Bitcoin Forum
July 08, 2024, 06:31:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Dolar 7.34 olur mu?
Min1 ₺6.2 - 2 (3.1%)
Min2 ₺7.34 - 6 (9.4%)
Med ₺7.67 - 7 (10.9%)
Max1 ₺9 - 12 (18.8%)
Max2 ₺10-13 - 37 (57.8%)
Total Voters: 64

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: -  (Read 2423 times)
furkanatlia
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
August 30, 2018, 08:37:12 PM

enteresan bir anket şekli olmuş genel olarak belirli bir aralığa yönlendirilmişiz. 7üstü 10 altı falan. cem yılmazın diz üstü espirisi gibi, aynı yere denk geliyor merak etmeyin Cheesy
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
August 30, 2018, 09:24:29 PM

Sen dolarları ucuza sattın bekleseydin keşke bak 10 olucak.

Hayatımda hiç dolar satmadım sanırım 3.50'den aldıklarım bile duruyor.
Cheesy

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
hxtop
Hero Member

Activity: 1071
Merit: 500

View Profile
August 31, 2018, 02:02:10 AM

Zaten şimdiden yediye yola çıktı. Emlak sektöründen taşın altına elini koyması istendi, yüzlerinden düşen bin parça, büyükler ödün vermek istemiyor, halkın küsuratları bozması zaten işe yaramaz, yurt dışı görüşmelerde yüksek taviz almadan yapılandırma yapmazlar. Yolun sonu görünüyor yani IMF.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
August 31, 2018, 02:47:48 AM

Maalesef dolar ülkemizde yıl sonuna kadar 7TL üzerinde kesin olacağa benzer daha kötü senaryoları duymak bile istemiyorum ama bizim elimizden gelen bir  şey yok.
mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
August 31, 2018, 06:46:04 AM

Dolar 7.34 oldu gibi zaten ,asıl mesele doların nerde hız kesip duracağıdır ,hükümetin yaptığı açıklamalara bakarsak 2 aylık zor bir süreç bizleri bekliyor .Bu süreçte doalrın maksimum yükseleceği seviye sanırım 10 -12 lira arası olacaktır.

neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
August 31, 2018, 07:24:15 AM

doların duracağı yok. en azından bounty kazançlarından biraz umutluyum. birşeyler gelirse tl açısından yolumuzu buluruz. ama genel gidişat hiç iyi değil.

haber sitesinde dün yayınlandı. market zinciri ürün gramajını düşürerek gizli zam yapmış falan. 100 gram ise 80-85 grama indirilmesi. yakında en ucuz yarım litre su 1 lira olursa şaşırmayacağım. şu anda 75 kuruş.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
August 31, 2018, 08:41:05 AM

doların duracağı yok. en azından bounty kazançlarından biraz umutluyum. birşeyler gelirse tl açısından yolumuzu buluruz. ama genel gidişat hiç iyi değil.

haber sitesinde dün yayınlandı. market zinciri ürün gramajını düşürerek gizli zam yapmış falan. 100 gram ise 80-85 grama indirilmesi. yakında en ucuz yarım litre su 1 lira olursa şaşırmayacağım. şu anda 75 kuruş.

Zincir marketler bile suyu 1 liraya satmaya başladı. Ucuzluk marketi dediğimiz marketlerde bile fiyat artık 50 kuruş değil. Söylenilen gramaj indirilmesi de malesef gerçek, ekmekteki gibi küçük oyunlar yapıyorlar. Dolar 6.5tan yukarı da gitse kimse konuşmuyor artık

S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
August 31, 2018, 08:53:32 AM

Zincir marketler bile suyu 1 liraya satmaya başladı. Ucuzluk marketi dediğimiz marketlerde bile fiyat artık 50 kuruş değil. Söylenilen gramaj indirilmesi de malesef gerçek, ekmekteki gibi küçük oyunlar yapıyorlar. Dolar 6.5tan yukarı da gitse kimse konuşmuyor artık

kimse konuşmadığı üstüne gitmediği için market zincirleri de bu kadar rahat hareket ediyor işte. Haber yapılırsa cevap belli dolar yükseliyor, her şey zamlanıyor, maliyetlerimiz artıyor. Zaten pek haberi de yapılmıyor. Markete gittikçe öğrenebiliyoruz.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
August 31, 2018, 08:54:36 AM

Dolar 10 lirada olurda asıl önemli olan bir konu ,dolar ile alakası olmayan ürünlere bile dolar kurundan daha yüksek oranda zamlar yapılmaya başlandı ,hükümet buna nasıl bir önlem alacak merak konusu.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
August 31, 2018, 08:55:02 AM

doların şu ortam itibarıyla 6 tl civarlarında takılacağını sanıyorum . Eğer bir savaş durumu gibi olağanüstü bir durumda biraz karışır. Şimdi dolar alımını veya dolarda kalmayı engellemek için bazı atılımlar var. TL faizlerinin artırılması vergilerinin düşülmesi dolar banka faizlerinin vergilerinin artırılması v.b. etkilerini gösterecektir diye düşünüyorum.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
August 31, 2018, 09:19:27 AM

doların şu ortam itibarıyla 6 tl civarlarında takılacağını sanıyorum . Eğer bir savaş durumu gibi olağanüstü bir durumda biraz karışır. Şimdi dolar alımını veya dolarda kalmayı engellemek için bazı atılımlar var. TL faizlerinin artırılması vergilerinin düşülmesi dolar banka faizlerinin vergilerinin artırılması v.b. etkilerini gösterecektir diye düşünüyorum.

tl de ki faiz gelirinin vergisi 3 ay boyunca sıfırlandı doların faiz gelirindeki vergi arttırıldı. Yine 3 ay boyunca da bana göre atılan adımların hala borç yükü şirketleri rahatlatmaya yönelik değil.

Bu savaşı sadece TL'de kalarak ne kadar durdurabiliriz
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
August 31, 2018, 11:39:54 AM

Hâlâ tek bir iyileşme adımının atıldığı yok. Üretime dair tek bir teşvik, haber vs. yok. Şu anda taşıma suyu ile değirmeni çeviriyorlar. O Yüzden doların 8'i bile aşacağını düşünüyorum.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 31, 2018, 03:05:02 PM

fibonacci atayım diyorum. nereden başlayacağımı şaşırdım. dip yok ki. dibin dibi var. merkeze bakıyorum yine dövizle alakalı bazı tedbirleri alıyor. grafiğe bakıyorum hiç alakasız. belki 10 tane önlem aldı merkez ama trumpun bir tweeti işi bozdu geçti.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
August 31, 2018, 03:07:42 PM

Beklediğimizden çok daha kısa bir zaman içerisinde 7.50'yi aşacağını düşünüyorum. Aşmaması için hiçbir sebep yok çünkü. Her şey ülke için kötüye giderken paramızın değer kaybetmemesi sürpriz olur.
whatupos2
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 31, 2018, 07:15:18 PM

kesinlikle olur çok daha fazlası da olur ama şartlar tam olarak böyle devam edecekse olur diyorum. yine söz dinlemeye başlarsak düşer de bir miktar.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 31, 2018, 08:22:45 PM

Çocuklara bile sorsan olur der hocam. Hatta 7'yi bile geçer der. Çünkü ortada hala atılmış bir adım yok maalesef. Allah sonumuzu hayır etsin.

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
August 31, 2018, 08:59:53 PM

7 Liranın üstünde olacağı kesin zaten ama insan çift haneleri görürmüyüz diye endişelenmiyor değil. Zaten ekonomiden zerre anlamayanlar bile kendini yıl sonu için 7 lira ya hazırlamıştı. Sihirli bir değnek olmadığına göre kötüleşme devam edecek gibi duruyor.

sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
August 31, 2018, 09:09:39 PM

Doların artmaması için ortada bir sebep yokki artmasın. Çıkıp konuşmaktan başka yapabildikleri sınırlı. Türk lirasındaki faizi artırıyorlar. Dovizi cazip değilmiş gibi gösteriyorlar. Vatan millet meselesine çeviriyorlarda paranın dini imanı olmaz kise elindeki doları yükselecekken gidip bozmaz.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
August 31, 2018, 10:21:27 PM

Dolar tahmini yapmak artık mantıklı gelmiyor o kadar oynak bir halde ki pelte gibi etti piyasayı özellikle sağlık sektörü için ciddi sıkıntılar oluşmuş durumda ki bu hal daha fazlasına gebe. 6.50 üzerine tutunma emareleri gösteriyor.
cubukkraker
Jr. Member
*

Activity: 74

View Profile WWW
September 01, 2018, 10:25:13 AM

Doların artmaması için ortada bir sebep yokki artmasın. Çıkıp konuşmaktan başka yapabildikleri sınırlı. Türk lirasındaki faizi artırıyorlar. Dovizi cazip değilmiş gibi gösteriyorlar. Vatan millet meselesine çeviriyorlarda paranın dini imanı olmaz kise elindeki doları yükselecekken gidip bozmaz.

Bu insanların dövizi düşürmek için yaptıkları tek hamle halkı döviz almasın. Zannediyorlar ki halk döviz almayınca dolar hızla düşecek. Bu halka öylesine aşılanmış ki kiminle otursam aynı şeyi söylüyor artık. Dolar almasalar dolar bu kadar yükselmezdi. sen dolar almasan bile elindeki telefon içtiğin sigara ile hayatının her alanında dolaylı olarak dolar alıyorsun zaten sen.

TREEBLOCK.io   //   TOKEN GENERATING EVENT
▶▶▶▶▶▶▶▶▶▶   ICO is LIVE  》 JOIN NOW!   |■■■
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: