Bitcoin Forum
May 11, 2024, 04:40:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: RISER-GÜMRÜK SORUNSALI  (Read 27792 times)
rider93
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
July 22, 2016, 09:20:19 AM

Parça parça bölerek, ayrıca gümrük memurunu işine yaramayacak şekilde parçalara ayırmak gerekiyor.

Ee öyle telefonda gelir bilgisayar da o zaman  gönderen nasıl parça parça bölerek gönderiyor? Gümrük memurunu mu parçalara bölecen troll mü bu? Cheesy

Bu kastedilmiş olabilir:
Örneğin bilgisayar kasası alacaksınız fakat kasa ayrı, ram ayrı, gpu - cpu ayrı ayrı hepsini getirtiyorsunuz ve gümrüğe takılma ihtimali azalıyor. Yada gelen ürünün total fiyatına baktıkları için, gümrük sınırı altında kalan ürünleriniz için vergi ödemiyorsunuz.
Yine rakamsal örnek olarak: Fiyatlar ve vergi oranı temsili olarak ram(70$), hdd(68$), gpu(115$), cpu(250$) toplamda 503$. Bunları tek kalemde alırsanız gümrük sınırını geçeceği için %10(misalen) vergi ödeyeceksiniz oda 48,3$. Ama sınır altında kalan parçaları teker teker getirirseniz ram ve hdd için vergi ödemeyeceğiniz için 13,8$ vergi ödemekten muaf olacaksınız.

Peki öyle kesin geçiyor mu gümrükden hem ayrı ayrı getirince  zaten bi ürün 1 ayda geliyor  aylar sürer bi bilgisayarı toplamak? Gerçekden karlı oluyor mu? Gümrüğe takılırsa bide  zaten zarar ettin riskli gibi .  Hadi pc neyse de bitcoin minerları felan nasıl bölüp getiriyornuz ? 
1715402400
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715402400
Reply with quote  #2

1715402400
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715402400
Hero Member
*

Ignore
1715402400
Reply with quote  #2

1715402400
Report to moderator
1715402400
Hero Member
*

Ignore
1715402400
Reply with quote  #2

1715402400
Report to moderator
1715402400
Hero Member
*

Ignore
1715402400
Reply with quote  #2

1715402400
Report to moderator
pisquare
Sr. Member

Activity: 395
Merit: 250

View Profile
July 22, 2016, 09:32:24 AM

Adetli şekilde ve gümrüklü getiriyorum.
rider93
Newbie
*

View Profile
July 22, 2016, 10:45:00 AM

Adetli şekilde ve gümrüklü getiriyorum.

Hmm kar bırakıyor mu bari  anlamadığım 70 dolar  altındaki ekran kartları ne işine yarıyor ki? parça parça getirsen ne olacak?( Bu arada cahilliğime ver bu konularda yeniyim)
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
July 22, 2016, 11:59:27 AM

Parça parça bölerek, ayrıca gümrük memurunu işine yaramayacak şekilde parçalara ayırmak gerekiyor.

Ee öyle telefonda gelir bilgisayar da o zaman  gönderen nasıl parça parça bölerek gönderiyor? Gümrük memurunu mu parçalara bölecen troll mü bu? Cheesy

Bu kastedilmiş olabilir:
Örneğin bilgisayar kasası alacaksınız fakat kasa ayrı, ram ayrı, gpu - cpu ayrı ayrı hepsini getirtiyorsunuz ve gümrüğe takılma ihtimali azalıyor. Yada gelen ürünün total fiyatına baktıkları için, gümrük sınırı altında kalan ürünleriniz için vergi ödemiyorsunuz.
Yine rakamsal örnek olarak: Fiyatlar ve vergi oranı temsili olarak ram(70$), hdd(68$), gpu(115$), cpu(250$) toplamda 503$. Bunları tek kalemde alırsanız gümrük sınırını geçeceği için %10(misalen) vergi ödeyeceksiniz oda 48,3$. Ama sınır altında kalan parçaları teker teker getirirseniz ram ve hdd için vergi ödemeyeceğiniz için 13,8$ vergi ödemekten muaf olacaksınız.

Peki öyle kesin geçiyor mu gümrükden hem ayrı ayrı getirince  zaten bi ürün 1 ayda geliyor  aylar sürer bi bilgisayarı toplamak? Gerçekden karlı oluyor mu? Gümrüğe takılırsa bide  zaten zarar ettin riskli gibi .  Hadi pc neyse de bitcoin minerları felan nasıl bölüp getiriyornuz ? 

Kesin geçiyor mu derken; illegal bir ürün olmadığı sürece yahut gümrük sınırını aştığı durumda vergisini ödemek kaydıyla özel bir uygulamaya tabii olmayan tüm araç-gereçler geçer. Dikkat edilmesi gereken konu, -gümrük kanununa çok hakim değilim fakat- her Türk vatandaşının iki ay içinde 1, yıl içerisinde 5 adet ürünü gümrükten postayla alabiliyor. Sonrası gümrük sınırını aşmasada vergiye tabii, tabi şirketler için farklı kaideler olabilir. 
rider93
Newbie
*

View Profile
July 22, 2016, 12:20:24 PM

Anladım sağolasın gümrükden geçmezse gitti paralar bosuna yani anlaşıldı.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
July 24, 2016, 04:07:31 AM

Riser kablo gibi basit bir urunun takilmasi ayda yilda bir basina geli. Oda sana denk gelmis... İşini çok önemseyen,kilkuyruk bir memura denk gelmistir.. Bugune kadar belki 20 den fazla riser geldi çinden takilan olmadi..
devadam
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
July 27, 2016, 10:24:43 AM

Elimde 40 adet riser var arkadaşlar. Tam içerik aşağıdaki gibi. ihtiyacı olan arkadaşlarla görüşebiliriz.

http://cryptomining-blog.com/wp-content/uploads/2014/03/pci-express-x1-x16-usb-30-extender.jpg
rider93
Newbie
*

View Profile
July 27, 2016, 12:33:58 PM

Elimde 40 adet riser var arkadaşlar. Tam içerik aşağıdaki gibi. ihtiyacı olan arkadaşlarla görüşebiliriz.

http://cryptomining-blog.com/wp-content/uploads/2014/03/pci-express-x1-x16-usb-30-extender.jpg

Ne iş yapar bu ne kadarlık üretir ? ne kadar elektrik yakar onların bi bilgisini ver zaten acemiyim bu işlerde ben.
pisquare
Sr. Member

View Profile
July 27, 2016, 03:21:47 PM

gümrük memuru musun?

Bir işine yaramaz, bir şeyde üretemezsin.
rider93
Newbie
*

View Profile
July 27, 2016, 03:32:20 PM

gümrük memuru musun?

Bir işine yaramaz, bir şeyde üretemezsin.

Nerden bildin? Bir şey üretemezsen o zaman ürünü geri yolluyom geldiği yere hadi güle güle. Boşuna elektrik yakma.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
July 31, 2016, 07:54:06 PM

Ben bugüne kadar riser kabloları   beşerli olarak aldim. Hiç bir sıkıntı olmadı.

pisquare
Sr. Member

View Profile
August 02, 2016, 06:49:14 AM

Arkadaşlar gümrükteki bazı memurlar ile özel kargo firmaları anlaşmalı.Özel kargo firmaları ordino ücreti alıyorlar onun bir kısmını kirlenmiş (dürüst memurları tenzi ederim) paylaştırıyorlar.Ürünleri almazsanızda sanmayınki millileştiriliyor, haysiyetsiz arkadaşlar bunları el altından satıyorlar.Ben bir ürün getirirken parçalıyorum böylece satamıyor, satamayacağı ürünlede uğraşmıyor.
rider93
Newbie
*

View Profile
August 02, 2016, 08:05:11 AM

Arkadaşlar gümrükteki bazı memurlar ile özel kargo firmaları anlaşmalı.Özel kargo firmaları ordino ücreti alıyorlar onun bir kısmını kirlenmiş (dürüst memurları tenzi ederim) paylaştırıyorlar.Ürünleri almazsanızda sanmayınki millileştiriliyor, haysiyetsiz arkadaşlar bunları el altından satıyorlar.Ben bir ürün getirirken parçalıyorum böylece satamıyor, satamayacağı ürünlede uğraşmıyor.

Bilgisayar getirebiliyon mu bilgisayarın parçaları para eder.
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
September 21, 2016, 06:05:47 AM

Arkadaş ben bu parçaları getirip satayım diye düşünmüyor.Bazı gümrüklerde çalışan bazı memur arkadaşlar (belki de paralelcidirler, ne de olsa bir rant dönüyor) özel kargo firmalarıyla anlaşarak alıcıdan para alıyorlar.Onların verdikleri kararlar nihai.

Örnek vermek gerekirse, bir miner geldi.IO su bozuk.RMA için işlem başlattınız, DHL ile size ücretsiz kargoladılar.Gümrükte bunu elektronik devre olduğu vs. ve bunun değerinin 100 USD civarında olduğunu söyleyen sözde bir uzmanla karşılaştınız.Dilekçe yazdınız, ve bu ürün şudur budur açıkladınız.Olmadı...Bu durumda sizden navlun, vergi, gümrükçü parası alınır ve size 500 TL ye mal olur.

2. bir yolda gümrüğe gidersin.Ağız burun eğersin, abi-abla dersin, işini görürsün-gördürürsün.Tarz ve karakter meselesi.

Ben şöyle yaptım.Müşteri temsilcime gümrüğe soktuklarını çekmem, çekmediğim gibi bunların sayısı 3 ayda 5 i geçerse yeni firmaya geçerim dedim.İplemedi, işlerimi taşıdım.4-5 hafta sonra indirimli tarifeden yeniden çağırdılar ve gümrükle işim olmadı gereksiz yere.Zaten büyük ve ticari olanlarda gümrük ödüyorum ama ıvır zıvır için beni yormuyorlar.

Bu arada gümrük memurlarının bazıları (şerefli ve namuslu olan çoğunluğu hariç) imha ettiklerini beyan ettikleri yükte hafif pahada ağır malzemeleri satıyorlardı.Umarım son temizlikten sonra ya temizlenmişlerdir ya da tırsmışlardır.

The more I meet people, the more I like my dog.
pisquare
Sr. Member

View Profile
September 21, 2016, 09:05:27 AM

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gümrük kapılarında kaçakçılığın önlenmesine yönelik ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.Tüfenkci, "Kaçak sigarada özellikle son yılların rekorlarını kırıyoruz. Almış olduğumuz önlemlerle uyuşturucu ticareti yön değiştirdi, Türkiye'yi artık bir geçiş hattı olarak kullanmamaya başladılar." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Tüfenkci, gümrük kapılarındaki etkin mücadelenin süreceğini vurgulayarak, "Biz kaçak eşyalar noktasında hem insan unsuru itibarıyla hem de teknoloji ve istihbarat unsurlarıyla beraber takip noktasında ciddi yakalamalar ve başarılar gösterdik. Bu titizliğimiz ve çalışmamız artarak devam edecek." diye konuştu.

Riser ve elektronik devre özelinde konuşacaksak artık İzmir ve Bursa hariç her gümrükte sıkıntı var.Bu iki gümrük daha rahat.Derdinizi insanca anlatabildiğiniz yerler.Adetlere gelince 5 kritik sayı ama memurdan memura değişiklik gösteriyor.Memurun psikolojisi iyiyse 100 tanede geçer.

Rüşvet vermektense şikayet etmeyi ve gümrükte bırakmayı tercih ederim.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
September 25, 2016, 08:24:47 PM

Düşük adetli siparişlerde problem olmuyor. Ama hep aynı isme gelmesi problem olabilir.

kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
October 08, 2016, 01:01:02 AM

EN mantıklısı 3-4 ü geçmeyecek. Birde arada iş yeri adresine arada ev adresine gönderticeksin. Veya aileden birilerinin isimlerine.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 08, 2016, 10:28:10 AM

gumrukte son darbe girisiminden sonra personelde azaldı zaten sıkıntılıydı iyice sıkıntıya girdi. ulkede yasal yollarla ithal edilen urunler bile suan gumruklerde bekliyor. cok basit urunler bile memur azlıgından belgeleri tam olmasına ragmen kontrol edilemediğinden normalden fazla gumrukte yatıyor. sıkıntı riserda değil gumrukte
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
November 02, 2016, 11:58:22 PM

arkadaşlar her türlü mining malzemesi temini konusunda ihtiyac sahiplerine cüzzi bi kar veya transport ücreti ile temin edebilirim. detaylı bilgi ve sorularınızı pm yolu ile iletebilirsiniz.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬