Bitcoin Forum
May 30, 2024, 03:10:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Quarkchain (QKC) Token İncelemesi  (Read 389 times)
mistersehmuz (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
September 18, 2018, 02:38:34 AM
Last edit: September 18, 2018, 02:50:08 AM by mistersehmuz

Bir blockchain projesi olan Quarkchain’e, (kendi standartlarımda) ciddi bir yatırım yaptığım için proje hakkında bir miktar araştırma yapmıştım. Sizinle de bu bilgileri paylaşmak istedim arkadaşlar.

Ian Balina’nın 2018 yılının en iyi projesi olarak gösterdiği Quarkchain projesi yüksek performanslı sistemlerde uzman ve 15 yıllık geliştirme deneyimine sahip olan Qi Zhou isimli eski bir Google çalışanı tarafından yönetiliyor. Ekibin diğer üyeleri arasında ZhaoGuang Wang (Kıdemli Yazılım Mühendisi), Ting Du (Çin için CMO), Anthurine Xiang (CMO) ve Kyle Wang (COO) gibi Google ve Facebook eski çalışanları bulunmaktadır. Ekip 2017 yılında Quarkchain üzerinde araştırmalar yapmaya başladı. 2018 Şubat ayında ise çevrimiçi tanıtımlar internette yayınlandı. Mayıs 2018’de ise Ico’su piyasaya sürüldü ve 20 milyon dolar hedefi gerçekleştirildi.  Bunun 16 milyon dolarlık kısmı özel yatırımcılara satıldı. 10 milyarlık total supplyın sadece %20’si satışa sunulurken, %15 takıma, %5 danışmanlara ve %15 ise kuruma ayrıldı. %45lik kısım ise reklam, madencilik ve topluluğa ayrıldı. Ekibin yol haritasındaki bir sonraki hedefleri 2018’in son çeyreğinde QuarkChain Core 1.0, Mainnet 1.0 ve SmartWallet 1.0′ı başlatmak. 2019’un ikinci çeyreğinde ise QuarkChain Core 2.0 sürümü, Smart Wallet 2.0 piyasaya sürülecek.

Proje, tanıtım videosunda kendini küresel ticari standartları karşılamayı amaçlayan, ölçeklenebilir, merkezi olmayan, güvenli, herkese açık ve izinsiz bir blockchain olarak tanımlıyor. Projenin en önemli hedefi devasa bir işlem kapasitesi sunarak sektörü bir sonraki aşamaya taşımaktır. Öyle ki proje yöneticileri Quarkchain sayesinde saniyede 1 milyon zincir halinde işlemin gerçekleştirileceğini iddia ediyor. Gerçekten de şuan ki ağlarla küresel bir ödeme yöntemi geliştirmek imkansız gibi görünüyor. Ethereum saniyede 10, bitcoin ise 4 işlem gerçekleştirebiliyor. Visa altyapısı ise 65.000 işlem. Peki Quarkchain bunu nasıl gerçekleştirebilecek? Quarkchain yeniden katlanabilir iki blok bloktan oluşmaktadır. Birinci tabakada yer alan elastik sürgü blockchain ve ikinci blokta bir kök blockchain bulunduğu iki katmanlı bir yapı kullanarak sağlanacağını söylüyorlar.

Quarkchain ayrıca çift harcama (double-spending) saldırılarını önlemek adına ağın karma gücünün (hash power) %50’sini kök blockchaine ayırmıştır. Böylece blockchainlerin en büyük güvenlik kaygısı olan %51’lik saldırılara karşı güvence sağlar.  Ayrıca GPU madenciliğini ve çapraz-shard işlemlerini desteklemektedir. Quarkchain Network’teki tüm parçalar için tek bir hesap gereklidir. Farklı parçalardaki tüm kripto para birimleri bir cüzdanda saklanır. Bu sayede hesap yönetimi oldukça basittir.

Quarkchain Turing-complete akıllı sözleşmeleri de desteklemektedir. Mevcut EVM merkezi olmayan uygulamaların Quarkchain platformuna kolayca taşınabilmesi adına Ethereum Sanal Makine’yi (EVM) destekler. Bu sayede geliştiriciler akıllı sözleşmeleri doğrudan Quarkchain’e uygulayabileceklerdir. Quarkchain’in ERC20 tokenlarından biri olan QKC adlı bir tokenı vardır. Ancak 2018 sonunda bu tokenlar Quarkchain Blockchain’e taşınacaktır.

Total Supply:  10.000.000.000 QKC
Circulating Supply: 801.000.000

https://coin-haberleri.com/ico/quarkchain-ico-qkc-token-yuksek-kapasiteli-blockchain-sistemi/
https://babacoin.online/quarkchain-ico-qkc-token-incelemesi.html
http://www.parafikir.net/quarkchain-qkc-nedir-qkc-nasil-alinir
https://steemit.com/quarkchain/@airdroptakibi/quarkchain-devrimsel-blockchain-teknolojisi
https://coinmarketcap.com/currencies/quarkchain/
https://blockonomi.com/quarkchain-guide/

Website: https://quarkchain.io/
Twitter: https://twitter.com/quark_chain
Github: https://github.com/quarkchain
Medium: https://medium.com/@quark_30920
Telegram: https://t.me/quarkchain
Reddit: https://www.reddit.com/r/quarkchainio/
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 18, 2018, 04:22:59 AM

Buna çok sağlam bir rakip geldi tps olarak kıyaslarsak 65milyon tps ile edenchain dün sabah itibari ile piyasaya çıktı şuan 2x te ico fiyatıyla ama sağlam bir borsal bekleniyor ya huobi ya binance yada bittrex bunlardan birisi gelicek
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
September 18, 2018, 02:31:24 PM

Quarkchain çok iyi bir hypela girdi evet icosuna falan da girememiştik maalesef ama ben şuanda olduğu yerden çok az geride olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu vaatleri veren çok fazla proje var. Ekibe binance'ın direkt güvenmesi de buna çok etken oldu ve 17x yaptı bir günde sonra tutunamadı tabii ki ben ico fiyatının 3x civarında duracağını düşünüyorum.

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
September 18, 2018, 04:10:49 PM

uzun zamandır takip ettiğim bir token uzun vadeli milleti fena sikti ama çoğu altcoin böyle anlık trade açısından muazzam fırsatlar sunuyor
kuldun
Member
**

Activity: 182

View Profile
September 18, 2018, 04:45:22 PM

önemli bir proje ve piyasalardaki hacmi de epeyce hareketli. Özellikle binance ta çok aktif bir rol izliyorlar. yalnız unutmamak gerek piyasa bir iner bir çıkar normali bu

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 18, 2018, 06:55:20 PM

ICO'suna Türkiye'den katılamadığımız, hype derecesi yüksek olan projelerden biri.

Binance'a ilk girişinde yaptığı inanılmaz yükseliş yatırımcısının yüzünü güldürse de, sonraki düşüşle beraber şu an alınabilir dediğimiz seviyelerde dolaşıyor. Eski seviyelerini ne şartlarda görür ya da görebilir mi bilinmez ama piyasada bir yeri olduğu kesin. Uzun vadeli yatırımda bir seçenek; fakat iyi takip edildiğinde day trade olarak iyi getiri sağlayabiliyor.
BitcoinFani
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 1

View Profile
September 18, 2018, 08:19:25 PM

güzel projeye benziyor ama o total supply ne öyle  10 milyar çok fazla geldi.
mistersehmuz (OP)
Member
**

View Profile
September 19, 2018, 12:38:24 AM

ICO'suna Türkiye'den katılamadığımız, hype derecesi yüksek olan projelerden biri.

Binance'a ilk girişinde yaptığı inanılmaz yükseliş yatırımcısının yüzünü güldürse de, sonraki düşüşle beraber şu an alınabilir dediğimiz seviyelerde dolaşıyor. Eski seviyelerini ne şartlarda görür ya da görebilir mi bilinmez ama piyasada bir yeri olduğu kesin. Uzun vadeli yatırımda bir seçenek; fakat iyi takip edildiğinde day trade olarak iyi getiri sağlayabiliyor.

Evet icosuna katılmak mümkün olmamıştı. Zaten katılanlara da hendek atlatmışlardı. Yok quiz yok makale vs.

Quarkchain çok iyi bir hypela girdi evet icosuna falan da girememiştik maalesef ama ben şuanda olduğu yerden çok az geride olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu vaatleri veren çok fazla proje var. Ekibe binance'ın direkt güvenmesi de buna çok etken oldu ve 17x yaptı bir günde sonra tutunamadı tabii ki ben ico fiyatının 3x civarında duracağını düşünüyorum.

Aslında bu vaadleri çok veren proje yok. Blockchain 3.0. iddiasında olan ciddi projelerin sayısı 3 ya da 4tür. Başarılı oldukları taktirde 50Xler çok rahat hedefler bu projeler için. Binancede ilk birkaç günde ico seviyelerine göre öyle bir hype yaptı. Birçok yatırımcı 10x karla çıktı. Şuan da ico seviyesinin üzerinde değeri. Daha da değerleneceğini ve sene sonunda yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Ancak asıl çıkış 2019 2. çeyreğinde olacak gibi duruyor.

Buna çok sağlam bir rakip geldi tps olarak kıyaslarsak 65milyon tps ile edenchain dün sabah itibari ile piyasaya çıktı şuan 2x te ico fiyatıyla ama sağlam bir borsal bekleniyor ya huobi ya binance yada bittrex bunlardan birisi gelicek

Bilgi için teşekkürler. Edenchaini inceledim. Yanılıyor olabilirim ama çok güvenilir bir proje gibi gelmedi. Websitesi, Ekibi, TPS hedefleri vs. Eğer başarılı olurlarsa quarkchainden daha fazla kazandıracakları ve kripto dünyasına daha çok katkı sağlayacakları kesin ama.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
September 19, 2018, 01:14:18 AM

Tekrar boğada ıyı atak yapar aama ben fazla bırsey beklemıyorum ınanılmaz hyplanmışdı ıco da hatta ayı piyasasındayken bu kadar katlaması sonra dusmesı guvensızlık oluşturdu.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
September 19, 2018, 01:20:31 AM

Direk binance ye girmesi quarkchain için büyük şans oldu. Girmeseydi binance ye kesin alırdım.
bitbouillion
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 250

View Profile
September 19, 2018, 06:44:59 AM

Yatırım yapmak çok istemiştim ama katılamamışyım ICO ya şimdide potansiyeli yüksek olsada yapasım gelmiyor.

frekans07
Member
**

Activity: 280

View Profile
September 20, 2018, 09:23:17 AM

Quarkchain Şimdiye kadar ilgimi çekmemişti projesini inceledikten sonra incelemeye aldım. Şimdilerde fiyatı 0.03 $ seviyelerinde geziyor. Yatirim yapmak için uygun zaman Kripto piyasasında ayakta kalabilecek koinlerden birisi olduğunu düşünüyorum.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 20, 2018, 10:50:03 AM

Konu açıp zahmet etmişsin eline sağlık ben de biraz araştırmıştım yine bakacağım ancak içimiz dışımız proje oldu hangisi ne işe yarıyor. Şu kadar TPS diyorlar hızlarına hız katıyorlar ama kullanım alanları olmadıktan sonra sanki biraz havada kalıyor, örneğin visa ile karşılaştırma yapılması artık komik olmaya başladı gibi. Yasal olan herkes tarafından bilinen kullanılan bir sistemden bahsediyoruz sonuç olarak. Fiyatı düşük potansiyeli var ama projelerin geneline karşı bende soğukluk oluşmaya başladı. Kullanım alanları olmadıktan sonra her proje yeteri seviyeye ulaştıktan sonra düşmeye mahkum kalıyor bu yüzden kazanç sağla ve çık olarak bakmamız gerekiyor. Senelerce beklemek doğru gelmiyor. Zaten çok daha iyileri çıkıyor. Ama beklenecekse de en az 2 yıl beklemek doğru olabilir.
mistersehmuz (OP)
Member
**

View Profile
September 20, 2018, 10:05:38 PM

Konu açıp zahmet etmişsin eline sağlık ben de biraz araştırmıştım yine bakacağım ancak içimiz dışımız proje oldu hangisi ne işe yarıyor. Şu kadar TPS diyorlar hızlarına hız katıyorlar ama kullanım alanları olmadıktan sonra sanki biraz havada kalıyor, örneğin visa ile karşılaştırma yapılması artık komik olmaya başladı gibi. Yasal olan herkes tarafından bilinen kullanılan bir sistemden bahsediyoruz sonuç olarak. Fiyatı düşük potansiyeli var ama projelerin geneline karşı bende soğukluk oluşmaya başladı. Kullanım alanları olmadıktan sonra her proje yeteri seviyeye ulaştıktan sonra düşmeye mahkum kalıyor bu yüzden kazanç sağla ve çık olarak bakmamız gerekiyor. Senelerce beklemek doğru gelmiyor. Zaten çok daha iyileri çıkıyor. Ama beklenecekse de en az 2 yıl beklemek doğru olabilir.

İşin ilginci kurumsal yatırımcılar bu tip blockchain projelerini önemsiyor. Ürüne yönelik projeler bu ayı sezonunda hiç bir şansa sahip değil. Bence de hali hazırda kendini ispat etmiş projelere yönelmekte fayda var. Ama unutmamak lazım ilk yüzde bile sadece 30 projenin geliştirici takımı aktif. Diğerleri baya yatışta.
nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
September 20, 2018, 11:05:48 PM

Argo yu inceleyen varmı. Kore projesi başlık açmak istemedim.

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
September 20, 2018, 11:28:43 PM

Argo yu inceleyen varmı. Kore projesi başlık açmak istemedim.

Aergo demek istediniz galiba. Fena proje değil ancak 32 milyon dolar bu piyasa için çok yüksek bir cap ve bunun 29 milyonunu özel yatırımcılardan toplamışlar. Güney korenin en büyük kripto yatırım fonu Hashed bunlara yatırım yapmadıysa bir bildikleri vardır.

Ico sonrasını beklemek en mantıklısı bana sorarsanız.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
September 20, 2018, 11:33:58 PM

Ben Quarkchain de al-sat yaparak 2x kazanmıştım fakat sirkülasyonda olan miktar belli periyodlar ile artıyor haliyle toplam hacim aynı kalsada adet bazında zarar olabiliyor dikkatli olmalarında fayda var yatırım yapanların.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 21, 2018, 08:17:35 AM

Gpu madenciliği varmı benmi yanlış anladım?

...
mistersehmuz (OP)
Member
**

View Profile
September 21, 2018, 09:03:46 AM

Gpu madenciliği varmı benmi yanlış anladım?

Var diye gördüm birkaç yerde.

Q4 2018 – Release of QuarkChain Core 1.0, Mainnet 1.0, together with Smart Wallet 1.0
Core 1.0 will provide basic functionality and basic optimization (e.g. GPU support) for QuarkChain.

Q4 2018 — Release of Mainnet, achieve 100k TPS with GPU optimization cluster

https://medium.com/@klarap/quarkchain-ico-c5f3df99b751
https://medium.com/astronaut-capital/astronaut-capital-invests-in-quarkchain-qkc-aa9d1f59e95f
https://coincrunch.io/quarkchain-ico-review/
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
September 21, 2018, 05:07:13 PM

o kadar icoya girdim ama bu quarkchain çok büyük hainlik yaptı ve türk vatandaşlarını icoya almadı. o günden beri uyuzum daha da yatırım yapmam bunlara zaten
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: