Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:26:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Küçük Yatırımcı Day Trade Günlüğü(0.1 BTC sermaye ile hedef 5 BTC )  (Read 899 times)
coinahmet15 (OP)
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 3

View Profile
September 18, 2018, 07:13:37 AM
Last edit: October 05, 2018, 06:46:22 AM by coinahmet15
Merited by Penguen (1)

Arkadaşlar selamlar.
Dün 6270den 0.1 BTC aldım ( Aslında biraz daha fazla ama Bu tradeler için Sırf 0.1 BTC yi her trade de all in girerek Ne kadar Gidebileceğini ve Biz küçük yatırımcıların da bu piyasadan yiyecek ekmeği olduğunu anlatmak amacıyla bu konuyu açmış bulunuyorum.

Öncelikle her tradeimde Hedef ve Stop güncellemesini , Trade i neden yaptığımın nerden girdiğimin nerden çıkacağımın hedefimin stopumun açıklamasını grafikle birlikte göstereceğim. Evet yer yer dolara da geçeceğim , Yer yer bu 0.1 BTC yi transfer edip margin yapacağım. Pozisyonun Hedefi 0.1 BTC yi 5 BTC yapmak.
Belki ayı piyasasında göze zor geliyor olabilir. Evet bana da zor geliyor. Ama imkansız değil.

İyi bir risk yönetimi ile risk reward olarak mantıklı tradeler atmaya çalışacağım.
Umarım Güzel şeyler çıkaracağız.
Aldığım ilk coini konu altından alıntılayarak hedefini ve stopunu grafik üzerinde paylaşarak başlayacağım.
Herkese bol kazançlar.

Edit : Trade 1
GNT buy:0.00002040
GNT Sell : 0.00002260
0.1 BTC > 0.111 BTC

Trade 2 :
SC buy: 83sats
SC sell: 107 sats
0.111 Btc > 0.142BTC

Trade 3:
XVG buy : 222Sats
XVG Sell 210 sats.
0.142 BTC > 0.134BTC

29.09.2018
BUY CMT: 1398
05.10.2018
SELL CMT :1740
Total BTC = 0.165

05.10.2018
BUY ZIL :549 sats

Total kar %65

1714145174
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714145174
Reply with quote  #2

1714145174
Report to moderator
1714145174
Hero Member
*

Ignore
1714145174
Reply with quote  #2

1714145174
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714145174
Hero Member
*

Ignore
1714145174
Reply with quote  #2

1714145174
Report to moderator
1714145174
Hero Member
*

Ignore
1714145174
Reply with quote  #2

1714145174
Report to moderator
1714145174
Hero Member
*

Ignore
1714145174
Reply with quote  #2

1714145174
Report to moderator
coinahmet15 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 18, 2018, 08:24:41 AM

Arkadaşlar selamlar.
Dün 6270den 0.1 BTC aldım ( Aslında biraz daha fazla ama Bu tradeler için Sırf 0.1 BTC yi her trade de all in girerek Ne kadar Gidebileceğini ve Biz küçük yatırımcıların da bu piyasadan yiyecek ekmeği olduğunu anlatmak amacıyla bu konuyu açmış bulunuyorum.

Öncelikle her tradeimde Hedef ve Stop güncellemesini , Trade i neden yaptığımın nerden girdiğimin nerden çıkacağımın hedefimin stopumun açıklamasını grafikle birlikte göstereceğim. Evet yer yer dolara da geçeceğim , Yer yer bu 0.1 BTC yi transfer edip margin yapacağım. Pozisyonun Hedefi 0.1 BTC yi 5 BTC yapmak.
Belki ayı piyasasında göze zor geliyor olabilir. Evet bana da zor geliyor. Ama imkansız değil.

İyi bir risk yönetimi ile risk reward olarak mantıklı tradeler atmaya çalışacağım.
Aldığım ilk coini konu altından alıntılayarak hedefini ve stopunu grafik üzerinde paylaşarak başlayacağım.
Herkese bol kazançlar.

Başlayalım.
Öncelikle paylaşımlarımın hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir.
İlk tradeim GNT.
Alış 2040
Hedefler grafikte. Stop grafikte.
https://www.tradingview.com/x/xUPaVd2z/
Dediğim gibi bu işlem ilk işlemim ve 0.1 BTC ile yapıyorum. Konuyu güncel tutup her stop ve hedefe gitmesinde güncelleyeceğim.
Herkese bol kazançlar.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 18, 2018, 08:30:29 AM

İnşallah dilediğiniz gibi sonuç alırsınız sabırsızlıkla ilk tradenizi bekliyorum 5 btc fazla uçuk bi hedef olmamışmı zira 50x yapmanız lazım da Smiley haydin bakalım...

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
September 18, 2018, 08:38:49 AM

Arkadaşlar selamlar.

Herkese bol kazançlar.

Başlayalım.
İlk tradeim GNT.
Alış 2040
Dediğim gibi bu işlem ilk işlemim ve 0.1 BTC ile yapıyorum. Konuyu güncel tutup her stop ve hedefe gitmesinde güncelleyeceğim.
Herkese bol kazançlar.

Şimdiden başarılar arkadaşım. Muazzam bir hedefiniz var umarım ulaşabilirsiniz. Eth'den ve Ltc'den çıkamadığım için dışardan da tekrar sokmak istemediğimden sadece kazanç sağladığım ico tokenlerini çeviriyorum şimdilerde. Geçtiğimiz günlerde XYO bozup Holo aldım bende.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
September 18, 2018, 10:13:06 AM

ilgi çekici bir konu. ilk trade in sonucunu merakla bekliyorum. umarım tutturursun ama bu piyasada gerçekten şu an ince eleyip sık dokuman lazım yoksa çok fena terste kalabilirsin.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
September 18, 2018, 10:17:33 AM

Bende 1 Btc üstü var onu 5 Btc nasıl yapacağım diye düşünürken 0.1 BTC yi 5 BTC yapmak kaldıraçlı sistemde yaparsın o da kumar olur Smiley
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
September 18, 2018, 10:34:25 AM

içinde bulunduğumuz dönemde day trade epey riskli bende day trade yapıyorum her zaman fakat dikkatli olmakta yarar var day trade için sadece btc öneririm.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 18, 2018, 10:36:38 AM

Tüm sermayeyi yatırarak karı arttırsanız da aynı şekilde zararı da arttıracaksınız . Biraz yatırım artınca parçalı yatırım yapsanız daha güzel olur.  İnşallah muvaffak olursunuz.

unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
September 18, 2018, 10:44:41 AM

umarım hedefinize ulaşabilirsiniz day trade işi TA gerektirir iyi takip gerektirir şansınız şimdiden bol olsun dikkatli olun derim.
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
September 18, 2018, 12:36:54 PM

evet herkes öyle başlıyor ama doğru zamanda girdiğinizi söyleyebilirim.Boğa bitişinde girip rekt olup çıkan çok oldu.Aama bu ayıda dip neresi belli değil açıkçası her an her şey olabilir.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
September 18, 2018, 01:06:57 PM

50x yapmak istiyorsun yani zor gibi görünüyor ama biraz şans ile imkansız değil gibi
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
September 18, 2018, 01:11:08 PM

Bir ara ben de denedim, sen de dene yaparsan nerede yanlış yaptım onu anlarım.

Yakından takip ediyorum, başarılar.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
September 18, 2018, 01:16:30 PM

Oldukca zor ama başarılar dilerim merakla takip edeceğim, ayı pazarında shortcuları patlatmak için anlık yukselişler oluyor ve o esnada karı alıp çıkarak tekrar düşüşte yerinden girebilirsen istediğini başarabilirsin, bol kazançlar.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
September 18, 2018, 01:17:52 PM

Ben çok ütopik bir hedef olduğunu düşünüyorum. Ama twitter fenomenlerin attığı tweetler gibi boğa sezonuna denk gelirsen sen de güzel kazanırsın belki bi ihtimal elindekilerle çok alakalı olarak hedefine ulaşabilirsin

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 18, 2018, 01:25:53 PM

Sermaye çok düşük fee olmayan borsalara yönelmelisin yoksa ayı sezonunda günlük trade ile kazanacağın 3-5 satoshiyi feeye gömersin. Günlük yapacam derken holder olur çıkarsın birde terste kalırsan
coinahmet15 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 18, 2018, 01:46:20 PM

evet herkes öyle başlıyor ama doğru zamanda girdiğinizi söyleyebilirim.Boğa bitişinde girip rekt olup çıkan çok oldu.Aama bu ayıda dip neresi belli değil açıkçası her an her şey olabilir.
Hocam yaklaşık bir yıldır piyasadayım yeni girmedim. Sadece ara ara kar realizasyonu yapıp geri girdim.
Dediğim gibi portföyümün küçük bir kısmı 0.1 btc ile 5 btc yapmaya çalışacağım. Tradelerim tamamen buna yönelik olacak. Bakalım ne kadar sürecek. Veya yapabilecek miyim.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 18, 2018, 03:06:33 PM

day trade işi bence hileli parayla oynanan yazı tura oyunu gibi. temel analizin işe yaramadığı grafiklere bakarak doğru yönü tutturduysan ve çıktıysan (realize ettiysen) kazanabileceğin, aksi durumda kaybedeceğin bir işlem.
coinahmet15 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 18, 2018, 06:06:30 PM

Arkadaşlar selamlar.

Herkese bol kazançlar.

Başlayalım.
İlk tradeim GNT.
Alış 2040
Herkese bol kazançlar.
Üçüncü kez deneyip geçemeyince %11 ile bu trade i bitiriyorum dostlar.
https://www.tradingview.com/x/4u8HHP6n/
coinahmet15 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 18, 2018, 06:17:14 PM

day trade işi bence hileli parayla oynanan yazı tura oyunu gibi. temel analizin işe yaramadığı grafiklere bakarak doğru yönü tutturduysan ve çıktıysan (realize ettiysen) kazanabileceğin, aksi durumda kaybedeceğin bir işlem.

Yalnız temel analize bakanlar investördür. Ben TA+FA bakıyorum. Daha çok TA. Bu yüzden Day trade yapıyorum.Bu konuyu açmakdaki amacım day trade ile neler yapılabileceğini göstermek. Ve kendi stratejimi de tamamen portföyümün bir kısmını 0.1BTC yi 5 btc yapmak üzere şekillendirmek üzere kurdum ve bunu da bu platformda paylaşmak istedim. Umarım hepiniz güzel kazançlar elde edersiniz.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 18, 2018, 06:32:04 PM

Day trade ile ilgili kafasında soru işareti olup, sizin denediğinizi denemek isteyip denemeye cesaret edemeyen arkadaşlar için de güzel bir kaynak olacaktır.

Uzun vadeli ve hedef kazanca ulaştığınızı görürüz umarım. Başarılar dilerim hocam.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: