Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:22:14 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 50 yetmedi, Bitfinex’e 30 milyon dolar daha  (Read 585 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
August 27, 2018, 07:38:38 PM

(Az önce okuduğum bu haber insanların coinlerden USDT ye geçme eğilimindemi olduğunu anlamalıyım? Eğer doğruysa büyük bir düşüşmü bekleniyor?)

Bugün erken saatlerde Bitfinex'e yapılan 50 milyon dolarlık transferin ardından akşam saatlerinde 30 milyon dolarlık daha transfer yapıldı.

Son dönemde Tether, kripto para piyasasına yüz milyonlarca dolar değerinde USDT sürmeye başladı. Tether’deki bu hız, hiç olmadığı kadar ivmelendi.

Bugün erken saatlerde basılan 50 milyon dolarlık USDT’lerle birlikte Ağustos ayı içerisinde piyasaya sürülen toplam USDT’ler, 565 milyon dolara çıktı. Ancak Tether, bununla yetinmedi.

OmniExplorer’dan elde edilen verilere göre yaklaşık 1.5 saat kadar önce 30 milyon dolar değerinde USDT daha basıldı ve kripto para borsası Bitfinex‘e gönderildi.

Böylece bugün toplamda piyasaya 80 milyon dolarlık USDT sürülmüş oldu. Ağustos ayı için ise bu rakam 595 milyon dolara yükseldi.

Tether, ABD Doları ile 1:1 oranında desteklendiği öne sürülen stabil kripto para. Şirketin söylediğine göre dolaşımdaki her bir USDT için bir ABD Doları rezervde tutuluyor. Tether’in yeni token’lar çıkarması, kripto para piyasasına yeni para akışının bir göstergesi. Bu token’lar, şirkete göre bireyler veya kuruluşlar Tether’in banka hesaplarına fiziksel dolar yatırdıklarında oluşturuluyor.

Kripto para yatırımcıları, USDT’yi genellikle kripto paraların volatilitesinden kaçmak için kullanıyorlar.

Haber linki: https://uzmancoin.com/bitcoin-bitfinex-yetmedi/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
August 28, 2018, 11:09:04 AM

Düşüş değilde yükseliş daha mantıklı görünüyor tüm borsalara usdt gönderip eş zamanlı yükseliş yapabilir ha bu coin bitcoin olmayabilir ama bi yükseliş olacak gibi görünüyor.
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
August 28, 2018, 11:25:05 AM

neden düşüş beklenilsin ki ben de orayı tam anlayamadım. genel bir yükseliş  beklentisi var piyasada zaten.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
August 28, 2018, 11:34:40 AM

Dolaşımdaki USDT'nin artması kripto piyasasında dolaşacak paranın artması demek. Bence olumlu haber.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
August 28, 2018, 08:03:12 PM

Tam tersi yükseliş oldu zaten biraz daha devam edip aşağı yönelme eğilimi devam edebilir kripto paraların, iyice geriledikten sonra ben son dip olacağını ve oradan sonra boğanın gelebileceğini düşünüyorum.

Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462
Merit: 102

View Profile
August 28, 2018, 08:16:05 PM

tether basılması güzel bir şey doping gibi etki yapacaktır en az 500-600 dolar fiyatı artıracak gibi gözüküyor buda minimum daha yeni başlayacak
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
August 28, 2018, 08:42:35 PM

Önceden  etki ediyor btc yi uçuşuyordu ama benim anladığım. Basılan bu tether ler işin bahanesi imiş . Son zamanlarda bilmem kaç milyon para basıldı ama bir gram etki yapmadı !!  
Yani diyeceğim o ki 1 milyar basılsa bile birileri istemedikçe çıkış olmayacak , onlar ne zaman isterlerse bizde o zaman para kazanacağız
unpredictable72
Jr. Member
*

Activity: 127
Merit: 2

View Profile WWW
August 28, 2018, 08:46:47 PM

Tether basılınca noluyor.Aynı miktar dolar piyasa girmiyor mu?Yanlışım varsa düzeltin ama tether basıldıkça piyasanın yükselmesi gerektiğini düşünüyorum.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
KralSakir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
August 28, 2018, 09:12:12 PM

İyi para akıyor ancak borsada bir yükşeliş hala meydana gelmedi tam olarak neyi bekliyorlar artık anayamadım cok bilmediğimden de soruyorum
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 28, 2018, 09:26:34 PM

Bu iyi bir şey diye düşünüyorum. Yakın zamanda boğanın habercisi olabilir Grin Yüzümüz gülsün artık ya saç kalmadı bu stresten  Grin

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
August 28, 2018, 09:32:31 PM

Bu iyi bir şey diye düşünüyorum. Yakın zamanda boğanın habercisi olabilir Grin Yüzümüz gülsün artık ya saç kalmadı bu stresten  Grin

Bu paralar çok az değil mi en az 50 milyar dolarlar girene kadar bir işe yaramaz.Bu fiyatlar yükselmesi için hiçbir şey ifade etmez.Dediğim gibi en az milyar dolarlar girmeli piyasaya

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
August 28, 2018, 09:39:00 PM

Dolara esitlenmis coinler ürettikleri coinler karşısında dolar alıyorlar mı yoksa dünyanın belalısı abd gibi dolar basıp saliyorlar mı ?

virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
August 28, 2018, 10:15:07 PM

Market ortamında yükseliş görmek, hareketlenmeler biraz olsun moral oldu bugünlerde, yetmez ama şimdilik idare eder
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
August 29, 2018, 05:56:06 AM

tether basılıp piyasaya sürülmesi genel olarak iyi bir şey, talep var ki miktar artırılıyor yoksa durup dururken miktarı artırmanın bir faydası yok ek maliyetten başka.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
August 29, 2018, 06:34:12 AM

Normal şartlar altında, bu düşündüğünüzün aksine çok olumlu bir haber, kripto piyasasına fiat para girişi olduğunu gösteren bir işaret.

Fakat Tether üzerinde çok spekülasyonlar var, çoğu otorite Tether'a ve kurucularına güvenmiyor,

o yüzden USDT bazlı hareketleri rezervasyonla değerlendirmekte fayda var

zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
August 29, 2018, 07:05:17 AM

6-7 ay önce ki kadar yüksek seviyelerde tether basılmıyor çünkü volume düşük. volume'le yüksek tether basımları gelmeyi başlayınca boğalar tepinmeye başlayacaktır..
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
August 29, 2018, 07:05:55 AM

Bu olay nezaman sonlanacak? Borsalar nezaman tether kullanmayi birakacaklar? Iyice kotu bir hal almaya basladi bu is.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
August 29, 2018, 08:21:15 AM

Düşüşe yorulmasının sebebini anlamadım. Piyasada son günlerde yükseliş trendi hakim ve piyasaya para girişi de bunu destekler nitelikte bir özellik. Ne olur bilinmez ama boğa sezonu çok da uzak durmuyor. Umarım daha çok para girişiyle daha da hareketlenir.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
August 29, 2018, 08:29:44 AM

Valla 50 milyonla 30 milyonla koca piyasa etkilenecekse bu oyunu hiç oynamayalım o zaman. Ne zaman bu piyasanın hacmıi 1 trilyon barajını aşar o zaman güvenilir bir hale gelebilir diye düşünüyorum.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
August 29, 2018, 08:56:20 AM

50 mılyon ıle bırsey olacagını sanmıyorum düşüşte olmaz artacagı sabit belirli bir rakam olur onun ötesine geçmez.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: