Bitcoin Forum
May 13, 2024, 01:38:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: SİACOIN -TEMEL VE TEKNİK ANALİZ  (Read 315 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:41:08 AM
Last edit: September 21, 2018, 07:31:23 PM by bychemist32
Merited by teramit (3), BitcoinTurk (1)

SİACOIN -TEMEL VE TEKNİK ANALİZ

Kripto para dünyasının istikrarlı para birimlerinden Siacoin’i, blockchain altyapılı merkezsiz bir bulut depolama platformu olarak karşımıza çıkıyor. Platform bulut depolama konseptini tamamen değiştirmek için yola çıktı.

Sia depolama platformu hard diskin az kullanılan kısmının kullanıldığı bir veri depolama marketi geliştirdi.

Siacoin’in öne çıkan özelliklerine kısa kısa göz atalım.
Tamamen gizli. Sia platformu dosyalarınızı önce şifreler, sonra merkezsiz bir ağa dağıtır. Özel, şifrelenmiş anahtarları ve kişisel verilerinizi bizzat siz kontrol edersiniz. Geleneksel bulut depolama platformlarının aksine, harici bir şirket veya üçüncü bir parti kesinlikle dosyalarınıza erişemez veya dosyalarınızı kontrol edemez.

Daha düşük masraflı. Piyasada faaliyet gösteren bulut depolama platformlarına kıyasla Sia’nın merkezsiz bulut depolama sistemi %90 daha az masraf çıkarır. Örnek vermek gerekirse; Amazon S3 platformunda 1 TB boyutundaki dosyalarınızı 1 ay boyunca depolamak isterseniz 23 dolar ödemeniz gerekir. Sia’da ise bu ücret yalnızca 2 dolar.

Büyük dosyaların dağıtılması. Sia gereğinden büyük dosyaları dünyanın dört bir yanındaki node’lara dağıtır ve dosyaları bu node’larda depolar. Dolayısıyla tek bir noktada sorun çıkma ihtimalini ortadan kaldırır ve geleneksel bulut depolama platformlarının sunduğu hizmetle rekabet edebilecek bir hizmet sunar.

Açık kaynaklı. Tamamen açık kaynaklı Sia yazılımına lider yazılım mühendisleri katkıda bulunuyor. İddialı geliştiricilerden oluşan ekip de Sia API’ında inovatif uygulamalar geliştiriyor.

Blockchain temelli market. Sia blockchain temelli Sia marketi, kullanıcılara depolama hizmeti sunan kişileri bir araya getirir. Oluşan rekabet ortamında kullanıcılar olası en düşük fiyatı öder. Kiracılar ödemeyi Siacoin’le yapar. Siacoin’ler ise kazılabilir ve alınıp satılabilir.

Nereden alınır?

Siacoin Binance , Bittrex, Upbit, QBTC, Poloniex, LBank, OKEx, CoinEx, HitBTC, Bitbns ve Bisq borsalarından temin edilebilir.

2017 yılının Ocak ayında başlayan ana destek trendi 2 yıldır çok sağlam çalışmış. Bu destek her seferinde test edilmiş ve zamanla bir psikolojik nokta haline gelmiş. Bu trendin kırılamayacağını düşünen yatırımcılar, fiyat çizgisi bu trende değdiğinde kuvvetli alımlarla her zaman fiyatı yukarılara taşımışlar. Grafikte görüldüğü üzere 2017 yılının Ocak ayında 20 satoshi olan SC,bu ana trendden çok sert tepki alarak 840 satoshi değerini görmüş. Yani %4200 değer artışı olmuş.
Bunun yanında çok güçlü bir de direnç var. İşin en güzel yanı ise muhteşem bir üçgen daralması var. Şu an tam destek üzerinde olan SC, aynı zamanda alım için en iyi değerde olup alım şansı da veriyor. Üçgenin sert bir şekilde kırılıp 80-100 satoshi değerlerinden tekrar 800 satoshi değerlerine çıkması an meselesi gibi görünüyor.
Kaynak:https://coin-turk.com/siacoin-nedir-nereden-alinir

▔▔▔▔▔
1715607535
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715607535
Reply with quote  #2

1715607535
Report to moderator
1715607535
Hero Member
*

Ignore
1715607535
Reply with quote  #2

1715607535
Report to moderator
1715607535
Hero Member
*

Ignore
1715607535
Reply with quote  #2

1715607535
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715607535
Hero Member
*

Ignore
1715607535
Reply with quote  #2

1715607535
Report to moderator
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
September 17, 2018, 12:56:38 PM

uzun süre önce sepetime eklemiştim şimdi para etmiyor tüm alt coinler gibi siacoinde para etmiyor toparlanması gerekir bakalım az zarar ile kurtulabilecek miyim göreceğiz artık

BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
September 17, 2018, 02:36:58 PM

Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık hocam, sia'dan beklenti çok daha yüksekti ancak borsada hala değerini bulduğunu düşünmüyorum bir sonraki boğa döneminde umarım yerini sağlamlaştırır.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
September 17, 2018, 03:49:34 PM

2016 yılında kendi çapımda, kıt bilgim ile sabırsız bir şekilde ticaret yaparken tanıştığım coin. Poloniex'te bir kar ettiysem 5 zarar ettirdi bana. Her seferinde kandım tekrar tekrar aldım en son baktığımda param 4'te 1'e inmişti ve lanet olsun diyerek o zararla çıkıp bırakmıştım trade'yi. Tek coine parayı gömmemeyi ve sabırsız trade yapmamayı kimse öğretmemişti o zaman. Hayal bu ya, Mayıs 2016'dan bahsediyorum. Meraktan şimdi grafiğe baktım. O dönem 1000 dolarlık siacoin'i alıp unutsaymışım ve tepe noktası olan 2018 Ocak ayında dur şuna bakayım deseymişim 1000 dolarım 400.000 dolar olacakmış Smiley Bu piyasa öldü desekte ölecek gibi değil arkadaşlar. Şu durağan fiyatı bile bahsettiğim dönemin 2 katından fazla.
Analiz için teşekkürler. Alakası yoktu benim yazdıklarımın ama paylaşmak istedim kusura bakmayın Smiley
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 17, 2018, 03:57:09 PM

Güzel yazı olmuş, elinize sağlık. Sanırım Siacoin ilk bu işe başlayan herkesin bir dikkatini çekiyor. İlk başlarda bende biraz al-sat yapmıştım.

Bu arada grafik linkiniz gözükmüyor. Şöyle alt kısıma ekliyorum.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
September 17, 2018, 04:34:40 PM

güzel gibi dursa da projesi  daha fazla tanıtıma ihtiyacı var gibi...veri güvenliği en büyük sorunlardan ne de olsa ..gerçekten buna çözüm sunuyorsa belki yürüyebilir.ama bana pek cazip gelmiyor projesi bi de teknik analiz garfik yorumlama falan altcoinlerde çalışmıyor boşuna kasıyorsunuz  Grin
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 17, 2018, 05:40:45 PM

Siacoin benim de bu ise ilk girdiğimde aldığım coinlerin başında geliyordu. Total suply çok fazla. Olur mu bilmem ama ekip coinburn yapsa çok güzel olur.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
September 17, 2018, 06:06:30 PM

minin yaptığım dönemlerde 35 sattan satmışlığım var bu coini, zirve yapmış yine diplere düşmüş bile. Tutsaymışız şu durumda bile daha karlıymış.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
September 17, 2018, 06:20:47 PM

Sia coin , sizinde anlattığımız gibi güzel bir coin fakat ne hikmetse 800 sats lari bir türlü geçemedi. Alan kişiyi epey uzun bir süre hodl etmek zorunda bırakıyor. Toplam miktarı da çok fazla. Umarım tekrardan 800 leri görür
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
September 17, 2018, 09:42:51 PM

Supply fazla olduğu için pek yüksek bir artışı daha doğrusu istikrarlı bir artışı yakalaması zor.Boğa sezonunda iyi değerlenir.Bulut projesi alanında rakipleri fazla eski bir coin olduğu için uzun vadede kaybettirmez gibi duruyor.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
September 18, 2018, 04:24:01 AM

Bi ara sağlam pumpladılar bunu 1 tane coinle pump yaptılar ne işe yarar hiç bir bilğim yok sadece pumpta iş görmştü teknik analizlere gelicek olursak bakıyorum bakıyorum anlamıyorum anlayanda çok yok varsada iş görmüyor heralde
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
September 18, 2018, 05:49:18 AM

piyasalardaki genel düşüşten nasibini alan coinlerden biri, bittrex ten takip ediyorum ara ara ama iç açıcı görünmüyor şu an diğerleri gibi o yüzden boğa dönemini beklemek lazım bunda da.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
September 18, 2018, 06:44:07 AM

Sia coin proje olarak çok güzel bir coin ama ne hikmetse belli yerleri hiç asamiyor. Binanceye de girdi. Balinaların bu coine sağlam girip en azından 1000 satoshileri geçirmesi en büyük dileğim.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 18, 2018, 08:36:40 AM

Sia coin gerçekten iyi bir proje zira çok güvendiğim yatırım danışmanı bir arkadaşım var ileride sadece siacoin kullanılacak diye iddia ediyordu gülüp geçiyordum haklı çıkabilir ancak ben sanmıyorum Smiley

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
September 18, 2018, 10:41:02 AM

SC'de yatırımcısına tersten saplayanlardan.. ne zamandır %50 zararla bekliyorum şahsen. zararına satmak yok tabii çıkana kadar beklemeye el mahkum..
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 18, 2018, 09:05:21 PM

Güzel yazı olmuş, elinize sağlık. Sanırım Siacoin ilk bu işe başlayan herkesin bir dikkatini çekiyor. İlk başlarda bende biraz al-sat yapmıştım.

Bu arada grafik linkiniz gözükmüyor. Şöyle alt kısıma ekliyorum.

O da görünmüyor malesef (en azından bende durum bu), forumda resim paylaşırken daima directupload.net i kullanıyorum, resmin görüntülenememesi gibi bir sorun yaşamadım henüz. Resim yükleyen tüm arkadaşlara öneririm.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
September 19, 2018, 12:31:09 PM

Piyasaya yeni giren çoğu kişinin kısa süreli aşk yaşadığı coin. Smiley Geçen yıldan bu zamana arzı % 30 artmış görünüyor neredeyse. Yanlış hatırlamıyorsam 28 milyar adet olan coin sayısı 37 milyara yaklaşmış. Geçen sene dual olarak kazılabiliyordu fakat asic ürettiler ve arz hızla artınca fiyatı düştü.

Bitcoin / Ethereum / Monero
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
September 19, 2018, 04:01:47 PM

sia her zaman para edecek bir projedir. ekip aktif çalışmalar yürütüyor. gerçi şimdilerde filecoin açılacak işleme. filecoin ciddi miktarda para toplamıştı 2017 de icoda
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 20, 2018, 06:14:11 PM

ilk aldığımda 55 satoshiydi. herşey yükselirken öyle duruyordu. Sinir oldum 58 'den sattım. Sonra 300-400 lere kadar çıktı. 200'lere düşünce bir daha aldım. Bu sefer feci düştü. Satmıyorum inat ettim bekliyorum. En azından saçma tokenlerden değil bir coin. Eninde sonunda sıra SC'ye de gelir.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
September 20, 2018, 06:31:13 PM

Bu sene 60 satoshilerde almıştım. 200 satoshi civarlarında sattım.Kendi yaptığım teknik analize göre alıp sattım. Aç,Xrp,Hydro gibi coinler avantajdır,teknik her zaman çalışır...

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: