Bitcoin Forum
May 08, 2024, 01:57:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Dogecoin Nedir?  (Read 157 times)
toa53 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 2

View Profile
September 12, 2018, 10:50:48 AM

Dogecoin, 2013 yılında iki yazılımcı tarafından piyasaya şaka amaçlı sürülen bir altcoindir. Bu coin her ne kadar şaka amaçlı çıkarılsa da zamanla arkasında büyük bir kitle oluşturmuştur.

Hayırseverlik ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinde sürekli olarak yer alan coin, bazı ülkelerin spor takımlarına destek olmakta ve yoksul ülkelerde ki ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktadır. Bu konular sebebiyle birçok coinden ayrılmaktadır.

Bugün itibariyle Dünya’nın en değerli ilk 17 coini arasında yer alan bu coinin market hacmi 748 Milyon $’ın üzerindedir. 2016 yılı itibariyle bu coinin işlem hacminin sınırsız olması belirlenmiştir.

Bugün itibariyle birçok markette satılmakta olan coinin her ne kadar birim başı değeri düşük olsa da sınırsız sayıda olduğu için değeri sürekli olarak artmaktadır.

Madencilik ve teknolojik altyapı açısından Litecoin ile büyük benzerliklere sahiptir. Çok hızlı üretilebilen bir coin olduğu için yüksek performanslı bilgisayarlara ihtiyaç duyulmadan bile üretilmektedir. Bu da onun değerini sürekli olarak arttıran bir durumdur.

Kaynak: https://coinografi.com/dogecoin-nedir/
1715133457
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715133457
Reply with quote  #2

1715133457
Report to moderator
1715133457
Hero Member
*

Ignore
1715133457
Reply with quote  #2

1715133457
Report to moderator
1715133457
Hero Member
*

Ignore
1715133457
Reply with quote  #2

1715133457
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
September 12, 2018, 11:09:49 AM

dogecoin hiçbir işe yaramaz.arkadaşım bu dediklerin zaten tüm erc20 lerle bile yapılabilir.Yani dogecoinin hiçbir önemi yok.değerinin olması bile saçma bana göre.ethereum düşerken bu piyasanın kan ağlaması lazımken saçma sapan coinler/tokenler uçuyor.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
September 12, 2018, 02:34:33 PM

Çıktığı gün mining ini yapmaya bile değer bulmamıştım. Hala aynı fikirdeyim. 5 para etmez, kendisine benzeyen yüzlercesi gibi....

edit: Bu çeviriye de hasta oldum; "Bugün itibariyle birçok markette satılmakta olan coinin her ne kadar birim başı değeri düşük olsa da sınırsız sayıda olduğu için değeri sürekli olarak artmaktadır"

sınırsız bir emtia nın değerinin sürekli artması  Cheesy  Bunları okuyup inanan ve bu shit coinlere para yatıranlar sonra gelip forumda ağlaşmasın paramız eridi falan diye.
HanGoveRCoveR
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
September 12, 2018, 04:04:30 PM

dogecoin nedir? cevap veriyorum; dogecoin pişmanlıktır.
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
September 12, 2018, 06:27:50 PM

Doge coin internet alemi üzerinde köpek parası şeklinde makara yapılırken birden gerçek bir coine  dönüşmüş (Bence) saçma sapan bir coindir. Bugünlerde sağlam pump yiyiyor ama birden aşağı atacaklar ve çok insanın canını yakacaklar çok belli. Şahsen hiç doge coin almadım ve kimseye aldırmadım ama para kazananlarda çok oldu kaybedenler kadar. Eğer bi coine yatırım yapacaksanız en az üç kere düşünün. Saygılar.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 13, 2018, 09:13:12 AM

Yukarıdaki yorumları okudum da nedir kardeşim Dogecoinle alıp veremediğiniz? Dogecoin'in grafiği yıllardır aynı hareketleri yapıyor. Düşükken alamadıysan niye kötülüyorsun ki coini? 100 Satoshi seviyelerinden tekrar 30-40 Satoshilere düşecektir. Fırsat kovalamayı öğrenin biraz.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 13, 2018, 09:21:39 AM

Doge her zaman çok ilginç bir coin oldu. Son dönemde gelen pozitif haberler sonrası herkes düşerken o inat etti düşmedi aksine %300 e yakın yükseldi. Az bir miktar elimde vardı. Parça parça çıktım ama çıkmasamıydım diye düşünmeden de edemiyorum.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
September 14, 2018, 02:31:23 AM

Kımınn arkasında var bunun yaw sırf eski dıye bıde tutuldu dıyee piyasada kalan koınlerden bırde sımdı şaka gibi amazonun onlıne odeme aracı olsun dıye kampanya başlatılmış onca coın varken Cheesy
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
September 14, 2018, 03:14:21 AM

Şaka maka ama hem hızlı hem masrafı yok denecek kadar az, piyasadakilerin çoğundan çok daha iyi bir proje. Yıllardır piyasada bulunmasının ciddi bir amacı olduğunu düşündüğüm koin.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 14, 2018, 06:33:19 AM

dogecoin piyasadaki onlarsa shit coinden ve scam ico tokenlarından daha ayakları yere basan bir coindir. çıktığı günden beri arkasındaki sadık topluluğu ile yoluna devam etmiştir. 2013 den bugüne varlığını sürdüren 3-5 kripto paradan biridir. fiyatı düşük ve transferi hızlı olduğu  ve çoğu borsada yer aldığı için transfer için kullanımı yaygındır.
yani çoğunuzun dediği gibi beş para etmez bir shir coin değildir.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
September 14, 2018, 07:04:49 AM

dogecoin piyasadaki onlarsa shit coinden ve scam ico tokenlarından daha ayakları yere basan bir coindir. çıktığı günden beri arkasındaki sadık topluluğu ile yoluna devam etmiştir. 2013 den bugüne varlığını sürdüren 3-5 kripto paradan biridir. fiyatı düşük ve transferi hızlı olduğu  ve çoğu borsada yer aldığı için transfer için kullanımı yaygındır.
yani çoğunuzun dediği gibi beş para etmez bir shir coin değildir.

Tamamen katılıyorum. Birincisi zaten bu kadar çok sevilen bir coinin shitcoin olarak adlandırılması çok saçma. Piyasa da o kadar fazla HODL'cusu ve takipçisi var ki shitcoin demek için iki kere düşünmek lazım.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 14, 2018, 10:40:52 AM

Dogecoin hiç şüphesiz ki piyasanın en ilginç kripto parası. Hiçbir temeli bulunmamasına rağmen gördüğü talep ile her dönem belli bir gücü elinde bulunduran bir coin.

the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
September 14, 2018, 11:13:18 AM

köpecik candır, gerisi heyecan, daha ilk çıktığı günü bilirim, ne heyecan yaratmıştı, eğlenceli günlerdi. bence güzel coin, kendinden sonra hayvan isimli coin furyası başlatmıştı kedisi pandası, aslanı kaplanı peşpeşe gelmişti. ama bir doge serüvenine devam ediyor.
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
September 15, 2018, 08:37:11 AM

Dogecoin uzun suredir işlem görüyor ve bir halt oldugu yok, oldukça fazla supply edilmiş ve piaysa değeri dusuk gidiyor çok bir beklentim yok açıkçası ama yine de altcoin piyasası bu hiç belli olmaz içeriden gelen seslere kulak vermek lazım.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 15, 2018, 09:04:50 AM

köpecik candır, gerisi heyecan, daha ilk çıktığı günü bilirim, ne heyecan yaratmıştı, eğlenceli günlerdi. bence güzel coin, kendinden sonra hayvan isimli coin furyası başlatmıştı kedisi pandası, aslanı kaplanı peşpeşe gelmişti. ama bir doge serüvenine devam ediyor.

Köpecik candır bu sözü tuttum hocam. Smiley Bende ilk çıktığı günü bilirim. Dandik Gtx 570 ekran kartımla günde 3000 adet Dogecoin kazabilmiştim. Tabi hemen sattım ve bir daha kazmadım. Fazla para etmiyordu o zamanlar. Ama şimdi geldiği nokta ortada. Fee ücretinin çok düşük olması en büyük avantajlarından bir tanesi.

suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
September 15, 2018, 09:25:13 PM

Piyasada hangileri ölür hangileri yaşar diyoruz ya işte bu doge sonsuza kadar kalacaklardan bir tanesi bu gidişle, atın bir kenara yüzbin adet bulunsun  Grin
Mc_YaraLI_SisMan
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
September 16, 2018, 07:31:40 AM

yow yow
dogecoin nedir bir köpektir
hav hav hav diyen ödlektir
1 doları hiç bir zaman göremeyecek
yatırımcısı bu gidişle intahar edecek  yow yow