bazen denk geliyorum adam gerçekten meriti hak eden yorum yapmış veya konu açmış hatta altında ki yorumlara bakıyorum herkes haklısın çok doğru şeyler söylemişsin vs yazmış. ama ortada merit yok. E böyle olursa o adam bi daha uğraşıp emek harcayıp konu yada yorum yapar mı ? Çöp konular yorumlar artıyor aksi gibi iyi yorumlarda azalıyor.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
August 28, 2018, 12:23:47 AM

Bu forum kirliligi beni de rahatsiz ediyor, bu yüzden herseyi ve her yazilani, her acilan konuyu artik eskisi gibi ciddiye de almiyorum:) Ama yapacak birsey de yok, isteyen forumu istedigi gibi kullaniyor... Ha, tek avantaji, bu sayede güzel post kasabiliyoruz:)

Ama gönül ister ki, daha ciddi, takip etmesi daha kolay, bilgi alisverisinin ön planda oldugu bir forum olsun...
Yine de, bitcointalk olmasa, bitcointalk'ta Türkce forum olmasa, isimiz daha vahim olurdu... Buna da sükür...
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 28, 2018, 10:49:36 AM

Bu konuda başlık açmak için gelmiştim, baktım açıp, ayrıntıları da vermişsin bile, gerek kalmadı.
Forumda son zamanlarda bu moda, bir haber sitesine gir, konuyu kopyala/yapıştır, altına da linkini koy, hoppp, oldu bitti.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
August 28, 2018, 12:59:55 PM

Haklisiniz. Ustelik dön dolaş hep ayni konular üzerine acılmis postlar.. Icine bir şey yazarken artik kendimizi de tekrar etmeye başladik bu acilanlar yüzünden.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
August 28, 2018, 01:56:28 PM

Sen açmasan bugun aynı konuyu ben acacaktım sürekli koinbulteni koinhaber koin bilmem ne zik zikisindeki haberleri gelip burda görmekten gına geldi. Bu eleman tahminimce tek kişi hem post kasıp bounty imzası kampanyası için gerekli alanı dolduyor. Hemde arada kendi hesaplarına merit geçişi yapıyor.

Tahminimce uzun süredir pazar alanında 8-10 tane member uyelik satan bir eleman vardı hepsini bounty den cıkarırım diyen bir enayi aldı ve suan cayır cayır forumun içine ederek post kasıyor adam.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 28, 2018, 08:24:42 PM

Forumda son zamanlarda aşırı şekilde manipule konular açılıyor.Konuların kaynağıda 1-2 kripto haber sitesi sanırım sitelerine uğrayan yok.Burda 20-30 üyelik açıp hergün bol bol konular açarak site linki veriliyor.

Forum resmen çöplüğe döndü.Konu kısıtlaması getirilse bile hergün her bölümde 1 konu açma hakkı olsa düzenleme yapılsa  bunlarda nasılsa 20-30 üyelik var adam üşenmez gene girer tek tek  post atar konuları açar.

Alta örnek resimler yükleyelim özellikle haberler bölümüne biraz bakarsanız ilk 10-20 sayfaya ne olduğu bellidir.Artık haberleri bırakıp diğer forumlarada sızmaya başladılar işin çivisini çıkardılar

Bugün altcoin kısmına  XRP 27 agustosda ne oldu falan filan.yarın 28 ağustos xrp bugün ne olmuştur.29 ağustos ne oldu bu xrp ye gibi abuk sabuk konular açılıyor. Huh

Diğer konuları takip edemiyoruz kardeşim.Yönetimden ricamız bunun bir hal çaresi yokmudur.Adam konu açıyoraa 1 tane açsın oraya bassın linklerini dakika başı konu açıp helede 10-20 nickle aç günde 40-50 konu iyice azıt yani…

Son söz yönetimin…..

Not:Birde gene yedek üyelikleri ile abuk sabuk yorum yazmazlar umarım bu konuya herkes şikayetçi açılan  konularda yazılan çokda takan yok.Adamlar otomatiğe bağlamışlar.Alt resimleride inceleyin görün mevzuyu daha çok örnek vardırda tam incelemedim. Grin Grin olduğu kadarı bu.

https://resmim.net/f/CwhSnI.png

https://resmim.net/f/U8AA6f.png

https://resmim.net/f/qzxXEu.png

https://resmim.net/f/sndM90.png

https://resmim.net/f/aoFDAM.png

amac belli kendi sitesinin tanıtımını yapmak. ben efs ye şikayet eti o da bana report et dedi. bu elemenalrdan 4-5 tane var. hesapların açılış tarihi aynı. gördüğünüz yerde report edip açklamama kısmına site reklamı vs gibi yazılar yazın. siktirolup gitsinler. adam kriptohaber in reklamnın yapıyor. oradaki her şeyi getiriyor buraya forumun remen aq du
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 28, 2018, 08:25:59 PM

Sen açmasan bugun aynı konuyu ben acacaktım sürekli koinbulteni koinhaber koin bilmem ne zik zikisindeki haberleri gelip burda görmekten gına geldi. Bu eleman tahminimce tek kişi hem post kasıp bounty imzası kampanyası için gerekli alanı dolduyor. Hemde arada kendi hesaplarına merit geçişi yapıyor.

Tahminimce uzun süredir pazar alanında 8-10 tane member uyelik satan bir eleman vardı hepsini bounty den cıkarırım diyen bir enayi aldı ve suan cayır cayır forumun içine ederek post kasıyor adam.

hocam efs ye report edelim. gerçekten bıktırdı bu kişi.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
August 29, 2018, 04:33:13 PM

İşte buradan merit sistemine bir kalp daha gönderiyorum. Merit sistemi olmasaydı  bu adamlar 1.5 senede falan 5 10 tane hero hesap kasmış ufak ufak bounty kovalayan kardeşlerimizin hakkına girecekti. Merit merit diye ağlayanlar bunu neden görmez ki ?

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
CoinMegaStock (OP)
Member
**

Stock

View Profile
August 29, 2018, 06:11:02 PM

adam hala cayır cayır konu açıyor. Grin bu  ne şevk amk Grin

Bitcoin
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
August 30, 2018, 04:36:50 AM
Last edit: September 03, 2018, 07:52:35 AM by Cryptorianx

1. İçerik üreten fazla üye yok.Üretse bile hak ettiği meriti/meritleri alamıyor.

2. Yorumlar genelde hep aynı formatta.Sanki aynı tornadan çıkmış gibi.Hatta kimi üyeler yorumlarını robota bağlıyor bildiğin.

3. Hakeza açılan başlıklar...Çoğu ya alıntı ya da kaynak gösterilmeden aktarılan copy paste içerikler.Tamam kaynak gösterilerek haber paylaşılsın fakat bu da maalesef çoğu zaman suistimal edilebiliyor.Hani bir şeyi yapmak için zoraki yapmak var, bir de yapmak istenildiği için gönülden yapmak var.Mesela paylaşılan o haberin sadece başlığı okunup akabinde alt metin tek bir satır okunmadan paylaşılıyor diye düşünüyorum.Söylediklerim bu haber başlığının altında yapılan benzer yorumlar için de geçerli.Bildiğin körler ve sağırlar birbirini ağırlar tiyatrosu.

Sonuç: Forumun kalitesi düşüyor ve forum maalesef çöplük haline geliyor.

Çözüm 1: Sıkı denetim ve caydırıcı yaptırım.Gerektiğinde o saçma sapan yorumlar silinmeli ve hatta süreli/süresiz ban verilmeli.

Çözüm 2: İçerik üretmeye çalışan ve faydalı yorumlar yapan üyelere hak ettiği meritlerin yine hak ettiği oranda verilmesi.
CoinMegaStock (OP)
Member
**

Stock

View Profile
October 30, 2018, 04:27:30 PM

Konu açtığımız günden bu yana değişen bişey yok.Gene diğer haber sitelerinden haber taşıma var.. Grin

Bitcoin
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 30, 2018, 04:43:31 PM

Aslında çözüm çok basit, bir kullanıcı belirli bir activity sayısına erişmeden link paylaşamasın. Örneğin; Member olmadan link paylaşımı yasak olsa ne olur? Yine burada kurunun yanında yaş da yanıyor ama zaten o kadar aşırı bir dış link paylaşımına ihtiyaç da yok.

Bunları şikayet etseniz bile, EFS'nin bu durum için yapacak bir şeyi yok gibi. Sonuçta adamlar altcoinle ilgili haberleri bulup ekliyor. Forum kurallarında bunu engelleyecek bir madde yok.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
October 30, 2018, 05:11:16 PM

Aslında çözüm çok basit, bir kullanıcı belirli bir activity sayısına erişmeden link paylaşamasın. Örneğin; Member olmadan link paylaşımı yasak olsa ne olur? Yine burada kurunun yanında yaş da yanıyor ama zaten o kadar aşırı bir dış link paylaşımına ihtiyaç da yok.

Bunları şikayet etseniz bile, EFS'nin bu durum için yapacak bir şeyi yok gibi. Sonuçta adamlar altcoinle ilgili haberleri bulup ekliyor. Forum kurallarında bunu engelleyecek bir madde yok.

Newbie bir üyenin bile paylaşacağı gayet önemli bir linke ulaşım şansını kaybetme ihtimali doğabilir . Ancak merit gibi thread için bir sistem yapılması iyi olur kanısındayım. Açılan konularda + - puan verme ile kişinin belirli bir puan altına girdiği zaman thread açımına sınırlandırma getirilebilir. Veya buna benzer bir uygulama düşünülebilir kanısındayım.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 30, 2018, 06:14:22 PM

O hesap sahibi ibneler o kaynak verdikleri sitelerin reklamını yapıyor. Tek artısı post kasmak olur. Onun dışında bir faydası yok bence

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: