Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:07:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Neden Merit Havuzu Legendary Olmak Zorunda Neden Hero,Sr. veya Full Member Değil  (Read 166 times)
Elysio (OP)
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
September 18, 2018, 01:44:48 AM

Merhaba arkadaşlar benim için büyük forum için küçük bir problem olabilir bu konu.

Neden merit havuzlarımız Legendary üye oluyor?
Legendary'nin olmasında tabiki bir sorun yok ama bu havuz forumdakilere daha hızlı ulaşmak ve daha hızlı rank almak ve daha hızlı yardım etmek için değil mi.
Şimdi gelecek olursak bir Legendary ranklı bir kişiye merit atıyoruz ama bu Legendary rank alabiliyor mu? Tabikide hayır.
Her 2 Meritin 1'i sMerit olarak geri dönüşüm sağlıyor yani 2 verip 1 merit olarak arkadaşlarımıza geri alıyoruz.
Sıkıntı şurda bu Legendary arkadaş merit havuzu buna gelen meritler bu arkadaşı rank atlatmıyor yani çöp oluyor gibi düşünüyorum ben.
Bunun yerine Hero Member, Sr. Member veya Full Member bir arkadaşımız havuz olsada bu arkadaşa merit atsak hem bu arkadaş faydalansa hemde geri dönüş sağlasa kötümü olur bence tabikide hayır.

EFS Moderatörümüz bu konuyla ilgilenirse çok iyi olur düşüncesindeyim.

Başka bir konunun altına 30dk önce yazdığım yorum budur.

Arkadaşlar benim bir önerim var artık ne kadar dikkate alırsınız bilmiyorum!!!

Bu havuz olayı çok süper bir olay herkesin yararına ama bir sorun teşkil ediyor bence havuz bir kişi olmamalı değişmeli bu havuz belli aralıklarla.

Neden diye soracak olursanız

Nedenim by railler'in rankı Legendary daha nereye rank yükselecek hiç bi yere. Sonra şimdi bizim bağış yaptığımız meritler bu by railler'e giderken 2 merit'e 1smerit olarak dönüyor yani hem merit'in teki çöp olmuş oluyor hemde rank atlayamamış oluyor.

Bu arkadaş yerine  Hero Member, Sr. Member veya Full Member bir kişi merit havuzu olursa en azından bu kişi rank atlayabilir ve bizim verdiğimiz meritlerin %100'ü arkadaşlara yarar. Yukardaki örnekte 2 merit veriyoruz teki çöpe gidiyor 1 tane geri alabiliyoruz. Sorun çöpe gitmesi değil (Her halükarda 2 meritten 1 sMerit alabiliyoruz) sorun havuz olan kişinin rank atlayamaması.

Arkadaşlar bu konuda destek çıkarsanız çok mutlu olurum bence gereksiz bir konu değil meritlerimizin %100'ü işe yarar olsun %50 ile iş yapmayı bırakalım lütfen.

EFS bu konuyu dikkate alırsan çok memnun olurum.

Destekleyenler desteklemeyenler hepinize teşekkür ederim.

1715602032
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715602032
Reply with quote  #2

1715602032
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 18, 2018, 02:03:15 AM

Merit kaynağı olan kişilere merit gelmez, sMerit gelir.
Elysio (OP)
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
September 18, 2018, 04:10:50 AM
Last edit: September 18, 2018, 04:26:00 AM by Elysio

Haklısın o konuda onu biliyorum zaten ama tam okumamışsın direk yorum yazmışsın gibime geldi.

Ben merit havuzlarından bahsediyorum alttaki başlıklarıda örnek vereyimde anlaşılması kolay olsun.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4973607.0
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 18, 2018, 07:31:11 AM

Haklısın o konuda onu biliyorum zaten ama tam okumamışsın direk yorum yazmışsın gibime geldi.

Ben merit havuzlarından bahsediyorum alttaki başlıklarıda örnek vereyimde anlaşılması kolay olsun.

Galiba biraz kavram kargaşası yaşıyoruz.

Merit kaynağı: Kimsenin Merit göndermesine gerek yoktur, belirli sayıda sMerit forum tarafından bu kişilere gönderilir. Onlarda kaliteli gördükleri mesajları değerlendirerek sMerit verirler. Bu kişilerin Hero üstü olması mantıklıdır. Bu şekilde hem forum dinamiklerine hakim olduğundan, hem de kendisi için bir menfaat sağlamayacağından emin olunulur.

Gelelim şimdi sizin Merit havuzu dediğiniz duruma; bu aslında sadece by railler'in açtığı bir konudur. EFS ya da forum yönetimi ile bir alakası yoktur. Onlar da kendi insiyatifleri dahilinde bu konuya Merit verebilirler. Tamamen gönülülük esasına dayanır, bu konu by railler tarafından açılmıştır ama x kişi tarafından da açılmasının önünde bir engel yoktur.

Teramit ise Merit kaynaklarından bir tanesidir. Kendisi yine bir havuz oluşturmamış, sadece forumda başkaları tarafından önerilen konuları görmek adına, konu açmıştır. Bu konuya Merit vermek yine üyelerin kendi insiyatifindedir ve forum yönetimi ile alakası yoktur.

hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
September 18, 2018, 08:43:35 AM

Rallier nickli üye merit bağış alanı konusunu açtığı zaman meriti yanlış hatırlamıyorsam heroydu ve 500 meriti vardı. Konuyu açtığı zaman doğrudan kendisine gönderilmesi için değil de konusuna gelen mesajlara ve başlıklara merit atılması için hakeden konuları ve mesajları ayırabilmek için açılmıştı. Arkadaşı tanımıyorum ama eski üyeler yeterince güveniyordu ki doğrudan kendisine attılar o da bu konulara teker teker paylaştırdı.

Gelen meritlerle kendisi legendary oldu olmasına da yine güvenilir bir üye olduğu için meritler ona gönderilmeye devam etti. O şekilde bir konuda sen açabilirsin.

Terramit de gayet mantıklı bir şekilde hangi konuya veya hangi mesaja meritiniz olsa merit atarsınız diye konu açtı. Hem kendisi vermek için hem de diğer üyeler daha rahat görsün diye. Bu üye konuyu bilgilendireni ödüllendirdiği gibi başlığı açanı da merit ile ödüllendirdi.

Bu ve buna benzer konuları sadece legendary üye açacak diye bir kural yok siz de açabilirsiniz.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
September 18, 2018, 08:50:30 AM

Şuanki duruma göre dediklerinizde haklısınız. Şimdilik yok ama daha sonra ne mağlum legendary üstü üyelik gelmeyeceği. Her zaman değişiklik olma ihtimali bulunuyor.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 18, 2018, 10:10:47 AM

Hayir konunu okudum ama merit havuzu diye bir şey yok, yani by rallier’e insanlar gonlunden koptuğu için merit verdi. Yanlis hatirlamiyorsam Hero’ydu ve Legendary olmayi kaciriyordu. Ben bile by rallier Legendary olabilsin diye merit verdim daha sonra Theymos bir kural ile Legendary olmaya yakin heroları 1000 merite tamamladi. O konuda insanlar by rallier’e değil, beğendiği mesajlara merit veriyor. Yani herhangi bir havuz yok.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
September 18, 2018, 01:09:38 PM

Hayir konunu okudum ama merit havuzu diye bir şey yok, yani by rallier’e insanlar gonlunden koptuğu için merit verdi. Yanlis hatirlamiyorsam Hero’ydu ve Legendary olmayi kaciriyordu. Ben bile by rallier Legendary olabilsin diye merit verdim daha sonra Theymos bir kural ile Legendary olmaya yakin heroları 1000 merite tamamladi. O konuda insanlar by rallier’e değil, beğendiği mesajlara merit veriyor. Yani herhangi bir havuz yok.

abi haksızlık var ya.aktivitl olayıyla falan ucundan kaçırdık hero olmayı .Ama bize bir iyilik yapılmadı.En azından kayıt tarihine göre merit verilebilirdi.Yazık oldu bize.ömür boyu hero olmam münkün değil.hesabı açmışım 2013 yılında ama merit olarak 2017 2018 de açılan hesaplarla aynı merit çok güzel.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
September 19, 2018, 04:29:35 AM

merit havuzları sayısı artması lazım aksi takdirde merit almak ve rütbe atlamak çok zorlaştı en azından Türk forumlarında merit havuzu olan kişi sayısı çok olsaydı daha iy iolabilirdi.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: