Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:41:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Boğa takıntısından kurtulun, para kazanın  (Read 1400 times)
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
September 09, 2018, 12:21:43 PM

bazı yatırımcı arkadaşlarım bu tür stratejiler yapıyor yıl boyu kazanıyorlar ama genel kısım sadewce boğaya takıntılı oluyor bu piyasada.

1715100084
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715100084
Reply with quote  #2

1715100084
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
unpredictable72
Jr. Member
*

Activity: 127
Merit: 2

View Profile WWW
September 09, 2018, 01:01:53 PM

Zaten insanlararık %20 leri bile gördüğünde kar realizasyonu yapıyor.Bende boğadayken böyle düşünüyordum ama satıp pişman olduğumdan çoğu kez artık sadece alıp tutuyorum  pek ümidim yok ama ihtiyacımda yok dursun öyle.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 09, 2018, 06:04:32 PM

Keşke bu dediklerin kadar basit bir şey olsa bunları yapmak ama malesef ki değil inşallah para kazanabiliriz ama sanmıyorum yedirtmiyolar bize para adamlar katlarken biz mal gibi izliyoruz açıkcası
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
September 09, 2018, 06:33:01 PM

İyi bir yatırımcı yükselişte de düşüşte de en iyi pozisyonu almayı bilir. Fakat düşüşlerden para kazanmak profesyonel işidir, risklidir. Herkesin kolaylıkla yapabileceği bir şey değildir. İşin sonunda zarar etmek de var.
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
September 09, 2018, 07:07:23 PM

İyi güzel yazmışsında sürekli düşüyor anlık al satlarla bir bilemedin iki kez yakalarsın çoğunda terste kalırsın. Ayı piyasasında para kazanmak o kadar kolay değil şansa çok ihtiyacın var.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 09, 2018, 07:35:28 PM

Daha önce de yazıldığı gibi herkes yazıyı mantıklı buluyor ama icraata gelince gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalıyoruz.

Sistematik çalışma ve araştırma ile yazıda söylenenler mümkün ama herkes yapmayı başaramadığı için kazandırıyor zaten. Kendi adıma trading konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum son zamanlarda, ilerleyen zamanlarda umarım başarılı olurum.
Laedri
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
September 22, 2018, 08:47:58 AM

Selam.

Ne olduğu belli, oturmuş projelerin, (çok değil birkaç tane) dip - tepe noktalarını ders çalışırcasına takip ederek, Haberler gelişmeler vs. her

şeyi ama her şeyi takip ederek... çelik sinirlere sahip olmak şartı ile adet arttırabilinir. Ayı da yapılabilecek en iyi aksiyom bu geliyor bana.

Ama Türk komünitesi yaratılıştan tezcanlı ve öyle bir dünya yok.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 22, 2018, 08:50:08 AM

Bu boğa ve ayı takıntısı nedir hiç anlamıyorum ya insanlarda. İlla boğada para kazanılmaz. Kendinize 4-5tane alt coin belirleyin ve bunlar üzerinden yürüyün bence. Mesela Hydro. Ben bunun üzerinden gidiyorum. Çünkü sürekli aynı hareketleri sergiliyor. Bu şekilde de bir taktiğiniz olabilir.

▔▔▔▔▔
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
September 22, 2018, 09:07:44 AM

Ben çok kaybettim beklediğim için, en son 1 ay önce beklemeyi bıraktım ve fırsatları değerlendirmeye karar verdim 1 ayda al sat ile kazandığımı 7400 dolar çöküşünde dibe yakın satış yaparak fazlasıyla verdim. Trade işi için serin kanlı olmak gerekiyor
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
September 22, 2018, 01:47:04 PM

HODL ile beklemek ayrı şeyler oluyor ya. Waves aşığı çok insan vardı burada şimdi neredeler ? Umarım hala aşık değillerdir. Stop loss kullanılması bence çok önemli birşey. Geçen sene piyasalar düşükken kimse ayı demiyordu. Nerden de dolaştı bu boğa ayı işleri bizim foruma

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 22, 2018, 01:54:44 PM

Katılıyorum... Uzun vadeli beklemek "bazen" iyidir, ama arada kaçan çok fırsat oluyor. Artık malum boğayı beklemek uzun vadeli beklemekle eşdeğer oldu.
O yüzden, birkaç coini alıp da yıllarca beklemek ne kadar doğru bilemiyorum.
Böyle dediğimde de BTC ve ETH'den örnek veriyor çoğu kişi. "Bak 2015'de ETH 1 dolarken 1000 tane alsaydık ve 2 sene saklasaydık şimdi milyonerdik."
1000X yapabilecek potansiyelde olan kaç coin var şu piyasada bilemiyorum. Onu da denk getirebilmek ne kadar zordur herkesin malumu...
Yani dieyceğim şu ki; uzun vadede beklemek isteyenler beklesin tabi ama beklerken de al-sat fırsatlarından yararlanıp hiç olmazsa eldeki adedi arttırsınlar.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
September 22, 2018, 02:38:00 PM

Günlük yada kısa süreli al sat yapmak bence çok riskli.En iyisi kullanmayacağınız bir miktarı uzun süreli Hodl yapmak gerekli.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
September 22, 2018, 02:52:01 PM

Boğa aslında her şeyi alt üst etti belli bir regülasyon ile gitse kendi açımdan çok daha iyi olabilirdi, ama dediğin doğru en azından eldeki coini çoğaltmak da bir trade stratejisi bunun yerine ben bounty'lere odaklandım boğa tuzağında çoğu paradan çıkmadığım için pişmanım.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
September 22, 2018, 02:56:46 PM

Katılıyorum ama şunu da unutmayın nasibiniz de yoksa öküz sezonu gelse bile kazanamazsınız .Hergün neredeyse bir coin pumplanıyor bir yerinde girseniz yine kazanırsınız.

zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
September 22, 2018, 03:14:09 PM

Bu sektöre 2018 ocak ayında ilk girdiğimde hodl yapıp para kazanacaktım. Herkes öyle diyordu. Olayın içine girdikçe bugün için holdun doğru olmadığını, karı görünce satmanın ve trade yapmanın mantıklı olduğunu gördüm.
Şuan için tradeye ufak ufak başladım. Henüz öğrenme aşamasındayım.
Şuan için trade en mantıklısı. Şu ölü piyasada bile çok güzel para kazanan arkadaşlar var.
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
September 22, 2018, 05:48:37 PM

parası bol olan için kaybetmek koymaz. ama para boşta duruyor diye de her fiyattan işleme girilmez. boğa takıntısını geçmişte 2 seneye kadar yaydı bitcoin. onun sebebi biraz teknik aslında. grafiğe bakarsınız orada bir sürü analiz yapılır ama balinanın neyi takip ettiği önemli.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 22, 2018, 06:57:54 PM

Konularımız birbirine benziyor hocam:) Boğa ayı takıntısından kurtulup 10 dakika ayırsalar zararı minimize edicekler otuz kere yazdım ama anlamamakta ısrar eden çok malesef, kendim son 1-2 aydır uyguluyorum ve para kaybetmıyorum, bunu mayıstan berı yapsaymısım bınlerce dolarım cop olmazdı. Bahsettıgım baslıgım da bu : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;threads;u=1142012;sa=showPosts
furkantugra
Member
**

Activity: 280

View Profile
September 23, 2018, 05:52:32 PM

bu aralar artık herkes normal iş yapmayı bırakıp boğanın peşinde.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
September 24, 2018, 12:46:48 AM

Boğa sezonu kazanımlarımızı katlayan bir dönem. Her sene gelecek diye bir şey yok. Sabırlıysanız alın hold edin bekleyin zarar ettirmez ama salt boğaya göre yatırım yaparsanız yatırım yaptığınız miktara uzun süre ulaşamayabilirsiniz. O yüzden boğalar ortada yokken de kazanmaya çalışın.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
okanciftci74
Member
**

View Profile
September 24, 2018, 12:48:20 AM

Adam haklı ve sonuna kadar katılıyorum lan piyasa ne zamn yükselirse hemen boğa geldi hadi hayırlı olsun başlıklar kaynıyor ortalık ardından düşürüyorlar piyasayı abi sen ayıda iş yapmaya bak boğada zaten para kazanıcaksın rahat ol
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: