Bitcoin Forum
June 16, 2024, 02:29:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Boğa takıntısından kurtulun, para kazanın  (Read 1400 times)
bobita (OP)
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 03, 2018, 08:47:53 PM

Mesela geçtiğimiz aylarda aldığım holo üzerinden dünkü x3 ile iyi gelir elde ettim. Sanırım bundan bahsediyorsunuz. Boğa takıntısından ancak bu şekilde tradeler ile kurtulabilirsiniz.
Evet kastettiğim durumlardan birisi ile ilgili güzel bir örnek, nasıl olsa battık, sıçtık diye ilginizi çekseydiniz o yükselmeyi bilmez ve sonra arkasından el sallardınız

Bu forumda duyduğum boğa lafını kurban bayramında bile duymadım. Btcde kalsaniz suanki fiyata göre en fazla %50 zararda olacaktınız . Bununla da günlük alsatlar yaparak o zararı da çıkarabilirdiniz
Hala gülüyorum

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
September 03, 2018, 10:31:09 PM

Çok doğru söylemişsiniz. Kısacası akıllı hamleler yapmak ve piyasayı okuyabilip nabza göre şerbet vermek gerekiyor. Bunu başarabilenler her koşulda parasını kazanıp yoluna bakıyor. Takıntılı bir şekilde hodl veya boğa beklentisi birçok treni kaçırıp daha büyük zararlar getirdi. Her şeyin yeri zamanı var.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
September 03, 2018, 10:38:49 PM

Bazı takıntıları aşmalı.Ama görünen o ki tam tersi takıntılar oluyor.Bir coin yüzde 30 arttığında daha artacak diye girildiğinde birden terse dönüyor.Dipten girip artışta satılmalı.Tepeden girmek her zaman riskli.İyi bir takip analiz kazandırır.
trevor13241324
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
September 03, 2018, 11:33:05 PM

kesinlikle  ben de katılıyorum söylediklerine. çok değil on bin lira dahi param olsaydı şu son üç ayda en az üçe katlardım o parayı takip ettiğim coinlerden.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
September 03, 2018, 11:45:55 PM

Bu türden önerileri çok mantıklı buluyorum, çoğunlukla pirince giderken evdeki bulgurdan oluyoruz. Boğa gelecek diye bekleşirken onlarca küçük fırsat kaçıyor.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
September 04, 2018, 12:15:23 AM

haha yine gelmiş boğalar.yazdıklarına katılıyorum kardeşim şu birkaç ayda asıl parayı vuran holderlar değil shortcular oldu valla.aslında elimizdekilere o kadar değer veriyoruz ki satıpta trade yapamıyoruz bir türlü.halbuki günlükte bile %10 aşağı yukarı birçok coin hareket ediyor.son 2 haftadır nerdeyse hergün hycon u takip ediyorum 10-13 arası belki 10 hareket yaptı ama hiçbrini değerlendiremedik
nekominer
Full Member

Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
September 04, 2018, 06:27:44 AM

Doğru tespitler al sat noktaları belirlenip, küçük rakamlar ile kazanmayı da bilmek lazım.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 04, 2018, 04:48:33 PM

dibi yakalıyorsun adeta 5900 dolar ve 7400'e gelene kadar baya usandırdı, bir sürü sert satışlar o arada panikleyip de satan olduğunda mis gibi bu maliyeti heba etmiş olacak. bitcoindeki bu yeni yükseliş dalgası artık başlar ise daha yavaş başlayacağını söyleyenler var. ama uzun vadede önümüzde ne gibi sürprizler çıkacak kestirmek çok zor.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 04, 2018, 08:15:13 PM

Tradeyi benim gibi bilmeyenler kesinlikle hold yapmalı. Al/sat tamam kazandırabilir ama terste kalıp kaybettiredebilir. Şansınız %50. Güvendiği coinlerden bir sepet yapıp beklemek en iyisi. En azından tradeyi öğreninceye kadar.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 04, 2018, 08:22:14 PM

Ben sizinle hemfikir değilim hocam sebebine gelince piyasaya etki eden kişiler bizler olmadığımız için iniş, çıkışları direk kestirme ihtimalimiz sıfıra yakın. Sistem zaten bunun üzerine dönüyor, teknik analiz v.b. inanan al satla miktar arttıracağını düşünen yatırımcıya malını kaybettirmek asıl hedefleri. Benim tercihim marketcap'a göre hareket etmek, dominance %35 lere düştüğünde eldeki bütün altları çıkarım %45 ten itibaren her %5 te elimdeki bitcoinin birazıyla daha alım yaparım. Btc tekrar %65 dominance görürse de all in girmeyi planlıyorum altlara.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
September 04, 2018, 08:25:45 PM

Hocam para kazanın diyorsun da ayı piyasasında para kazanmak için epey bir tecrübe lazım bu tecrübe de herkeste yok malesef.  Hele ki son dönemde görülen ayı piyasasında soluksuz bir düşüş vardı,  çoğu para dalga bile yapmadı,  hiç fırsat vermedi
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 04, 2018, 09:15:07 PM

Bu borsada gerçekten kazanç sağlamak istiyorsanız. Borsayı gece gündüz takip edeceksiniz. En iyi fırsatları değerlendireceksiniz. Daha sonra kısa vadede satacaksınız. Tabi unutmayalım ki uzun vade yani holderlerin elinde bulunan coinlerde ani bir yükseliş yaparsa çok büyük kar elde edebilirler Smiley
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 05, 2018, 06:16:58 AM

Bunun için oldukça dikkat li olmak lazım boğa beklentisi olduğundan , yani herşeyin birden yükseleceği ve bunun çok yaklaştığına olan inanç arttığında elimizden çıkardığımız bir koin %3 artsa paniğe kapılıp sattığımız yerden daha yukarda alıyoruz , alır almaz da ilk sattığımız yerin daha da altına geliyor. Bazen grafikler bile yardımcı olmuyor.
nekominer
Full Member

Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
September 05, 2018, 06:22:16 AM

Kripto piyasası çok volatil olduğu için özellikle ayı sezonunda terste kalınca telafi etmek çok zor oluyor. Zaman zaman %3 %5 karlara kanaat etmek gerekiyor.

frekans07
Member
**

Activity: 280

View Profile
September 05, 2018, 08:54:00 AM

Işini bilen kişi her zaman  kazanç sağlar.  Ayı olmuş boğa olmuş farketmez. Şu durumda bile bir çok coin token %40-50-60 artıyor. Yani önemli olan zamanında alım yapabilmek. Yoksa boğayı beklerseniz çok beklersiniz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
September 05, 2018, 10:48:13 AM
Last edit: September 05, 2018, 11:06:39 AM by wolwoo

akıllı telefonlar çıkmadan önce nokia pazar lideriydi, sonrası malum! bu piyasada da değişimleri iyi gözlemlemek lazım ve bu değişimlere ayak uydurmak gerekiyor. zaten değişim olmazsa sıralamalar, pariteler, talepler değişmezse durağan bir piyasa olur çıkar. aha ethereum bugün iyice sıvadı geçti btc'nin de desteğiyle! 1 saatte 3 altcoin değiştirdim hangisi işime gelirse ve ne kadar çok alabilirsem! ha bir işe yaradı mı: yaramadı! hala düşüyor dıdısının dıdısını dıttığım Cheesy

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 05, 2018, 11:33:14 AM

Ayı piyasasında trade yapmakta çok zor iş az önce olan paramla ethereum aldım 280 dolar seviyesinden sankı benım 3-5 krş u izliyorlarmış 250 e çaktılar. Anında zarar yazdı, holder yapıyorlar adamı mecburen
cerezcikansiz
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
September 09, 2018, 07:22:32 AM

Kesinlikle haklısınız boğayı pastanın çileği gibi düşünmek lazım. Al satla shortlar longlarla para kazanmaya odaklanmalı bouncelar ile %5-10 kazanmaya elimizdeki bitcoin ethereum miktarını arttırmamız gerekli.
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
September 09, 2018, 07:39:06 AM

bence boğa piyasası gelsede gelmezsede ciddi bir çöküş oldu ve olmayada devam edecek para kazanmayı unuttuk erimesin yeter diyorum ben şahsen boğa piyasası düşüşleri nereye kadar devam edecek bilmiyorum ama çok kişinin canı benim gibi yanmış durumda malesef

Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
September 09, 2018, 11:59:18 AM

Bencede boğa diyen herkes ten uzak durmak gerekiyor çünkü hiç kimse bunu doğru tahmin etmedi edemez de boğa bu ne zaman geleceği belli olmaz ancak geldiği zaman ortalığı dağıtır gider.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: