Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:19:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 📯📯📯 Glasanje po burzama 📯📯📯  (Read 130 times)
RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
September 15, 2018, 03:59:29 PM
Last edit: September 16, 2018, 10:50:36 AM by RegulusHr
Merited by Trofo (1), EustaceBagge (1), Keeshan (1)
 #1

Glasanje po burzama je još jedan način zarade coina koji donosi male ali sigurne prihode. Jer se tu u pravilu radi o tokenima koji su izdani i imaju neku tržišnu vrijednost.

Ideja burzi je da korisnici svojim glasovima odluče koji će se coin ili token izlistati na burzi, u pravilu pobjedniku burza ne naplaćuje troškove izlistavanje. Kako bi neki token pobijedio u glasanju tim koji vodi projekt potiče zajednicu da glasa za njih. Ti poticaji su u pravilu u tokenima, nekad zna biti fiksni iznos po glasu, a nekad zna biti nagradni fond koji se dijeli s brojem glasova ili glasača.

Loše strane ovog načina zarađivanja su što timovi nekad uvjetuju isplatu nagrade s pobjedom u glasovanju. Također da bi mogli glasati morate biti verificirani korisnik burze, što znači prolazak KYC protokola.
Tu sad svatko za sebe mora ocijeniti da li želi prolaziti KYC protokol na nekoj burzi.

Do sad sam u pravilu glasao za projekte u kojima sam sudjelovao kroz airdrop ili signature kampanju jer sam vidio poziv tima na glasanje.
Najviše sam tako zaradio na Rebelious tokenima (nešto više od 100$ u trenutku izlistavanja) no to su bila zlatna vremena u prosincu prošle godine, nedavno sam dobro prošao s Ubex tokenima, dobio sam 1746 tokena što je cca 20$ prema trenutnoj vrijednosti na burzi. No u pravilu se radi o iznosima ispod 10$ što nisu velik prihodi ali se relativno jednostavno može zaraditi.

Htio bih da u ovoj temi razmjenjujemo informacije o takvim događajima. Ako još netko naiđe na zanimljivo glasanje na nekoj burzi da opiše ukratko o čemu se radi, najvažnije je dati link na upute kako glasati i što treba napraviti za prijavu nagrade kako ostali forumaši ne bi trebali iz početka sve istraživati.

According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714789162
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714789162

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714789162
Reply with quote  #2

1714789162
Report to moderator
1714789162
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714789162

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714789162
Reply with quote  #2

1714789162
Report to moderator
RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
September 15, 2018, 04:07:00 PM
 #2

Ja trenutno imam informaciju o glasanju na LBANK mjenjačnici, Lbank je trenutno na 17. mjestu po prometu prema Coinmarketcapu.
Glasati možete jednom svaki dan i imate jedan glas, ako napravite depozit na burzu u iznosu većem od 100$ dobivate još jedan glas i to je maksimalni broj glasova po korisniku.

Trenutno se vodi utrka za prvo mjesto između Transcodium tokena i Futurax tokena, još je ostalo cca 6 dana do završetka glasanja.
Oba tokena su izlistana za Coinmarketcapu.
Transcodium nudi 100 TNS (0,44$) tokena po glasu, ne uvjetuju isplatu tokena pobjedom. Zanimljivo je da kad je krenulo glasanje nudili su 50 TNSa ali su kasnije poduplali nagradu i izbili na prvo mjesto.
Upute za glasanje http://blog.transcodium.com/transcodium-voting-on-lbank-tns-giveaway/
Više informacija ima na njihovom Telegram kanalu https://t.me/transcodium

Futurax trenutno nudi 2000 FTXT (0,86$) tokena po glasu, ograničili su se da će isplatiti prvih 5000 glasova i to do 15.10.2018.
Telegram kanal: https://t.me/futurax
Obrazac za prijavu za nagradu. http://Bit.ly/VoteFuturax

Pošto se ni Transcodium tim ni Futurax tima nisu potrudili detaljno opisati postupak glasanja prilažem upute koje je napravio Ubex tim koje su stvarno detaljne a radi se o istoj burzi.
EustaceBagge
Member
**
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 54


View Profile WWW
September 16, 2018, 08:25:06 AM
 #3

Hvale vrijedna tema. Ponekad se na taj način mogu dobiti solidni tokeni. Sjećam se da sam svojedobno imao wepowera u vrijednosti jedno 10 dolara, zbog binance glasanja. A onda se strmopizdio pa sad vrijedi dolar i po.  Grin Ako nešto primijetim bum javio.

RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
September 24, 2018, 11:19:03 AM
 #4

bump
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!