Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:03:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: Boğa gelse bile çok dikkatli olmak lazım  (Read 711 times)
pastaci (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
September 01, 2018, 12:00:19 PM

Herkes benim gibi beklemede. Boğa sezonu gelecek coinler yükselecek ve hepimiz satacağız..  Ümidimiz bu
Peki ya herşey istediğimiz gibi gitmezse?
Şunu demek istiyorum: Balinalar her taktiği sürekli kullanmazlar.
Bitcoini ve/veya altcoinleri aldılar, yükselttiler benim gibi acemilere yüksekten sattılar ve çıktılar. Para kazandılar.
Şimdi ise benim gibi acemiler akıllandı. Piyasanın yükselmesiyle birlikte elimizdeki coinleri çıkaracağız.
Coinlerin yükselmesini biz bekliyoruz ama balinalarda bizim coinlerin yükselmesini beklediğimizi biliyorlar.
yeni taktiği ilk çözenler kazanacak..
Aman dikkat diyorum

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
September 01, 2018, 12:14:30 PM

Boga gelse bile en azindan satmayi ogrenmeliyiz ve ki baya zarar var ortada boga piyasasinda bu zararlar kazac olarak donmeli ve zaten suanki durumda boga falan yok daha sadece moral acisindan iyi oluyor

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
September 01, 2018, 12:33:29 PM

Boğa başlıklarında ciddi artış oldu bizim localde. Umudum bir yükselişin gelmesi ama bu yıl sonuna kadar bütün umutlar içimizde patlayabilir.

Ha o yükseliş gelirse taktik maktik dinlemem satar geçerim Smiley
nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
September 01, 2018, 12:36:16 PM

Büyüklerin kazanabilmek için tekrar yükseltmeleri ve çakalları lazım. Eğer yükseltmeye niyetleri yoksa bir daha bu piyasadan astronomik rakamlar kazanamazlar.

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
September 01, 2018, 01:59:26 PM

Büyüklerin kazanabilmek için tekrar yükseltmeleri ve çakalları lazım. Eğer yükseltmeye niyetleri yoksa bir daha bu piyasadan astronomik rakamlar kazanamazlar.

kazanan bence zaten kazandı aralık-ocak aylarında. icoları falan söylemiyorum bile , milyon dolarlar alıp şuanda hiç birşey yapmayan dolandırıcı düzenbazlar şuan eminim ne boğa ne ayı hiç biriyle ilgilenmiyordur. Neden ? Çünkü adamlar biz enayileri iyi yoldular.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
September 01, 2018, 02:01:49 PM

Herkes benim gibi beklemede. Boğa sezonu gelecek coinler yükselecek ve hepimiz satacağız..  Ümidimiz bu

iktisatta şöyl bi kuram vardır "kazanmanız gerekiyorsa birilerinin kaybetmesi , bişey satmak istiyorsanız da alıcının olması gerekir" siz eğer borsada trade yaparak para kazanmak istiyorsanız yada hold yaparak , burada tek satan siz olmayacaksınız. Yüzlerce insan olacak. Dolayısıyla satış yapıp alımın olmadığı piyasada hacim oluşmaz.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
September 01, 2018, 02:24:09 PM

Öncelikle umut kırmaya çalışıyorlar . Pes edenler ellerindekeri ucuzdan satıp balinaları sevindiriyorlar. Son ayda sadece btc ayakta kaldı diğerleri sürünüyor

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
September 01, 2018, 02:48:33 PM

beklersin beklersin bişey olmaz, 1 ayda voleyi vurursun, burası böyle!

2017 Mayıs-Haziran'da btc'den çok altcoinler coştu, ardından Aralık'a kadar btc sefasını sürdü, Aralık 2017-Ocak 2018'de hem btc hem altcoinler pik yaptı. Ocak'tan bu yana 7-8 aydır o yükselişin kaymağını yediler ve hem btc hem altcoinler dip yaptı. Bu defa treni tersine çevirip tekrar "btc+altcoin pumpı" yapılırsa süper olur. Yok sadece BTC artarsa altlar çok fazla düşemez çünkü satoshi bakımından diplerde yani en kötü ihtimalle dolar bazında kar ettirir. Altcoinler çıkarsa btc de fazla düşemez çünkü onun da kıpraşacak fazla bir marjı kalmadı, olsun olsun hadi en kötü 5k olsun. Kısaca şu an altcoinde olmak en mantıklı seçim bana göre ama tabii hangisi uçar hangisi kaçar hangisi yerinde sayar orası da kısmet!

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
September 01, 2018, 03:03:56 PM

Boga sezonu illaki gelecek hep diplerde seyretmeyecek bu sene gelmezse gelecek sene gelir dolayısıyla sabırla beklemek en iyisi.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
September 01, 2018, 03:06:16 PM

Hani derler ya geleceği varsa göreceği de var. Piyasaya her zaman acemiler olacaktır. Bir kere kaybeder bir sonraki sefer daha temkinli yaklaşır. Daha fazla kazanırım umuduyla çok kişi kaybetmiştir.
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
September 01, 2018, 04:43:48 PM

Boğa gelirse bana göre tatmin olunan bir seviyeye kadar sabit kalmak gerekli al sat olayı kesinlikle karı minimize ediyor veya zarar ettiriyor. Makul bir seviyeden çıkmak lazım ama tabi balinalar In hareketinde önceden kestirmek gerek
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
September 01, 2018, 04:48:29 PM

satacağın zamanı bilmek önemli.

XxX
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
September 01, 2018, 05:03:23 PM

Altcoinler canlandı yine, bu esnada küçük yatırımcıda oluşan fırsat kaçırıyorum duygusu balinalar için ideal fırsattır, kalıcı portföyüm haricinde alım yaptığımda %2-3 gördüğüm zaman satar çıkarım gerisi risk.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
September 01, 2018, 05:44:17 PM

Artık gelip gelmeyeceğine inanmıyorum zaten hold yapıyorum daha ne yapabilirim ki ne olursaa olsun bekliyicem piyasa ne zaman 600-700milyon marketcap olur ozaman aktifliğime başlarım tekrardan şuan için sabit kalmak beklemek en iyisi
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 01, 2018, 06:03:14 PM

"Her zaman ayı piyasalarını takip eden boğa piyasaları, onları takip eden ayı piyasaları ve yine onları takip eden boğa piyasaları olacaktır."

Sir John Templeton

Mutlaka boğa sezonu gelecek er yada geç ama önemli olan boğa sezonuna kadar dayanabilmektir ekonomik olarak.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
September 01, 2018, 06:19:31 PM

Dikkatli olacak bir şey kalmadı elde zaten.Olan oldu gelen kazık 8 aydr uzaya uzaya uzadı.Şu aşamada arkadaşların dediği gibi alt coinde olmak bence en doğru hareket.Dip fiyatlarda olan artmamış coinler kazandırır.Benim iki favori coinim biri pundix diğeri vet.Artsa da artmasa da günlük airdroplar hesaplanıp aylık geliyor binance cüzdanına.Boğada değerlendiğinde artık kar realizasyonu yapmak şart olur.Piyasanın ne olacağı belli değil.Güzel seviyelerde kademeli kar realizasyonu yapmak en doğrusu.
marn6767
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
September 01, 2018, 06:27:02 PM

boğa sezonunda nasıl farklı bir taktik uygulayacaklar. forex borsası diğer borsalar ve kripto pyasası hiç farketmez boğa her zaman boğadır Smiley hiçbir zaman değişkenlik göstermemiş sadece tarihlerde farklılık ve umulmadık zamanda geşmiştir. Bizlere yüksekten kriptoları satanlar yine aynı şekilde düşükten çoğu acemiden topladılar ve paraya fazlasıyla doydular. Kısacası bu bir döngüdür ve bu döngüd hep böyle devam eder
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 01, 2018, 06:35:02 PM

Piyasada işini bilen ve yeterli parası olan adam için kazanmanın sınırı yok. Düşüşten de kazanıyorlar, yükselişten de.

Bu döngü, piyasa ayakta kaldığı sürece devam edecek. Önemli olan balinalara yem olmamayı başarmak. Bunun yolu ise araştırma, uygulama ve irade üçlüsünün senkronize şekilde çalışıp doğru karar alma mekanizmasında birleşmesinden geçiyor. Kendimizi her daim geliştirmeli ve yenilemeliyiz.

7/24 yaşayan bir piyasada ayakta kalmaya çalışıyoruz ve bu piyasada hayatta kalmak, kendimizi geliştirmediğimiz sürece mümkün değil.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 01, 2018, 06:58:54 PM

Boğa elinde sonunda gelecek. Önemli olan satılacak noktayı veya zamanı planlamak ve o noktada satmak. Çünkü bir çoğumuzun yaptığı bir hata " şu fiyata gelince satarım" deyip , sonra daha da gider diyerek satmamak. Belli bir kara ulaşınca bence en azından bir miktar- örneğin yarısını-  satış yapmak iyi bir çözüm. Çünkü cepte olmayan kar, kar değildir.
membalik
Newbie
*

Activity: 179
Merit: 0

View Profile WWW
September 01, 2018, 07:05:46 PM

Elinde tokenleri olanlar dikkatli olsunlar. Bu aralar cok fazla boğa geliyor soylentisi var. Boğa haberleri bile piyasayi canlandiriyor. Ama hangi seviyeden ayrilacagimizi nasil bilecegiz butun meziyet orada. Bol şans herkese
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 01, 2018, 07:44:31 PM

güzel bir grafik vardı şuanda bulamadım ama yatırımcı psikolojisini gösteriyordu.piyasanın yükselişini gören insanlar iyileştiğini düşünerek yatırım yapmaya başlıyor misal olarak ethereum 200 dolara indiğinde dahada düşer artık iflah olmaz deyip alım yapmayan adamlar yükseliş başladığında abi dahada gidecek bu diyerek yüksek fiyattan alım yapabiliyor.tıpkı aralık-ocak ayında olduğu gibi Wink anlayacağın tamamen psikolojik
Mavis
Full Member

Activity: 297
Merit: 101

View Profile
September 01, 2018, 07:51:41 PM

Enteresan konuya parmak bastın yarı fiyatına almayan iki katına daha çıkar grubuna katılarak tüm parayı basabiliyor kurtulamadık grup sosyolojisinden. Kafama takılan balinalar ne plan yapıyor şimdi.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
September 01, 2018, 08:02:19 PM

Boğa haberleri insanı yanıltıyor, bu yıl sorunlu yıl bu nedenle hedefimi uzun vade tuttum, boğa geldi boğa gitti dur satayım, ucuzdan alayım derken eldekileri azaltma tehlikeside var.
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 01, 2018, 08:11:12 PM

bugün bazı altlardaki yükseliş gerçekden boğa sezonunu hatırlattı ucuz alt coinler resmen ucuşa geçti doge sia verge 
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
September 01, 2018, 08:46:54 PM

Boğaa geldiğinde fırsat kaçıyor diye o coinden o coine atlamamak lazım bu kadar ayıya sabredip boğa döneminde kayıplar yaşamak yazık olur. Doğru plan yapıp sadık kalmak lazım bence.
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
September 01, 2018, 09:15:09 PM

Tabiki dikkatli olmak lazım ama bu piyasa sabır ve şans işi. Fırsatları kaçırmamak için uyanık olmak lazım. Boğaya henüz heveslenmiyorum bile.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
September 01, 2018, 09:17:01 PM

Artık ölümüne hodl yapmak benim literatürümde olmayacak. Boğa sezonu geldiğinde hedeflediğim fiyatları yakalarsam gram saniye düşünmeyip satış yapacağım.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
September 01, 2018, 09:26:14 PM

...Şimdi ise benim gibi acemiler akıllandı...

acemiler, kücük yatirimcilar - yani bizler... akillanmayiz:) akillanacagimizi sanariz, akillanacagiz deriz ama o an geldi mi ayni hatalari tekrar tekrar yapariz:)
bitcoin hizlica 10bin USD, cikacak cikacak der 15bini bekleriz... geldi mi, 20bin olacak deriz...
ilk düsüste tamam satarim deriz, bir düser - kardan zarar deriz yarin yükselir... yine düser, düser düser...

ve bu günlere tekrar geri döneriz:)

Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 01, 2018, 09:40:41 PM

Lydian hocam valla duygularıma tercüman olmuşsunuz hemde yaşadıklarımı(zı) iki cümleyle gayet güzel ifade etmişsiniz.bizler asla akıllanmayız.
buna sebepte heralde tamah etmemek olsa gerek yada açgözlülükte diyebiliriz.şuanda bile çok düştüğü halde toparlamış birkaç altcoin var elimde satamıyorum dahada yükselsin diye
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
September 01, 2018, 09:50:18 PM

7400 Kırılırsa bullrun diyolar ama gerçek bullrun değil piyasa biraz canlanabilirmiş öyle twitterda haberler dolaşıyor bu gidişle zor kırılması ama inşallah kırılırda biraz yüzkerimiz güler iyi olur yani ben bekliyorum küçük bi yükselme daha
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
September 01, 2018, 11:00:14 PM

güzel bir grafik vardı şuanda bulamadım ama yatırımcı psikolojisini gösteriyordu.piyasanın yükselişini gören insanlar iyileştiğini düşünerek yatırım yapmaya başlıyor misal olarak ethereum 200 dolara indiğinde dahada düşer artık iflah olmaz deyip alım yapmayan adamlar yükseliş başladığında abi dahada gidecek bu diyerek yüksek fiyattan alım yapabiliyor.tıpkı aralık-ocak ayında olduğu gibi Wink anlayacağın tamamen psikolojik
Aynen öyleyiz açıkçası, gidenin arkasından koşmaktan bıkmadık, halbuki altın kural nedir, herkes alıyorsa sen sat, herkes satıyorsa sen al.
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
September 01, 2018, 11:05:17 PM

Aynen ufak boğa olabilir kar göreyim satacağım düşünmem.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
September 01, 2018, 11:17:23 PM

Artık ne beklediğimi bile bilmez bi haldeyim hiç bir coine girmiyorum olduğum yerdeyim moralmen çöktük piyasanın yükselişi sonra düşüşü hep aynısı tekrar ediyor yine olanlar bize oluyor dokunmuyorum artık hiç bir coine kalsınlar böyle ölsünler elimdekiler

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
September 02, 2018, 05:45:52 AM

Haftasonu olmasına rağmen btc iyi direniyor.Normalde düşmesi lazım hafta sonlarında.Şu an çıkmaya çalışıyor Btc.Altcoinlere de moral oldu bu direnişi BTC'nin.Bence güzel günler yakın.Boğanın ayak sesleri bunlar.Altcoinler de hacim artmaya başlıyor.Takibe devam.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 02, 2018, 06:30:19 AM

bir kere korku salarlar ise bitcoini karda olan bile panikleyip satabilir. 6,000'den aldın. 12,000 dolara geldi. 2000 dolar sat aşağıya veya 10 bin doların da hafif altına sal. panikleyip satanlar olacak. şu aralıkta belki 10 defa sert satış yaparlar yatay bir düzlem içerisinde. o panikleyenlerden alırlar veya tam tersi iyice aşağıya salar pahalıdan satmış olurlar.

sonuç olarak kafalarında ne olduğunu bilmiyoruz. o nedenle grafik + piyasa haberleri dikkatle her gün incelenmeli.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:21:17 AM

Boğanın geleceği yok ufak pumpları boğa diye söylemek pek mantıklı değil.Şuanda bence geçici bir yükselme var tekrar düşüş başlayacak.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 02, 2018, 07:25:17 AM

...Şimdi ise benim gibi acemiler akıllandı...

acemiler, kücük yatirimcilar - yani bizler... akillanmayiz:) akillanacagimizi sanariz, akillanacagiz deriz ama o an geldi mi ayni hatalari tekrar tekrar yapariz:)
bitcoin hizlica 10bin USD, cikacak cikacak der 15bini bekleriz... geldi mi, 20bin olacak deriz...
ilk düsüste tamam satarim deriz, bir düser - kardan zarar deriz yarin yükselir... yine düser, düser düser...

ve bu günlere tekrar geri döneriz:)

Sor bakalım akıllılara ellerinde kaç bitcoin varmış ne kadar biriktirmişler, piyasaya ilk girenlerden bahsediyorum. Böyle fırsatlar hayat boyunca insanın eline 2 bilemedin 3 kere geçer sonuna kadar gitmek ancak akıllıca hamleler yapmak mantıklıdır. Benim düşüncem ya hep ya hiç çünkü fırsat yakaladım, fırsat böyle içimden aka aka geçerken çıkarsam kendimi hiç affetmem ama sonuna kadar bekleyip sıfırla çıkarsam başladığım yere dönmüş olacağım değişen bir şey olmayacak. Fırsatları kovalarken kendi fırsatlarımızı yaratmaya çalışmak son yıllarda öğrendiğimiz gibi iyi bir hamle olmadı. Altlar pert olurken bitcoin gücünü korudu çünkü güvenilir liman olarak bakılıyor, o zaman ya bitcoin de şöyle 4 5 yıl beklemeyi göze alacağız ya da sağlam olduğunu düşündüğümüz başka coin de daha az süreli ama daha fazla riskle devam edeceğiz.

Bu sabırda herkeste yoktur olsaydı balinalar sağlam giremezdi, demek ki beklemek doğru olan sadece beklemek+ beklemek olarak uzatmış oluyoruz ama eninde sonunda amacımıza ulaşacağız. Herkesin beklediğini unutmayalım ister kısa vadeli düşük kar ister uzun vadeli yüksek kar olsun yani işin anahtarı sabırla beklemek inatlaşmamak. Piyasayı takip ediyorsan yüksek sabrın olacak veya takip etmeyeceğiz, herkes piyasayı takip ettiği için oynuyorlar yönlendiriyorlar. Piyasa demek anlık hareketler demektir bizim anlık fiyatlarla geçici fiyatlandırmalar ile işimiz olmamalı. İkinci çare sürekli trade yapmak ama kısa süreli bir kovalamaca ve riski çok yüksek, çırpındıkça derine çeken bir piyasa mevcut. Bekleyerek kazandığımız bir piyasa başka bir şey istemiyor sizden. Piyasaya bakarak keşke şöyle yapsaydım demek olmayan bir şeyi söylemektir, keşke geçmişe dönebilsek... Geçmişe yolculuk hayali yerine ileriye yolculuk edeceğiz işte sır bu. Zaman su gibi akıyor hepimizin sınavı sabır olacak, kaybedenler sabırsız olanlardır.
mcnncnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:44:20 AM

Bu düzen tüm borsalarda böyle gitti. İlk başta girenler sonraki gelenlere onlar kendilerinden sonra gelene sattı. Biz de bizden sonra gelene satacağız. Çıkış noktanızı belirleseniz yeter.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:45:50 AM

Boğanın gelmesi için bitcoinin 9000 üzerinde kalması şart. Gerçek boğa ise 20k üstü bence.Buralar boğa falan değil.Terse 2 dakikada dönebilir.Sert yükselişleri görelim ki boğayı anlayabilelim.Bakın altlar halen sürünüyor.En az 10x lazım altlardaki boğanın geldiğini anlayalım...

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
September 02, 2018, 09:00:36 AM

Piyasa yeter ki yükselsin. Yeni gelenler olacaktır. E bu kadar zamanda illa ki tepeden almamayı tepeden satmaya çalışmamayı öğrenmişizdir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
September 02, 2018, 09:50:20 AM

1-2 haftadadır btc 6700 - 7K bandında güzel tutundu hatta bugun 7300'leri de gördü yinede dikkatli olmakta yarar var belli oranlarda kar belirleyip karaınızı alın.
savurgan
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
September 02, 2018, 09:53:46 AM

cepte olmayan kar kar değildir e kesinlikle katılıyorum airdrop su bu hesapta vardı 45000 dahada artar düşüncesi yaktı  beni yarı yarıya hatta dahada fazla düştü şimdide bekle ki çıksın o boğaya çok içerledim çokk Sad
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 02, 2018, 10:27:16 AM

Boğa gelse bile altlara çok dikkat etmek gerek.Kolay kolay alt coinlere girmemek lazım.Az kazanıp öz kazanmak için btc,eth ve usd ile işlem yapmak en mantıklısı aslında.Çünkü altlarda çok ters köşede kalabiliyoruz.O sebepten temkinli olmak şart...

▔▔▔▔▔
powereddd
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
September 02, 2018, 10:39:51 AM

Balinalar bir yere kadar piyasayı kontrol edebilir. Bitcoin çıktığından beri devam eden döngü şimdi bozulmaz. Satacak da alacak da birileri her zaman bulunur merak etmeyin.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
September 02, 2018, 11:22:08 AM

bazı coinler pump yediği zaman yatırm yapılırken dikkatli olmalıyız çünkü elimizde kalabilir dikkatli olmakta fayda vardır.

ccocacola02
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:40:25 AM

Henüz boğa gelmedi ma geldiğinde yatırım yaparken grafiğini açıp bir bakın boğa yükselişini yapmış coini alıp tekrar uçmasını beklemeyin. Millet 100 kazanırken siz 10 kazanmayın.
gamzeeekeskinn
Newbie
*

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:48:05 AM

Çıkacağınız yeri girerken belirlerseniz parçalı alıp parçalı satarsanız ve henüz boğa görmemiş coinlere girerseniz çok güzel bir boğa dönemi geçirirsiniz.
SRKNGL
Member
**

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
September 02, 2018, 03:08:59 PM

Geçen seneki gibi bir hava yok piyasada . Geçen sene sürekli fork haberleri yeni coin haberleri madencilik haberleri dolaşıyordu ortalıkta. Bu sene öyle bir hava görmüyorum.

derameyy
Newbie
*

View Profile WWW
September 02, 2018, 03:58:43 PM

eğer ciddi miktarda zararınız varsa elinizdekilerden şimdiki ederi kadar alıp tüm zararı bir kerede çıkarmayı deneyebilirsiniz.
LoveFooL
Member
**

Merit: 12

View Profile
September 02, 2018, 04:10:35 PM

hocam yazdığınız tam olarak doğru değil aslında . balinalarda sizin gibi boğayı bekliyorlar. onlar insanları terste bırakacak hareketleri ayı piyasasında yaparlar. bu sayede ellerindeki coin yada token sayısını arttırırlar. yada pump yaratıp yüksekten satarlar. boğa da onlar da yoluna bakar
Ridcan
Member
**

Merit: 31

View Profile
September 02, 2018, 06:03:29 PM

Yazdığınıza katılıyorum hocam boğa gelse bile elimizin cızzz etmeyeceği garantili altcoinlere yönelmek lazım neo gibi eth gibi Bch gibi bana kalırsa. Bilinmedik altcoinlere yönelirsek ve de hacimsiz olanlara artışı kaçırabiliriz
rbauer85
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
September 02, 2018, 06:08:23 PM

hacim oranının artmadığı ortamda boğa piyasası gelmesi değişiklik yaratmaz. boğa piyasası geldiğinde büyüyen hacim sürekli artan fiyatlar göreceğiz. araştırma yapmadan incelemeden yatırım yapmayın.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
williamsmith
Full Member

View Profile
September 02, 2018, 06:50:29 PM

Geçtiğimiz yıl gelen boğa gibi bir boğayı bir daha rüyamızda bile göremeyiz. Boğa gelecek ama öyle ahım şahım dirençler kırılmayacak ve çok umut bağlamayın.
markion
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 5

View Profile
September 02, 2018, 08:00:26 PM

Piyasa döngüsüne göre yeni bir boğanın gelmesi kesin. Bu ne zaman olur bilinmez tabii. bir dahaki boğada piyasanın 1 trilyon dolara yaklaşacağını belki de geçeceğini tahmin ediyorum. Bunun altlara yansıması da çok güzel olacaktır. Sonra yeniden uzunca süre ayı piyasası gelecektir. Önemli olan bol sabır göstermek ve boğa geldiğinde çıkacağımız yeri bilmek bence. o dönem geldiğinde oluşacak popülerlik nedeniyle birçok insan yine tepelerden alım yapacak ve terste kalacaklardır. Bir daha ki boğada buralarda olursam eğer portföyümü tamamen satıp piyasadan çekileceğim. bir süreliğine tabii:)
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
September 02, 2018, 09:47:07 PM

Bu piyasa harbiden herkesin harcı değil, çok uzunca bir süre ekonomik olarak dayanabilmek gerekiyor, eğer bu direnç gösterilemezse o zaman balinalar işte kazanmış oluyorlar. Market devamlı inişler ve çıkışlara göre çalışıyor yani hiç bir trend sonsuza kadar sürmez bu yüzden enseyi karartmamak lazım.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
September 02, 2018, 11:20:22 PM

son günlerde yüksek dominanta sahip altconiler ile özellikle yüksek miktarda supply olan ucuz altcoinlerin çarpışmasına şahitlik ediyoruz. yüksek supplyler dibe doğru geldikçe yüksek dominantlar ile ucuzdan değiş tokuş yapılarak fazla fazla depolandı. şimdi yüksek supply olup da dibe gidenler değere bindi. örneğin: holo token neo'nun 9'da 1'i değerinde ve yükselmeye devam ediyor, dogecoin dün neo'nun yarısıydı hemen hemen şimdi bile 3'te 1'inden fazla markete sahip, onun öncesinde vechain epey prim yaptı, ondan önce pundiX...yani bütün olay parite savaşı!

milyarlık supply altcoinlerin işi bitince sıra 300milyon-1 milyarlıklara gelir.
yukarıdan da aynı şekilde supply çok az olan altcoinler de değere binmeye başladı bile, cash, dash, augur... en son ethereum artar bence çünkü indirmek için baya bi efor sarfedildi bundan yararlanmamak olmaz, diğer altcoinleri yükseltip ucuzdan ether almanın peşindeler...

benjamin button'un hikayesi'ndeki gibi! adam yaşlıyken kız daha çocuk, kadın yaşlıyken adam bebek Cheesy şu anda orta yaşlara doğru geliyoruz, bir denge sağlandıktan sonra çocuk olur.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
HyperLup
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
September 03, 2018, 01:14:01 AM

Eskilerimiz aşılı sayılır piyasada neler gördüler, yeniler kazançlı olmanın verdiği heves ile fazla açılmasalar iyi olur, boğa ayıya benzemez gitmeyecek görünür insana halbuki gitmiştir bile.
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
September 03, 2018, 01:27:34 AM

evet boğa gelirse çok dikkatli olmak lazım ya bi yere girip saklanmalıyız yada yer yok ise arkamıza bakmadan koşmamız lazım yoksa ezer geçer Smiley
tarangogu
Full Member

View Profile
September 03, 2018, 04:06:24 AM

Boğa sezonu hep aynıdır boğa sezonunda nasıl farklı bir taktik uygulayacaklar. forex borsası diğer borsalar veya kripto piyasası her zaman aynı şekilde boğa sezonuna ayak uydurmuştur. Sadece tarihlerde farklılık olur ve umulmadık zamanda gelişmiştir. Yüksekten kriptoları satanlar yine aynı şekilde düşükten çoğu acemi yatırımcılardan topladılar. Bu döngü hep böyle devam edip gidecektir.
redsilentstorm
Member
**

View Profile
September 03, 2018, 07:13:32 AM

Boğa sezonu gelse bile belki davranış şekilleri farklı olur. Ve boğa da bile bazı şeyleri kaçırabiliriz. Piyasa da ki herkes o kadar yoruldu ki x2 olan koini hemen elinden çıkaracak gibi,  buda bazı şeyleri daha zorlaştıracak gibi.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
September 03, 2018, 10:10:51 AM

boğa öyle ha deyince gelmez, önce psikolojik olarak gelir, btc ucacakmış kacacakmış 500 bın dolar olacakmış ether 50 bın dolar olacakmış haberleri yayılır önce, önce milleti bizleri değil çaktırmayın acemileri btc nin 500 bin dolar olacağına inandırırlar, onlara 50 bin dolardan 100 bin dolardan btc yi kakalarlar bir şekilde,
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 03, 2018, 10:21:59 AM

sonraki btc rallisinin daha yavaş başlar bence. hatta öyle yavaş gider ki 20 bine geldiğinde çok pahalandı hele şu 20 bini geçsin de sonrasına bakarız, keşke 8000'lerden alsaydık gibi durumlar oluşabilir. en çok üzüldüğüm taraf ise etherin bir türlü kendisini toparlayamaması. geçen senelerde böyle değildi.
pao25
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
September 03, 2018, 05:41:26 PM

geçen yıl boğa zamanı girenler büyük zararda. umarım ellerindekini satmaya gerek kalmamıştır. taktik maktik gütmeyin, yükselince satın paranızı kurtarın.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
September 03, 2018, 08:08:28 PM

Boğa gelecek gibi durmuyor ki anasını satayım elin boğası Rize’den kaçar Trabzon’a yüzer karaya çıkar. Bizim boğa hala gelemedi gitti evrenüstü bir yerden mi geliyo anlamadım ki Eylül’de de bir hayır Yok

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
September 03, 2018, 08:21:30 PM

Evet haklısınız hepimiz boğa peşindeyiz ama belkide yeni boğa bu dalgalanmalardır ki eğer bu dalgalanmalarda sürekli alış satış yapsaydım çok ciddi bir kazanç elde edecektim.Tahminimce bu dalgalanmaları aşağı çeke çeke devam ettirecekler..

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
Rkc Trader
Member
**

Merit: 11

View Profile WWW
September 04, 2018, 06:35:33 AM

Boğa gelse bile altcoinlerin çoğunun 2017 nisan mayıs zirvelerini göremeyeceğini düşünüyorum. Bu nedenle hedefleri mantıklı belirlemek lazım.

cukulata45
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
September 04, 2018, 07:02:54 AM

Bu 1 2 ay içinde geldi geldi sonra zor bir 4 5 ay daha böyle gider gibi geliyor bana Başka taktik uygulamayabilirler boğanın gelişi farklı olur sadece işleyiş aynı gerçekleşir ben öyle düşünüyorum.
kubra68
Member
**

View Profile
September 04, 2018, 08:50:06 AM

bizim gibi küçük yatırımcılar aldıkları her ne ise yüksekten aldığımı için bir türlü aldıgımı seviyeye gelmiyor aldığımız seviyeye gelirse de bu sefer de diyeceğiz ki biraz kar elde edeyim yükseldi yükseldi bu sefer elimiz satmaya bir türlü gitmediği için ancak düştükten sonra satmayı akıl ediyouruz o da iş işten geçmiş oluyor bundan dolayı da evet çok çok dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum

polat90
Sr. Member

Merit: 280

View Profile WWW
September 05, 2018, 09:50:03 PM

dikkat diye bahsettiğiniz şey tamahkar olmak veya olmamak arasındaki o ince çizgi.yoksa geçen sezonda çok güzel kazanç sağladık ama birazını satıp kalanı ise daha fazla yükselir beklentisiyle elden çıkarmadık.işte bu açgözlülük.halbuki allah berekt versin deseydik herşey çok daha farklı olabilirdi.nasip deyip avutuyoruz işte kendimizi
cerezcikansiz
Newbie
*

View Profile WWW
September 09, 2018, 07:23:11 AM

Balinalar boğayı getirmezse elindekileri satacak adam bulamazlar ya da aldıklarından daha ucuza satmak zorunda kalırlar.
elismemish
Jr. Member
*

View Profile
September 09, 2018, 06:08:54 PM

Boğa şu sıralar gelmeyeceğinden hiç bir dikkat söz konusu değil gelirse 2019 da gelir erken gelmez 2019da sec etfleri kabul eder ondan sonra uçar piyasa bu sene kabul olmaz hiç bir etf ondanda gelmez boğa falan

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
September 09, 2018, 06:21:00 PM

1 senedir dikkat etmekten iflahımız kurudu ama boğa diye bir şeyin geldiği yok. Artık ben de boğa muhabbetini tamamen kafamdan kaldırıp piyasanın o anlık akışına göre bir şeyler yapacağım. Bekledikçe gelmiyor çünkü boğa filan.
paca08
Member
**

Merit: 14

View Profile
September 09, 2018, 07:34:06 PM

Önemli olan ne zaman satış yapıp karını realize etmektir. Yani boğa gelse de aç gözlülük yapanlar tekrardan kaybedecektir. Bunun için en güzel çözüm yolu kademeli satış ve alım yapmaktır.
apimembership
Full Member

Merit: 124

View Profile
September 10, 2018, 12:49:26 AM

fırsat ele geçince daha yükselir mantığıyla değil bizi tatmin eden yerlerde kar satışı yapmamaz gerektiğini düşünüyorum yoksa en müthiş yükselişin bile düşüşüyle eldekinden bile olma ihtimali olabiliyor.
zeze2100
Jr. Member
*

Activity: 108

View Profile
September 10, 2018, 10:54:36 AM

boğada zarar etmek de mümkün olan bir ihtimal.

[  ATRONOCOM  ]   BUILT FOR YOU ANDYOUR CRYPTO LIFESTYLE
https://www.atronocom.io/
batturkey
Full Member

The World’s First Blockchain Core

View Profile
September 10, 2018, 11:24:38 AM

Su sacma teorilerinizi bi birakin be balinalar gelecekmis hepimizi s.. yok oyle
Bise boga dedigin piyasaya daha fazla elemanin girmesidir. Olursa elindekilerin degeri artar yoksa oyle hacker kilikli balinalar hadi satiyoruuuz hadi aliyoruuuz diye bilg. Basinda taktik yapmiyor raad olun.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
September 10, 2018, 12:06:11 PM

Malumm boğa piyasası geldiğinde cok fazla duramıyor ayının karşısında o yuzden bı sekılde kaar alıp çıkmak lazım yoksa 1 sene elımızde patlıyor anasını satıyım belkı daha fzla
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: