Bitcoin Forum
June 23, 2024, 10:28:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yurtdışından Yerli borsaları kullanmadan ödeme alabilmek  (Read 458 times)
nasuhdede (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 1

View Profile
September 02, 2018, 10:40:30 AM

Merhabalar,

Yurtdışından doğrudan Türkiye'ye dolar veya euro olarak gönderebileceğimiz herhangi bir borsa mevcut mu?

Kraken sanırım durdurmuş, coinbase de çalışmıyor.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
September 02, 2018, 10:54:24 AM

benimde merak ettiğim bi konu en azından ülkemize bi faydamız olur tabi bizim gibi küçük ölçekli değilde büyük yatırım yapıp alanlar için diyorum. İnşallah böyle birşey vardır
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
September 02, 2018, 01:23:53 PM

Enpara dolar hesabına direk dolar çekebilmek mümkün olur mu? Bilmiyorum.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
DogTheHunter
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 272

View Profile
September 02, 2018, 01:31:08 PM

Bitstamp ile direk çekiliyor fakat 5 iş günü sürüyor. Yerli hangi banka olursa olsun fark etmez. Hem ülkeyede faydası oluyor az da olsa.
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
September 03, 2018, 04:31:11 AM

Benim de merak ettiğim bir konu. Ancak borsadan direkt banka hesabına TR borsaları olmadan aktarmak için transfer ücreti çok yüksek olursa sıkıntı olur. Makul bir komisyonla aktarım yöntemi olursa harika olur.
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161

View Profile
September 03, 2018, 07:16:51 AM

Elden pf yapın hiç banka olmadan...
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
September 03, 2018, 09:17:05 AM

Miktar büyük ise elden satış her zaman riskli oluyor . Güvendiğin birisi olması gerekiyor alım veya satım yapacağım kişi .
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 03, 2018, 01:50:12 PM

Merhabalar,

Yurtdışından doğrudan Türkiye'ye dolar veya euro olarak gönderebileceğimiz herhangi bir borsa mevcut mu?

Şu an sadece Cex.io. Onun da üyelik süreci epey sancılı... Eğer daha önceden hesabınızı onaylatmadıysanız, biraz uğraştırır...

Bitstamp ile direk çekiliyor fakat 5 iş günü sürüyor. Yerli hangi banka olursa olsun fark etmez. Hem ülkeyede faydası oluyor az da olsa.

Eğer SEPA banka hesabınız yoksa artık Bitstamp'ten USD çekemezsiniz. Durdurdu...

Alışveriş yaptığınız kişiyi şahsen tanımıyorsanız, daha önce alışverişiniz yoksa ASLA elden işlem yapmayın.
Maria
Sr. Member

Activity: 832
Merit: 250

View Profile
September 03, 2018, 02:42:08 PM

Merhabalar,

Şu an sadece Cex.io. Onun da üyelik süreci epey sancılı... Eğer daha önceden hesabınızı onaylatmadıysanız, biraz uğraştırır...

Eğer SEPA banka hesabınız yoksa artık Bitstamp'ten USD çekemezsiniz. Durdurdu...

Alışveriş yaptığınız kişiyi şahsen tanımıyorsanız, daha önce alışverişiniz yoksa ASLA elden işlem yapmayın.

3-4 hafta önce çekmiştim ya. Çok üzüldüm şimdi. Çok kötü olmuş gerçekten.

sanjimor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
September 04, 2018, 08:26:21 PM

Şuan için en güzel ve sıkıntısız yöntem türk borsalarıyla son işlemi yapıp parayı çekmek gibi duruyor. Diğer türlü uğraşı çok elden takas ise büyük risk.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
September 04, 2018, 08:47:17 PM

Merhabalar,

bitfinex ile gönderebilirsiniz ama adamlar öyle evraklar istiyorlar ki, başka bir yöntem arasam daha iyi diyorsunuz ama prosedür sıkıntım yok hallederim diyorsanız bakabilrisiniz.
bitbouillion
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 250

View Profile
September 04, 2018, 10:07:32 PM

Merhabalar,

Hocam halen uluşlar arası transfer açık gözüküyor. Sepa da Swift te var gibi.

cointral
Jr. Member
*

Activity: 275
Merit: 2

View Profile WWW
September 25, 2018, 10:28:09 AM

Cointral'dan elden, nakit ve Usd olarak işlem yapabilirsiniz...

https://www.cointral.com/iletisim/

Cointral.com
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 25, 2018, 11:10:53 AM

Listede görünüyor ama çekmek istediğinizde işlem yapamıyorsunuz. Hata veriyor...
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
September 25, 2018, 02:52:20 PM

Benim bildiğim bitstampin dışında başka bir borsa yok. Böyle direkt para gönderebilmek için swift kullanılması gerek. Sanırım çoğu kripto borsada bu yok.
incaa35
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
September 28, 2018, 06:16:28 PM

Bitstamp ile direkt çekiliyor ama ne kadar güvenli bilmiyorum birde biraz uzun sürüyor sanırım transfer saygılar.
Gummo
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
September 28, 2018, 06:53:41 PM

Listede görünüyor ama çekmek istediğinizde işlem yapamıyorsunuz. Hata veriyor...

Şimdi USD çekme isteği girdim Bitstamp hesabımdan Enpara hesabıma. İsteği girdim, e-mail onayı istedi onu da verdim 'waiting to be processed' ibaresini gördüm International Wire Transfer için.

Sizin yaşadığınız sorun bu adımlara gelmeden miydi geldikten sonra mı?
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
October 03, 2018, 11:48:42 AM

Konu cok mantikli bende simdi merak ettim hee cex.io kullaniyoedum bi ara ama hic cekim emrimde bulummadim nereye aktariyorlar va bilmiyorum bence elden satmak daha iyi ya Smiley araba satar gibi Smiley
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 04, 2018, 07:15:16 AM

Yurtdışı borsalardan Türkiye hesabına dolar çekemezsiniz.

Ancak, Leopay.eu gibi aracı bir servisle, o borsalardan -şu an sadece EURO- çekip, Euro'yu Türkiye'deki hesabınıza transfer edebilirsiniz... Dilerseniz ücretsiz ön ödemli kart alıp Türkiye'de 2,5Euro komisyonla ATM'den günlük 1000EURO çekebilirsiniz.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
October 04, 2018, 10:06:45 AM

Aslında bu çok önemli bir konu, hazır varlık barışı kanunu varken bundan yararlanılabilir. Daha önce bu işlemi yapan detaylı bir şekilde anlatırsa iyi olur. Yoksa başka bir ülkede hesap açıp ordan buraya çekmek çok zahmetli.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: