Bitcoin Forum
May 09, 2024, 11:44:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Boğa gelse bile çok dikkatli olmak lazım  (Read 711 times)
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 01, 2018, 07:44:31 PM

güzel bir grafik vardı şuanda bulamadım ama yatırımcı psikolojisini gösteriyordu.piyasanın yükselişini gören insanlar iyileştiğini düşünerek yatırım yapmaya başlıyor misal olarak ethereum 200 dolara indiğinde dahada düşer artık iflah olmaz deyip alım yapmayan adamlar yükseliş başladığında abi dahada gidecek bu diyerek yüksek fiyattan alım yapabiliyor.tıpkı aralık-ocak ayında olduğu gibi Wink anlayacağın tamamen psikolojik
1715298261
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715298261
Reply with quote  #2

1715298261
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715298261
Hero Member
*

Ignore
1715298261
Reply with quote  #2

1715298261
Report to moderator
1715298261
Hero Member
*

Ignore
1715298261
Reply with quote  #2

1715298261
Report to moderator
Mavis
Full Member

Activity: 297
Merit: 101

View Profile
September 01, 2018, 07:51:41 PM

Enteresan konuya parmak bastın yarı fiyatına almayan iki katına daha çıkar grubuna katılarak tüm parayı basabiliyor kurtulamadık grup sosyolojisinden. Kafama takılan balinalar ne plan yapıyor şimdi.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
September 01, 2018, 08:02:19 PM

Boğa haberleri insanı yanıltıyor, bu yıl sorunlu yıl bu nedenle hedefimi uzun vade tuttum, boğa geldi boğa gitti dur satayım, ucuzdan alayım derken eldekileri azaltma tehlikeside var.
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
September 01, 2018, 08:11:12 PM

bugün bazı altlardaki yükseliş gerçekden boğa sezonunu hatırlattı ucuz alt coinler resmen ucuşa geçti doge sia verge 
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
September 01, 2018, 08:46:54 PM

Boğaa geldiğinde fırsat kaçıyor diye o coinden o coine atlamamak lazım bu kadar ayıya sabredip boğa döneminde kayıplar yaşamak yazık olur. Doğru plan yapıp sadık kalmak lazım bence.
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
September 01, 2018, 09:15:09 PM

Tabiki dikkatli olmak lazım ama bu piyasa sabır ve şans işi. Fırsatları kaçırmamak için uyanık olmak lazım. Boğaya henüz heveslenmiyorum bile.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
September 01, 2018, 09:17:01 PM

Artık ölümüne hodl yapmak benim literatürümde olmayacak. Boğa sezonu geldiğinde hedeflediğim fiyatları yakalarsam gram saniye düşünmeyip satış yapacağım.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
September 01, 2018, 09:26:14 PM

...Şimdi ise benim gibi acemiler akıllandı...

acemiler, kücük yatirimcilar - yani bizler... akillanmayiz:) akillanacagimizi sanariz, akillanacagiz deriz ama o an geldi mi ayni hatalari tekrar tekrar yapariz:)
bitcoin hizlica 10bin USD, cikacak cikacak der 15bini bekleriz... geldi mi, 20bin olacak deriz...
ilk düsüste tamam satarim deriz, bir düser - kardan zarar deriz yarin yükselir... yine düser, düser düser...

ve bu günlere tekrar geri döneriz:)

Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 01, 2018, 09:40:41 PM

Lydian hocam valla duygularıma tercüman olmuşsunuz hemde yaşadıklarımı(zı) iki cümleyle gayet güzel ifade etmişsiniz.bizler asla akıllanmayız.
buna sebepte heralde tamah etmemek olsa gerek yada açgözlülükte diyebiliriz.şuanda bile çok düştüğü halde toparlamış birkaç altcoin var elimde satamıyorum dahada yükselsin diye
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
September 01, 2018, 09:50:18 PM

7400 Kırılırsa bullrun diyolar ama gerçek bullrun değil piyasa biraz canlanabilirmiş öyle twitterda haberler dolaşıyor bu gidişle zor kırılması ama inşallah kırılırda biraz yüzkerimiz güler iyi olur yani ben bekliyorum küçük bi yükselme daha
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
September 01, 2018, 11:00:14 PM

güzel bir grafik vardı şuanda bulamadım ama yatırımcı psikolojisini gösteriyordu.piyasanın yükselişini gören insanlar iyileştiğini düşünerek yatırım yapmaya başlıyor misal olarak ethereum 200 dolara indiğinde dahada düşer artık iflah olmaz deyip alım yapmayan adamlar yükseliş başladığında abi dahada gidecek bu diyerek yüksek fiyattan alım yapabiliyor.tıpkı aralık-ocak ayında olduğu gibi Wink anlayacağın tamamen psikolojik
Aynen öyleyiz açıkçası, gidenin arkasından koşmaktan bıkmadık, halbuki altın kural nedir, herkes alıyorsa sen sat, herkes satıyorsa sen al.
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
September 01, 2018, 11:05:17 PM

Aynen ufak boğa olabilir kar göreyim satacağım düşünmem.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
September 01, 2018, 11:17:23 PM

Artık ne beklediğimi bile bilmez bi haldeyim hiç bir coine girmiyorum olduğum yerdeyim moralmen çöktük piyasanın yükselişi sonra düşüşü hep aynısı tekrar ediyor yine olanlar bize oluyor dokunmuyorum artık hiç bir coine kalsınlar böyle ölsünler elimdekiler

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
September 02, 2018, 05:45:52 AM

Haftasonu olmasına rağmen btc iyi direniyor.Normalde düşmesi lazım hafta sonlarında.Şu an çıkmaya çalışıyor Btc.Altcoinlere de moral oldu bu direnişi BTC'nin.Bence güzel günler yakın.Boğanın ayak sesleri bunlar.Altcoinler de hacim artmaya başlıyor.Takibe devam.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 02, 2018, 06:30:19 AM

bir kere korku salarlar ise bitcoini karda olan bile panikleyip satabilir. 6,000'den aldın. 12,000 dolara geldi. 2000 dolar sat aşağıya veya 10 bin doların da hafif altına sal. panikleyip satanlar olacak. şu aralıkta belki 10 defa sert satış yaparlar yatay bir düzlem içerisinde. o panikleyenlerden alırlar veya tam tersi iyice aşağıya salar pahalıdan satmış olurlar.

sonuç olarak kafalarında ne olduğunu bilmiyoruz. o nedenle grafik + piyasa haberleri dikkatle her gün incelenmeli.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:21:17 AM

Boğanın geleceği yok ufak pumpları boğa diye söylemek pek mantıklı değil.Şuanda bence geçici bir yükselme var tekrar düşüş başlayacak.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 02, 2018, 07:25:17 AM

...Şimdi ise benim gibi acemiler akıllandı...

acemiler, kücük yatirimcilar - yani bizler... akillanmayiz:) akillanacagimizi sanariz, akillanacagiz deriz ama o an geldi mi ayni hatalari tekrar tekrar yapariz:)
bitcoin hizlica 10bin USD, cikacak cikacak der 15bini bekleriz... geldi mi, 20bin olacak deriz...
ilk düsüste tamam satarim deriz, bir düser - kardan zarar deriz yarin yükselir... yine düser, düser düser...

ve bu günlere tekrar geri döneriz:)

Sor bakalım akıllılara ellerinde kaç bitcoin varmış ne kadar biriktirmişler, piyasaya ilk girenlerden bahsediyorum. Böyle fırsatlar hayat boyunca insanın eline 2 bilemedin 3 kere geçer sonuna kadar gitmek ancak akıllıca hamleler yapmak mantıklıdır. Benim düşüncem ya hep ya hiç çünkü fırsat yakaladım, fırsat böyle içimden aka aka geçerken çıkarsam kendimi hiç affetmem ama sonuna kadar bekleyip sıfırla çıkarsam başladığım yere dönmüş olacağım değişen bir şey olmayacak. Fırsatları kovalarken kendi fırsatlarımızı yaratmaya çalışmak son yıllarda öğrendiğimiz gibi iyi bir hamle olmadı. Altlar pert olurken bitcoin gücünü korudu çünkü güvenilir liman olarak bakılıyor, o zaman ya bitcoin de şöyle 4 5 yıl beklemeyi göze alacağız ya da sağlam olduğunu düşündüğümüz başka coin de daha az süreli ama daha fazla riskle devam edeceğiz.

Bu sabırda herkeste yoktur olsaydı balinalar sağlam giremezdi, demek ki beklemek doğru olan sadece beklemek+ beklemek olarak uzatmış oluyoruz ama eninde sonunda amacımıza ulaşacağız. Herkesin beklediğini unutmayalım ister kısa vadeli düşük kar ister uzun vadeli yüksek kar olsun yani işin anahtarı sabırla beklemek inatlaşmamak. Piyasayı takip ediyorsan yüksek sabrın olacak veya takip etmeyeceğiz, herkes piyasayı takip ettiği için oynuyorlar yönlendiriyorlar. Piyasa demek anlık hareketler demektir bizim anlık fiyatlarla geçici fiyatlandırmalar ile işimiz olmamalı. İkinci çare sürekli trade yapmak ama kısa süreli bir kovalamaca ve riski çok yüksek, çırpındıkça derine çeken bir piyasa mevcut. Bekleyerek kazandığımız bir piyasa başka bir şey istemiyor sizden. Piyasaya bakarak keşke şöyle yapsaydım demek olmayan bir şeyi söylemektir, keşke geçmişe dönebilsek... Geçmişe yolculuk hayali yerine ileriye yolculuk edeceğiz işte sır bu. Zaman su gibi akıyor hepimizin sınavı sabır olacak, kaybedenler sabırsız olanlardır.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:44:20 AM

Bu düzen tüm borsalarda böyle gitti. İlk başta girenler sonraki gelenlere onlar kendilerinden sonra gelene sattı. Biz de bizden sonra gelene satacağız. Çıkış noktanızı belirleseniz yeter.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:45:50 AM

Boğanın gelmesi için bitcoinin 9000 üzerinde kalması şart. Gerçek boğa ise 20k üstü bence.Buralar boğa falan değil.Terse 2 dakikada dönebilir.Sert yükselişleri görelim ki boğayı anlayabilelim.Bakın altlar halen sürünüyor.En az 10x lazım altlardaki boğanın geldiğini anlayalım...

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
September 02, 2018, 09:00:36 AM

Piyasa yeter ki yükselsin. Yeni gelenler olacaktır. E bu kadar zamanda illa ki tepeden almamayı tepeden satmaya çalışmamayı öğrenmişizdir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: