Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:37:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sahte Projeler İçeri !!  (Read 235 times)
AlqulMurat (OP)
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
September 12, 2018, 08:15:34 PM

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.
Projelere katılırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyim bir çok spam proje olduğu hakkında bilgi dolaşıyor.
Yeni üyeler için tavsiyeleriniz nelerdir

Zaman ayırıp Yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim..
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
September 12, 2018, 11:34:33 PM

Hangi projeden bahsediyorsun önce onu bir de hele. Sonra proje ismi ile forum da arama yaptır. Konu senden önce muhtemelen konuşulmuştur. İlgili konu üzerinden yeteri kadar bilgi alabilirsin.

AlqulMurat (OP)
Newbie
*

View Profile
September 13, 2018, 06:44:33 AM

Dostum yeni açılan projelerden bahsediyorum spam olmaması için nelere dikkat etmeliyiz bir çok kişi spam ile karşılışalıyor.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
September 13, 2018, 05:02:07 PM

hocam ilk olarak bu başlığa bir bak: https://bitcointalk.org/index.php?board=83.0 belki merak ettiğin proje şansına bu başlıkta karşına çıkabilir.
- sonra projenin sitesine iyi bak. uyduruk bir şeyse hemen anlarsın. takım üyelerinin fotoğraflarını google'da arat. hatta foruma araştırırsan birkaç site daha var bu konu için.
- sosyal medya hesaplarına bak. sürekli güncellenmeyen ya da saçma paylaşımlar yazan projelerden uzak dur.
- whitepaper yine burada devreye giriyor. genelde sağdan soldan çalıp yazılmış oluyor. ve tabii ki forumda arat/burada sor.

son olarak da şu sıralar ico'dan girmek istiyorsan araştırmanı çok ama çok iyi yap. çünkü borsaya çıktıkları zaman hepsi çakılıyor. her ne kadar birkaç kişi dışında yazan olmasa da şöyle bir başlık açmıştım. buna benzer bir taktik izlemeni tavsiye ederim: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4972230.msg44842500#msg44842500

not: bounty için diyorsan ilk yazdıklarımı düşünebilirsin. scam çıkarsa yapacak bir şey de yok.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
September 13, 2018, 05:05:59 PM

yeni gelen üyeler özellikle bitwhite isimli coinden uzak dursunlar Cheesy  beş para etmez rezil bir coindir.Genellikle avları yeni yatırımcılardır.Tabi bunun yanında bir çok sahte proje var .bir ara listeler atarım buraya.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 13, 2018, 08:41:34 PM

Halihazırdaki projelerin birçoğu scam. Aylardır doğru dürüst bir bounty gelirimiz yok. Bununla ilgili forumda açılmış konular var, onları takip edersen bir nebze scam projelerden kaçabilirsin.

nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
September 14, 2018, 08:13:52 AM

Etheryumdaki düşüş nedeniyle çoğu sağlam projeler sarkmış durumda, bountylere katılmanız daha mantıklı olur. Airdroplar genelde scam çıkabiliyor. Bountylere katılmanı tavsiye ederim, ilgili projenin sitesine girdiğinde ne kadar ciddi bir proje az çok anlarsın.
madirfakir
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

View Profile
September 14, 2018, 09:52:55 AM

çoğu proje ico fiyatının altında kalıyor, bu zamanda icoya  yatırım yapmak pek mantıklı değil, bilinen coinler düştüyse onlardan almak lazım.
sawyer1453
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
September 14, 2018, 11:18:48 AM

An itibarı ile hepsi sahte
AlqulMurat (OP)
Newbie
*

View Profile
September 14, 2018, 02:19:05 PM

Önerileriniz için teşekkür ederim.
Ben bounty yapmaya başladım fakat 8 hafta 10 hafta gibi uzun bir süre emek verip scam çıkması beni üzeceği için en başından sağlam başlamak istedim.
Tavsiyeleriniz benim gibi yeni üyeler için değerlidir birazda şans gerekiyor herhalde bounty konusunda.
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
September 15, 2018, 09:22:58 PM

Projeleri ince eleyip sık dokuyoruz bizde o kadar ama nafile işler son noktada belli oluyor genelde, o zamanda bize yapılacak bir şey kalmıyor zaten tamamen kısmet oldu bu işler.
AlqulMurat (OP)
Newbie
*

View Profile
September 16, 2018, 10:11:34 AM

Aylık 700 tl gibi bir rakam lazım fazlada değil Kısmet artık dediğin gibi.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
September 16, 2018, 02:12:32 PM

Proje scam veya değil şu anda herhangi bir ICO'ya yatırım yapacaksan bir kere daha düşün. Hatta 10 kere düşün. 9 aydır çıkan ICO'lardan neredeyse %90'ı borsaya girdikten sonra bir daha ICO fiyatına bile ulaşamadı.
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
September 16, 2018, 09:07:39 PM

Öncelikle her kazanç sağlayamadığımız projeye scam proje diyemeyiz. Bir takım projeleri başarılı olur bir takım projeler ise başarısız. Burada yaptığımız seçimler biraz şans biraz da öngörüyle başarıyla sonuçlanabilir. Ancak bir projenin scam olma ihtimalini ortaya en doğru şekilde koyacak çalışmanın, ekip araştırması olduğunu düşünüyorum. Eğer ekip güvenilirse, belki kazanç sağlayamayacağımız bir proje için emek harcamış oluruz ama asla birilerinin cebindeki paraya kasten göz dikmiş bir projenin ekmeğine de yağ sürmüş olmayız. Diğer yandan genel olarak borsa projelerinin kazanç sağlamamız açından bir avantajı olduğunu düşünüyorum. Ancak, esas olarak bakmamız gerek unsur; proje ortaya koyduğu hedeflerinde ne kadar gerekçi? Kendinizi proje sahibi yerine koyun ve ben bu projeyi özverili bir çalışma ile başarıya ulaştırabilir miyim diye düşünün. 

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
September 16, 2018, 10:30:52 PM

Bounty bir ek gelir olarak düşünülmeli ama aylar boyunca çalışıp bir şey kazanamama ihtimalide göz önünde bulundurularak ekonomik anlamda fazla güvenmemek iyidir.
AlqulMurat (OP)
Newbie
*

View Profile
September 17, 2018, 04:03:31 PM

Bende kazanma şansımı arttırmak için 40-50 ye çıkartmayı düşünüyorum 30 tane fake olsa 20 tanesi benim ihtiyacım olacak parayı karşılıcaktır diye düşünüyorum.
Forumdaki üyeliğimi yükseltmemde gerekiyormuş daha yavaş yavaş çözüyorum tavsiyelerinizle..
F_ala
Member
**

Activity: 308

View Profile
September 18, 2018, 09:47:20 AM

Bende kazanma şansımı arttırmak için 40-50 ye çıkartmayı düşünüyorum 30 tane fake olsa 20 tanesi benim ihtiyacım olacak parayı karşılıcaktır diye düşünüyorum.
Forumdaki üyeliğimi yükseltmemde gerekiyormuş daha yavaş yavaş çözüyorum tavsiyelerinizle..

onu düşünmeden önce 2018 yılındaki hardcap yapan ICO'ların şimdiki halini bir incelemelisin.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4870732.0

Bu konu açıldıktan sonra çoğu daha da düşük seviyelere doğru geriledi.
50 ICO'dan 20 tanesinin ihtiyacını karşılayacak bir seviyeye çıkacağını düşünmen de çok iyimser bir tahmin olur. Bu doğrudan %40 yapar.
AlqulMurat (OP)
Newbie
*

View Profile
September 21, 2018, 02:35:12 PM

Peki İCOVO APP hakkında ne düşünüyorsunuz ?
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
September 22, 2018, 05:53:02 PM

alternatif kripto paralar bölümünde ilk birkaç sayfayı gez. sorduğun soruyu anlatan birkaç tane haber bulacaksın. ikincisi icolar bu sene baya tatsız geçti. yatırım için soruyorsan parada kalmak bazen daha hayırlısı olandır. mesela bu ay için tüm icolarda toplanan hasılat son derece düşükmüş.
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
September 22, 2018, 07:29:48 PM

Piyasa çok kötü bir seviyeye düştüğü için haliyle Icoların çoğu yatırım alamıyor. Bir de kolay para kazanma aşkıyla bu piyasaya doluşan tipler sağolsun Icoların güvenilirliği iki paralık olduğu için pek bir canlılık yok. Ben genelde projenin websitesine, içeriğine ve ekibe bakıyorum. Ekiptekilerin linkedin filan kontrol edebilirsiniz sahte olup olmadığını anlamak için. Bakılacak birkaç şey var onun haricinde gerisi şans.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: