Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:27:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Trade Başına %0 Fee Koyan Yeni Borsa - Coinsoda ve Koini Sodacoin  (Read 175 times)
baybobey (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
August 29, 2018, 10:12:29 PM
Last edit: August 30, 2018, 02:53:06 PM by baybobey

Küçük bir yatırımımın bulunduğu ve Türkiye grubunun adminliğini yaptığım borsadır Coinsoda. Açıkçası beğendiğim birkaç özelliği var:
1. Başlığa yazdığım gibi trade başına %0 fee alıyor.
2. Sodacoin PoS koini ve yıllık elinizdeki miktara %100 ekleniyor (masaüstü walletında tutmanız lazım onu da aşağıdaki borsanın linkine tıklayıp indirebilirsiniz).
3. Sodacoinin sunduğu borsa içi belli fırsatlar var ki bunları da telegram grubunda yazdım.

İncelemek isterseniz:

Linkler:
https://coinsoda.io/ (borsa)
https://t.me/coinsoda_tr (sodacoin türkiye grubu)
https://t.me/SodacoinTelegram (ana grup)

NOT: Fee almayacaklarsa nasıl kazanacak bu adamlar diyenler ikinci mesajıma baksınlar.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714962429
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714962429
Reply with quote  #2

1714962429
Report to moderator
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
August 29, 2018, 10:23:07 PM

Açıkçası kyc doğrulaması yok . Bir de üstüne sıfır fee var deniyor. Bu adamlar taştan mı para kazanacak anlamadım. Ben pek güvenemedim

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 29, 2018, 10:27:01 PM

kardeşim bir kere 100 de 100 vermesi çok büyük bir oran böyle bir ödeme vermesi için kesinlikle kitlenmesi gerek o tokenin sadece pos ile olması deli bir eflasyona sebep olur.
ayrıca borsaların coinlerinin çoğu işe yaramıyor bazıları bnb gibi fee oranlarını düşüyor elinde tutanlar için böyle bir özellik olması bence 0 fee den 100 de 100 faizdende daha geçerli çünkü kullanılan materyalin bir özelliği olması anlamına geliyor.
baybobey (OP)
Newbie
*

View Profile
August 29, 2018, 10:30:55 PM

Kyc yerine automatic ip blacklisting deneyecekler, onun dışında nereden para kazanacaklarına gelirsek:
1. Listing ve node supporting için ücret alacaklar.
2. House payının %1 olduğu betting yeri açacaklar exchange ile beraber.
3. Mercandise store aracılığı ile kazanacaklar (muhtemelen ödemeler sodacoin aracılığı ile gerçekleşecek).
4. Withdrawal fee var.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
August 29, 2018, 10:38:52 PM

bana çok güvenilir gelmedi. kendi coinini  masaüstü cüzdanda tutacaksın olayı bence çok gereksiz. koy kendi sistemindeki cüzdanına neden ayrı bir masaüstü uygulaması gerekiyor anlayamadım
baybobey (OP)
Newbie
*

View Profile
August 29, 2018, 10:46:41 PM

%100 büyük bir oran haklısınız, nasıl reaksiyon vereceğini ben de çok merak ediyorum açıkçası. Düşündüklerinizi düşündüm ben de, ancak ilk defa denenecek bir şey (en azından duyduğum kadarıyla, daha önceden %100 ile karşılaşmamıştım). Cidden enflasyondan dolayı koinin geleceği son nokta çok kötü de olabilir. Yine de ben optimist bakıyorum, çok uzun süre elinde tutacak holderlar olacaktır bunu ve erkenden satmak isteyen olursa koin illa onların eline akar ki onlar da düşük fiyattan vermek istemeyecektir ve elden çıkarırlarsa da azar azar çıkaracaklardır (bu onlar için de yararlı olur, bir anda çıkarmaları hem sistemi çökertir hem de kazançlarının potansiyelini). Yeni uzun süreli holderlar geldikçe fiyatta yukarı yönlü hareket görülebilir (tabii borsanın başarısıyla doğru orantılı). Ki max supply belli, yaklaşık 7 sene içinde max supply'a ulaşmış olacak, sonrasında ele geçen artış yok. Benim görüşüm bu yönde.
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
August 30, 2018, 12:23:03 AM

Pazarda rekabet çok, bu yüzden firmalar yeni yeni taktikler deniyor ama en başta yapmaları gereken şey insanlarda güven uyandırmak olmalı, sonuçta hiç kimse fee almıyor diye parasını gidip bir başka borsaya yatırmaz. Tabii güven de en zor kazanılan şeylerden birisi bakalım piyasada yer edinebilecekler mi.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
NBASKOR
Newbie
*

Activity: 212

View Profile
August 30, 2018, 12:38:41 AM

Hiç duyulmamış bir borsa olması güven vermiyor bana açıkcası bide pos mu ne yani illa elimizde bir yıl mı tutmamız lazımda para veya token alabilmemiz lazım çok saçma olmuş bildiğin holder olucaksın ozaman ne anladım ben bu işten
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
August 30, 2018, 09:20:21 AM

Son zamanlarda çok fazla borsa açılmaya başladı. Her açılan borsa en sonunda kendi coinini de çıkartıyor ve belli bir değere ulaşıyor kısa bir sürede. Bu borsa içinde aynısı olur mu bilemiyorum.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 30, 2018, 09:42:17 AM

Gün geçmiyor ki yeni bir borsa ortaya çıkmasın. Türkiye de bilindik 2-3 tane var ama bilmediğimiz ve bu işi yapan başka borsalarda vardır. Bu iş karlı bir iş benimde 3-4 milyon liranın olsa kurardim böyle bir borsa
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
August 30, 2018, 11:11:30 AM

%0 fee çok güzel bir şey cryptonun bu gibi şeylerini seviyorum bankadan altın dolar bono bile alsanız kesinti olur veya yukardan alır aşağıdan satarsınız ama cryptoda bu yok harika bence.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 30, 2018, 11:27:58 AM

Daha önce de fee almayan borsalar çıktı bu bir yenilik değil ama ben POS tarafına takıldım. Yani %100 ne demek üstelik fee almadan ben yanlış anlıyorum herhalde borsa nereden para kazanacak çalışanların ücretini ne ile ödeyecek. Hayrına mı çalışıyorlar. Bir şey eğer ki çok çook iyi görünüyorsa ben ondan uzak duruyorum özellikle crypto piyasasında.
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
August 30, 2018, 11:37:53 AM

Coin soda coin cola coin fanta falan artık çıkar durur Smiley big mac coin bile çıktı şaka bi yana saçmalamayın böyle saçma isimli şeylere hiç güvenmeyin zaten.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
August 30, 2018, 11:57:41 AM

Yaptığım trade milyon dolarlık trade olmadığı için fee'sine falan bakmam. Benim için önemli olan güvenilirliği.  %.1-2 fee öderim binance bittrex gibi borsalardan işlem yaparım. Nice borsalar var yatırımcının parasına çöken, withdraw işlemleri 2 haftaya kadar uzayan withdrawları kapatan. Baş ağrıtmaya gerek yok.

Bu adamlar fee almayacaklarda nereden para kazanacaklar bizim cüzdanlarımızdaki bakiyeleri başka borsalarda mı kullanacaklar.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
August 30, 2018, 02:33:16 PM

En iyi yol bildiğiniz yoldur kaidesini unutmayın. 1000 lirada 1-2 lira kar edeceğim diye elinizdeki 1k dan olmayın yada güven kazanana kadar yeni borsalardan uzak durun.

baybobey (OP)
Newbie
*

View Profile
August 30, 2018, 02:49:59 PM

Hiç duyulmamış bir borsa olması güven vermiyor bana açıkcası bide pos mu ne yani illa elimizde bir yıl mı tutmamız lazımda para veya token alabilmemiz lazım çok saçma olmuş bildiğin holder olucaksın ozaman ne anladım ben bu işten
İlla bir sene elinizde tutmanız gerekmiyor. Gün be gün ekstra geliyor ancak 1 sene içinde elinizdeki miktardan %100 daha fazla koininiz olmuş oluyor. Ekstradan bilinmemesi çok doğal, daha betası çıkalı 2 hafta oldu ismi henüz duyulmuş değil. Güvenilir olmadığını düşünmeniz de doğal aynı sebepten dolayı çünkü daha yeni, ancak bu bir süreç işidir.

Fee almayacaklarsa nereden kazanacak bunlar diyen arkadaşlar ikinci mesajımı okusunlar.

En iyi yol bildiğiniz yoldur kaidesini unutmayın. 1000 lirada 1-2 lira kar edeceğim diye elinizdeki 1k dan olmayın yada güven kazanana kadar yeni borsalardan uzak durun.
Güven kazandıktan sonra iş işten geçmiş oluyor genelde yatırım için, çünkü koin çoktan yüksek fiyattan işlem görüyor o zamana kadar. Özelliklerini inceleyip ona göre pozisyon almak bence en mantıklısı. Tabii borsaya girip girmeme konusunda haklısınız, ben çıkarılan koin için konuştum.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
August 30, 2018, 02:52:32 PM

Ben bu tarz komisyonlara çok takılmıyorum. Binance zaten komisyon düşük kendimi ve paramı riske atmadan güvenilir yerden işlem yapıyorum. 3e 5e bakmamak lazım bu tarz şeylerde.

Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
August 30, 2018, 04:13:24 PM

masraf almaması, kendi koinine faiz vermesi güzel uygulamalar ama bunların yanında en önemlisi güven sağlayabilmesi ama oda zamanla olur bekleyip görmek lazım veya çok fazla meblağlar koymadan işlem yapılabilir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: