Bitcoin Forum
May 01, 2024, 05:33:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bankalardan aldığınız Mevduat Faizi oranları.  (Read 327 times)
enginsev (OP)
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile
September 16, 2018, 04:29:50 PM

ING Turuncu hesap %25 bunun dışında sizlerin bankalardan aldığınız özel faiz oranlarını paylaşırsanız.

14.09.2018 Halkbank %24  120bin için
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714584805
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714584805
Reply with quote  #2

1714584805
Report to moderator
1714584805
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714584805
Reply with quote  #2

1714584805
Report to moderator
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
September 16, 2018, 04:47:36 PM

en iyisi ing şuan da sanıyorum. enpara doların sert hareketlerinde sistemi kapatıyor, alım satım yapamıyorsun zarar ediyorsun sürekli, araplara satıldıktan sonra çok bozdu..
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 16, 2018, 06:05:21 PM

Yahu arabayı satıp faize yatırayım diye düşünüyorum fakat vatandaş olarak TL de kalmaya ben bile güvenemiyorum. Yarın doların 9 lira olmayacağının garantisi yok. Araba fyatları döviz endeksli en azından diye uslu uslu durmaya devam ediyorum.

xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
September 16, 2018, 06:26:37 PM

Yahu arabayı satıp faize yatırayım diye düşünüyorum fakat vatandaş olarak TL de kalmaya ben bile güvenemiyorum. Yarın doların 9 lira olmayacağının garantisi yok. Araba fyatları döviz endeksli en azından diye uslu uslu durmaya devam ediyorum.

Şu an araç alım satımı için iyi bir zaman değil bence. Piyasada temiz araç kalmadı, tl daha sert bir şekilde değer kaybedebilir. Sattıktan sonra yeni bir araç alamayacağınız bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Enpara %21-22.5 arasında bir oran veriyor, vade süresine göre değişiyor.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Almanyali
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
September 16, 2018, 07:37:40 PM

%22 ila %24 arası değişiyor gördüğüm kadarıyla bankalarda, bir de dolar ve euro için % kaç veriyorlar onu söylermisiniz? biz almanyalılar az öyro getirelim ülkemize
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
September 16, 2018, 08:07:06 PM

ıng bank olabilir faiz olanlakları güzel enpara'da yazılanları okuduktan sonra düşündürdü normalde genel işlemleri ordan hallediyorum eft falan ama mevduat şuan ıng de sistem kapatma yazmış bir arkadaş dolarla ilgili farklı bir aksi duruma ben denk gelmedim bakmak lazım

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
September 16, 2018, 09:43:54 PM

En düşük %22 gördüğüm kadarıyla %25e kadar çıkan bankalar var, faize yatırım düşünmüyorum ama eğer düşünseydim biraz daha düşük faiz kabul edip sermayesi güçlü ve kriz halinde dayanacağını düşündüğüm bir kaç bankadan birine koyardım.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
September 17, 2018, 05:02:33 PM

Dolar ve euro da bu potansiyel varken mevduatı tl yapip faize atmak tam macera. Kisa vade de belki ama yilbasinda dolarin
 10 tl olmayacaginin bir garantisi yok. Dolarin tekrar yuzde 10 15 artmasi bu mevduat yuzde 25 faizin enflasyon ve kurla ezilmesi anlamina gelir..
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
September 17, 2018, 06:31:14 PM

ziraat bankası %16-17 civarında faiz çıkarıyor herkes 25 falan veriyorken neden bu oran çıkıyor anlamadım sanırım sistemde bir sorun var yada ben şu an yanlış yere bakıyorum çünkü çok mantıksız geldi bu oranlar

Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:58:20 PM

Şu an araç alım satımı için iyi bir zaman değil bence. Piyasada temiz araç kalmadı, tl daha sert bir şekilde değer kaybedebilir. Sattıktan sonra yeni bir araç alamayacağınız bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Enpara %21-22.5 arasında bir oran veriyor, vade süresine göre değişiyor.

Vallaha hocam aracımı satarsam artık araç almayı düşünmüyorum bir süreliğine. Bu vergi oranları ve TL de ki değer kaybı ile arabaya binmek cesaret istiyor artık ve ülkenin durumu kısa sürede kolay kolay düzelmez gibi duruyor.

enginsev (OP)
Jr. Member
*

View Profile
September 18, 2018, 08:07:48 AM

1mio için 29.25 ve 29.75 verilmeye başlanmış Halkbank ve Akbank şu anda en yüksek oranlar diyebiliriz
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
September 18, 2018, 08:24:25 AM

%25 faize rağmen paramı tl ye çevirip bankada tutmaya cesaret edemiyorum. bu kadar güvenilmez bir ülke hangi ara olduk anlamakta da zorlanıyorum açıkçası. ben türk vatandaşı olarak imtina ediyorsam, yabancı yatırımcıyı düşünmek bile istemiyorum.
durum gerçekten vahim
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
September 18, 2018, 04:15:42 PM

zamanında Japon ev kadınları türkiyedeki tahvillere parasını yatırarak zengin olmuşlardı. bu furya devam edecek gibi. çünkü faiz artırmak da doların ateşini düşürmüyor. faiz oranları daha yükselecek gibi duruyor. dolar, altın gibi alternatif yatırım araçları da revaçta.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
yapyap1
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
September 18, 2018, 06:20:09 PM

%22.40 yapıkredi veriyor vermesinede, Türk lirasında kalmak hiç akıl karı değil, para durduğu yerde değer kaybediyor.
enginsev (OP)
Jr. Member
*

View Profile
September 18, 2018, 06:46:32 PM

Ben Türklirasında kalmaya devam ediyorum şu anda dolara geçsem belki kısa vadede kazanıcağım ama uzun vadede pek çok arkadaşımın ve çocuklarımın geleceğinin çalınmasını temenni etmek istemiyorum.

Dolara geçsem ekrana bakıp hadi az daha çık az daha çık diye içimden geçirmek istemiyorum.

her 0,01 ekonomide bir kobinin iflası ve çocuklarımızın sırtına külfettir. Kısa siyasi polemikler bunu değiştirmez. ar parti gider vx parti gelir kalıcı olan Türkiye Cumhuriyeti ve milletidir.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 18, 2018, 07:21:09 PM
Last edit: September 18, 2018, 11:18:51 PM by Matthias9515

%25 faize rağmen paramı tl ye çevirip bankada tutmaya cesaret edemiyorum. bu kadar güvenilmez bir ülke hangi ara olduk anlamakta da zorlanıyorum açıkçası. ben türk vatandaşı olarak imtina ediyorsam, yabancı yatırımcıyı düşünmek bile istemiyorum.
durum gerçekten vahim

Bu ülkenin vatandaşı olmana rağmen paranı Türk lirasına çevirip banka faizinde tutmaya korkuyorsan yabancıların bu ülke hakkında ne düşündüğünü tahmin edebilirsin. Şu an Türkiye benim gözümde o kadar riskli bir ülke ki dolar eğer bu seviyede kalırsa ülkem için sevinirim. Bu faiz oranları kesinlikle dövizi bozdurup Türk lirasına geçmek için yeterli değil. Sen paranı bozdurup doları düşürmeye çalışsan bile bir başkası bunu alım fırsatı olarak görüyor ve satın alıyor. Sen doları bozdurduğunla kalıyorsun, halkın elindeki dolarlar giderek azalırken yabancılar ve yüksek gelirli türk firmaları dolarına dolar katıyor.

Şahsen faiz oranları ne kadar olursa olsun, Türk lirasına geçebilir miyim bilmiyorum çünkü şu an elimdeki bir miktar dolar benim yurt dışındaki eğitim masrafımın güvencesi kısacası bu hayattaki tek kullanımlık son biletim. Üniversitede bir erasmus birde yurt dışı yüksek lisansla orta gelirli bir avrupa ülkesinde medeni insanlar gibi yaşamak istiyorum.

Bu ülkede
+ Din
+ Dil
+ Irk

Problemi vardı, şimdi de

+ Ekonomi ve mülteci

Problemi var ve hiçbir zaman çözülmeyecek çünkü biz Atatürk'ün adam ettiği 'Orta Doğulu' insanlarız. Atatürk artık yok, Atatürk'e, daha doğrusu onun düşüncelerine saygı duyan kesim azınlıkta kaldı. Bu üzücü mü? Bence hayır. Bu ülkenin çoğunluğu zaten Atatürk'ü haketmiyordu. Demokrasi bunu gerektiriyor, biz de hakettiğimizi yaşayacağız. Ben bunu kabul ediyorum, kimse ağlamasın. Tek umurumda olan şey ailem, sevdiklerim ve akrabalarım. Her sabah metrobüste bile insanların birbirini ezdiği bir ülkede kimse 'insanlık'tan bahsetmemeli.

100.000 Türk lirası üzerine

Enpara 32 gün için %24
Akbank 32 gün için %22

Bana soracak olursanız paramı emanet edeceğim tek banka Akbank
BitcoinFani
Jr. Member
*

Activity: 81

View Profile
September 18, 2018, 08:40:42 PM

durum gerçekten vahim

Bu ülkenin vatandaşı olmana rağmen paranı Türk lirasına çevirip banka faizinde tutmaya korkuyorsan yabancıların bu ülke hakkında ne düşündüğünü tahmin edebilirsin. Şu an Türkiye benim gözümde o kadar riskli bir ülke ki dolar eğer bu seviyede kalırsa ülkem için sevinirim. Bu faiz oranları kesinlikle dövizi bozdurup Türk lirasına geçmek için yeterli değil. Sen paranı bozdurup doları düşürmeye çalışsan bile bir başkası bunu alım fırsatı olarak görüyor ve satın alıyor. Sen doları bozdurduğunla kalıyorsun, halkın elindeki dolarlar giderek azalırken yabancılar ve yüksek gelirli türk firmaları dolarına dolar katıyor.

Şahsen faiz oranları ne kadar olursa olsun, Türk lirasına geçebilir miyim bilmiyorum çünkü şu an elimdeki bir miktar dolar benim yurt dışındaki eğitim masrafımın güvencesi kısacası bu hayattaki tek kullanımlık son biletim. Üniversite de bir erasmus birde yurt dışı yüksek lisansla orta gelirli bir avrupa ülkesinde medeni insanlar gibi yaşamak istiyorum.

Bu ülkede
+ Din
+ Dil
+ Irk

Problemi vardı, şimdi de

+ Ekonomi ve mülteci

Problemi var ve hiçbir zaman çözülmeyecek çünkü biz Atatürk'ün adam ettiği 'Orta Doğulu' insanlarız. Atatürk artık yok, Atatürk'e, daha doğrusu onun düşüncelerine saygı duyan kesim azınlıkta kaldı. Bu üzücü mü? Bence hayır. Bu ülkenin çoğunluğu zaten Atatürk'ü haketmiyordu. Demokrasi bunu gerektiriyor, biz de hakettiğimizi yaşayacağız. Ben bunu kabul ediyorum, kimse ağlamasın. Tek umurumda olan şey ailem, sevdiklerim ve akrabalarım. Her sabah metrobüste bile insanların birbirini ezdiği bir ülkede kimse 'insanlık'tan bahsetmemeli.

100.000 Türk lirası üzerine

Enpara 32 gün için %24
Akbank 32 gün için %22

Bana soracak olursanız paramı emanet edeceğim tek banka Akbank

yazdıklarınız tamamen benim duygularıma tercüman olmuş durumda, Fakat Atatürkü bu Ülkede kimse anlamadı. Onun sanata, bilime, eğitime, tarıma, üretim ekonomisine dayalı çağdaş modern bir topluk yetiştirme yolunda yaptığı reformların önemini onu seven saygı duyanlar bile anlamadı. Müfredat mankurt öğrenciler yetiştirmeye itiyordu Öğretmen müfredatı uyguladı, maaşını aldı gitti. Atam köylü milletin efendisidir dedi, Köylü daha fazla mahsül alabilmek için yerli tohumu terk etti, İsrailin gönderdiği gdolu tohumu kullandı, bir dahaki sene tekrar mahsül alabilmek için yeniden gdolu tohumdan aldı böylelikle toprağını öldürdü, Kota koyulması bir yana, AB uyum yasaları gereğince ağacını sök, mahsül ekme bedava para denildi hoşuna gitti.. Atam Bütün ümidim gençliktedir dedi, gençlik Batının bilimini, teknolojisini kendine örnek alacağına, söylemlerinin arasına bir kaç yabancı kelime sıkıştırmayı ilerilik sandı ve özbenliğini kaybetti... haklısınız belki biz değil, ama Evlatlarını doğru düzgün yetiştirememiş, Atatürkü tam manası ile anlamamış, anlatamamış bu millet Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e rağmen bu hal deyse onu ve dolayısıyla insanca yaşamayı hak etmemiş..
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 18, 2018, 09:13:08 PM

Bende bugün baktım da enpara iyiymiş ya 100 bin tl ya 2.200 tl veriyor aylık walla güzel para hiç çalışmana gerek kalmaz da inşalah sonumuz Venezuela gibi olmaz

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
September 18, 2018, 09:19:08 PM

Şu anda enpara iyi gibi duruyor aslında baktığımda bir diğeri ise akbank sanırım ama 100k para olması lazım ve o parayı tutmak gerekiyor. Kaldıki böyle bir para olduktan sonra benim için bu piyasada tutmak zor olur açıkcası. Smiley
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
September 18, 2018, 10:41:46 PM

bugün kredi faiz oranlarına baktım ihtiyaç kredisi %2.93 olmuş enparada. Sad piyasada sanırım %2.50 altından yok sanırım. Allah borcu olanlara yardım etsin.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: