Bitcoin Forum
May 28, 2024, 04:32:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: EOS Protokolu Taşeron Firma Tarafindan Yazildi  (Read 262 times)
Esqarrouth (OP)
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
September 14, 2018, 02:39:01 AM

Merhaba arkadaslar bu konuda bir yazi yazdim: https://hackernoon.com/was-the-core-protocol-development-in-eos-outsourced-169f435030ce

Konuyla alakali yapilan bir video: https://www.youtube.com/watch?v=XoUNNxpPavo

Dusuncelerinizi merak ediyorum

bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 14, 2018, 01:25:05 PM

Siteye hit gelsin diye sadece link vermişsin, bu son derece itici davranışından dolayı bir çok kişi tıklamayacaktır. Gerçekten düşüncelerini paylaşmak istiyorsan yazını buraya aktarır, altına da "şurada da yazmıştım" diye linkini eklersin, etik olan budur.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
September 14, 2018, 01:45:44 PM

Merhaba arkadaslar bu konuda bir yazi yazdim: https://hackernoon.com/was-the-core-protocol-development-in-eos-outsourced-169f435030ce

Çok kaliteli bir paylaşım olmuş hocam. Peki protokol gibi önemli kayıtları nasıl olurda aracı firmalara yaptırabilirler? Bu protokol üzerinden onbinler işlem yapacak veya yapmaya çalışacak. Sizin bu konudaki yorumunuzu merak ediyorum.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 14, 2018, 08:26:49 PM

Ethereum killer diye yola çıkan bir projeden her şey beklenir. Yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 15, 2018, 11:52:44 AM

Ethereum killer diye yola çıkan bir projeden her şey beklenir. Yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor.

Hahahah güzel bir yorum. EOS fiyat olarak pahalanabilir ama Eth yerine geçmesi mümkün değil. Özellikle 2.0 ve 3.0 güncellemeleri ile birlikte ETH piyasada daha da rakipsiz hale gelicek diye düşünüyorum.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
September 15, 2018, 12:27:40 PM

EOS gözümde para var ama icraat yok coinlerden bir tanesi. Ellerinde ico döneminden kalma çok yüklü para var. Hal böyle olunca o kadar para toplamışken başka bir firmaya yazdırmaları çok da garip gelmedi. Sonuçta bir ekip kurup kodları devraldıktan sonra işler yine sorunsuz yürüyecektir. Hatta böyle olunca daha iyi kod yazılmış bile olabilir.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
September 15, 2018, 12:29:56 PM

Para gani adamlarda. İster adam alır kendi bünyesinde istihdam edip yazdırır. İsterse outsource ettirir. Bunda bence de bir terslik yok. Sağlam kazığa bağlarlarsa sonucunu da sıkıntı çıkmaz. Ki zaten çıkacağına da pek ihtimal vermiyorum. Bağlamıştırlar sağlam kazığa mutlaka Smiley EOS bu boru mu  Cool
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 15, 2018, 12:35:06 PM

bu kodların backtestleri falan yapılmadan mı mainnete geçilmiş yani?
waves tezos gibi projeleri takip ederken bilmem neredeki falanca ekip tarafından kodların güvenliği kararlılığı denetlendi vs.vs gibi açıklamalar yapılmıştı.
3 5 mb lik metamask eklentisinde bile geçenlerde falanca şirketin kodları incelemesi sonucu güvenlik açığına sebebiyet verecek kodlar yamalandı gibi açıklamalar geliyordu.
taşeronlara yazdırılan kodlarla ne kadar güncelleme yapılabilir, ne kadar verimlilik alınır tartışılır
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
September 15, 2018, 12:35:24 PM

Hangi coine bu piyasada nasıl güvenilir hiç bilmiyorum neye baksak ya dolandırıyor yada yapamayıp projeyi bırakıp kaçıyorlar hepsi scam gibi geliyor gözüme artık.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
September 15, 2018, 01:10:22 PM

yazı çok faydalı ve bilgi verici olmuş paylaşım için teşekkürler yeni yazılar olursa  da paylaşmanı kendi adıma bilgi edinmek için beklerim teşekkürler...
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
September 15, 2018, 02:30:55 PM

Olabilir, bir çok kripto para sahibi daha deneyimli firmalarla entegre bir şekilde çalışıyor yazılım dünyasında bunlar normal şeyler..
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
September 15, 2018, 03:18:29 PM

Siteye hit gelsin diye sadece link vermişsin, bu son derece itici davranışından dolayı bir çok kişi tıklamayacaktır. Gerçekten düşüncelerini paylaşmak istiyorsan yazını buraya aktarır, altına da "şurada da yazmıştım" diye linkini eklersin, etik olan budur.

Bende aynı şekilde düşünüyorum. Önce açıklamanı yap sonra gerek görürse millet linke tıklar girer. Herkes bu şekilde yapsa forumun ne anlamı kalır.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 15, 2018, 04:29:25 PM

Çinin yaptığı sıralmaya göre eos en iyi teknolojiye sahip coin diye biliyorum . İlk sorayı da başka bir coine kaptırmadılar ama fiyat olarak çok düşük seviyelerde ekip ellerindeki etherlerle aslında 3 haneli değerlere çıkarabilirler eosu.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1258
Merit: 43

View Profile
September 15, 2018, 04:35:22 PM

BU EOS muhabbeti bir türlü bitmedi gitti. Yok Ethereum'dan ayrıldı, yok kendi ağına geçti, neymiş efendim kendi ağına geçti ama patladı ve ağ dayanamadı, Ethereum; EOS'un elindeki Ether'leri sattığı için dump yedi, bilmem kaç on bin milyon baloncuk işlem hızı varmış ve şimdi de bu. Şpekilaşyon hiç eksik olmuyor adamlarda ama fiyata bakıyorsun bunca hengameye rağmen resmen cacık ve doğru düzgün free bir walletleri bile yok.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
September 15, 2018, 04:46:12 PM

Adamların elinde 200k dan fazla ethereum var diye biliyorum . Hatta ethereumun dumpunun birinde eos ekibi yaptı diye bir söylenti vardı.

Esqarrouth (OP)
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
September 16, 2018, 03:11:17 AM

Çok kaliteli bir paylaşım olmuş hocam. Peki protokol gibi önemli kayıtları nasıl olurda aracı firmalara yaptırabilirler? Bu protokol üzerinden onbinler işlem yapacak veya yapmaya çalışacak. Sizin bu konudaki yorumunuzu merak ediyorum.
Tesekkurler.

Spesifikasyonlari belirleyip araci firmaya paslayip yaptirmislar. Yaptirmalari, yaptirabilmeleri sikinti degil. Sikinti onbinlerce islem oldugu zaman nasil dayanacak, nerelerden patlayacak, araci firma nasil aciklar, arka kapilar birakmistir koda?
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
September 16, 2018, 05:15:38 AM

Hakim olduğum bir konu değil ama muhakkak bir güvenlik önlemi alınmıştır diye düşünüyorum. Bu kadar para toplayan bir proje böyle hatalar yapmaz bence.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
cilgindansci
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

umachit.fund

View Profile
September 16, 2018, 08:34:15 AM

EOS protokolü adından sıkça söz ettirse de belli bir aşamayı geçemeyecek gibi görünüyor.
Hala Ethereum'un gölgesinde oldukları bir gerçek ve bu kolay kolay değişmeyecektir.

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
September 16, 2018, 08:50:52 AM

Bende bu durumun ciddi bir sorun teşkil ettiğini düşünmüyorum. Amerika'da taşeron firmalar veya sözleşmeli yazılımcı kullanmak çok yaygın bir şey.

Her şey Dan Larimer'in kontrolünde gerçekleşiyor nihayetinde.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
September 16, 2018, 10:27:59 AM

Adamlar 1 milyar dolarin üstünde para topladilar. Kimse parasini cope atacak kadar aptal degil. Eth icin millet bu forumda zamaninda neler neler dediler. Bence zaman icinde ki tutumlarina dikkat etmek gerekiyor. Bu kadar para ile yapilmayacak sey yok.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: