Bitcoin Forum
June 22, 2024, 09:39:33 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: MENAPAY Sonunda bizimde gerçek bir projemiz oluyor.  (Read 1080 times)
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 31, 2018, 10:46:50 PM

snip...
3) (Bilgidir) Elindeki kaynak yeterli olmadığı için açtığı artezyenlerden gelen suyu filtreleyip kaynak suyu diye millete kakalayan, çok sayıda sigortasız işçi çalıştırmakta sakınca görmeyen birisi bende neden güven oluştursun? Ayrıca o marka bildiğim kadarıyla artık Nestle'nin.

Evet Erikliyi Nestlenin satın aldığı doğrudur. Köklü bir marka oldugu için isim değiştirmeden devam ettiler. Nestle Pure Life ile kaynakların yan yana oldugunu duymustum. Asıl merak ettiğim bu söylediklerinizin kaynağı nedir. Tanıdığınız birilerimi çalışıyor Eriklide Huh
Sadece Erikli değil hocam, bildiğiniz markalarının birçoğunun izin aldığı kaynakların kapasitesi ile üretimleri arasında DAĞLAR kadar fark var, devlet sanitasyon kurallarına uydukları sürece görmezden geliyor. Aynı şekilde doğal maden sularında da bunu yapan firmalar var, mesela Beypazarı maden suyunun kullandığı kaynaktan bir günlük üretimleri bir ayda bile çıkamaz (yörenin insanı bilir bu durumu), dolayısıyla doğal mineralli su dolumu falan değil, üretimdir. Su ve arkadaşlarında bu oyun çok yoğun ve etkin bir şekilde oynanıyor.
Bir şey daha söyleyeyim, yukarıda yazdığım sanitasyon kurallarına uyma konusu sadece kullan at petler için geçerli, çok kullanımlı 19l petlerin hali içler acısı, birçoğu bakteri yuvası. Bu konularda güvendiğim tek bir marka var ama malesef artık yaşadığım şehirde dağıtım yapılmıyor (öncelikle kapasitelerinin yeterli olmadığını söylüyorlar), bile bile başka marka içiyoruz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
August 31, 2018, 10:55:08 PM

snip...
3) (Bilgidir) Elindeki kaynak yeterli olmadığı için açtığı artezyenlerden gelen suyu filtreleyip kaynak suyu diye millete kakalayan, çok sayıda sigortasız işçi çalıştırmakta sakınca görmeyen birisi bende neden güven oluştursun? Ayrıca o marka bildiğim kadarıyla artık Nestle'nin.

Evet Erikliyi Nestlenin satın aldığı doğrudur. Köklü bir marka oldugu için isim değiştirmeden devam ettiler. Nestle Pure Life ile kaynakların yan yana oldugunu duymustum. Asıl merak ettiğim bu söylediklerinizin kaynağı nedir. Tanıdığınız birilerimi çalışıyor Eriklide Huh
Sadece Erikli değil hocam, bildiğiniz markalarının birçoğunun izin aldığı kaynakların kapasitesi ile üretimleri arasında DAĞLAR kadar fark var, devlet sanitasyon kurallarına uydukları sürece görmezden geliyor. Aynı şekilde doğal maden sularında da bunu yapan firmalar var, mesela Beypazarı maden suyunun kullandığı kaynaktan bir günlük üretimleri bir ayda bile çıkamaz (yörenin insanı bilir bu durumu), dolayısıyla doğal mineralli su dolumu falan değil, üretimdir. Su ve arkadaşlarında bu oyun çok yoğun ve etkin bir şekilde oynanıyor.
Bir şey daha söyleyeyim, yukarıda yazdığım sanitasyon kurallarına uyma konusu sadece kullan at petler için geçerli, çok kullanımlı 19l petlerin hali içler acısı, birçoğu bakteri yuvası. Bu konularda güvendiğim tek bir marka var ama malesef artık yaşadığım şehirde dağıtım yapılmıyor (öncelikle kapasitelerinin yeterli olmadığını söylüyorlar), bile bile başka marka içiyoruz.
Ben icabında ne kadar pis suların arıtılarak dağıtıldığını duymuştum. Damla suyu vardı mesela, içer içmez istisnasız midem bulanıyordu. ..
not: Ekiple ilgili bir yorumum yok.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
September 01, 2018, 08:24:54 AM

Türk oldukları için önyargılı yaklaşmak doğru değil. Hedefleri Cnn Türk ve benzeri yerlere reklam verip yerli yatırımcıyı dolandırmak olsa önyargılı yaklaşabilirdik ama gerçek bir proje ortaya koymaya çalışıyor gibi görünüyorlar.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
September 01, 2018, 09:02:21 AM

baktımda kadro cok güzeldi projede güzel ama icobench de projenin kökeni olarak türkiye yazmıyor arap ülkesi kullanmıslar o beni üzdü işte.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
September 01, 2018, 09:54:02 AM

Yabancı kripto paralar bile türkçe sayfa ayırıp web site/ann/whitepaper çevirtirken bizimkiler hedefimiz türkçe kullananlar değil deyip çevirmemiş. Biz de katılmayız, desteklemeyiz olur biter. Sen de kötü reklam yapıyorsun daha iyi bir seçenek olabilirdi.

Bthd (OP)
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 02, 2018, 09:07:45 AM

Yabancı kripto paralar bile türkçe sayfa ayırıp web site/ann/whitepaper çevirtirken bizimkiler hedefimiz türkçe kullananlar değil deyip çevirmemiş. Biz de katılmayız, desteklemeyiz olur biter. Sen de kötü reklam yapıyorsun daha iyi bir seçenek olabilirdi.

Çevirmemiş değil, zaten Türkler ve ellerinde Türkçe metin vardır. Adamlar ürünlerini Ortadoğu'daki arap ülkeleri için tasarlamışlar, dini sebeplerle banka kullanmayan arapları hedef kitle olarak berlirlemişler. Bu yüzden takımlarında suud prenses v.b. var. Merkez üslerini dubai yapmışlar. Şöyle düşünün bir firmanız var. Sadece arabistanda kullanılan bir ürün üretmeye karar verdiniz ve araplara satacaksınız. Niye üstüne Türkçe açıklama yazasınız ki ? Benim reklam yapmak gibi bir amacım yok. İlk cümlemde yazdım alın, yatırım yapın gibi bir şey demedim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
davutsaki
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
September 10, 2018, 07:10:02 AM

Türk projelerin artması dileğiyle. Tabii tokatçılar değil de düzgün projeler  Wink
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
September 10, 2018, 08:28:49 AM

Yanlış anlama olmasın şimdiye kadar olan ico larin %90 i çöp iken hele ki bu proje bizim insanımız yapıyorsa ben uzak dururum. Daha önceki tecrübelerden kaynaklı. Akche, digilira, vs
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
September 10, 2018, 09:52:45 AM

Keşke destekleyebileceğimiz tarzda Türk projeleri olsada desteklesek. Bu projeyede kısaca göz gezdirdim fakat kripto dünyasında yeni bir ödeme sistemine ihtiyacımız olmadığını hepiniz biliyorsunuzdur Smiley

Takım iyiymiş, iş adamları var gibi laflar bu piyasada için hiç bir şey ifade etmiyor artık. Takımı tamamen all-star olup yatırımcısına %95 kaybettiren projeler var.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 10, 2018, 10:12:07 AM

Tüm dünya gibi arapları mal görüp daha kolay paralarını çarparız diye araplara yönlenmişler ne var bunda?

Türkleri kazıklamak istemiyoruz demelerindende muhtemelen türkiyede yaşamayı düşündüklerini çıkarabiliriz Smiley

Yahut bizi bu konuda yeterince kazıklanmış görüp artık yemeyeceğimizi düşünmüşlerdir.

Benim bakışımla bariz scam. Bunlar siker çoğaltır para yatıranı. Beleşten gelenide para etmez muhtemelen Smiley

...
Stabilitelim
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
September 10, 2018, 11:22:01 AM

Ben konuyu okudum,arkadaşın makalesini okudum ama menapay nedir sorusuna vereceğim cevap bir hiç ! bu adamlar herhangi bir erc20 tokenden daha fazlası değil.Makale yazmış arkadaş ama ne işe yaradığı hakkında bir bilgi yok Cheesy ödeme aracıymış ahahah yok ya harbimi ödememi aracımıymış ? diğer tüm erc20 tokenleri gibi mi ? D: hehee tamam o zaman.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294

View Profile
September 10, 2018, 02:17:32 PM

Çevirmemiş değil, zaten Türkler ve ellerinde Türkçe metin vardır. Adamlar ürünlerini Ortadoğu'daki arap ülkeleri için tasarlamışlar, dini sebeplerle banka kullanmayan arapları hedef kitle olarak berlirlemişler. Bu yüzden takımlarında suud prenses v.b. var. Merkez üslerini dubai yapmışlar. Şöyle düşünün bir firmanız var. Sadece arabistanda kullanılan bir ürün üretmeye karar verdiniz ve araplara satacaksınız. Niye üstüne Türkçe açıklama yazasınız ki ? Benim reklam yapmak gibi bir amacım yok. İlk cümlemde yazdım alın, yatırım yapın gibi bir şey demedim.

O zaman türklerden beklenti olup burada başka hesaplardan reklamlarını yapmayacaklar. Gördüğüm bir hatayı söyledim ve bence ekip içinde bu kadar çok bir ülkeye ait vatandaşlar varsa o dilde de çeviri olmalı. Sonuçta kimse ürününü tek bir ülkeye göre ayarlamıyor. Adamlar alakasız ülkelerin projeleri için türk çevirmen ararken bunu bu şekilde savunmak bayağı kalıyor.

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
September 10, 2018, 03:07:40 PM

Keşke destekleyebileceğimiz tarzda Türk projeleri olsada desteklesek. Bu projeyede kısaca göz gezdirdim fakat kripto dünyasında yeni bir ödeme sistemine ihtiyacımız olmadığını hepiniz biliyorsunuzdur Smiley

Takım iyiymiş, iş adamları var gibi laflar bu piyasada için hiç bir şey ifade etmiyor artık. Takımı tamamen all-star olup yatırımcısına %95 kaybettiren projeler var.

%95 değil çok daha fazla kaybettirecek çünkü tokenin gerçek bir değere sahip olması için yıllar gerek, spekülasyon hype falan dayanmıyor tokenler sıfıra iniyor zamanla gördüğünüz gibi. Ben olsam bu tarz ciddi bir proje için BTC veya ETH bazlı forumdaki birçok popüler üyenin katılacağı sağlam bir bounty yapardım bu şekilde ico başarısı da kesin hale gelirdi. Ne kadar para harcarsan o kadar çok geri döner.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
September 10, 2018, 09:28:12 PM

Forumun 1. kuralı her zamna türk icoları türk projelerinden uzak durun!
Neden?
%99 luk kesmi scam, dolandırıp gidiyolar şuana kadar kaç proje gördük kaçı aktif çalışır halde bi elin beş parmağını geçmez.
Örnekden yola çıkıyım bir zamanlar bir proje vardı ismini hatırlamıyorum ama herkes oooo müthüş proje icosuna kesin giricez bu kaçmaz türklerden bunu beklemiyorduk sonra noldu patlattılar projeyi forumdan bazı kişiler ifşaladılar adamları, ifşalamasalardı forumun yarısı yatırım yapıp ellerindekileri bu mahluklara vericeklerdi allah razı olsun ifşa edenlerden. he bide forumdada bunları sağlam destekleyenler vardı neyse.
Kısacası girmeyin türk projelerine girersenizde komik rakamlar atın millet gülsün geçsin çay çorba parası atın benim tavsiyem onları bile atmayın gidin çay çorba için onlarla türklerden bi cacık olmaz alayı doolandırma amaçlı giriyolar bu projelere %99'u belirtiyim. %1lik kesim ayrı çok nadir çıkar onlarda.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
September 10, 2018, 09:48:09 PM

Keşke güzel bir iş çıkarsalarda bizde desteklesek . Ama ekibin erikli suyun sahibi olması proje açısından bir anlam ifade etmiyor. Tıpkı bir boksörün bir icoya sponsor olması gibi

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 11, 2018, 09:59:54 AM

Bencede çok fazla önyargılı olmamalıyız zira türklerin yaptığı hiç bir şeyi desteklemez isek elin yabancısı neden destekleyip yatırım yapsın evet bir kaç kötü tecrübe yaşadık ama şans tanımak lazım

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
srknzk
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 2

View Profile
October 18, 2018, 03:47:33 AM

Menapay projesi başarılı olur yada olmaz o konuda kesin birşey söyleyemez kimse ama scam değil kesinlikle. Menapayın Türkiyeden güçlü ortakları olduğu gibi Suudi Prensesi de projenin destekçilerinden birisi. Türkiyedeki ofise de geldi. Türkçe versiyonunun olmaması konusuna gelirsek kendi dilimizi sevmemekten değil türkleri dolandırmak için kurulan bir proje olmadığını belirtmek için söylemiş arkadaş. Tabi kulağa hoş gelmiyor ama algı böyle işte. Umarım başarılı olur. Güvendiğimiz bir proje
Coinscup
Member
**

Activity: 291

View Profile WWW
October 18, 2018, 05:47:47 AM

İlk olarak bir bounty sitesi sayesinde inceleme fırsatı buldum. Ekibinin kaliteli bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Özellikle tanıtım konusunda yabancı projelerden farkı yok. Airdroplar ile 21.000 telegram kullanıcısı, Bounty ilede onlarca makale mevcut. Tanıtım videoları vs güzel duruyor. Hayırlısı olsun.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 18, 2018, 03:06:48 PM

scam bu kızlar

neden derseniz team kısmına gelin adres satırı team 1 2 3 diye değişirken sayfada the family şeklinde kalıyor...siteyi hazır şablon olarak almışlar sanırım ve family kısmını; team, dev team, advisors  olarak değiştirmeyi unutmuşlar  Grin

yerli milli ayağına duygusal takılıp sövüşlenmek isteyen girsin napayım  Cheesy
Thyphon
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
October 20, 2018, 11:02:10 AM

scam bu kızlar

neden derseniz team kısmına gelin adres satırı team 1 2 3 diye değişirken sayfada the family şeklinde kalıyor...siteyi hazır şablon olarak almışlar sanırım ve family kısmını; team, dev team, advisors  olarak değiştirmeyi unutmuşlar  Grin

yerli milli ayağına duygusal takılıp sövüşlenmek isteyen girsin napayım  Cheesy

Ben ofislerine gittim ve şahsen tanıştım. Hepsi gerçekten çok kaliteli ve düzgün insanlar. Daha önce beni hiç tanımamalarına rağmen beni çok sıcak kanlı bir şekilde karşıladılar ve misafir ettiler .Sizin dediğiniz gibi (team,advisors) şablon kullanmalarına gerek yok Famliy zaten hepsini kapsıyor. Youtube'de teknik ekibin roportajlarını izleyebilirsiniz isterseniz. Lütfen projeyi araştırmadan bu şekilde ön yargılı olmayın
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: