Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:52:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: coinmarketcap.com dan çok daha iyi  (Read 400 times)
Barrueco (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
September 17, 2018, 12:54:23 PM
Merited by lossnet (1)

https://onchainfx.com/

Yukarıda linkini paylaştığım site, coinmarketcap.com benzeri bi sitedir. Ancak çok daha fazla fonksiyona sahip.
Örneğin ATH (Gördüğü maksimum fiyat)'dan beri kaç gündür düşüyor, Yüzde kaç düşmüş, ATH'ye tekrar ulaşması için X kaç yapması lazım, günlük-haftalık-aylık ve 3 aylık USD-BTC değişimleri vs... çok önemli istatistiksel verileri 100 den fazla coin (marketcap'i en büyük olan coinler) için tek sayfada gösteriyor ve bunları sıralayabiliyor. Dolayısıyla altcoin almak isterseniz çok doğru bir şekilde hangi coin ne kadar düşmüş, hangisi daha fazla düşmüş vs.. ne isterseniz çok kolay bir şekilde bulup karşılaştırabiliyorsunuz. Ben çok fazla kullanmaya başladım bu siteyi. Sİzlerlede paylaşmak istedim.

Umarım ilk meritimi alabilirim.

▰▰▰▰ BLACK ▰▰▰▰
 ▰▰▰▰ Insurance Company on Blockchain  ▰▰▰▰
http://www.black.insure/
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
September 17, 2018, 01:00:01 PM

Site iyi kurulmuş ama coinmarketcapte en yüksek hacimli 200 coinden sadece 107 tanesini almışlar. O yüzden btc dominasyonu da cmc'ye göre farklı çıkıyor.
Coinlerin sayısı arttırıldığı zaman daha başarılı olacaktır.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
September 17, 2018, 01:50:35 PM

Memlekette olduğu gibi tüm dünyada da geçerli kural, taklitler aslını yaşatıyor işte... Adamlar sektörün ilki ve onu bırakmayacaklar. Bilinirlik açısından sadece. Özellik bakımından tabi ki çok daha gelişmiş platformlar şu an bile var ileri de çok daha fazla olacaklar. Ama CMC ilk olduğundan yerini hiç bırakmayacak bence...
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
September 17, 2018, 02:00:30 PM

Bunu da ekleyelim sık kullanılanlara teşekkürler. Keşke bu her çıkan coin'in hemen eklendiği bir site olsa. Bountylerden gelen hangi borsaya girecek veya eskiler acaba girdi mi diye 50 tane borsa twitter adresini sık kullanılanlara ekledim. Her gün ara ara bakıyorum. Bu şekilde birkaç fırsat yakaladığımdan ötürü bırakamıyorum da ama çok zaman gidiyor. Her coin ico'yu tamamlar tamamlamaz takip edildiği, borsaya girip girmediği bilgisi verebilecek bir site de kursalar keşke.
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
September 17, 2018, 02:20:48 PM

Bunu da ekleyelim sık kullanılanlara teşekkürler. Keşke bu her çıkan coin'in hemen eklendiği bir site olsa. Bountylerden gelen hangi borsaya girecek veya eskiler acaba girdi mi diye 50 tane borsa twitter adresini sık kullanılanlara ekledim. Her gün ara ara bakıyorum. Bu şekilde birkaç fırsat yakaladığımdan ötürü bırakamıyorum da ama çok zaman gidiyor. Her coin ico'yu tamamlar tamamlamaz takip edildiği, borsaya girip girmediği bilgisi verebilecek bir site de kursalar keşke.

Aynen hocam yani her sey farkli bir sitede olunca biraz takip etmesi zor oluyor, hepsi icin bir site olsa cok iyi olurdu bence de.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 17, 2018, 02:33:53 PM

Şimdi baktım bi 5 dk. Bence gayet güzel görünüyor. Filtreleme bölümünü baya geniş yapmışlar. Özellikle ATH göstermesine bayıldım. Neredeyse 50 farklı kritere göre filtreleme var. CMC'ye göre daha kullanışlı olmuş. Şu anda 107 adet coin/token varmış. Eğer zamanla ilk 1000'i eklerlerse ben kullanırım valla bunu. İlk merit'in hayırlı olsun Smiley
Barrueco (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
September 17, 2018, 04:00:58 PM

Şimdi baktım bi 5 dk. Bence gayet güzel görünüyor. Filtreleme bölümünü baya geniş yapmışlar. Özellikle ATH göstermesine bayıldım. Neredeyse 50 farklı kritere göre filtreleme var. CMC'ye göre daha kullanışlı olmuş. Şu anda 107 adet coin/token varmış. Eğer zamanla ilk 1000'i eklerlerse ben kullanırım valla bunu. İlk merit'in hayırlı olsun Smiley

Çok teşekkür ediyorum Hocam Smiley

▰▰▰▰ BLACK ▰▰▰▰
 ▰▰▰▰ Insurance Company on Blockchain  ▰▰▰▰
http://www.black.insure/
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
September 17, 2018, 04:07:24 PM

Site gayet başarılıydı duruyor birkaç eksik haricinde cmc den hoş ve başarılı gözüküyor. Tabi bu eksiklerin giderilmesi lazım. Paylaşım için teşekkürler.

ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 17, 2018, 04:31:28 PM

Ona bakarsak birçok coin btcden iyi ama fiyatı ortada . İlkler her zaman unutulmaz. Her ne kadar yeniler daha iyi olsa da.

huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
September 17, 2018, 06:18:58 PM

Dostum paylaşım için teşekkürler. Allah'tan ilk meritini aldın yoksa newbie rütbesine geri dönerdin. Forum, meriti olmayan jr larin hepsini newbie rütbesine geri düşürmüş.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 17, 2018, 06:28:04 PM

Site iyi kurulmuş ama coinmarketcapte en yüksek hacimli 200 coinden sadece 107 tanesini almışlar. O yüzden btc dominasyonu da cmc'ye göre farklı çıkıyor.
Coinlerin sayısı arttırıldığı zaman daha başarılı olacaktır.

Arkadaşımızında dediği gibi sadece 107 tane coin var. Diğerleri gözükmüyor. Zamanla heralde onlarda gözükür diye düşünüyorum.
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1792
Merit: 345

View Profile
September 17, 2018, 09:21:30 PM

Site bence de güzel olmuş tasarımı biraz daha iyi olabilirmiş ama bu haliylede kullanılabilir. Siteyi sık kullanılanlara eklemek lazım alternatif olarak. Teşekkürler.
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
September 18, 2018, 12:12:23 AM

Bu ney la liste coinmarketcaptekiyle alakası yok malesef çok saçma tezos 4 milyar dolar market cap olmuş stellar geçmil ripple ı nerden almışlar bu bilgileri tamam cmc ye çok inanmıyoruz ama bunlar hiç gerçekçi gelmedi üstüne 100tane coin var sadece listede Sad kullanılmaz bu site.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
September 18, 2018, 02:02:52 AM

Arayüz çok ıyı degıl coınmarkett de kıyaslanamaz dıgerlerıne bırsey dıyemem ama benım hosuma gitmedi suan da rakıbı yok gibi coınmarketcapın
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 18, 2018, 06:35:10 AM

Ona bakarsak birçok coin btcden iyi ama fiyatı ortada . İlkler her zaman unutulmaz. Her ne kadar yeniler daha iyi olsa da.

Arkadaşa katılıyorum, o zaman bitcointalk da daha iyi bir alternatif olduğu zaman bitmesi lazım ama öyle değil. Belirttiğiniz site iyi ama kullanışlı değil, UX adına 10 yıl geriden geliyor diyebilirim. Eğer coinmarketcap'a rakip olacaksa her anlamda iyi şekilde kullanılabiliyor olmalı.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
September 18, 2018, 06:40:16 AM

Teşekkürler hocam paylaşım için. Sık kullanılanlara eklenmesi gereken bir site. Son zamanlarda coinmarketcap pek gerçeği yansıtmıyor. İncelemedim ama mesela hydronun dolaşımda ki miktarı 2 milyar küsur olarak gözüküyor ama gerçekte 7 milyarin üstünde deniliyor. Verdiğiniz siteden  kontrol edeceğim.
jingyang
Full Member

Merit: 103

View Profile
September 18, 2018, 08:32:56 AM

Paylaşım için teşekkürler evet bunun gibi çok site var daha gelişmiş ve kullanılabilir siteler var cryptocompore'de bunlardan bir tanesi ancak arkadaşın dediği gibi coinmarketcap'e alıştık ve taklitler aslını yaşatıyor gerçekten

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
phoneiX
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
September 18, 2018, 09:15:13 AM

Siteyi biraz inceledim ama tam olarak CoinMarkete ek olarak ne gibi farklılıkları var pek çözemedim.Bence CoinMarketCap daha iyi.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
September 18, 2018, 09:57:33 AM

bende bu tarz sitelere rağmen coinmarketcap in tercih edileceğini düşünüyorum. Hatta bu siteler sayesinde cmc de eksiklerini görüp ona göre yeni geliştirmeler tasarlayacak ve popülerliğini koruyacaktır.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
September 18, 2018, 10:36:14 AM

paylaşım için teşekkürler arayüz ve kullanışlılık olarak bana göre coinmarketcap'ın eline su dökemez arayüzü çok karışık bu sitenin.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: