Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:11:17 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: MENAPAY Sonunda bizimde gerçek bir projemiz oluyor.  (Read 1080 times)
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
January 28, 2019, 06:12:07 PM

Şuna gelince:
"projenin scam olmadığına eminim"
Bizi Ataşehir'deki ofisimizde ziyaret edebilirsiniz. Ekibi tanıdığınız zaman yukarıdaki ifadenizden dolayı utanacağınıza eminim.

İlker
bir projenin kendisinin scam olduğunu iddia edeni de ilk defa gördüm. ya yazılanı yanlış anladınız ya da harbiden ilginçsiniz.  yazıyı bir daha okursanız utanan siz olursunuz!
yurtsever0
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
January 28, 2019, 09:07:31 PM

Burda şöyle bir bakış açısı olmalı; Proje Türk projesi değil. Türkler çalışıyor olabilir, yatırım yapmış da olabilirler ancak projenin kendisi bu proje Türk projesidir demeden proje Türk projesi olmaz. En büyük kola şirketinin CEO su Türk ama o firma Türk firması değil. O firmanın hisseleri Türkler'İn elinde de var ama firma Türklerin değil. Bunun gibi yüzlerce örnek verilebilir. Ekibi incelemedim ama iyiyse iyidir. Türk olması ekibin kötü olduğu anlamına gelmez. En yetenekli Türkler dışarı kaçırılıyor hep.
 Hedef kitle Türkler değil. Türkçe kullanmamaları o kadar da absürd değil bence. Gerek duyulursa yapılır.
Projenin bountysine katılmıştım ufaktan. Zaten bounty kovalayanlar bir de bunu deneseler ne kaybederler. Girdiğimiz bountylerin % 80'i çöp çıkıyor. Varsın bu da çöp çıksın. Uzun süredir adını duyuyoruz. Hazırlık süreci iyi yönetiliyor gibi duruyor. Ben şimdi derinlemesine inceleyeceğim ve bounty görevlerini arttıracağım. Paylaşım için arkadaşa teşekkür ederim.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
January 28, 2019, 09:42:26 PM

Menapay türk mü yabancımı bilmiyorum fakat bountysine katılmıştım aylar önce ve yarıda bıraktım sonuç olarak hala bir ödül gelmedi.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 29, 2019, 05:06:57 PM

Blockchain'i halka daha fazla yaymak ve anlaşılmasını sağlamak için ödeme yöntemi olarak kullanımı oldukça etkili bir yol olacaktır.

MenaPay projesini detaylı incelemedim ancak Türkiye'den yatırımcılarının olması ve şayet doğruysa Suudi Arabistan prensesinin desteğini alması oldukça olumlu. Ortadoğu'yu hedef kitle olarak alması da lokalizasyon ve tercih edilebilirlik açısından mantıklı görünüyor.
aslx66
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 4

CAT.EX Exchange

View Profile
January 29, 2019, 05:42:55 PM

Blockchain'i halka daha fazla yaymak ve anlaşılmasını sağlamak için ödeme yöntemi olarak kullanımı oldukça etkili bir yol olacaktır.

MenaPay projesini detaylı incelemedim ancak Türkiye'den yatırımcılarının olması ve şayet doğruysa Suudi Arabistan prensesinin desteğini alması oldukça olumlu. Ortadoğu'yu hedef kitle olarak alması da lokalizasyon ve tercih edilebilirlik açısından mantıklı görünüyor.

Açıkcası beğendiğim bir proje. Ama ortadoğuyu hedef alması bana pek mantıklı gelmedi. Mutlaka proje üreticilerinin elinde fizibilite çalışması vardır ama bana biraz mantıksız geliyor. Ortadoğuda toplam para ne kadar ve kripto sektörü ne kadar yatırım alıyor? Bu soruların cevabı yüksek rakamlarsa o zaman olabilir.

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
January 29, 2019, 06:54:29 PM

Pek gerçekleşecek bir proje gibi değil kaç haftadır devam eden bir bounty kampanyası var ayrıca satışlarda para toplayamamışlar anladığım kadarıyla ve de arkadaşların dediği gibi , Ortadoğu hedeflenmesi çok yanlış

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 29, 2019, 07:48:51 PM

madem türkçe versiyonu yok ve hedefleri yurtdışıymış o zaman dillerini yayınladıkları ülkeler destek olsun ben ne olucam Smiley

...
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
January 31, 2019, 08:29:16 PM

Menapay aklı başında bir proje gibi duruyor. Bir kaç ay önce bir sitede iş ilanları vardı; Android ve Blockchain üzerine, hala çalışan arıyorlar sanırım.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
MenaPay
Copper Member
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

Crypto made easier than cash

View Profile WWW
March 01, 2019, 09:43:13 AM

Açıkcası beğendiğim bir proje. Ama ortadoğuyu hedef alması bana pek mantıklı gelmedi. Mutlaka proje üreticilerinin elinde fizibilite çalışması vardır ama bana biraz mantıksız geliyor. Ortadoğuda toplam para ne kadar ve kripto sektörü ne kadar yatırım alıyor? Bu soruların cevabı yüksek rakamlarsa o zaman olabilir.

Merhaba, ilginiz için teşekkür ederiz. Bu sorunuzu şu şekilde cevaplıyabilceğimize inanıyorum,
Öncelikle WeChat Pay, AliPay gibi ödeme araçlarına bakmamız gerekiyor. WeChat Pay ve AliPay çok başarılı oldu. Çindeki hemen hemen her insan bu ödeme sistemlerini aktif olarak, günlük hayatlarında kullanıyor. Ancak Batı ve Doğu kökenli projeler MENA bölgesine girmekte çok zorlanıyorlar. Çünkü bu bölge kültürü hakkında bir birikimleri yok. Dolayısıyla bu bölgeye giriş yapmak istemiyorlar. MenaPay'i kripto yatırımından çok, yeni, MENA bölgesine uyarlanmış, verimli ve bölge halkının avantajı için uyarlanmış bir proje olarak görmek daha doğru olucaktır. Eğer fırsatınız olursa, Boğaziçi Ventures ve Barış Özistek'i araştırmanızı tavsiye ederim. MENA bölgesine hali hazırda bir çok app ve mobile game ile girmeyi başarabilmiş, reel ve başarılı girişimcilerdir. Bu girişimcilerin desteği ile kurulan MenaPay blockchain teknolojisi sayesinde AliPay ve WeChat Pay gibi platformların daha gelişmiş ve en güncel halini MENA bölgesine sunuyor. Ortadoğu'yu hedef kitle belirlememizin temel sebepleri bunlardır  Smiley

MenaPay
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
March 01, 2019, 09:52:36 AM

Turkiye tabanlı projelerin artmasını isteriz elbet, ancak geçmişteki projelerin başarısızlığı yeni projelere karşı insanlarda önyargı oluşmasına sebep oldu.

Menapay'e gelirsek çok kalabalık bir takım görüyor olmamıza rağmen ortada herhangi bir ürün, bir prototip ya da herhangi bir kod yok.

O yüzden bu işlerden anlayan insanlardan yatırım bulma şansını pek mümkün görmüyorum. İleride projelerinde ilerleme katedip müşteri sayılarını arttırırlarsa belki insanlar o zaman borsalardan alım yaparlar.

Çok yakın tarihte ,IEO ( 15 Mart )  öncesinde MenaPay ürünleri app ve play store da yayımlanmış olucak. Dilerseniz inceliyebilirsiniz. 15 Martta Private Sale aşaması tamamlanmış, IEO sürecine girmiş olucağız. IEO sonrasında bizi takipte kalın. Birçok yerde MenaPay ile karşılaşıcaksınız  Smiley

hisarardi
Member
**

Merit: 12

View Profile
March 01, 2019, 09:56:10 AM

Umarım başarılı olursunuz. Ve çok önemli bir ön yargıyı kiracaginizdan emin olun. Çünkü daha önce ki bir sürü ico yapmaya çalışan bizim insanımız hep piyasayı tokatlamaya kalktığı için güven kalmadı.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
MenaPay
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
March 01, 2019, 10:00:59 AM

team sayfasında birinin suudi arabistan prensesi olduğu yazıyor sanki merhaba dedikleri kişiyi kadroya eklemişler gibi geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=J17Qcehl8MA

Bu linkten Suudi Arabistan prensesi Hanadi Ahmad Khader'in interview ini inceliyebilirsiniz.

gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
March 01, 2019, 10:39:50 AM

Merhaba, ilginiz için teşekkür ederiz. Bu sorunuzu şu şekilde cevaplıyabilceğimize inanıyorum,
Öncelikle WeChat Pay, AliPay gibi ödeme araçlarına bakmamız gerekiyor. WeChat Pay ve AliPay çok başarılı oldu. Çindeki hemen hemen her insan bu ödeme sistemlerini aktif olarak, günlük hayatlarında kullanıyor. Ancak Batı ve Doğu kökenli projeler MENA bölgesine girmekte çok zorlanıyorlar. Çünkü bu bölge kültürü hakkında bir birikimleri yok. Dolayısıyla bu bölgeye giriş yapmak istemiyorlar. MenaPay'i kripto yatırımından çok, yeni, MENA bölgesine uyarlanmış, verimli ve bölge halkının avantajı için uyarlanmış bir proje olarak görmek daha doğru olucaktır. Eğer fırsatınız olursa, Boğaziçi Ventures ve Barış Özistek'i araştırmanızı tavsiye ederim. MENA bölgesine hali hazırda bir çok app ve mobile game ile girmeyi başarabilmiş, reel ve başarılı girişimcilerdir. Bu girişimcilerin desteği ile kurulan MenaPay blockchain teknolojisi sayesinde AliPay ve WeChat Pay gibi platformların daha gelişmiş ve en güncel halini MENA bölgesine sunuyor. Ortadoğu'yu hedef kitle belirlememizin temel sebepleri bunlardır  Smiley
yani diyorsunuz ki koskoca alibaba ekibi bolge hakkinda bilgisi olan 3-5 kisiyi bir araya getiremiyor. bu yizden bolgeden uzak duruyor ya da basarisiz oluyor. gercektrn bunu mu demek istediniz?
absurde
Jr. Member
*

Merit: 5

View Profile WWW
March 01, 2019, 10:44:52 AM

MenaPay çok yakından takip ettiğim bir proje, bu coğrafyadan çıkan en iyi projelerden biri olma yolunda, hem alt yapısı çok güçlü hem ekip çok çalışkan. Umarım başarılı olurlar.
MenaPay
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
March 01, 2019, 10:51:21 AM

yani diyorsunuz ki koskoca alibaba ekibi bolge hakkinda bilgisi olan 3-5 kisiyi bir araya getiremiyor. bu yizden bolgeden uzak duruyor ya da basarisiz oluyor. gercektrn bunu mu demek istediniz?
Bahsettiğiniz çalışma sandığınız kadar kolay değil. İsterseniz bunun ile ilgili makaleleri (bölgelere göre pazara girişler her bölgede farklı ve özgündür) okuyabilirsiniz. Ek olarak madem tersini düşünüyorsunuz, neden şuanda MENA bölgesinde QR kodlu bir ödeme sistemi yok? Sadece reel durum bu. Dilediğiniz gibi yorumluyabilirsiniz yinede. Ama bu şekilde yorumlamadan önce bu konuyla ilgili makaleleri bulup okumanızı tavsiye ederim.

gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
March 01, 2019, 02:07:27 PM

Bahsettiğiniz çalışma sandığınız kadar kolay değil. İsterseniz bunun ile ilgili makaleleri (bölgelere göre pazara girişler her bölgede farklı ve özgündür) okuyabilirsiniz. Ek olarak madem tersini düşünüyorsunuz, neden şuanda MENA bölgesinde QR kodlu bir ödeme sistemi yok? Sadece reel durum bu. Dilediğiniz gibi yorumluyabilirsiniz yinede. Ama bu şekilde yorumlamadan önce bu konuyla ilgili makaleleri bulup okumanızı tavsiye ederim.
onu da araplara sorun, bana degil!
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 02, 2019, 11:51:01 AM

hiç üşenmedim dört sayfa yorumun tamamını okudum adeta dizi tadındaydı türk milli adı altında çıkarılan projelere gelen yorumlara bayılıyorum projeye gelecek olursak bana zerre güven vermedi
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
March 02, 2019, 03:04:38 PM

Menapay proje ekibi olsumca saglam calisiyor diye suyumlar aliyorduk bunlarda meyveleri sanirim daha iyi yerlere gelecegini duaunuyorum bakalim ne olacak
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
March 02, 2019, 03:10:25 PM

Daha önce bir kaç yerde gördüm . Hatta cmc reklamlarında da görünüyordu yanlış hatırlamıyorsam. Türklerin yaptığı bir proje olduğunu bu konuyu görünce öğrendim.

petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
March 03, 2019, 12:21:50 PM

Ödeme çözümleri konusunda bir sürü proje var ama MenaPay belli bir bölgeye hitap bir proje. Ortadoğu’ya odaklanılmasının etkisini özellikle merak ediyorum. Gerçi arkası sağlam anlaşılan ama ne kadar tutulacak bakalım. Bölge tarafından benimsenirse bir anda büyük bir etki bırakabilir çünkü nüfus olarak oldukça fazla kişiye hitap ediyor.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: