Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:51:49 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Satoshi Olduğunu İddia Eden Craig Wright Konuştu  (Read 141 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
September 05, 2018, 03:55:36 PM

Kendisinin Satoshi Nakomoto olduğunu hemen her fırsatta dile getiren ve bundan ötürü de zaman zaman kripto para camiasında Faketoshi olarak ti’ye alınan Craig Wright, merkezi olmak ile merkeziyetçilik arasında farkla bulunduğunu belirtti.

Blockchain ağlarında hub kavramının önemine dikkat çeken Wright, Bitcoin ağının makinalar arasındaki bağlantıyı direkt olarak kullanarak fonksiyon gösterdiğini ve bundan ötürü de, ağın oldukça güvenli olduğunu ifade etti.

Wright ayrıca bu sayede Bitcoin ağının merkezi olmasına imkan olmadığını belirtirken; bununla birlikte LN gibi çeşitli sistemlerde yaşanacak arızaların ya da sorunların, sistemin genelini etkileme potansiyeli olduğu için işi biraz daha merkezi bir boyuta taşıdığını ifade etti.

Lightning Network gibi sistemlerin saldırıya uğramasının Bitcoin’i çok ciddi sıkıntıya sokabileceğine de belirten başarılı bilim adamı, 5 ya da 6 node’un dahi net olarak saldırganların eline geçmesi durumunda, sistemde çok köklü yapısal değişiklikler yaşanabileceğine dikkat çekti ve bu konuda dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Yine, hemen her zaman Roger Ver’in başını çektiği Bitcoin vs. Bitcoin Cash tartışmasına da bir kuble de olsa değinen Wright, Bitcoin Cash ağında binden fazla node olduğunu belirtti. Bu durum sebebiyle, Bitcoin Cash ağına saldırı yapmak isteyen bir hackerın 980’den fazla makineyi kapatması gerektiğini aktaran Wright, şunları söyledi:

”Böyle bir şey olsa dahi kalan makineler işi yeniden reforme eder. Bu da şu demek oluyor ki her şeyi ele geçirmeniz  lazım. Bana kalırsa bu pek de mümkün değil.”

Haber linki : https://koinbulteni.com/satoshi-oldugunu-iddia-eden-craig-wright-konustu-25291.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 05, 2018, 04:24:36 PM

İlginç bir adam. Tabi tiye alırlar. Satoshi ortaya çıkmayan biri iken kalkıp ben Satoshi derse olacağı o. Kanıtlaması lazım Smiley
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
September 05, 2018, 05:34:53 PM

Bu adamı banking of bitcoin adlı belgeselde görmüştüm sanırım .Hiç inandırıcı gelmedi.Ama bir japon abi var o belgeselde o olabilir bak.Kendini fiziksel hayattan soyutlamış bir satoshi nakamoto varsa bu dünyada o adamdır dedirtmiştir bana. Cheesy
dovizex
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
September 05, 2018, 05:36:00 PM

Gerçekten kendisi Satoshi olsa acaba bu şekilde mi dile getirirdi Smiley
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
September 05, 2018, 06:45:09 PM

bir ara sahte mehtiler çıkıp duruyordu oradan buradan şimdide sahte sathoşhiler çıkmaya başlamış desenize :d bende sathoşhiyim asıl gerçeği benim diyormuşum :d:D
frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
September 05, 2018, 07:05:16 PM

En kotu ihtimalle 6 trilyion$ serveti oldugu tahmin ediliyor Satoshi'nin, Kimileri eski bir Ingiliz somurgesi olan ulkeler den birin de yasadigi bahsediliyor kimi ise 37 yasinda bir Japon oldugunu soyleniyor.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 05, 2018, 07:07:40 PM

Bir insan kendini göt edercesine nasıl böyle bir şey ortaya atar ki? Bunu gören gerçek Satoshi eğer bir kişi ise götü ile gülüyordur, grup ise karşılıklı gülüşüyorlardır muhtemelen.
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
September 05, 2018, 08:29:39 PM

Kesinlikle satoshi değil kendini gösterip ilgi odağı olmak istese kendini bu kadar gizleyip anonim olmayı düşünmez. İhtimal dahi vermiyorum ama oysa kanıtlamak zorunda.
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
September 05, 2018, 08:46:39 PM

Kendisi Satoshi olsaydı eğer böyle basit bir şekilde ortaya çıkmazdı bence. Bitcoin gibi önemli bir icadı yapmış olan bir insandan daha farklı ve yaratıcı bir ortaya çıkış beklerdim açıkçası.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
okanzambrotta
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
September 06, 2018, 02:39:22 PM

Evet arkadaşlar aslında Satoshi benim aksini iddia edenler kanıtları ile gelebilirler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: