Bitcoin Forum
May 08, 2024, 05:25:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ankara Toplu Tasima Yardim  (Read 256 times)
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
September 18, 2018, 07:27:59 AM

Önümüzdeki günlerde Ankara'ya gidecegim... Az zamanda bazi yerleri gezmem gerek. Taksi'ye verecegim parayi güzel bir kebapa vereyim diyorum:)
O yüzden toplu tasima kullanayim diyorum...

ASTI Otobüs Terminalinden
- TOBB Üniversitesine gidecegim evvela, burada 1 saatlik isim var...

TOBB Üniversitesinden ciktiktan sonra
- GORDION AVM'ye gidip bisey alip cikacagim

GORDION AVM'den ciktiktan sonra
- en gec 2-3 saat sonra ASTI Otobüs Terminalina dönmem gerek...
Bu 2-3 saat icinde ne yapilir?
Kolay kolay, heryerde bulunmayan bir yemek/restoran var mi?

Hadi bi el atin da, 6 saat icinde Ankara'da yapilmasi gerekenleri yapip rahat rahat memlekete döneyim...

Not: Toplu tasima kullanmak icin AnkaraKart'mi ne varmi. Onu ASTI'de alabilirim umarim. Kullan-At alayim diyorum (5-10 tane almam gerek galiba o zaman)?
1715145903
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715145903
Reply with quote  #2

1715145903
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715145903
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715145903
Reply with quote  #2

1715145903
Report to moderator
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
September 18, 2018, 08:55:01 AM
Merited by EFS (3)

ASTI ile TOBB yan yana zaten. O ikisi arasında bu zamana kadar gidip gelmedim ama dışardan gördüğüm kadarıyla çok yakın taksi ile bile gitseniz çok yazmaz. Yine de bir sormanızı tavsiye ederim.

Terminalin 1. katından havaş otobüslerinin kalktığı yeri sorun. O otobüslerin yanında AŞTİ'nin ücretsiz servisleri var. Yan yana dizilmiş 7 8 tane servis aracı göreceksiniz. Hepsinin yanında Kızılay, Öveçler, Sıhhiye, Dışkapı falan yazıyor. O otobüs şoförlerine sorun TOBB'a gideceğim siz gidiyor musunuz diye.

NOT: otobüs biletinizi atmayın bazen soruyorlar. Onlar gitmiyorsa bile yakın bir yerinden geçebilirler. Geçmiyorlarsa bile sizi yönlendirirler.

TOBB-Gordion

Gordion çayyolunun en sonunda. Tobb zaten eskişehir yolunun yanında. O yoldan çayyolu ve doğrudan gordion dolmuşları geçiyor. O dolmuşlarla gordiona gidebilirsiniz.

Not: Taksicilere falan güvenmeyin tobb gordion için çok fazla yazar. Bir kebap parasıyla falan kalmaz. O parayla yanındaki 3 arkadaşına daha kebap ısmarlarsın Smiley

Gordion-AŞTI (boşta kalan 2-3 saat ile)

Gordion Ankara'nın yeni kurulan bölgesinde. oradan aştiye dönüş özellikle iş çıkışlarında çok zor oluyor. Trafik tamamen kilitlenebiliyor. (ulaşım için yine dolmuşla kızılay, balgat, aşti) 3 tane seçenek olabilir sizin için o 2-3 saatte.

1. Yolunuzun üstünde balgat var mangal evleri kalitelidir. Orada inip bir et yiyip aştiye geçebilirsiniz. Öyle çok epik yerler değildir ama oradaki herhangi bir mekanın eti diğer taraflardakinden çok daha kalitelidir ve fiyat olarak da diğerleri gibi pahalı değildir. mangal evi bölgesi orası.

2. Ankara'ya hiç gelmemişseniz doğrudan kızılaya geçip orada bir şeyler atıştırdıktan sonra biraz dolaşır sonra da metro ile aşti'ye geçebilirsiniz (metro ile kızılay aşti yaklaşık 25-30 dk)

3. Gordionda bir yemek yersiniz ve aştiye geçersiniz. Trafiğe kalıp otobüsünüzü kaçırmamak için.

Not: 2-3 saat değil de şöyle 6-7 saatlik bir zaman diliminiz olsaydı daha kaliteli bir zaman geçirebilirdiniz ama zaman kısıtlı, trafik faktörü ve gidebileceğiniz yerler zamanınızı alacağı için imkanlar kısıtlı kalıyor.
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
September 18, 2018, 09:28:48 AM

ASTI ile TOBB yan yana zaten. O ikisi arasında bu zamana kadar gidip gelmedim ama dışardan gördüğüm kadarıyla çok yakın taksi ile bile gitseniz çok yazmaz. Yine de bir sormanızı tavsiye ederim.

Terminalin 1. katından havaş otobüslerinin kalktığı yeri sorun. O otobüslerin yanında AŞTİ'nin ücretsiz servisleri var. Yan yana dizilmiş 7 8 tane servis aracı göreceksiniz. Hepsinin yanında Kızılay, Öveçler, Sıhhiye, Dışkapı falan yazıyor. O otobüs şoförlerine sorun TOBB'a gideceğim siz gidiyor musunuz diye.

NOT: otobüs biletinizi atmayın bazen soruyorlar. Onlar gitmiyorsa bile yakın bir yerinden geçebilirler. Geçmiyorlarsa bile sizi yönlendirirler.

TOBB-Gordion

Gordion çayyolunun en sonunda. Tobb zaten eskişehir yolunun yanında. O yoldan çayyolu ve doğrudan gordion dolmuşları geçiyor. O dolmuşlarla gordiona gidebilirsiniz.

Not: Taksicilere falan güvenmeyin tobb gordion için çok fazla yazar. Bir kebap parasıyla falan kalmaz. O parayla yanındaki 3 arkadaşına daha kebap ısmarlarsın Smiley

Gordion-AŞTI (boşta kalan 2-3 saat ile)

Gordion Ankara'nın yeni kurulan bölgesinde. oradan aştiye dönüş özellikle iş çıkışlarında çok zor oluyor. Trafik tamamen kilitlenebiliyor. (ulaşım için yine dolmuşla kızılay, balgat, aşti) 3 tane seçenek olabilir sizin için o 2-3 saatte.

1. Yolunuzun üstünde balgat var mangal evleri kalitelidir. Orada inip bir et yiyip aştiye geçebilirsiniz. Öyle çok epik yerler değildir ama oradaki herhangi bir mekanın eti diğer taraflardakinden çok daha kalitelidir ve fiyat olarak da diğerleri gibi pahalı değildir. mangal evi bölgesi orası.

2. Ankara'ya hiç gelmemişseniz doğrudan kızılaya geçip orada bir şeyler atıştırdıktan sonra biraz dolaşır sonra da metro ile aşti'ye geçebilirsiniz (metro ile kızılay aşti yaklaşık 25-30 dk)

3. Gordionda bir yemek yersiniz ve aştiye geçersiniz. Trafiğe kalıp otobüsünüzü kaçırmamak için.

Not: 2-3 saat değil de şöyle 6-7 saatlik bir zaman diliminiz olsaydı daha kaliteli bir zaman geçirebilirdiniz ama zaman kısıtlı, trafik faktörü ve gidebileceğiniz yerler zamanınızı alacağı için imkanlar kısıtlı kalıyor.

süpersin arkadasim, tesekkür ederim... bilgiler isime yarayacaktir...
dolmus olayini düsünmemistim... balgat'taki mangal evlerine de ugramayi düsünüyorum simdi...

gordion olayi iptal olacak gibi, istedigim ürün stoklarinda yokmus - kilitlenmis mi ne (yarin kesinlesecek ama yine de umudum yok).

külliye'ye gitsem bi cay kahve ikram ederler mi acaba? Smiley
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
September 18, 2018, 10:57:01 AM

Ankarada bi 40 tane falan alışveriş merkezi oldu herhalde gordionda yoksa diğerlerine de bir bakabilirsin.
aklıma gelenler;
ankamall
nextlevel
Acity
Arcadium
Armada
Panora
Kızılay AVM
Antares
Optimum
KentPark
Taurus
Liste uzayıp gider Smiley

Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
September 18, 2018, 11:14:40 AM

Ankarada bi 40 tane falan alışveriş merkezi oldu herhalde gordionda yoksa diğerlerine de bir bakabilirsin.
aklıma gelenler;
ankamall
nextlevel
Acity
Arcadium
Armada
Panora
Kızılay AVM
Antares
Optimum
KentPark
Taurus
Liste uzayıp gider Smiley

Evet ama benim istedigim ürün önemli, o da sadece ZARA Gordion da stokta gözüküyordu ki, stokta su an yok gibi:)
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 18, 2018, 09:13:15 PM
Merited by EFS (1)

Hocam arkadaşların önerdiği şekilde veya nasıl istersen Kızılay'a git, Kumrular Sokağı bul (Güven Parkın hemen arkası, çok kolay), o sokağın sağ kolunda Cici Pikniği bul, ve eğer seviyorsan "döner nedir, damakta neler yapar, başka yerlerde döner diye satılan şeylere niye para vermemeliyiz" konusunda yüksek lisansını tamamla (dürüm tavsiyedir). Minnacık, uyduruk bir yerdir, gidiş saatine göre oturacak bir tabure falan da bulamayabilirsin ve hiç de ucuz değildir ama değer.
Ankara'dan taşınalı neredeyse 1 yıl oldu, bütün hayatım orada geçti ama zerre kadar aklıma gelmiyor ve fekat Cici Piknik hariç  Grin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
September 18, 2018, 10:26:16 PM

Hocam arkadaşların önerdiği şekilde veya nasıl istersen Kızılay'a git, Kumrular Sokağı bul (Güven Parkın hemen arkası, çok kolay), o sokağın sağ kolunda Cici Pikniği bul, ve eğer seviyorsan "döner nedir, damakta neler yapar, başka yerlerde döner diye satılan şeylere niye para vermemeliyiz" konusunda yüksek lisansını tamamla (dürüm tavsiyedir). Minnacık, uyduruk bir yerdir, gidiş saatine göre oturacak bir tabure falan da bulamayabilirsin ve hiç de ucuz değildir ama değer.
Ankara'dan taşınalı neredeyse 1 yıl oldu, bütün hayatım orada geçti ama zerre kadar aklıma gelmiyor ve fekat Cici Piknik hariç  Grin

Yalnız Cici Pikniğe gidecekse arkadaş bence öğle mesai saatlerinden önce gitmesi daha iyi olur. 11 ile 12 arasında giderse mis gibi dönerini yer. Oradan da metro'ya binip gordion'a gider istediği ürünü alabilir.
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
September 19, 2018, 09:14:23 AM

küçük esat bölgesi aşti ve gordionun tam ters istikametinde ama zaman durumuna göre esat caddesinin üstünde aspava restaurantları var.

Bu zamana kadar gördüğüm en kaliteli hizmeti buradan gördüm ben. Bir Adana kadar meze getirmeseler de masayı meze ile dolduruyorlar. Üstüne irmik helvası ve mevsimine göre dondurmalı irmik helvası getiriyorlar. zamanınız varsa bir semaver de çay getirip keyfinizi yapıyorsunuz.

Buraya giderseniz lahmacun, kebap, beyti (benim favorim) gibi yemekleri yiyebilirsiniz.

Yer olarak da; google maps kullanacaksınız. esat caddesinin üstünde 3 tane aspava yanyana. bu aspavalardan ortadaki aspava benim en çok memnun olduğum yer.

Fiyat; öyle büyük paralar ödemezsin. zaten menüyü üstüne de masayı ve hizmeti görünce şaşırırsın. Eskiden sigara yasağı yokken çayın yanında sigara ikramı bile yapıyorlardı  Smiley

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
bobita
Legendary
*

View Profile
September 19, 2018, 09:22:55 AM

küçük esat bölgesi aşti ve gordionun tam ters istikametinde ama zaman durumuna göre esat caddesinin üstünde aspava restaurantları var.

Bu zamana kadar gördüğüm en kaliteli hizmeti buradan gördüm ben. Bir Adana kadar meze getirmeseler de masayı meze ile dolduruyorlar. Üstüne irmik helvası ve mevsimine göre dondurmalı irmik helvası getiriyorlar. zamanınız varsa bir semaver de çay getirip keyfinizi yapıyorsunuz.

Buraya giderseniz lahmacun, kebap, beyti (benim favorim) gibi yemekleri yiyebilirsiniz.

Yer olarak da; google maps kullanacaksınız. esat caddesinin üstünde 3 tane aspava yanyana. bu aspavalardan ortadaki aspava benim en çok memnun olduğum yer.

Fiyat; öyle büyük paralar ödemezsin. zaten menüyü üstüne de masayı ve hizmeti görünce şaşırırsın. Eskiden sigara yasağı yokken çayın yanında sigara ikramı bile yapıyorlardı  Smiley
Polemik için yazmıyorum ama oradaki Aspavalar ve Mutlu'da (servis kalitesine bir şey diyemem, bence bir özelliği yok ama kişiden kişiye değişir) yiyeceğin hiçbir şeyin lezzet anlamında bir özelliği olmayacak, ne kötü ne de güzel (Mutlu hariç, Allahın mercimek çorbasını bile 2 kaşık alıp öylece bırakmışlığım vardır). Ben Cici Pikniği dönerinin lezzeti ve kalitesi nedeniyle önerdim, zaten hizmet falan yok, kasaya parayı veriyorsun, 1 metre yanda da dönerci dayı dürümü eline tutuşturuyor 

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
September 19, 2018, 09:49:50 AM

Bu arada haftaya Ankara'ya geçecek gibiyim. Eğer Ankara işiniz netleşirse özel mesaj atabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Zaman durumuna göre bir çay kahve içeriz olmadı  Smiley
Kayseriligenc
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
September 20, 2018, 08:09:00 AM

AŞTİ ile heryere gidebilirsin, gelmişken güzel yerler göreyim öyle gideyim diyorsan sana ATAkule'ye çıkmanı öneririm bi manzaraya bakarsın, Atakuleye giderken yine Kuğulu park oda aynı yerde Çankayada orayıda görmeni öneririm, buralarda güzel yemekte yiyebilirsin, eğer güzel bir kayseri mantısı yemek istersen ben sincan tarafındayım beklerim veya  saatlerimiz uyarsa olduğun yerden seni alabilirim kardeşim
bobita
Legendary
*

View Profile
September 21, 2018, 08:21:27 PM

AŞTİ ile heryere gidebilirsin, gelmişken güzel yerler göreyim öyle gideyim diyorsan sana ATAkule'ye çıkmanı öneririm bi manzaraya bakarsın, Atakuleye giderken yine Kuğulu park oda aynı yerde Çankayada orayıda görmeni öneririm, buralarda güzel yemekte yiyebilirsin, eğer güzel bir kayseri mantısı yemek istersen ben sincan tarafındayım beklerim veya  saatlerimiz uyarsa olduğun yerden seni alabilirim kardeşim
Atakule açıldı mı? Biz oradayken inşaat sürüyordu

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
September 22, 2018, 06:21:08 PM

ankarada yapılacak çok birşey yok  Smiley bildiklerim anıtkabir,ankara kalesi 2 side olduğun yere yakın Aama akşam saatlerinde gideceksen anıtkabire giremezsin.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 23, 2018, 10:24:52 AM

aşti ve tobb cok yakın ama yurumek isterseniz yarım saatten fazla surer. astinin cıkıs kapısı tam ters yonde kalıyor. taksiyle giderseniz 10-15tl tutar.
tobbdan cıktıktan sonra eskisehir yoluna yuruyup armada avm onundeki metroya binerek gordionun icine kadar gidebilirsiniz. cayyolu metro duragı gordion avm nin alt katında. daha sonra gordiondan yıne metroya binerek sogutozu duragında inerseniz yine armadanın onune cıkmıs olacaksınız. armadadan asti arası 10dk yurume mesafesi.
metro kullanacagınız ıcın trafıkte cilede cekmezsiniz gidis gelis toplam 50dk metro surer.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
September 23, 2018, 03:17:22 PM

Şimdi bilip bilmeden herkes kendi damağına göre yazmış tabi.

Geçen hafta İstanbul'dan gelen DBA arkadaşımı bir kaç güzide noktaya götürdüm.
Yeri gelmişken bunları da paylaşmak lazım. Bu mekanlar konusunda kült olmuş müdavimleri olan mekanlardır.

Gaziantepli Veysel usta
Beyran ve gerçek Antep Lahmacunu tatmak için gidilmesi gereken tek noktadır.
https://goo.gl/posts/MGXiG

Ankara'da Soslu soğanlı dürüm konseptini icat eden yer özçelik Aspava
Yer olarak Küçükesat’ta Başçavuş Sokak ile Belligün Sokak’ın kesiştiği köşede, Hassas Bölge’de, Polis Karakolu’nun yanında.
(Bir tane daha aynı adla esat caddesinde mekan daha var, bizim gittiğimiz orjinali, Başçavuş Sokak’ın hemen yanındaki.

Atatürk Orman Çiftliği Doğata
Hafta sonu çoluk çombalak gidip havuz kenarında kahvaltı yapabildiğiniz.
Gecenin 2 sinde işten çıkıp uykusuzluktan morarmaya başlamış arkadaşlarınızla gidip kokoreç yiyebileceğiniz.
Güzide bir mekandır.

bobita
Legendary
*

View Profile
September 24, 2018, 12:10:36 PM

Yeri gelmişken bunları da paylaşmak lazım. Bu mekanlar konusunda kült olmuş müdavimleri olan mekanlardır.

Gaziantepli Veysel usta

Yer olarak Küçükesat’ta Başçavuş Sokak ile Belligün Sokak’ın kesiştiği köşede, Hassas Bölge’de, Polis Karakolu’nun yanında.
(Bir tane daha aynı adla esat caddesinde mekan daha var, bizim gittiğimiz orjinali, Başçavuş Sokak’ın hemen yanındaki.

Gecenin 2 sinde işten çıkıp uykusuzluktan morarmaya başlamış arkadaşlarınızla gidip kokoreç yiyebileceğiniz.
Güzide bir mekandır.

Veysel ustada gelen kayış gibi ciğerden daha kötüsünü sadece yanlış hatırlamıyorsam Afron terminalinde yemiştim, Beyran'a bir şey diyemem, lahmacunu güzel ama "tek" denilecek kadar değil.
Bir keresinde (5-6 yıl önce) Özçelik Aspava'nın soslu dürümünden ishal oldum, michelin yıldızı alsa bir daha gitmem
Kokoreç yemediğim için Doğata konusuna bir şey diyemem ama kokoreç seven arkadaşlarımın hepsi beğenir orayı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
September 27, 2018, 01:47:54 PM

Yeterince yer önerisi verilmiş zaten veya ulaşım konusu bütün hatlarıyla tarif edilmiş. Ankara'dayım herhangi bir şeye ihtiyacın olursa falan özel mesajla iletişime geçebilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım. 
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 27, 2018, 02:14:31 PM

Gaziantepli Veysel usta

Güzide bir mekandır.

kokorec konusunda pikolet yada kokorecci hacı
aspava bence overrate bir urun ama yiyeceksen sizin tarif ettiğiniz eski olanı(patates kızartmasını donmustan değil ev patatesi olarak yapan)
lahmacunda da bence düveroglu(ümitkoy subesi daha cok hosuma gidiyor)
Ancak gelecek arkadasın hem zamanı kısıtlı hemde ulaşım aracı bunların hicbirine otobus yada dolmusla ulasamaz taksiye binmesi lazım
Pages: [1]
  Print  

Jump to: