Bitcoin Forum
May 26, 2024, 07:05:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kriptolarda 1000 Katlık Büyüme Günleri Sona Erdi  (Read 141 times)
savurgan (OP)
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
September 10, 2018, 06:29:21 PM

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin birkaç kuruşun milyonlarca dolarlık kripto para değerine dönüşme günlerinin bittiğine inanıyor.

Bloomberg’le yaptığı konuşmada Buterin, kripto para ve blokzincir teknolojisinin bilinirliğinin, 2017 yılının Mayıs ayında, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash gibi ana kripto para birimlerinin fiyatının 10 ila 300 katlık getiri gösterdiği yüksek noktaya ulaştırdığının altını çizdi ve devam etti:

“BLOKZİNCİR ALANI, GÖRÜNÜRDE TAVANIN OLDUĞU NOKTAYA GELİYOR. BU NOKTADA ORTALAMA EĞİTİMLİ KİŞİ İLE KONUŞURSANIZ, MUHTEMELEN EN AZ BİR KEZ BLOKZİNCİR TEKNOLOJİSİNİ DUYMUŞTUR. ARTIK ALANDAKİ HERHANGİ BİR ŞEYDE 1000 KAT BÜYÜME FIRSATI YOK. ”

Tanıtımdan Benimsenmeye Geçiş
Geçen yılın spekülatif balonu, büyük çoğunluğun yeni ortaya çıkan varlık sınıfı olarak kripto para birimlerine ilgi duymasına neden oldu. Gelecek yıllarda, Buterin, endüstrinin tanıtım ve ilgi toplama yerine merkezi olmayan sistemlerin kullanılabilirliğini ve erişilebilirliğini iyileştirmeye odaklanacağını belirtti.

Buterin, blokzincir teknolojisini ve kripto-para birimlerini daha geniş tüketici tabanına ulaştırma stratejisinin çıkmaz sokağa çıktığını ve tüketicilerin blokzincir tabanlı platformlara teşvik etmeleri için merkezi olmayan sistemlerin, uygulamaların (dApps) ve protokollerin altyapısının geliştirilmesinin zamanı olduğunu açıkladı.

200 doların altına düşen Ethereum bu yazı yazıldığında 198 dolardan işlem görürken son bir haftada %31’lik bir düşüş yaşadı.

kaynak :https://kriptokoin.com/vitalik-buterin-kriptolarda-1000-katlik-buyume-gunleri-sona-erdi/
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
September 10, 2018, 06:56:51 PM

Ben buna inanmıyorum. Bu kötü günler geçtikten sonra yine inanılmaz büyümeleri göreceğiz bence.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
September 10, 2018, 07:12:41 PM

Ben buna inanmıyorum. Bu kötü günler geçtikten sonra yine inanılmaz büyümeleri göreceğiz bence.

mutlaka inanılmaz büyümeler görcezde ne zaman görcez asıl sıkıntı o zaten dibi gördük altlar bitti bilmiyorum nasıl geri dönecez ne kadar zaman sürecek düzelmemiz, kripto paralar yeniden yükselmeli Cheesy

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 10, 2018, 07:58:50 PM

Kripto paralarda kolay para kazanma dönemi bitti diye düşünüyorum. Belki piyasada işlem gören coinlerin %5-10 çok büyük artışlar gösterebilir ama biz bu coinleri yakalayabilirmiyiz? bilmiyorum.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 10, 2018, 10:18:34 PM

1 ver 5 al'cılar veya bu piyasadan kâr zarar etmiş adını duymuş duymamış olanlar, fiyat yukarı yöne doğru hareket ettiğinde istemsiz de olsa hepsi kendi bütçesine göre yatırımını yapacak, roketi ateşleyecek hiç şüphem yok ama Vitalik'in kastettiği veya değindiği nokta doğru, artık 100x 1000x imkânsız, o gemi gitti.
Kısa yoldan zengin olmak isteyenler grafikleri karşılarına alıp 35'lik rakı ve Müzeyyen Senar eşliğinde eski sevgilisinin değerini kaybettikten sonra anlayanlar gibi ağlayabilir.
J0n_Snow
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
September 11, 2018, 08:51:40 AM

ne olacak peki simdi fiyat hepden aşağıya düşmeye devammı edecek? 500 dolarlarımı görücez bitcoinde?
big black bird
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 1

View Profile
September 11, 2018, 08:59:15 AM

Çöküş çokmu erken gelecek bu sektörde. Kocaman bir balon muydu bunlar yoksa.
coinistgirl
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 1

AI,BIGDATA, IOT, ICO, TOKENSALE

View Profile
September 11, 2018, 01:03:46 PM

bitcoin zorluk derecesi 2019'da 0.30'a düşüyor, yeni rekorları görmek keyifli olacak

Code:
http://DOMINIUM.me
Decentralised, regulated, property financing, property listing and property management platform
Pages: [1]
  Print  

Jump to: