Bitcoin Forum
December 12, 2019, 03:47:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.19.0.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Btc ile öde  (Read 356 times)
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
September 12, 2018, 09:15:15 PM
Merited by teramit (5)
 #1

Merhaba arkadaşlar uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projenin daha sonuna geldik. Projemizi çok yakında hayata geçiriyoruz. Ayrıca fikrin tüm hakları adımıza tescil olmuştur.

İşleyişimiz şu şekilde;

İş yerleri için bir terminal veriyoruz TL cinsinden btc olarak ödemeler tahsil ediliyor. ( 1. defaya mahsus pos ve hizmet bedeli tahsis edeceğiz )

Kullanıcılar için
25 TL karşılığında bir kart gönderiyoruz cüzdana ödeme yapıldığında fee ücreti olmaksızın ödemelerinizi tl cinsinden yapabiliyor olacaksınız.

Ek olarak
BTC POS,
BTC Escrow,
BTC Order ( Mail order alternatifi)

gibi hizmetlerimizde olacak

bizi

https://www.facebook.com/btcileode sayfamızdan takip edebilirsiniz.

BTCileode.com KRİPTOPARK TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ HİZMETİDİR.

Cihaz Videomuz
https://www.youtube.com/watch?v=n2NT7TNv7r4

Yazılıım Geliştirme: http://www.ureticy.com
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
mugt
Member
**
Offline Offline

Activity: 152
Merit: 25


View Profile
September 13, 2018, 06:13:29 AM
Last edit: September 13, 2018, 06:27:22 AM by mugt
 #2

Güzel sistem. Ancak tanıtımda çok yetersizsiniz.

1. İnternet sitenizdeki "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit" metinlerinden ilk eksiyi aldınız.
2. "1. defaya mahsus pos ve hizmet bedeli tahsis edeceğiz " denilmiş ancak bilgi verilmemiş. Kiralama bedeli ve hizmet bedelleri ne kadar, iptalde ne kadar geri ödenecek para yanacak mı falan filan.
3. "cüzdana ödeme yapıldığında fee ücreti olmaksızın ödemelerinizi tl cinsinden yapabiliyor olacaksınız." deniliyor. Peki ödeme alan tarafta vergilendirme tarafı nasıl yapacak? O kart kimin üstüne kayıtlı? Şirket aldığı verdiği ödemeleri ne olarak gösteriyor?
4. Bir önceki şıktaki sorulardan herhangi birinde yetersiz yanıt olması direkt olarak Kara Para aklama, vergi kaçırma,türk lirası koruma kanununa muhalefet, vergi ile ilgili yasalar, vs.... birçok konuda başınız çok çok ağırır.
5. Sanırım sizi ilk r10'da görmüştüm. Şimdi google'dan bakınca hakkınızda şikayet olduğunu gördüm. bir tavsiye olarak işinizi istediğiniz kadar iyi yapsanızda tanıtımınıza ve kurumsal kimliğinize önem vermenizi dilerim.
6. Umarım terminal dediğiniz Aliexpress'den alınan android all-in-one tabletin üzerine yazılım geliştirmeniz diğer yazılımcı arkadaşlara yeni projelerinde fikir verir.
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
September 13, 2018, 08:21:34 AM
 #3

Yorumlarınız için teşekkürler
Cihaz yazılımımız yeni tamamlandı, sitemiz çok yakında hayata geçecektir buradan paylaşacağım geçtiğinde gelelim sorularınıza.

1- Projemizi çok yakında hayata geçiriyoruz dedik hocam konuda yayındayız demedik böyle şeyler sizcede çok normal  değil mi?
2- Sanırım bu pos cihazımız için, aylık aidatı olmayan bir defaya mahsus 5000 TL + KDV olarak düşündüğümüz video daki cihazı kuruyoruz yanında stacker vs.. bir çok ek ürün olacak. Kiralama değil satın alma olacak
3- Biz sadece BTC'nin anlık kurundan hesaplanarak BTC tahsilatı alıyoruz ve firmaya anında iletiyoruz. Sözleşmemizde açık olarak yazdığı gibi Vergi yükümlülükleri firmaya ait olacak.
4- 3. soruda bu sorunuzun yanıtı var tutupta bireylere pos cihazı vermeyeceğiz zaten işletme zorunluluğu olacak tutar nakit alınmış gibi faturalanabilir.
5- Proje kriptopark a.ş ye ait, yapan firma ureticy, r10 kurulduğundna bu yana forumdayız ayrıca ayda 4 büyük çaplı proje çıkartan bir firmayız. Siz hiç  değişken ismine takılan müşteri gördünüz mü biz gördük. Mevcut konuda o zaten millet çok garip.
6-İnş. verir hocam malesef ki türk bişey çıkartınca ... atan çok oluyor da atanları inş. sahalarda görürüz
mugt
Member
**
Offline Offline

Activity: 152
Merit: 25


View Profile
September 13, 2018, 10:42:41 AM
 #4

Ben standart yorumu yaptım.
1.Yayındayız demesenizde internet siteniz açık, kapalı beta tarzı yapabilirdiniz. Yayına almadan metinler değiştirilebilirdi.
2.POS'lu ürünlerde genelde depozito adı altında belirli tutar alınır. İşlem bittiğinde geri alınır. Ücret konusunda birşey demeyeceğim.
3. Önceki mesajda olmadığı için değindim. Ticari bir iş yapıyorsanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uyum göstermek zorundasınız. Aksi halde kanun uygulayıcılarla problem yaşamanız kaçınılmaz.
4. Yinede belirttiğiniz durum hakkında kendi muhasebecilerine yönlendirin, aksi halde hizmet verdiğiniz müşterilerin gereksiz soruları ile karşılaşabilirsiniz.
5. Firmanızı biliyorum. Dediğiniz müşteri tipi'nin değişik varyasyonları ile sıkça karşılaşıyoruz. Mesele ne istediğini bilen ve kendini anlatabilen müşteri tipi, eğer müşteri veya siz teknik konuda birşey gösteriyor iseniz daha basit örneklerle açıklamanın faydanıza olduğunu her zaman bizde yaşıyoruz.
6. Eleştiri amaçlı söylemedim onu zaten. Genelde o dediğinizi yapanlar ortaya bir şey çıkarmadan çıkarmış gibi davrananlar Smiley
pharahback
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
September 14, 2018, 10:16:54 PM
 #5

1 2 3 4 tamam.
güzel bir düşünce, iyi bir girişim, destekliyorum.
Stabilitelim
Member
**
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 14

GIGZI - INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT


View Profile
October 10, 2018, 04:40:28 PM
 #6

Hocam siz kimsiniz ? kim olduğunuz belli değil.bir tane yazı görmedim hakkınızda yazılan.Lütfen reklam çalışmalarına biraz önem verin.İnsanların yorum atıp memnun kaldıklarınıda bilmek isteriz.

GIGZI INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
Crowdsale Starts on 23rd November 2018
Telegram   Medium   GitHub   Twitter   Reddit   LinkedIn   Facebook
Ethercool
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 115
Merit: 1


View Profile
October 21, 2018, 02:39:31 PM
 #7

Hizmet güzel gözüküyor. Yalnız, yüzeysel olarak daha fazla detaylandırılmalı ve sözleşme, antlaşma maddeleri vs. varsa paylaşılmalı. Başarılar.
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
October 21, 2018, 02:46:00 PM
 #8

Teşekkürler son 1 ayımız kaldı 1 ay içinde bunları tamamlıyor olacağız.
nthere
Member
**
Offline Offline

Activity: 228
Merit: 11


View Profile
October 23, 2018, 12:10:53 AM
 #9

Yalnız hukuken bu işi bir kontrol ettirin. Kriptonun tanımı henüz yok, bu işi yasal yollardan yapmanız şuan için imkansız.
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
October 23, 2018, 01:26:16 AM
 #10

Avukatlık konuları sözleşme ile kısıtlamayı düşünüyoruz örneğin vergi kişi sorumluluğundadır vs.. diye aslında Ülkemizde Bitcoin ne yasal ne yasal değil hatta ünlü bir belediye Bitcoin ile vergi tahsilatı yapacak kısa süre sonra bizim sistemimiz kullanma ihtimali %99,99
mhanbostanci
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1778
Merit: 1206


View Profile WWW
October 23, 2018, 08:28:41 PM
 #11

Videoyu izledim.
Çalışma sistemini de üç aşağı beş yukarı anladım.
Ancak görüyorum ki, bir ürün fikri geliştirmek ve bu ürünü hayata geçirmek ile ürünü release edip kullanılır hale getirmek başka bir şey.
Elinize sağlık uğraşmışsınız ortada çalışan bir çözüm var. ureticy üretmiş parasını almış güle güle harcasın helal olsun.

Bence Kriptopark A.Ş. nin, esnafın kredi kartı için pos almaya gücü yokken 5000 TL ile birinci dakikada gol e koşma çabası yanlıştır. rakamda ürkütücüdür.

Devlet perakende ticarette KDV başta olmak üzere vergi kaçağını önlemek adına, Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz zorunluluğu getirdi biliyorsunuz.
Bu cihazlar kredi kartı ile ödeme yapılınca direk kdv fişi basan cihazlar.
bu cihazların takribi satış fiyatları aşağıda :

- Arçelik tarafından üretilen Beko 300TR 1500 TL
- Hugin Yazılım Teknolojileri tarafından üretilen Hugin Verifone VX-675 ECR 1600 TL
- Ingenico/PAVO tarafından üretilen Ingenico IDE280 2000TL
- MT Bilgi Teknolojileri tarafından üretilen Vera Delta 1000 TL
- Panaroma tarafından üretilen Olivetti Verifone MX 915 ECR 1600 TL
- Profilo Ödeme Sistemleri tarafından üretilen Profilo Verifone VX680-E1 1700 TL
- Mikrosaray tarafından üretilen Pidion MT360E 1750 TL
- İnformatik tarafından üretilen Inpos M120 1800 TL
- İnfoteks tarafından üretilen Fusıon 410G 1500 TL

bu fiyatlar böyle iken, 5000 TL bana çok acımasızca geldi. üstelik bu ürünü alacak işletme gene KDV fişi için bir yazar kasa veya bu listelediğim aletlerden birini kullanmak zorunda.
Evet anlıyorum para döktünüz ar-ge için, ürecity de güzel bir rakam almış olmalı onada peki. ama alternatifler böyle iken kendine piyasada yer açma çabası içindeyken bu rakamlar olmaz yani.

Ben Kriptopark'ın yerinde olsam btc kartlarını ücretsiz dağıtırım. önce insanların cebinde bu kartın olmasını sağlarım.
İkinci aşamada da acıtmayacak bir fiyat ile işletmelere döner ahanda bu kadar içine btc yüklenmiş kart kullanıcımız var, bunlar senin potansiyel müşterin diyerek işletmelere yürürüm.

Nacizane önerilerim ve tespitlerimdir. Proje güzeldir. Türk yazılımcıların geliştirdiği nadir bir çalışmadır. Yapanların ellerine sağlık. Eleştirim pazarlama stratejisine dir.
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
October 23, 2018, 09:14:11 PM
 #12

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim, zahmet edip yazmışsınız. Beklediğimiz yorumlarda bu tarz.
Üreticy bizim firmamız borsa, ico gibi ürünler geliştiriyoruz. Bu projeyi her ne kadar ücretiyle yapmış olsak ta fikir hakkı bize ait. Müşterimizle belirli bir oranda kar ortaklığı ve fikir patenti ortaklığımız mevcut.

Bu tarz konuları çokça tartışıyoruz, ürünümüzün son durumu bu arada yazılım sürecimiz bitti testlerimizi yapıyoruz.

Son kararımız şu yönde;
Kartları 10-20 TL gibi bir bedelle satmak istiyoruz onunda sebebi şu herkes alıp kullanmamazlık yapmasın buradaki kargo, kart maliyetlerinden ziyade kullanmayacak kişi almasın zihniyeti var biraz.

POS cihazında ise şöyle bir durum var.
Ömür boyu garanti vereceğiz cihazlara, bunun kurulum ekibi + eşantiyon ürünler vs..  hani şu kafada değiliz aylık cihaz parası alalım vs.. firma alsın ömür boyu cihazı yenileme hakkı vs... verelim ürünümüzün her zaman arkasında olalım düşüncesindeyiz.

gestapacman
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
October 23, 2018, 11:47:59 PM
 #13

Hocam öncelikle elinize sağlık inşallah başarılı olursunuz. İşe başlarken de hukuki boyutlarını zaten araştırmışsınızdır zaten,
Perakende sektörünü hedef aldığınızı varsayarak cihazınız ile yapılan işlemlerin nakit gibi gösterme olayı ilk bakışta mantıklı gözüküyor.
Yasal zeminde boşluklar olduğundan kullanan müşteriniz bir inceleme vs geçirdiğinde nasıl bir durumla karşılaşır şu aşamada öngürüde bulunamıyorum.
Dikkatinizi çekmek açısından perakende sektörü diye belirttim çünkü firmaların en son bir değişiklik olmadıysa günlük 8.000 TL ve üstü meblağları
banka aracılığı ile ödeme zorunluluğu bulunuyor.Çok detayına girmiyorum istisnalar vs. Aksi tespit edilirse usulsuzluk cezaları vs.
Bu konuyu araştırmanızı tavsiye ederim.
Pazarlama-Satış stratejinizde bu zorunluluğu da dikkate almanız gerekebilir.


Bunun dışında cihaz fiyatı olarak 5.000 TL ve ömür boyu garanti vermeyi düşündüğünüzü belirttiniz. Bende fiyatı yüksek buldum.
Şu şekilde fikriniz ve emekleriniz için belki azdır bile fakat yeni bir oluşumsunuz ve yeni bir ürünle ortaya çıkıyorsunuz.
Sizin temin edeceğiniz posla satıcı ne kadar bir işlem hacmine ulaşacağı muamma ve cihazın maliyetini çıkarması gerekiyor.
Ve ilk aşamada sizlerin ömür boyu garanti ve destek sözünüze nasıl güvenecek ?

O yüzden ilk etapta hem yaygınlaşması hem de piyasada güven sağlayabilmek adına misal yıllık 700-900 TL gibi rakamlar daha cazip gelebilir.
Bir müddet sonra hem hakkatten cihazların yenilenmesi gerekebilir bu arada.

İyi Çalışmalar.Başarılar...

 
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
October 24, 2018, 09:43:12 AM
 #14

Yorumunuz çok teşekkürler yasal mevzuatlar için bir çok kurumdan fikir beyanı aldık yazılı olarak şuan için bir engel görünmüyor. Ayrıca pos satış stratejisini tekrar düşünmemiz gerekecek anlaşılan yorumlardan o çıkıyor. Bunda muhtemelen bir revizyona gideceğiz.

miyav
Member
**
Offline Offline

Activity: 264
Merit: 72


View Profile
October 24, 2018, 10:06:35 PM
 #15


Son kararımız şu yönde;
Kartları 10-20 TL gibi bir bedelle satmak istiyoruz onunda sebebi şu herkes alıp kullanmamazlık yapmasın buradaki kargo, kart maliyetlerinden ziyade kullanmayacak kişi almasın zihniyeti var biraz.İnsanların cebinde kart taşıma alışkanlıkları farklı farklı. Örneğin arkadaşımın cebinde world - bonus - maximum - Axess kartları var.
Sorum kardeşim neden 4 kart diye? cevap hangisinin indirim, taksit, puan avantajı varsa onu kullanıyorum dedi.
Yani insanlar cüzdanlarında alternatif ödeme araçları tutmayı seviyorlar. Dolayısı ile sadece kart basım maliyeti ve posta ücreti gibi bir maliyetle bu kartları dağıtmalısınız.
Hatta popüler e-ticaret sitelerimizden bir kaçında bu kartın kullanımı için sanal pos uygulaması sağlarsanız millet çatır çatır kullanır bitcoin kartını.
ardaclown
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 1

17 y/o coder


View Profile WWW
October 25, 2018, 08:10:48 AM
 #16

Hocam kart nasıl çalışıyor acaba? Kart şifrelenmiş bir private key olarak mı çalışıyor?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
October 25, 2018, 04:46:17 PM
 #17

hayır hocam hem kartımızın içerisindeki değer hem kart numarasını alışverişlerinizde kullanabiliyor olacaksınız.

Sistem şöyle işlemektedir;

Bitcoin, btcileode.com cüzdanına transfer edilir, sonrasında hem firmayı kullanan internet sitelerinden güncel kur üzerinden alışveriş yapabiliyor olacaksınız, hemde pos kullanan müşterilerimizden tl karşılığı btc ile ödeme yapabileceksiniz.
ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
October 31, 2018, 02:28:18 PM
 #18

BTC Sanal Pos hizmetimizde var hocam onuda yazmıştık, fikir haklarımızda onaylandı çok şükür. Gün saymaya geçtik artık SmileySon kararımız şu yönde;
Kartları 10-20 TL gibi bir bedelle satmak istiyoruz onunda sebebi şu herkes alıp kullanmamazlık yapmasın buradaki kargo, kart maliyetlerinden ziyade kullanmayacak kişi almasın zihniyeti var biraz.İnsanların cebinde kart taşıma alışkanlıkları farklı farklı. Örneğin arkadaşımın cebinde world - bonus - maximum - Axess kartları var.
Sorum kardeşim neden 4 kart diye? cevap hangisinin indirim, taksit, puan avantajı varsa onu kullanıyorum dedi.
Yani insanlar cüzdanlarında alternatif ödeme araçları tutmayı seviyorlar. Dolayısı ile sadece kart basım maliyeti ve posta ücreti gibi bir maliyetle bu kartları dağıtmalısınız.
Hatta popüler e-ticaret sitelerimizden bir kaçında bu kartın kullanımı için sanal pos uygulaması sağlarsanız millet çatır çatır kullanır bitcoin kartını.
realpseudozach
Member
**
Offline Offline

Activity: 137
Merit: 27


View Profile WWW
November 05, 2018, 10:29:30 AM
 #19

hayırlı olsun, elinize sağlık. Bu forumda veya twitterda kriptode.com gibi birşey gördüyseniz (benzer bir ürün), naçizane benzer bir işle uğraşmış biri olarak fikirlerimi paylaşayım:

1. pos cihazı + banka kartı gibi bir yaklaşım eski tüketici alışkanlıklarından geliyor. Gelecek zaten herkesin elinde olan akıllı telefonlar için uygulamada.
Pos cihazı devlet onaylı ve kdv fişi kesen bir alet değilse kesinlikle gerek yok. Benzer şekilde yapı kredi bile mobil uygulama kullanılsın, kart evde kalsın diye reklam yaparken kart bastırıp, onun ücretiyle uğraşmak mantıksız.

2. Ödeme alma konusunda bizim stratejimiz benziyordu, mobil uygulama zaten ücretsiz bir şekilde şu anda google play store'da var. ödeme almak isteyen TL olarak fiyatları giriyor ve anlık BTC<->TL kurundan fatura oluşturuyor.

3. Ödeme yapma kısmında yine 1 - 2 noktayı atlıyorsunuz gibi. İnsanlar size btc gönderecek ve siz bu btcleri kendi hesabınızda tutacaksınız. Neden? Bitcoin'in sunduğu en büyük avantaj zaten finansal özgürlük ve bağımsızlık. Yani siz banka gibi bir aracı oluyor yine araya giriyorsunuz. Ben tüketici olarak niye güvenip size göndereyim bitcoinimi?

Bunun yerine biz Lightning Network kullandık, kontrata bağlı bitcoin UTXOlarını kullanıcılar bağımsız Lightning Network cüzdanları kullanarak aralarında paslaşabilirler.

--- Neyse çok uzatmiyim, az sayıda kişi indirdi ve kullandı bizim uygulamayı, tabi arkamızda bir yatırımcı, şirket vs. yok tamamen girişimci olarak kendi çabamızla ortaya çıkardığımız bir ürün.

isterseniz bize ulaşabilirsiniz ayrıntılı konuşup, yardımcı olabileceğimiz birşey olursa destek olmaya çalışırız.

ureticy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 10


View Profile WWW
November 05, 2018, 10:37:43 AM
 #20

Teşekkür ederim yorumlarınız için aslında bizim düşüncemiz sizinle çok farklı. Kendi sistemimize çekme amacımız şu; alışverişlerde fee derdini ortadan kaldıralım düşüncesindeyiz 10 TL çekim işleminde 5 tl fee ödemek insanlara rahatsızlık verebilir. Ayrıca gelen koinleri anında isterse dış borsaya aktarabilir. Bizim amacımız bu cihaz işine girmemizde ki olay kurumsal firmalara dokunmak.  Ayrıca web sitelerine sunacağımız bir sanal pos hizmetimizde olacak. Kartlarımızla insanlar e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilecek. İleriki dönemlerde yasal faturayla birleştirme gibi düşüncelerimiz var bu konuda çok ciddi görüşmelerimiz var.
 

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!