Bitcoin Forum
May 03, 2024, 02:28:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ayı-Boğa konuları sıkmaya başladı  (Read 121 times)
bitpazari (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 02, 2018, 09:48:53 AM
Last edit: September 02, 2018, 11:16:07 AM by bitpazari

Bakınız arkadaşlar boğa geldi mi geliyor mu soruları sormayın, boğa gelince kimse lafını bile etmez kendinizi akışına bırakırsınız boğa kelimesini unutursunuz. Gelmediği içinse sürekli "boğa" tekrarı yaparsınız. Boğa geldi demek için hiç yoksa zararımızın kapanması lazım. Bu işi şuna benzetebilirsiniz bu mantıkla düşünün ki elinizdekiler uçmasın. Dolar yükselirken adeta uçuyor, düşerkende aslında düşmüyor düşmüş gibi yapıyor aha dolar düştü diye sevinenler oluyor. Dolar düştü saldırılar önlendi ekonomi kurtuldu? Boğa falanda yok ETF kararları açıklanınca tekrar elimize verecekler satacaksanız bugünlerde satın derim çok güzel bir fırsat. Ben satmayacağım terste kalma riskini alamam ama ne zaman satmadım hep alttan alabilme şansını da kaybettim ancak en azından ne olacağını biliyordum kendi seçimimi yaptım ve bu yüzden pişman olmuyorum. Bana bakıp hemen satayım demeyin, düşecek algısı oluşturup yükselmeyi sürdüredebilirler ama eninde sonunda çakacaklar. Aklıma gelmişken, keşke satsaydım diyenler de usandırdı satın hadi satın sonra konuşmanın mantığı ne.

1 saat zaman dilimi çok çabuk geçer ancak saniyeleri sayarsanız delirirsiniz. Bir de işin ucunda para varsa delirmekten beter eder insanı bu yüzden bırakın boş muhabbetleri boğa zaten sonunda gelecek, eğer kontrolün sizde olmasını istiyorsanız tek yapabileceğiniz yatırımı sağlam yerde tutmak bunun dışında boğa bizim elimizde değil, zaman da bizim elimizde değil. 100 tane konu açıyorsunuz hepsi mantıksız, yanlış anlamayın sizi küçük görmüyorum yenisiniz yeni şeyler keşfediyorsunuz o zaman sabretmesini öğrenin en başta. Kriptolara bakış açınızı da değiştirmenizi öneririm, çıkış mantığını daha iyi anlamalısınız. Kripto yatırım aracıdır ve kullanım aracı, teknolojidir. Bizim elimize verdiler biz de sonrakilerin eline vereceğiz mantığını geçin bu ponziden başka bir şey değil gidin ponzi sitelerde vakit geçirin böyle düşünürseniz asla para kazanamazsınız, hep demişimdir hepimiz kazanabiliriz ve kimsenin eline vermenize gerek yok.

Bunun mantığı çok basit ama "para" kadar küçük değerde olaya yaklaşmayın. Üstelik bu şekilde yaklaştığınızda daha fazla kazanabilecekken daha azına razı gelmiş olacaksınız hemen basit bir örnekle açıklayacağım, bir yatırım yapıyorsunuz veya küçük bir işletme açtınız az bir büyüme yakaladınız ve elden çıkardınız daha sonra devrettiğiniz sattığınız sahipleri işletmeyi büyüttüler ve para basmaya başladılar bunu görünce aklım neredeydi diye yakındınız. Neden yatırım yapıyoruz? Teknolojiye yatırım yaptık ve büyüyeceğini düşünüyoruz siz ise ele verme operasyonu olduğunu sanıyorsunuz. Ele verme operasyonu tabii ki var aynısını yapmaya çalışırsak zaten en başta bizim elimize vermelerini onaylamış oluyoruz.  
1714703301
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714703301
Reply with quote  #2

1714703301
Report to moderator
1714703301
Hero Member
*

Ignore
1714703301
Reply with quote  #2

1714703301
Report to moderator
1714703301
Hero Member
*

Ignore
1714703301
Reply with quote  #2

1714703301
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714703301
Hero Member
*

Ignore
1714703301
Reply with quote  #2

1714703301
Report to moderator
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
September 02, 2018, 09:52:07 AM

Çok uzun yazmışsın okumadım. Bu arada ayı boğa sezonunu konusmayacazda şeyma subaşının kırmızı eteğinimi konuşcaz.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
September 02, 2018, 09:53:25 AM

Size bu konuda katılıyorum. Boğa geldiği zaman kimse boğa geldi mi diye düşünmeyecek bile. Herkes hangi kripto para daha çok kâr bırakacak diye konuşacak.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
marrtineden
Newbie
*

Activity: 69
Merit: 0

View Profile WWW
September 02, 2018, 09:56:33 AM

İnsanların ilgisi bu hepimizin beklediği boğa ve hepimizin sıkıldığı ayı. Başka konuşacak bir şey yok maalesef. Taş gibi projeler bile çöp oluyor ayıda.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 02, 2018, 10:11:11 AM

Çünkü insanlar kazanmıyor artık.Kazanmadığı için de muhabbet bu oluyor.Boğa gelse kimse bu konuları konuşmaz sanırım. Altlarda millet terste kalı. Dört gözle boğayı bekliyorlar.Ancak boğanın da geleceği yok gibi sanki.Bir belirti yok şu an için

▔▔▔▔▔
bitpazari (OP)
Hero Member

View Profile
September 02, 2018, 10:14:35 AM

Çok uzun yazmışsın okumadım. Bu arada ayı boğa sezonunu konusmayacazda şeyma subaşının kırmızı eteğinimi konuşcaz.

Cahilliğini her yerde belli etme, bir insan cahil olabilir doğaldır ama cahilliğiyle övünen insan daha insan olamamıştır. Çocuklarla oynamak istiyorsan çocuk parkları var git eğlen buralar sana göre değil. Ne konuşacaksı bilgi konuşacaksın senin yaptığın goygoy.
bottlessss
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
September 02, 2018, 10:25:27 AM

İnsanlar düşüşten kaybetmekten ve kazanamamaktan sıkıldığından ve yeni bir şeyler olmayışından aynı konuları konuşup duruyor. Sadece ayı-boğa konusu değil her konuda her başlıkta böyle durum.
bitpazari (OP)
Hero Member

View Profile
September 02, 2018, 10:42:03 AM

Cahilliğini her yerde belli etme, bir insan cahil olabilir doğaldır ama cahilliğiyle övünen insan daha insan olamamıştır. Çocuklarla oynamak istiyorsan çocuk parkları var git eğlen buralar sana göre değil. Ne konuşacaksı bilgi konuşacaksın senin yaptığın goygoy.

Kimin cahil oldugunu bilemezsin üniversitede 2 bölüm okuyorum. lisanslı yabancı dil diplomam var çok merak edersen gönderirim ömründe görmemişsindir. Sizin bu çok bilmiş andavutlugunuz kabak tadı vermeye basladı kendimi eğlendirmek için bazı kevaşeleri kullanıyorum ama bu kadar kendinizi ifade edememe durumunuz oldukça canımı sıkmaya başladı.

http://i.hizliresim.com/nlD0ZM.png

Cahillik ne bildiğinle alakalı değildir ne konuştuğun nasıl davrandığınla ilgilidir yoksa bana ne hangi üniversiteyi okudun kaç kitap okudun nerede eğitim aldın ya da almadın. Her attığın mesaj gündelik sohbet konuşmasından bile geride yine beni ilgilendirmiyor isteyerekte muhatap olmuyorum ama bu forumda yapmayın şöyle şeyler yok uzunmuş okumamış, madem eğitimlisin örnek olmakla başla, çok bilmişlik yaptığımı düşünüyorsan hatalısın.

Yazdığımı beğenmedin veya uzun yazdım çık git yani okumadım diye yazarak niye vakit kaybediyorsun, insan ne kadar bilirse bilsin olgunlaşman lazım yoksa ağzınla kuş tutsan faydası olmaz. De ki sana ne ben istediğimi yazarım, ben konuyu kötü amaçla yazmadım bir katkım olacağını düşündüğüm için açtım. İnsan zamanla değişiyor sen bunu ister beğen ister beğenme sen de benim yaşıma gel anlarsın bu insanın kendi elinde olan bir şey değil, mesela babalarımızı eleştiriyoruz ama kaç yaşında adamın huyumu değişecek diyoruz, çok bilmiş demiyoruz değil mi. Kimseyi de kendimden ayırmıyorum kendi yaptığım hatalar aklıma geliyor konu açma gereği duyuyorum yoksa çok bildiğimden bilmişlik tasladığımdan değil. Gözden kaçırdığım senin alındığın şey varsa söyle bileyim kimse mükemmel değildir ama okumadım demek annenin yemek yaptıktan sonra bir boka benzememiş demen gibi bir şey benim için, madem okumadın o halde yazmasaydın da haksız mıyım? Bu yazdığımı niye okudun yine uzun uzun yazdım neden okudun?  
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
September 02, 2018, 10:53:51 AM

Kimin cahil oldugunu bilemezsin üniversitede 2 bölüm okuyorum. lisanslı yabancı dil diplomam var çok merak edersen gönderirim ömründe görmemişsindir. Sizin bu çok bilmiş andavutlugunuz kabak tadı vermeye basladı kendimi eğlendirmek için bazı kevaşeleri kullanıyorum ama bu kadar kendinizi ifade edememe durumunuz oldukça canımı sıkmaya başladı.

Okumak cahilliği alır ama eseklik baki kalır. 2 üniv okuduğun hiç belli olmuyor. 2 üniv okuyorum diyen adam forumda daha olgun davranır. Sen değil misin htb scam çıktı deyip sonra piyasayı aşağıya çekmek için yaptım diyen. Arkadaş uzunda  olsa mantıklı birşey yazmış. Elestirebilirsin ana ti ye alman yanlış
dagdann
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
September 02, 2018, 10:55:08 AM

Maalesef piyasanın bu kötü hali hepimizde gerginlik yapıyor ve yoktan sebeplerle birbirimizi kırıyoruz gereksiz arkadaşlar böyle konular için birbirimizi kırmak.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 02, 2018, 10:59:31 AM

"Andavutluk" ne demek? Okuduğunuz 2 bölümde yeni kelimeler uydurmayı da mı öğretiyorlar? Google bu kelimeyle alakalı bi şey bulamadı da.
Andavat var ama klavye hatası da yapmamışsınız. Zira eklediğiniz "-lugunuz" ekleri kelimeyi "andavut" olarak bilinçli yazdığınızı gösteriyor.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:02:19 AM

yaw ne ayısı ne boğası tavuk tavşan kaplumbağa aha bende diyorum ozaman. iyice boğa diye diye hasta olacaz. hele ıco yatırım yapanlara Allah yardımcısı olsun
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:13:52 AM

Önceden deli gibi yükseliş vardı konuşacak onlarca şey oluyordu. sonra düşüş başladı yine onlarca konuşacak şey oldu. sonra da durgunluğa girdik ne bir haber ne düşüş ne yükseliş. Ya birbirimize sarıyoruz böyle ya da ayıya küfredip boğa duası ediyoruz.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: [1]
  Print  

Jump to: