Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:52:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Güzel Temizlik Oluyor % 50 Daha Düşüş olsa keşke  (Read 330 times)
yuzuak (OP)
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
September 09, 2018, 12:10:33 AM
Last edit: September 09, 2018, 12:36:48 AM by yuzuak

Ayılar bu dönemde güzel para kaldırıyor şöyle %50 daha düşüş görsek markette süper olacak.
Panikçiler bilmeden piyasaya girenler korkaklar vs. çıksa piyasadan o zaman temizlenecek sağlam yükseliş olacak.

Şuan ayı piyasasındayız ve boğa piyasası ne zaman gelir?
1- Markette panikçiler korkaklar kalmadığı zaman ayıların yiyeceği biter ve kış uykusuna geçmek zorunda kalırılar. Boğa piyasası gelir.
2- Markete dışarıdan ciddi para girişleri olursa ve çoğunluk boğanın yaklaştığını düşündüğünde satışlar azalır ve ayı kış uykusuna geçmek zorunda kalır.

Not: Nakitte değilim maldayım, ayrıca madenciyim.
trevor13241324
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
September 09, 2018, 12:36:22 AM

kimse kusura bakmasın ama adam haklı. çok sıkıldım artık düşüşte ağlayan az çıkışta sevinçten deliye dönen adamlardan. hem bir işe de yaramış olur.
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
September 09, 2018, 12:38:27 AM

Elindeki mala güveniyorsun güzel %100 düşerse don külot kalmayalım
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
September 09, 2018, 12:39:36 AM

Elindeki mala güveniyorsun güzel %100 düşerse don külot kalmayalım

Böyle düşünüyorsanız zaten siz kesinlikle ayılara yem olursunuz.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 09, 2018, 03:29:59 AM

Dipleri görüp tamamen batma korkusu ile zararın neresinden dönsek kâr mantığı güdenler ciddi zarar edebilir bu seviyelerden, bu sözüm daha da düşmeyeceği anlamına gelmiyor fakat uzun vade de yükseleceğinden şüphem yok.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 09, 2018, 06:03:20 AM

Kime ne anlatıyorsun ki en başta kriptoların felsefesini mantığını kimse anlayamadı her yeni giren kaç X vurgun yapacağım hesabıyla girdi vurgunu yedi. Borsaları kullanmayın dedik herkes stoploss nasıl kullanır öğrenerek başlıyor sonra da fiyat neden düşüyor diyorlar ya asıl şaşırdığım nokta burası. X noktasından girmişsin şu kadar olunca kaçacağım diyorsun senden önce girenlerin kaçış yaparak seni hareket ettirmeyeceği neden aklına gelmiyor. Bunları yazınca birileri bilmişlik tasladığımızı düşünüyor. Herkesin kazanamayacağını biliyoruz ama herkeste kazanacağını düşünüyordu. Ben de tam olarak bundan bahsediyorum hepimiz kazanabiliriz demiştim ama doğru şekilde yatırım yaparak kazanabileceğimizi söylemiştim. Yatırım yapmak riski görünce kaçmak değildir elindekine sahip çıkmaktır.

Herkesin benim gibi düşünmesi hareket etmesi gerektiğini biliyorum, herkesin böyle düşünmediğini bilerek hareket edildiğini de biliyorum ancak böyle düşünerek onlardan farkımız kalmıyor. Herkes tepeden satıp alttan alamaz keşke satsaydım demenin anlamı yok, tek yaptığımız fiyatın düşmesine katkı sağlamak. Şanslı olup zarar etmeseniz bile bilmem kaç X yapamayacağız ve eninde sonunda terste kalıp zarar da edersiniz.

10 dolardan X coin aldınız 500 dolar olacak dediniz ama sonra 5 dolara sattınız. En başta yapılan yanlış budur. 500 dolar olacaktı sizden sonrakiler bu fiyattan alacaktı da 5 dolara neden sattınız. 10 dolara alıp zararından sattığınız coin'i başkasının 50X den alacağına neden inandınız? Ben elimdekilere bakıyorum ve kolay olduğunu söylemiyorum ama inatla bekleyeceğim ve kazananlardan olacağım. Kimin ne yaptığı da beni ilgilendirmiyor batarsam da kendi inandığım şekilde hareket ederek batarım ve bundan dolayı üzülmem. Balinalara kazandırmış olacağıma onların istediği şekilde davranacağıma piyasa batsın umurumda değil. Ama işte onlar batmaz amaçları sizi batırmak bunu anladıysanız kazanırsınız.

Ethereum token'lerine yatırım yaptıysanız da geçmiş olsun kaç kere yazıldı waves gibi kendi platformu olan coin'lere yatırım yapılması mantıklı olur dedik kardan önce zararın en düşük seviyeye çekilmesi gerekir. 20X umuduyla girenler -20 ile karşılaştı. Waves'i övmüyorum zaten yatırımım yok ama güzel bir örnek yakalamışken vermek istedim. Waves ile dalga geçilirken sürekli eleştirilirken zirve yapan token'lere yatırım yapanlar çıkmadılarsa çok fazla kayıp yaşadı ve asıl sorun token'ler düşüyor ama geri yükselmiyor yükselse bile aynı seviyelere gelmeleri imkansız. Geçmişi olan benimsenmiş coin'lere yatırım yapın demiştim. Bunları neden yazıyorum ben doğru olduğunu düşündüğüm için paylaşıyorum bundan sonra daha dikkatli olmanız açısından yardımı dokunabilir. Waves den çıkma sebebim kesinlikle fiyatı değil, tarihler hep geciktirildi benim de baktığım şey ekibin iş yapmasıdır sözünde durmasıdır. Ama 1 sene daha sürer hiç yoksa zararsız şekilde isteyen çıkar.

Yatırımınızı gözden geçirin belki son bir şansınız olabilir bunu iyi değerlendirin. Sağlam bir coin'e geçin ve bekleyin zaten sağlam olan coin'ler de patlarsa yapacak bir şeyimiz kalmıyor. Piyasa bok olmuş demektir ancak böyle bir şey yoktur sizin sattığınızı başkalarının aldığını unutmayın yani ucuz gördükleri için alıyorlar ve aynı mantıkla siz de ucuza satmayın. Yükseliş olduğu gibi düşüşte doğal olarak yaşanıyor korkmayın paniklemeyin. Korkmak istiyorsanız ne aldığınıza bakın gerçekten gelecek var mı buna bakın.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 09, 2018, 06:28:13 AM

Ayılar bu dönemde güzel para kaldırıyor şöyle %50 daha düşüş görsek markette süper olacak.
Panikçiler bilmeden piyasaya girenler korkaklar vs. çıksa piyasadan o zaman temizlenecek sağlam yükseliş olacak.

Şuan ayı piyasasındayız ve boğa piyasası ne zaman gelir?
1- Markette panikçiler korkaklar kalmadığı zaman ayıların yiyeceği biter ve kış uykusuna geçmek zorunda kalırılar. Boğa piyasası gelir.
2- Markete dışarıdan ciddi para girişleri olursa ve çoğunluk boğanın yaklaştığını düşündüğünde satışlar azalır ve ayı kış uykusuna geçmek zorunda kalır.

Not: Nakitte değilim maldayım, ayrıca madenciyim.

Zararnız çok büyük olmalı.
Ama cesaretiniz için sizi tebrik ederim
Umarım dediğin gibi olur.
Beni tiksindiren tek şey piyasa hiç gelişmiyor.
Tepeye çıkıp sonra çakılıyor
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
September 09, 2018, 06:41:22 AM

Aslında boğalar da ayılar da aynı insanlar denebilir. Adamlar önce düşürerek dipten her şeyi topluyorlar. Sonra fiyatı şişirip piyasaya yatırımcı çekiyor tepeden herkese satıyorlar hepsini.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
September 09, 2018, 10:37:57 AM

Aslında boğalar da ayılar da aynı insanlar denebilir. Adamlar önce düşürerek dipten her şeyi topluyorlar. Sonra fiyatı şişirip piyasaya yatırımcı çekiyor tepeden herkese satıyorlar hepsini.
iki yüzlülük yapacaklarını pek zannetmiyorum dostum ama. bu piyasada dansözler var. alıp satıp 6 ay-1yıl sonra kaldıkları yerden devam edenler çok olmuş. 2013-2015 yılları arasındaki gibi. trade yapamıyorsan mecbur ayının dinlenmesini boğanın meydana çıkmasını bekleyeceksin.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
September 09, 2018, 11:37:38 AM

Temizlik demeseydiniz keşke.. İnsanlar ki bazıları gerçekten kendileri ve gelecekleri için çok önemli olan paralarını getirerek alım yaptılar. Her temizlik dediğinizde içimizden birileri, belki arkadaşınız,  belki siz varlığınızı kaybedip birikimlerinizi gömüyorsunuz. Gelecek beklentileriniz çöktüğü gibi, oluşan fakirleşme her şekilde toplum mutsuzlaşmasına yeni kaynaklar olarak dönüyor...
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
September 09, 2018, 11:54:43 AM

Temizlik demeseydiniz keşke.. İnsanlar ki bazıları gerçekten kendileri ve gelecekleri için çok önemli olan paralarını getirerek alım yaptılar. Her temizlik dediğinizde içimizden birileri, belki arkadaşınız,  belki siz varlığınızı kaybedip birikimlerinizi gömüyorsunuz. Gelecek beklentileriniz çöktüğü gibi, oluşan fakirleşme her şekilde toplum mutsuzlaşmasına yeni kaynaklar olarak dönüyor...

Borsa acımasızdır. Bidaha girmezler diyecemde tepeden yine alırlar duramazlar. Temizlik demeyipte ne diyeyim onların sayesinde market buralara geldi yoksa hepimizi süründürcekler.
En ufak fısıltıda sıfırlancakmış bozalım bitiyoruz diye diye anasını ağlattılar piyasanın hep bi panik hep bi korkaklık ile ayıların ekmeğine yağ sürdüler.
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
September 09, 2018, 12:01:18 PM
Last edit: September 09, 2018, 12:22:51 PM by yuzuak

Ayılar ve boğalar farklı ama piyasaya göre ayı piyasasında boğa olanda ayı oluyor mecburen yeri geliyor piyasaya boğalar hakim oluyor o zamanda ayılar boğa takılıyor. Tamamı değil bazı kişiler.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
September 09, 2018, 01:32:10 PM

6000 dolara yaklaştığında yine kısa sürede yükseltiyorlar. ama bu demek değil ki her şey düzeldi. 3-4 ay öncede bu fiyatlardaydı. çok hold yapan var. onları panikletmek mi yoksa hazır bu kadar hold yapan varken yükselişe mi başlayalım mı diyecekler izlemeli.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
September 09, 2018, 01:45:06 PM

Geçtim ayı piyasasını adamlar boğada bile kaybetmeyi başarabiliyor. Onun için şu çaylaklar harbiden çıksa da önümüzü daha sağlıklı bir şekilde görsek diyorum. Bakalım zaten yavaş yavaş piyasa temizleniyor.
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
September 09, 2018, 01:55:05 PM

Geçtim ayı piyasasını adamlar boğada bile kaybetmeyi başarabiliyor. Onun için şu çaylaklar harbiden çıksa da önümüzü daha sağlıklı bir şekilde görsek diyorum. Bakalım zaten yavaş yavaş piyasa temizleniyor.

Zaten boğa ondan gelmiyorki yüzde 5-10 yükselse bozuyorlar hemen düşsünde tekrar alırız kafasındalar.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
September 09, 2018, 02:59:56 PM

altlar en azından maliyete gelecekse eğer %50 düşüşe ben razıyım. altcoin endekse göre %95 kayıplarda ve birkaç haftaya kadar ralli başlar falan okudum. herkes bir senaryo koyuyor kendisine. bu sene sözde ralli olacakmış da yani istenirse iki sene daha dump yapma durumları var.

btc miner cihazının bir tanesinin maliyeti 4500 dolara bitcoin üretiyormuş.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
ccocacola02
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
September 09, 2018, 04:40:54 PM

o beğenmediğiniz çaylaklar piyasaya para sokacak ki beklediğiniz artış sağlansın. öyle bol keseden sallamakla olmuyor. bu piyasa sadece keriz silkelemeyle ilerlemez.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 09, 2018, 08:35:18 PM

bu piyasanın döngüsü tam olarak da bu zaten. birileri para koyacak birileri de onları bezdirip onların paralarını güzel güzel iç edecek. akıllı ve sabırlı oluversinler artık.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
September 10, 2018, 09:02:46 PM

Hergün temizlik oluyor ve hala parayı kaptıranlar var her düşüşte insanlara daha yükelemeyeceğini hisssterip elinde ucuza kapıyorlar koinlerini.
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
September 10, 2018, 09:04:54 PM

o beğenmediğiniz çaylaklar piyasaya para sokacak ki beklediğiniz artış sağlansın. öyle bol keseden sallamakla olmuyor. bu piyasa sadece keriz silkelemeyle ilerlemez.

Beğenmediğimiz çaylaklar zaten tel tel dökülüyor onlar tepedeyken zaten yine gelip alacaklar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: