Bitcoin Forum
June 20, 2024, 03:14:51 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: MENAPAY Sonunda bizimde gerçek bir projemiz oluyor.  (Read 1080 times)
batuhantstknn
Member
**

Activity: 566
Merit: 29

View Profile
October 20, 2018, 12:35:20 PM

scam bu kızlar

neden derseniz team kısmına gelin adres satırı team 1 2 3 diye değişirken sayfada the family şeklinde kalıyor...siteyi hazır şablon olarak almışlar sanırım ve family kısmını; team, dev team, advisors  olarak değiştirmeyi unutmuşlar  Grin

yerli milli ayağına duygusal takılıp sövüşlenmek isteyen girsin napayım  Cheesy

Yorum yapmadan önce biraz fikir yürütmek ve bi şeyler arasında bağlantı kurmayı öğrenmek ileride çok işinize yarar benden söylemesi. Öncesini ve sonrasını bilmiyorsanız böyle yorum yaparak bilgi kirliliği de oluşturmamak gerekiyor, aynı zamanda işin içinde Türk olmasının yerli veya milli olduğunu düşünüyorsan bu kadar kelime sarf ettiğim için de kendime kızarım Smiley

Community & Social Media Manager
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
October 20, 2018, 12:45:53 PM

Yoldan geçenleri toplamışlar koymuşlar oraya bu ne böyle bunlardanda hiç bir şey olmayacak bakın görürsünüz neden mi türk çünkü istedikleri kadar arkalarında sağlam adamlar olsun türk projelerine bu gözle bakılıyor
batuhantstknn
Member
**

Activity: 566
Merit: 29

View Profile
November 02, 2018, 12:48:42 PM

Yoldan geçenleri toplamışlar koymuşlar oraya bu ne böyle bunlardanda hiç bir şey olmayacak bakın görürsünüz neden mi türk çünkü istedikleri kadar arkalarında sağlam adamlar olsun türk projelerine bu gözle bakılıyor

Buradaki insanlar da'nın ayrı yazılacağını ve Türk'ün büyük yazılacağını biliyor en azından Smiley

Community & Social Media Manager
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
November 02, 2018, 01:11:29 PM

Buradaki insanlar da'nın ayrı yazılacağını ve Türk'ün büyük yazılacağını biliyor en azından Smiley

Proje ve takım iyi olsada rakiplerinin çok güçlü olduğu ve daralan piyasada işleri kolay olmayacak.
Kendilerinden ziyade, piyasada güven eksikliği var.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
November 02, 2018, 10:10:18 PM

Benimde açık ve net beğendiğim bir proje. Bountysinide yapıyorum. Hemen yaftalamak ne kadar doğru yarın öbürgün bunu yazanlarda bir projenin ekibinde olunca direk scam denirse ne hisseder çok merak ediyorum.
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
November 05, 2018, 10:48:09 PM

Projenin türk olduğunu tesadüfen forumda gezerken yazınızda öğrendim bu bilgi için öncelikle teşekkür ederim. MenaPay projesini bir kaç hafta önce görmüş hatta bountysine katılmıştım. Açıkcası hedef kitleleri arasında türkleri almamaları benim için negatif bir bakış açısı geliştirmeme neden oluyor çünkü scam cıkma durumunda yaşadığn ülkede başın belaya girebilme ihtimalini düşünerek böyle karar alınmış olabilir. Fakat bu düşüncem projenin scam olduğu anlamına elbette gelmez. Bahsettiğiniz takım üyelerinin gerçek olması ve geniş bir takım nufusuna sahip olması ise olumlu ayrıca projelerinin mantıklı elle tutulur bir proje olmasıda olumlu. Açıkcası bende %66 gerçek %33 oranda scam olarak bir profile sahip bu proje. Elbette insanları dolandırıp kaçarlarsa kendileri kaybederler fakat gerçek bir proje ile başarılı olurşarsa türkiyenin gururu olurlar buda parayla ölçülemeyecek bir duygudur seçim kendilerinin.
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
November 06, 2018, 12:08:40 AM

Scam projemiz mi oldu yine hadi hayırlı olsun burda ağlamayın sonra paraları çaldırdık diye nerde türk kripto projesinde orda scam kokusu alıyorum malesef artık işledi içimize kimse yatırım yapmıyor ondan dolayı scam projelere.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 06, 2018, 03:33:08 PM

Piyasa bu kadar düşükken bu tür belirsiz projelere yatırım yapanlara üzülmemek gerekiyor. Adam akıllı projeler varken riske değmez.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
November 06, 2018, 03:43:36 PM

Eğer sağlam bir boğa sezonu yaşıyor olsaydık belki iş yapabilirlerdi ama şu ortamda iş yapacaklarını zannetmiyorum. Zaten Türkler olarak bayağı bir ortalığı bokladik
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
November 06, 2018, 04:17:48 PM

Ben türk projelerine 100 milyon dolar hacimli vs bir borsaya girmeden gerçek bir proje demem maalesef. Şimdiye kadar bunu başaran da olmadı boğa sezonu dahil. Yatırımcısına kar ettiren bir türk projesi var mı? Ya da şöyle sorayım scam çıkmayan?

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
November 07, 2018, 09:56:18 AM

Turkiye tabanlı projelerin artmasını isteriz elbet, ancak geçmişteki projelerin başarısızlığı yeni projelere karşı insanlarda önyargı oluşmasına sebep oldu.

Menapay'e gelirsek çok kalabalık bir takım görüyor olmamıza rağmen ortada herhangi bir ürün, bir prototip ya da herhangi bir kod yok.

O yüzden bu işlerden anlayan insanlardan yatırım bulma şansını pek mümkün görmüyorum. İleride projelerinde ilerleme katedip müşteri sayılarını arttırırlarsa belki insanlar o zaman borsalardan alım yaparlar.
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
November 07, 2018, 05:51:30 PM

Açıkcası bana pek güven verdi diyemem özellikle türk proje deyince artık herkes uzak duruyor ayrıca türklere neden hitap etmiyor?  para olan araplara hitap etmesi tuhaf
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
November 07, 2018, 06:56:59 PM

Projeyi yakından takip ediyorum, hedeflediği bölgenin çok doğru olduğunu düşünüyorum. Mena bölgesinde yaklaşık 400 milyon insan var hesap cüzdanı olmayan, bunları finansal sistemin içine katabilmek için uğraşan iyi bir proje.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 08, 2018, 11:22:38 AM

yine ekibe baktım da gözüm acıdı valla..herkesi çağırmışlar yok yok  Grin

ekibe ekledikleri bazı insanların linkedin profili yok
profili olanların bazılarında proje ile ilgili profillerinde bilgi yok  Grin
iş ortaklarımız diye verdiği şirketlerin sadece web sitelerine bağlantı var.( o iş öyle olmaz koçum) ben de yapayım bi ico google ortağımız diyeyim logo yapayım google.com diye bağlantı vereyim bi de ..nasıl güzel mi  Grin

bi de şey dikkatimi çekti ekibe o kadar pazarlamacı falan filan almışlar videolara baktım sadece ddb netherland ceo su konuşmuş.tabiki ingilizce

neyse nex paranın küresel sürümü olacak bu da sanırım  Tongue
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 08, 2018, 12:42:32 PM

Arkadaşlar Türk kelimesini her gördüğünüzde korkmanıza gerek yok, bu piyasa ne ülkelerden scam projeler gördü. Bakın bir arkadaş yukarda yazmış ofislerine gittim tanıştım, çok merak ediyorsanız siz de gidin bakın ne yapıyorlar, kimdir bunlar? Ama ezbere bir projeye çamur atmak bir çok insanın emeğine saygısızlık etmek demek. Ben de geniş kapsamlı inceledim bu projeyi, özellikle ekibini ben çok beğendim. 2-3 gğn önce Ian Balina kendi kanalından katıldığı bir panel yayınladı MenaPay'i keşke orada izleseydiniz.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
November 08, 2018, 01:34:37 PM

Madem ki Türk projesi o zaman kesin scamdır!

diye yazanlarda sanırsın İngiliz Kraliyet Ailesi mensubu. Ya arkadaş bu Türk' lerden niye bu kadar nefret ediyorsunuz. Ben bir projenin scam mı gerçek mi olduğunu anlamak için kafatasına değil projeye bakarım. Burda yazılanlara göre sanırsın Japonya'dan, Frana'dan, İngiltere'den hiç scam proje çıkmadı.

Aç oku kardeşim, araştır. Adamların yeri belli yurdu belli, yaptıkları iş belli git bir çaylarını iç ondan sonra aklına yatmazsa gel buraya scam yaz ama altını doldur ki hepimiz inanalım. Öyle "Madem Türk o zaman scamdır" diye işkembeden sallamakla olmuyor bu işler. 2-3 tane yavşak çıkıp milletin parasını söğüşledi diye herkes öyle mi yapacak Türkiye Cumhuriyet'inde hiç mi namusuyla çalışan adam yok?
btctürk'de scam o zaman oraya paranızı yatırmayın Türk çünkü!

Bu önyargıyı kırmadıktan sonra Çin'lisi Japonu alır gider biz yine böyle arkalarından aval aval bakarız.

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 08, 2018, 03:19:39 PM

bu başlık altında iki tane yorumum bulunuyor ve ikisi de proje ile alakalı değil. ilk yorumum başlığı açan arkadaşın yazdıklarına karşıydı. kısaca "türkçe kullanmadıkları için yahşi bir projeymiş." olarak gösterilmesine itirazımdı. ikincisi ise buraya yorum yapan arkadaşın türkçenin dil bilgisi kurallarına uymamasına yapılan itiraz yorumuydu. benim yaptığım iki yorumu alt alta koyarsak birbirlerine zıt gibi durabilir.

her neyse, menapay projesinden yetkili bir abi kalkıp burada yazılanlara yorum yazmayacaksa batsın, kül olsun gitsinler:))
whitepaperlarında iş planı içinde türkiye de var. hani türkiye'yi sallamamak gibi bir durum yok. "Önceliğimiz MENA bölgesi olduğundan,
başlangıçta tüm ürünlerimiz Arapça, Türkçe ve İngilizce seçenekleriyle
başlayacak."

bu yüzden bir zahmet local bölüme de gelsinler!!!
şimdi de aklıma takılan birkaç soru var. projenin scam olmadığına eminim ama istediklerini gerçekleştireceklerini pek sanmıyorum. ama sanki aynı sektörde bulunan arkadaş çevresi toplanmış da iş yapmış gibi duruyor. sorular:

"Türkiye küresel olarak 17. en büyük ekonomisidir ve gelişmiş ve
geniş kapsamlı bir bankacılık ve finans sistemine sahip olmasına rağmen 40
milyondan fazla insan banka kullanmamaktadır..."

bu bilgiye ne kadar güvenmeliyiz? tuik 2017 verilerine göre 0-17 yaş arasında yaklaşık olarak 20 milyon insan olduğu belirtiliyor. bu sayının büyük çoğunluğunun zaten kendi başlarına bankacılık işlemlerini yapamayacağı ortada. bunun yanında türkiye bankalar birliğinin 2017 yılı verilerine göre türkiye'de 23 milyon kişi aktif olarak internet+mobil bankacılığını kullanmış. belli bir yaş üzeri kişiler fatura yatırmak için bankada kuyruk oluşturuyor. kısaca demek istediğim "türkiye'de 40 milyonda fazla kişi banka kullanmıyor." sözü bana gerçekçi gelmedi. ekipten birileri bu yazıyı okursa lütfen kaynak belirtsin bana.
https://www.tbb.org.tr/Content/Upload/istatistikiraporlar/ekler/862/Dijital-Internet-Mobil_Bankacilik_Istatistikleri-Eylul_2017.pdf

"MenaCash'ın piyasadaki toplam kaynağı, MenaPay Vakfı'nın banka
hesaplarındaki her zaman ABD dolarına eşit olacaktır."

başımızı belası tether:)) peki bu paranın denetimini kim yapacak? bununla ilgili bir yazı göremedim. keşke "birkaç tane uluslararası kuruluş tarafından yapılacak denetimlerle hesaplar kontrol edilecektir." gibi bir şey yazsaydınız.

Güvenlik sorunları ve yüksek enflasyon riski olduğu için, bölgedeki insanlar genellikle
paralarını ülkelerin ulusal bankalarında tutmayı tercih etmiyorlar."

bölgedeki bankacılık sektörü hakkında bilgim yok ama bu bankalarda döviz hesabı yok mu? illa sizin dolar'a endeksli paranızı tutacağına bankadan dolar alsa olmaz mı? haa, islamın şartları sağlamıyordu değil mi bu bankalar? belki de adamların kayıtdışı takılıyor ve bu durum işlerine geliyor. sizin platforma geçip neden kayıt altına girsinler?

"Kimlik Doğrulama
MenaPay Platformunda yasa dışı faaliyetlerin gerçekleştirilmediğinden emin olmak ve
müşterilerimize güvenli bir ağ sunmak için, platform bir kimlik doğruşama prosedürü
uygular. Toplam 100 MenaCash işlem hacmine ulaşan tüm kullanıcılar, satıcılar ve bayiler
detaylı bir KYC sürecine tabidir."

toplamda 100 menapay harcama yaparsam kyc sürecine mi girmiş oluyorum? x bankasına bilgilerimi verdiğim zaman en azından arkasında devletin kontrolü olduğunu düşünerek hareket ediyorum. abi size ne diye güveneyim? 100 menapay için uğraştırma beni ya. satıcı ya da bayi dediğiniz kişiler yapsın.

"MenaPay Dashboard

Müşterilerinin ödeme geçmişi, ödeme sıklığı ve alışveriş eğilimleri verilerine
kullanıcı bazında ulaşabilirler."

büyük ihtimalle bütün alışveriş platformlarında böyle bir sistem vardır. yani ben titreşimli yüzük aldığım zaman ahmet de görecek mehmet de. biraz gizliliğe önem verip pazarlamaya bu kadar önem vermeseniz.

"Günümüzün ödeme sistemleri olarak Bitcoin ve Ethereum gibi halka açık
paltformlarla ilgili sorun, kredi kartı veya nakit olarak kullanımı kolay
olmayışlarıdır. Ethereum ile ödeme işleminizin gerçekleşmesi için kahve
dükkânında yarım saat veya birkaç dakika beklemeniz gerekir. İşlem bittiğinde
kahveniz çoktan soğuyacaktır. Çoğu blockchain tabanlı para birimi, geleneksel
ödeme yöntemleriyle karşılaştırıldığında yavaştır
."

ilk dönemleri saymazsak artık bitcoin'in bir ödeme aracı olarak kullanıldığını söylemek için bu işlerden çok uzak olmamız gerekiyor. okuyan da sanacak ki her yerde btc ile alışveriş yapmak isteyenler var ama hantallık yüzünden cinnet getiriyor. şu an btc kullanmak sadece kripto piyasasını daha popüler hale getiriyor.

"MenaChain başlangıçta 100'den fazla TPS'yi destekleyecek şekilde
tasarlanmıştır, ancak sonraki yıllarda bu satının artması için platform geliştirilmeye
devam edilecektir."

büyük ihtimalle bu projeyi ya da bu yazıyı yazan kişiler çok eski dönemlerde kalmış kişiler. verdiğim linke lütfen bakınız. bu yaptığınız resmen yatırımcıları kandırmaktır.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4722160.0

"MenaPay'in MENA'ya odaklanmasının diğer nedenlerinden biri de, bölgedeki
yüksek itibarlı ve iyi bilinen bize destek veren liderlerin ve yatırımcıların gücüdür."

anlaşıldı.

MENA Nedir?
Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi 18 ülke ve yaklaşık 441 milyon insandan
oluşur. Bölgede resmi olarak iki dil konuşuyor. 359 milyon insan (bölgenin %81'i)
Arapça konuşmakta ve 81 milyon insan Türkçe konuşuyor. Bölgenin %93'ü İslam
dinine inanıyor.

stellar'ın şeriata uygunluk sertifikası bulunuyor. sizler böyle bir sertifikayı almayı planlıyor musunuz? yoksa dedikleriniz gibi "şu var, bu var biz de islamız" ayrıca stellar ödeme aracı olarak sizin bulunduğunuz bölgelere gelirse ne olacak?

ekipte yer alan bazı bilgiler:

Bora Çetinoğlu

• Teknoloji Projelerinde Seri Girişimci
• Yazılıma ve Kriptoparalara Hayran

hayranlık ne demek? seri köz getir kardeşim ne demek? ne yapıyor mesela? nasıl bir serilik!!! "seri köz getir karşiim"

Kazım Akalın

• Teknoloji ve medya projelerinde yatırımcı
• Kriptopara Hayranı

yine bir hayran!

kaynak ise ülkemiz için üzücü: https://www.wikizero.pro/wiki/en/Demographics_of_Turkey

bu projenin gerçekleşeceği mena bölgesinde nasıl bir yasal süreç var? gel baba bankamızın yerine otur mu diyecekler yoksa prens/prenses vs. kabile devletlerinin istekleri şeklinde mi olacak? cevap bile vermeyeceğinizi düşünerekten saygılarımla.

OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
November 08, 2018, 04:03:41 PM

team sayfasında birinin suudi arabistan prensesi olduğu yazıyor sanki merhaba dedikleri kişiyi kadroya eklemişler gibi geldi.
MenaPay
Copper Member
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

Crypto made easier than cash

View Profile WWW
January 28, 2019, 05:47:36 PM

Merhabalar,

Çok uzun bir yazı olmuş Smiley

Bana direk telegram üzerinden ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz:
@ilkercikrikcili

Şuna gelince:
"projenin scam olmadığına eminim"
Bizi Ataşehir'deki ofisimizde ziyaret edebilirsiniz. Ekibi tanıdığınız zaman yukarıdaki ifadenizden dolayı utanacağınıza eminim.

İlker

bu başlık altında iki tane yorumum bulunuyor ve ikisi de proje ile alakalı değil. ilk yorumum başlığı açan arkadaşın yazdıklarına karşıydı. kısaca "türkçe kullanmadıkları için yahşi bir projeymiş." olarak gösterilmesine itirazımdı. ikincisi ise buraya yorum yapan arkadaşın türkçenin dil bilgisi kurallarına uymamasına yapılan itiraz yorumuydu. benim yaptığım iki yorumu alt alta koyarsak birbirlerine zıt gibi durabilir.

her neyse, menapay projesinden yetkili bir abi kalkıp burada yazılanlara yorum yazmayacaksa batsın, kül olsun gitsinler:))
whitepaperlarında iş planı içinde türkiye de var. hani türkiye'yi sallamamak gibi bir durum yok. "Önceliğimiz MENA bölgesi olduğundan,
başlangıçta tüm ürünlerimiz Arapça, Türkçe ve İngilizce seçenekleriyle
başlayacak."

bu yüzden bir zahmet local bölüme de gelsinler!!!
şimdi de aklıma takılan birkaç soru var. projenin scam olmadığına eminim ama istediklerini gerçekleştireceklerini pek sanmıyorum. ama sanki aynı sektörde bulunan arkadaş çevresi toplanmış da iş yapmış gibi duruyor. sorular:

"Türkiye küresel olarak 17. en büyük ekonomisidir ve gelişmiş ve
geniş kapsamlı bir bankacılık ve finans sistemine sahip olmasına rağmen 40
milyondan fazla insan banka kullanmamaktadır..."

bu bilgiye ne kadar güvenmeliyiz? tuik 2017 verilerine göre 0-17 yaş arasında yaklaşık olarak 20 milyon insan olduğu belirtiliyor. bu sayının büyük çoğunluğunun zaten kendi başlarına bankacılık işlemlerini yapamayacağı ortada. bunun yanında türkiye bankalar birliğinin 2017 yılı verilerine göre türkiye'de 23 milyon kişi aktif olarak internet+mobil bankacılığını kullanmış. belli bir yaş üzeri kişiler fatura yatırmak için bankada kuyruk oluşturuyor. kısaca demek istediğim "türkiye'de 40 milyonda fazla kişi banka kullanmıyor." sözü bana gerçekçi gelmedi. ekipten birileri bu yazıyı okursa lütfen kaynak belirtsin bana.
https://www.tbb.org.tr/Content/Upload/istatistikiraporlar/ekler/862/Dijital-Internet-Mobil_Bankacilik_Istatistikleri-Eylul_2017.pdf

"MenaCash'ın piyasadaki toplam kaynağı, MenaPay Vakfı'nın banka
hesaplarındaki her zaman ABD dolarına eşit olacaktır."

başımızı belası tether:)) peki bu paranın denetimini kim yapacak? bununla ilgili bir yazı göremedim. keşke "birkaç tane uluslararası kuruluş tarafından yapılacak denetimlerle hesaplar kontrol edilecektir." gibi bir şey yazsaydınız.

Güvenlik sorunları ve yüksek enflasyon riski olduğu için, bölgedeki insanlar genellikle
paralarını ülkelerin ulusal bankalarında tutmayı tercih etmiyorlar."

bölgedeki bankacılık sektörü hakkında bilgim yok ama bu bankalarda döviz hesabı yok mu? illa sizin dolar'a endeksli paranızı tutacağına bankadan dolar alsa olmaz mı? haa, islamın şartları sağlamıyordu değil mi bu bankalar? belki de adamların kayıtdışı takılıyor ve bu durum işlerine geliyor. sizin platforma geçip neden kayıt altına girsinler?

"Kimlik Doğrulama
MenaPay Platformunda yasa dışı faaliyetlerin gerçekleştirilmediğinden emin olmak ve
müşterilerimize güvenli bir ağ sunmak için, platform bir kimlik doğruşama prosedürü
uygular. Toplam 100 MenaCash işlem hacmine ulaşan tüm kullanıcılar, satıcılar ve bayiler
detaylı bir KYC sürecine tabidir."

toplamda 100 menapay harcama yaparsam kyc sürecine mi girmiş oluyorum? x bankasına bilgilerimi verdiğim zaman en azından arkasında devletin kontrolü olduğunu düşünerek hareket ediyorum. abi size ne diye güveneyim? 100 menapay için uğraştırma beni ya. satıcı ya da bayi dediğiniz kişiler yapsın.

"MenaPay Dashboard

Müşterilerinin ödeme geçmişi, ödeme sıklığı ve alışveriş eğilimleri verilerine
kullanıcı bazında ulaşabilirler."

büyük ihtimalle bütün alışveriş platformlarında böyle bir sistem vardır. yani ben titreşimli yüzük aldığım zaman ahmet de görecek mehmet de. biraz gizliliğe önem verip pazarlamaya bu kadar önem vermeseniz.

"Günümüzün ödeme sistemleri olarak Bitcoin ve Ethereum gibi halka açık
paltformlarla ilgili sorun, kredi kartı veya nakit olarak kullanımı kolay
olmayışlarıdır. Ethereum ile ödeme işleminizin gerçekleşmesi için kahve
dükkânında yarım saat veya birkaç dakika beklemeniz gerekir. İşlem bittiğinde
kahveniz çoktan soğuyacaktır. Çoğu blockchain tabanlı para birimi, geleneksel
ödeme yöntemleriyle karşılaştırıldığında yavaştır
."

ilk dönemleri saymazsak artık bitcoin'in bir ödeme aracı olarak kullanıldığını söylemek için bu işlerden çok uzak olmamız gerekiyor. okuyan da sanacak ki her yerde btc ile alışveriş yapmak isteyenler var ama hantallık yüzünden cinnet getiriyor. şu an btc kullanmak sadece kripto piyasasını daha popüler hale getiriyor.

"MenaChain başlangıçta 100'den fazla TPS'yi destekleyecek şekilde
tasarlanmıştır, ancak sonraki yıllarda bu satının artması için platform geliştirilmeye
devam edilecektir."

büyük ihtimalle bu projeyi ya da bu yazıyı yazan kişiler çok eski dönemlerde kalmış kişiler. verdiğim linke lütfen bakınız. bu yaptığınız resmen yatırımcıları kandırmaktır.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4722160.0

"MenaPay'in MENA'ya odaklanmasının diğer nedenlerinden biri de, bölgedeki
yüksek itibarlı ve iyi bilinen bize destek veren liderlerin ve yatırımcıların gücüdür."

anlaşıldı.

MENA Nedir?
Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi 18 ülke ve yaklaşık 441 milyon insandan
oluşur. Bölgede resmi olarak iki dil konuşuyor. 359 milyon insan (bölgenin %81'i)
Arapça konuşmakta ve 81 milyon insan Türkçe konuşuyor. Bölgenin %93'ü İslam
dinine inanıyor.

stellar'ın şeriata uygunluk sertifikası bulunuyor. sizler böyle bir sertifikayı almayı planlıyor musunuz? yoksa dedikleriniz gibi "şu var, bu var biz de islamız" ayrıca stellar ödeme aracı olarak sizin bulunduğunuz bölgelere gelirse ne olacak?

ekipte yer alan bazı bilgiler:

Bora Çetinoğlu

• Teknoloji Projelerinde Seri Girişimci
• Yazılıma ve Kriptoparalara Hayran

hayranlık ne demek? seri köz getir kardeşim ne demek? ne yapıyor mesela? nasıl bir serilik!!! "seri köz getir karşiim"

Kazım Akalın

• Teknoloji ve medya projelerinde yatırımcı
• Kriptopara Hayranı

yine bir hayran!

kaynak ise ülkemiz için üzücü: https://www.wikizero.pro/wiki/en/Demographics_of_Turkey

bu projenin gerçekleşeceği mena bölgesinde nasıl bir yasal süreç var? gel baba bankamızın yerine otur mu diyecekler yoksa prens/prenses vs. kabile devletlerinin istekleri şeklinde mi olacak? cevap bile vermeyeceğinizi düşünerekten saygılarımla.

MenaPay
Copper Member
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

Crypto made easier than cash

View Profile WWW
January 28, 2019, 05:49:59 PM

team sayfasında birinin suudi arabistan prensesi olduğu yazıyor sanki merhaba dedikleri kişiyi kadroya eklemişler gibi geldi.

Youtube kanalımızda kendisi ile yaptığımız röportajları izlerseniz kendisinin "merhaba" dediğimiz herhangi bir kişi olmadığını, tam tersine projenin ne kadar içinde olduğunu görebilirsiniz.

Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: