Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:24:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC alim satim organizasyonu  (Read 140 times)
tezcatcatl (OP)
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
September 14, 2018, 09:10:18 AM
Last edit: September 14, 2018, 09:43:12 AM by tezcatcatl

Merhaba arkadaslar,
TR'deki birkac borsada aktifim. Gunluk olarak yuksek hacimlerde islem yapiyorum. Bu miktari tabiki paylasabilirim fakat burada yazmak istemedim.
Gectigimiz yillarda bu forum uzerinden daha once direk BTC satisi yapmistim bir sure.
Simdiden belirtmek isterim, piyasadaki hicbir borsa ile bir bagim, cikar iliskim falan yok.

Sizlere farkli bir fikir sunmak istedim.
Bildiginiz gibi TR'de birkac borsamiz var, velinimet acikcasi. Fakat hepsinin gunluk / aylik limitleri var. Bazilari dusuk, bazilari yuksek.
Bu limitler sebebiyle hacimlerimizi birkac borsaya bolmek zorunda kalabiliyoruz.
Lakin su anda Paribu'nun limitleri dusurmesi ve bir sonraki guncellemeye kadar limitleri kisi bazinda artirmamaya karar vermesi beni cok zor duruma dusurdu.

BTCturke bakiyorum hacim dusuk, fiyatlar Paribu'nun arkasindan takip ediyor, arada arbitraj falan olusuyor. Koineks cok guzel calisiyor, en azindan ben hic sorun yasamadim, fakat hacim BTCTurk'den de dusuk. Koinim ile ben sahsen sorun yasamadim fakat hacimleri son aylarda yerin dibinde.

Ben sahsen artik direk BTC satisi yapmiyorum ve yapmaya baslamak da istemiyorum, lakin kisi bazinda tek tek temasa gecip, kucuklu buyuklu banka transfer islemleri yapmak cok zaman yiyor. Benim bu basligi acmaktaki amacim, aramizda organize olmayi denemek, boylece tek bir borsaya (hangisi olursa olsun) olan bagimliligimizi azaltmak.

Mesela, su anda Paribu'da alim satim yaptigim tum gunluk hacim kenarda yatmakta.
Ben bu hacmi Koineks'e gecirdim. BTCturk'u de izliyorum, fiyatlar makul seviyelerde oldugunda oraya da BTC yolluyorum.

Burada teklif etmek istedigim, buyuk islemler yapan arkadaslar aramizda organize olup, alici-satici mevcut oldugunu bilerek bir borsaya birlikte yonelip aramizda islem yapsak? Boylece hacim olmayan bir borsaya, ya da hacim normalde olmasina ragmen gun icinde hacim olmayan bir saatte girip tum BTC'yi eritene kadar birkac saat ugrasmaktan kendimizi kurtarmis oluruz. Bazen sabirsizlaniyorum taker olarak emir veriyorum borsaya, o zaman da kardan zarar. Eminim bu soylediklerimden muzdarip baska arkadaslar da vardir.

Whatsapp grubu kurup yonetmekten de cekinmem, hatta ilgileneniniz varsa ozel mesaj ile iletisime gecin, bir grup kuralim beraber bu tarz organizasyonlar icin.
Fakat lutfen, direk kisi bazinda islem yapmak isteyen arkadaslar kendi aralarinda organize olsun, bu baslik altinda olmasin. Arada borsa olsun, olabilecegi kadar garanti olsun diyorum yani.

Konuyu kirletmeden fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Kendinizi ifsa etmek istemiyorsaniz da ozel mesaj ile iletisime gecebilirsiniz.

Selamlar.

1715523882
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715523882
Reply with quote  #2

1715523882
Report to moderator
1715523882
Hero Member
*

Ignore
1715523882
Reply with quote  #2

1715523882
Report to moderator
1715523882
Hero Member
*

Ignore
1715523882
Reply with quote  #2

1715523882
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715523882
Hero Member
*

Ignore
1715523882
Reply with quote  #2

1715523882
Report to moderator
1715523882
Hero Member
*

Ignore
1715523882
Reply with quote  #2

1715523882
Report to moderator
tezcatcatl (OP)
Sr. Member

View Profile
September 14, 2018, 07:50:55 PM

Basligi pek okuyan olmadi sanirim.
Ornegin, pazartesiden itibaten Paribu fiyatina BTCturk ve Koineks'te gunluk en az 5er BTC satacagim.
Randevulasip almak isteyen olursa iletisime gecebilir.
Decredholder
Newbie
*

Activity: 164
Merit: 0

View Profile
September 15, 2018, 08:05:38 AM

Waves DEX bu konu için biçilmiş kaftan hem komisyon oranı yok denecek kadar az hem de TL çekimlerinde aylık bir üst sınır yok.

Digilira sayfasından:

Günlük en fazla 100.000,00 TL (yüzbinlira) para çekebilirsiniz.

Günlük limitimiz dışında aylık herhangi bir limitimiz bulunmamaktadır.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 15, 2018, 08:35:51 AM

Ornegin, pazartesiden itibaten Paribu fiyatina BTCturk ve Koineks'te gunluk en az 5er BTC satacagim.
yapmak istediğinizi anlamadım. paribu fiyatından btcturkte btc satıcam demıssınız suan hemen hemen kurlar aynı.alıcıya ne gibi bir faydası olacak?
tezcatcatl (OP)
Sr. Member

View Profile
September 15, 2018, 11:27:47 AM

yapmak istediğinizi anlamadım. paribu fiyatından btcturkte btc satıcam demıssınız suan hemen hemen kurlar aynı.alıcıya ne gibi bir faydası olacak?

Paribudan BTC aliyorsunuz diyelim. Gunde en fazla 300.000TL lik alim yapabilirsiniz cunku yatirabileceginiz en fazla TL su anlik bu. BTCTurk e gecerseniz hacim olusmasi icin beklemek zorundasiniz. Mesela ben gunde 20 btc satmak ve bu paranin hemen hesaplarima gecmesini istiyorum, ayni sekilde limitim 300.000TL. Iletisim halinde olursam belki 600.000TL alim yapacak birinin hacmini benim 300.000TL like satis hacmim ile Paribu disinda biryerde bulusturup, 5 dakika icerisinde islemi tamamlayabiliriz.

Boylece BTCTurkte hacim olusmasini beklemek zorunda kalmayiz.

Simdi 600.000TL degil de hacmin 1.5 Milyon TL oldugunu varsayin, demek istedigimi anlayacaksiniz.
tezcatcatl (OP)
Sr. Member

View Profile
September 15, 2018, 11:42:30 AM

Waves DEX bu konu için biçilmiş kaftan hem komisyon oranı yok denecek kadar az hem de TL çekimlerinde aylık bir üst sınır yok.

Digilira sayfasından:

Günlük en fazla 100.000,00 TL (yüzbinlira) para çekebilirsiniz.

Günlük limitimiz dışında aylık herhangi bir limitimiz bulunmamaktadır.

Tesekkurlet fakat gunluk 100.000TL yetersiz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: