Bitcoin Forum
May 25, 2024, 08:12:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: John McAfee İnsanlık Tarihindeki En Büyük Ekonomik Patlamayı Tahmin Etti  (Read 240 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 17, 2018, 06:53:51 PM

Antivirus programı geliştiricisi ve kripto para tutkunu John McAfee iddialı açıklamalar yaptı.

Kripto para boğası John McAfee 5 yıl içinde merkezi borsaların piyasadan silineceğini düşünüyor. Güven ihtiyacının ortadan kalktığı merkezsiz borsaların da “insanlık tarihindeki en büyük ekonomik patlamaya” zemin hazırlayacağını iddia ediyor.
Merkezi borsalar tıpkı geleneksel finans kurumları gibi çalışıyor. Aracı işlevi görüp kullanıcılara sundukları hizmet karşılığında ücret talep ediyorlar. Birçok kaynak bunun Bitcoin’in ve altcoin’lerin felsefesine ters olduğunu düşünüyor. Merkezsiz borsalar ise güven gerektirmeyen ve hiçbir aracının olmadığı şekilde çalışıyor ve bu durum Bitcoin’in felsefesiyle örtüşüyor.

BoxMining’e verdiği röportajda McAfee merkezi borsaların çoğunun yozlaşmış olduğunu ve 5 yıl içinde ortadan kaybolacağını dile getirdi. Bu durumda tüm dünyadan kullanıcılara sahip merkezsiz borsaların “savaş hükümetlerinin” sonunu getireceğini ve hükümetlerin kripto piyasasını durduramayacağını ekledi.

Hükümet olarak ne kadar güçlü olduğunuz umrumda değil, ne kadar polisinizin ve askerinizin olduğu. Eğer bir borsa akıllı telefon ve laptop gibi yollarla 20 milyon cüzdana dağıtılmışsa ne yapabilirsiniz? Bu imkansız. Dünyanın dört bir yanındaki 20 milyon hesabın hepsini kapatmanız gerekir.

Düzenlemelerle savaş
John McAfee röportajın devamında düzenlemelerin gereksiz olduğuna değindi ve kripto teknolojisinin “izinsiz bir toplumun” yaratılmasına yardımcı olduğunu kaydetti. Düzenlemelerin insanları koruyamayacağını vurgulayan McAfee, ihtiyaç duyduğumuz yardımın “gerçek”te, Blockchain’de ve bireysel çıkarda olduğunun altını çizdi.

“Blockchain gerçeğin kesin bir kaydı” çıkarımını yapan McAfee Blockchain’den önce gerçeğin hiç olmadığını savundu.

Kaynak: https://coin-turk.com/john-mcafee-insanlik-tarihindeki-en-buyuk-ekonomik-patlamayi-tahmin-etti

▔▔▔▔▔
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
September 17, 2018, 07:50:05 PM

nihat doğan'ın amerika şubesi gibi birşey bu adam, sürekli gündemde ama ne iş yaptığı belli değil kimsenin söylediği şeyleri dikkate aldığını sanmıyorum
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:18:15 PM

Oldum olası bu adamı sevemedim. Açıklamalarını çok ciddiye almıyorum. Adam birşey söylüyor çıkma ihtimali zaten %50. Tutturma şansı %50. Ki bu piyasada önüne gelen herkes bir açıklama yapıyor. O yüzden salla gitsin
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:23:37 PM

Aferin toplayacak açıklamalar yapıyor sürekli. 65 yaşını geçmişsin ne yapacaksın daha fazla parayı sadece tweet atmaktan bile mini bir servet elde ettin daha ne istiyorsun be adam...

Bu piyasada olan herkes biliyor artık merkezsiz borsaların piysanın geleceği olduğunu.

Binance bile merkezsiz borsa olma yolunda ilerliyor.

aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 18, 2018, 06:00:55 AM

Çok değişik bir abi cidden, Trump kafasının kripto paralar için uyarlanmış hali. Adam hep bir kaos peşinde. Gerçi müthiş, kaosu kendi yaratıp kendi düzenini çıkarıyor, klasik ABD oyunu işte. Kaos yarat, düzeni kendine göre tesis et, sonra hiç bir şey yokmuş gibi, oyna devam.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
September 18, 2018, 04:17:32 PM

yaw seneye de dump yaparlarsa bitcoin belki 1000 doları zorlayacak. o zaman o girdiği iddia için endişe etmeye başlar mı acaba. mevcut fiziki paraların tahtının ortadan kaybolduğu yok. felaket senaryoları dolaşıyor onları da bildiğimiz ekonomistler dillendirmiyor. kripto işleri ile ilgilenenler youtube da yorumda bulunuyor o kadar.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
September 18, 2018, 04:56:50 PM

John McAfee kaale almadığım ama açıklamalrını takip ettiğim biri ,uzun zamandır bu denli bir tespitte ve doğru bir açıklama yapmamıştı ,e ne demişler bozuk saat bie günde 2 kez doğruyu gösteriyor.Merkezsi borsaların kripto para felsefesine en uygun çözüm bencede.

Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
September 18, 2018, 06:33:34 PM

nihat doğan'ın amerika şubesi gibi birşey bu adam, sürekli gündemde ama ne iş yaptığı belli değil kimsenin söylediği şeyleri dikkate aldığını sanmıyorum

Bu adamla ilgili yapılan en müthiş tespit buydu, hahahha gerçekten güldüm Grin Her konuda her fırsatta konuşuyor, kendini bu kadar ortalığa atıp boş konuşmasaydı böyle iticilik rekorları kıramazdı.
Mstulu
Jr. Member
*

View Profile WWW
September 18, 2018, 08:12:51 PM

Bu adam kripto piyasasını yaptığı açıklama ve tahminleriyle sürekli karıştırıyor.Yaptığı bu  konuşmalarla insanlar arasında çok büyük mağduriyetlere sebebiyet verebiliyor.Kimse bunun konuşmalarını baz alarak işlem yapmamalı,kendi analizini ve araştırmasını kendisi yapmalı dır
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
September 18, 2018, 11:12:45 PM

John McAfee görüşlerinde bir çok doğruluk payları olsada, çok hak verdiğimiz noktalar olsada, bir şekilde artık pek kaale almayacağımız sıradan bir adam kimliğine geçiş yaptı.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
September 19, 2018, 12:33:28 PM

Beş yıl çok uzun bir süre. Merkezsizde borsaların gelişeceğini de hepimiz biliyoruz. Kripto paralar özgürlük demektir, bir yerlere bağımlı olmak değil.
Bu sefer söylediklerini doğru buluyorum Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
September 19, 2018, 12:40:25 PM

öyle yada böyle bir yerde fena patlama olacak. mevcut ekonomik düzende köklü değişimler olacağı falan kriptocuların dilinde zaten. ama bu kripto paraların gündelik hayatta kusursuzca kullanılacağı anlamına gelmiyor. ortada dolar krizi olduğu söylenir, şimdiden gidin 1 bitcoin alın falan diyende her kafadan bir ses çıkıyor. şu an için bana en garantici gelen yatırım aracı dolar ve altın, kriptolarda daha fazla kaybetme riski var.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 19, 2018, 02:10:03 PM

Merkezi ve merkezi olmayan borsalar arasında büyük bir savaş başlayacak gibi görünüyor. Bu felsefeye merkezi olmayan borsalar daha uygun ama merkezi borsaların kattıkları da ortada  Undecided

boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
September 19, 2018, 02:38:45 PM

nihat doğan benzetmesine katılıyorum bende gereçkten iyi tespit olmuş Smiley şu adam piyasaya adımını attığından beri nefret ediyorum resmen.bi ara twitterda milleti gazlayıp ucuzdan aldığı coinleri verdi milletin eline bayadır sesi çıkmıyordu yine aynı şeyleri yaşamayız umarım
cyhngnbz
Jr. Member
*

View Profile WWW
September 19, 2018, 03:22:28 PM

olacak demekle olmasını umuyorum demek arasında büyük bir uçurum var. öyle üç beş twit atıp coin satmaya benzemez bu iş. beş yıl da bu öngörü için çok az bir zaman.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
September 20, 2018, 10:41:54 AM

Yakın zamanda yeni pumplar başlatmayı düşünüyor sanırım,  bayadır yoktu piyasada,  olduğu zamanlarda da piyasaya zararı oldu,  millet söylediği coinlere hücum etti sonra çoğunun elinde kaldı piyasanın güveninin sarsılmasında büyük rol oynadı tam bir karaktersiz kendisi
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
September 20, 2018, 02:51:53 PM

Mcaffee'nin her dediğine inanmayın. onun gibi nicesi haber olacak bilgiler üretiyor. Ortada fol yok yumurta yok. İşte ne deniyor, bitcoin ralliden önce büyük bir çöküntü yaşayacak falan. aradan iki sene geçer hala ortada ralli, malli bile olmayabilir.

semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
September 21, 2018, 10:58:30 PM

Bu adamın artık dediği hiçbir şeye inanmıyorum. Benim inandığım doğruyu söylese bile durup düşünüyorum. Acaba nerede hata yaptım ne yapabilirim diyorum.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
September 22, 2018, 12:17:47 AM

Merkezi borsaların eli armut toplamaz bu piyasada ballı kazanç olduğunu keşfettiler bir kere. zor iş piyasadan silinmeleri sevsekte sevmesekte.
AxuProject
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile
September 22, 2018, 07:39:21 AM

şu adamın söylediklerine zerre inanmıyorum hepsi üçkağıtçı olmuş gitsin virüs programımı yapacak napacak onu yapsın milletinde kafasını bulandırmasın artık.

█≣≣≣   SECURIX   ≣≣≣█
▐▃    NEXT GENERATION OF CRYPTO MINING    ▃▌
http://www.securix.io/
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: