Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:46:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ✔ BitcoinTurk ✔ Merit Kazanma Yöntemleri ve Önerileri - 3 -  (Read 247 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
September 11, 2018, 08:12:55 AM
Merited by mmm01 (5), Jordan23 (5), Relium (3), teramit (1), AlyattesLydia (1), Dikes (1)

Merhaba sevgili arkadaşlar, bilindiği üzere son zamanlarda gerek yabancı kaynaklar üzerinden elde ettiğim veriler ile gerekse kendi tecrübelerim ile hız kesmeden bilgilenidirici makaleler yayınlamaya devam ediyorum. Özellikle forum içerisinde (local forum dahil) ciddi bir problem olmuş merit sistemi hakkında detaylı makalelelerimi birçok kullanıcı görmüştür diye düşünüyorum. Merit nasıl kazanılır, neler yaparak merit kazanma oranımızı üst noktalara taşıyabiliriz gibi çeşitli noktalar hakkında paylaştığım bilgilerin konu linklerini de buraya ekleyerek bu serinin üçüncü makalesine geçmek istiyorum.

1. Makale: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4522749.msg40730598#msg40730598

2. Makale: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4980658.msg44924102#msg44924102

Diğer Makalelerim:  DO NOT POST SESC LINKS

25 Ocak 2018 tarihinde forum içerisinde hayatımıza yeni bir kavram girdi ve bu kavram tüm forumun kaderini değiştirdi. İlk olarak herkese büyük şaşkınlık yaratan bu kavram forum içerisinde çoklu üyeliklerin ve spam yorumlarında önüne geçti ve birçok üyenin de bir üst rütbeye ulaşma hayallerine engel oldu. Merit sistemi ile artık üst rütbelere ulaşmak daha zahmetli ve hiç olmadığı kadar daha zor! Peki, durum böyle olduğunda neler yaparak üst rütbelere ulaşabiliriz? Nasıl merit kazanabiliriz? Makale serimin üçüncü başlığında bu konu hakkında yeni detaylara hep birlikte göz atacağız.

Kaliteli Yorumlar: En kolay merit kazanmanın yolu kaliteli yorumlar yapmaktır. En az zahmet ve en az emek ile merit elde etmek için kullanacağınız bu yöntem kesinlikle iyi geri dönüşlerin alınması için de faydalı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken ince detay ise kaliteli mesajların sadece uzun mesajlardan yaratılmadığıdır. Bilgi içerikli, sorulara cevap üreten ve kullanıcıların merağını gideren tüm detaylar kaliteli mesajlar için bire bir örnek olarak gösterilebilir. Örneğin birkaç yüz kelimelik bir yorum kalitesiz içeriğe sahip olabilirken birkaç kelimelik yorum çok daha kaliteli içeriğe de sahip olabilir. Kısa, net ve öz yorumlamalar ile son derece kolay şekilde merit kazanılması mümkündür.

Çeviri ve Özgün İçerik: Yabancı kaynaklar üzerinden alınan bilgilerin çevirilerini yaparak veya local forum içerisinde kaliteli üyelerin yorumlarını harmanlayarak güzel içerikler üretebilir ve bu içerikler ile merit kazanabilirsiniz. Bu işlem her ne kadar zahmetli olsa da son derece iyi geri dönüşlerin alınacağının garantisini rahatlıkla verebilirim. Sadece birkaç kaliteli yorum kuyarak bu yorumları kendinize özgü siz tekrar yorumlayabilir ve kopyala/yapıştır şeklinde çalışmadan kaliteli içerik üretebilirsiniz.

Kötü Yorum ve Kalitesiz Yorumlar: Kötü yorumlar ve kalitesiz yorumlar sizin profil statünüz için son derece olumsuz bir etki yaratabilmektedir. O sebeple ister imza kampanyası için ister mesaj kasmak için birkaç kelimelik yorumlar yapmaktan kaçınmanız gerekiyor. Bu tarz yorumlar üye profilinizin kalitesini düşürtecek ve size hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Merit Dilenciliği: Kaliteli bir mesaj, faydalı bir mesaj veya güzel bir makale yazdığınız zaman kesinlikle son cümlenizde merit istediğinizi belli etmemelisiniz. Bu bir nevi dilenciliğe giriyor ve birçok kişi için itici bir durum yaratıyor. Şahsen konuşmak gerekirse konu içeriği veya yorum kalitesi yüksek olan mesajlarda merit dilenen kişilere ben kesinlikle merit gönderimi yapmıyorum. Merit istekleri için oluşturulmuş Merit Bağış Alanı konusu aracılığı ile merit isteyebilir, kaliteli içeriğinizi kendi halinde bırakabilirsiniz. Bu genellikle local forum içerisinde sık gördüğüm bir durumdur ki bu gibi durumlarda benim gibi düşünerek merit dağıtımı yapmayan üyeler bulunmaktadır.

Kalite Üstünlüğü: Kaliteli yorum başlığında da belirttiğim gibi kalite daima kelime sayısından üstündür. Her uzun yorum merit hak etmiyor ve her kısa yorum da kötü diye bir şey yoktur. O sebeple kaliteli içerik oluşturmaya özen göstermeli ve sırf cümle olsun diye bir şeyler yazmamalıyız. Bu konu hakkında bir İngiliz sözü der ki Quality over Quantity.

Unutmayın arkadaşlar, bu kadar yüksek merit kazanmış birisi olsam da sizlerden hiçbir farkım bulunmuyor (spam üyelikler haricinde konuşuyorum, o kişiler gibi kalitesiz bir kişiliğim yok). Yani ben emek göstererek bir şekilde bu noktaya ulaşmayı başardım ve sizlerde bunu başarabilirsiniz. Çalışma, azim ve hırs daima başarıyı yanında getirir!
1714963581
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714963581
Reply with quote  #2

1714963581
Report to moderator
1714963581
Hero Member
*

Ignore
1714963581
Reply with quote  #2

1714963581
Report to moderator
1714963581
Hero Member
*

Ignore
1714963581
Reply with quote  #2

1714963581
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714963581
Hero Member
*

Ignore
1714963581
Reply with quote  #2

1714963581
Report to moderator
1714963581
Hero Member
*

Ignore
1714963581
Reply with quote  #2

1714963581
Report to moderator
1714963581
Hero Member
*

Ignore
1714963581
Reply with quote  #2

1714963581
Report to moderator
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
September 13, 2018, 08:14:17 AM

Güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.Ancak bu forumda merit almak mümkün değil.Herkes önceden almış eski düzendeyken.bu yeni sistemle merit almak mümkün değilki.istediğin kadar uğraş olmaz

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
September 23, 2018, 12:37:40 PM

Güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.Ancak bu forumda merit almak mümkün değil.Herkes önceden almış eski düzendeyken.bu yeni sistemle merit almak mümkün değilki.istediğin kadar uğraş olmaz

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyorum ve olaylara olan negatif bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Kendi profilim üzerinden örnek vermek gerekirse merit kazanmak için ne kadar emek verdiğimi anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Merit sistemine geçildiği dönemden sonra o kadar çok faydalı ve özgün içerik ürettim ki sıfır bir hesabı Full Member yapabilecek kadar merit kazandım. Tabii ki henüz bir üst rütbeye ulaşmak için yeterli miktara ulaşamadım fakat sıkı ve azimli çalışma ile bir süre sonra bu rütbelere de ulaşacağımdan eminim. Rütbe atlamanın veya merit kazanmanın ne kadar zor olduğunu düşünmek yerine merit kazanmak için neler yaptım gibi soruların cevabını bulmak size emin olabilirsiniz ki çok daha faydalı olacaktır. Ne gibi içerikler üretmeniz gerektiğini kararlaştırmanız ve bu içerikleri üst düzey kaliteli ile üretmeniz sizin üst rütbelere ulaşmanıza destek olacaktır.
secpink
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
September 30, 2018, 10:32:22 AM

çok yararlı bir yazı bence herkez in okuması lazım sonuç olarak yapman gerekenler var
slimtex
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
October 02, 2018, 08:46:23 AM

gerçekten iyi bir yazı
açıklanması gereken herşey bu yazıda mevcut
kaliteli paylaşım her zaman değer görüyor bunu site içinde takip ediyorum
amaç burada insanları bilinçli bireyler yapmak
zamanı gelince bizde sizler gibi yorumlara katkıda bulunabiliriz inşallah
sürekli okuyorum anlamaya başladım sanırım
ama daha çok bilgi edinmem gerekecek
ben bilmezsem kimseye birsey veremem
çok okumak lazım çok iyi analiz etmek için
teşekkürler..
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
November 10, 2018, 10:52:14 AM

gerçekten iyi bir yazı
açıklanması gereken her şey bu yazıda mevcut
kaliteli paylaşım her zaman değer görüyor bunu site içinde takip ediyorum
amaç burada insanları bilinçli bireyler yapmak
zamanı gelince bizde sizler gibi yorumlara katkıda bulunabiliriz inşallah
sürekli okuyorum anlamaya başladım sanırım
ama daha çok bilgi edinmem gerekecek
ben bilmezsem kimseye bir şey veremem
çok okumak lazım çok iyi analiz etmek için
teşekkürler..

Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Diğer makalelerime de göz gezdirmek isterseniz yazmış olduğum diğer makalelerin de bilgi içerikli olduğunu ve kripto paralardan Bitcointalk rehberlerine kadar her şeyi detaylı incelediğimi göreceksiniz. Buradaki temel amacım tabii ki herkesi bilinçlendirmek ve yeni üyeliklerinde buradan gelir elde edecek düzeye ulaşmasını sağlamaktır. Zaman içerisinde edineceğiniz bilgiler ile sizlerde bu şekilde makaleler yazabilir ve edindiğiniz bilgiler neticesinde de bu sektörden veya buradan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Hayallerinizi ve hedeflerinizi hiçbir zaman ertelemeyin ve her zaman sahip olduğunuzdan daha iyisini kazanmak için çalışın! Smiley
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2019, 07:03:05 PM

Diğer iki konumu güncellemiş olduğum için üçüncü parça olan bu konuyu da güncellemek ve yeni kişilere ulaşmak istiyorum. Özellikle yeni üye olan arkadaşların daha iyi rütbelere ulaşması için bu makaleleri okuması gerektiğini düşünüyorum ve uzun bir zaman aralığından sonra bu konuyu yeniden güncelliyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: